Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaUser

    addikt

    válasz dezz #103 üzenetére

    Hmm, a képek alapján a 100 Hz-hez is "jár" a BFI, de akkor miért nem hívják következetesen "Motionflow XR 200Hz"-nek? A "400Hz" és "800Hz"-es képek pedig egyenesen értelmetlenek. De szerintem az egyik az 200Hz valós + BFI (egy frame 1x villan fel), a másik pedig 200 Hz valós + 2x BFI (egy frame 2x villan fel).

    Ezért mondom, hogy "marketing bullshit" a Sony ábrája. Ráadásul ahol tavalyi paneleket használnak, ott nem lehet bfi, mert akkor még nem volt. Review alapján csak "800Hz"-nél van bfi, de a Sony nem nyilatkozik ez ügyben...

    A mozgásinterpolálás nem lehet több, mint a valós frissítés.

    Egyértelmű, de a Sony így számol. Az EX720-ak pl. 100Hz-esek de a mozgásinterpoláció miatt Motionflow 200Hz-esnak hívja a Sony őket. Agyrém az egész. :(

    Minden technológiai lépésnél jól követhető a mozgás szépségének javulása?
    Demóval ment, ott nyilván látszott.

    100Hz + interpolációt én egyébként megkedveltem, elején nem nagyon láttam a difit, aztán már igen. Soe-t nagyon ritkán látok, főleg cgi-nél, de pl. focinál egy áldás, szóval nálam mindenhol be van kapcsolva. 200Hz + interpoláció ehhez képest simább "mozgásúnak" tűnt, tényleg szinte eltűnt a blur a demo-n. A "800Hz" ehhez képest meg valahogy egyszerűen csak tényleg természetesnek tűnt, de nem egetverő volt számomra egyik lépcső sem.

    Mondjuk azt én sem értem, mit szórakoznak ezzel ennyit (Illetve értem, egyszerűen máshogy nem lehetne szegmentálni a piacot).

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Új hozzászólás Aktív témák