Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Ren Hoek #123 üzenetére

    Tehát 3 megoldás létezik, vagy BFI, vagy interpoláció, vagy eleve 50-60 FPS-el vennénk fel a filmeket. Utóbbit sokaknak nem veszi be a gyomra, mert teljesen elveszti a filmélményt. A film 24p-s és kész. Nagyon remélem soha nem állnak át, mert akkor én nem nézek új filmeket/sorozatokat inkább. Mintha egy PC játékot néznék kb.

    Szerintem a BFI nem megoldás. Vagyis nem az interpolációs vagy eleve magas fps-sel forgatott anyagokkal egyenrangú.
    Másik topicban fejtettem ki bővebben, de ezt kb. te is leírtad már: A BFI az LCD panel response time-ján javít az átmeneteknél. De mivel egy 24p mozinál kevés/lassú az átmenet (mert kevés a képkocka), valamit általában a blur miatt kevésbé éles eleve a forráskép ezért nem igazán számít ez a gyorsítás.
    50-60Hz-es vagy arra felinterpolált forrásnál már számíthat.
    Sztem ennyi a lényeg.

    Vicces, hogy hülyeségekhez mennyire ragaszkodnak emberek. Egy Olednél is ezt hozzák ki szarként egy jóval gyengébb plazmával szemben. Ez olyan mint valamelyik topicban amikor a CRT színvisszaadásáról, gyorsaságáról és felbontásfüggetlen képéről regéltek. Amiből a fele nem igaz, mellé meg volt villogás, sugárzás, kis képátló, kis felbontás, de ami a lényeg: tökéletesre alig belőhető geometria, fókuszhiba, konvergenciahiba, stb... utóbbi szempontok szerint minőségi kép a méregdrága modellek kivételével alig volt jellemző. A legtöbb kommersz típus meg egyenese szar, használhatatlan, elviselhetetlen volt kb a mai megjelenítőkhöz képest.

Új hozzászólás Aktív témák