Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MongolZ

    addikt

    válasz TESCO-Zsömle #15 üzenetére

    "3D-hez, CAD-hez..." így ez nem igaz.
    Minden olyan programhoz, ahol sok ikonsor van, amit nap mint nap használni kell. De egyébként én is 2 monitort használok, amennyiben lehetséges.

  • Rayyy

    senior tag

    válasz TESCO-Zsömle #15 üzenetére

    Úgy látom gyakran előkerül ez a "grafikához jóval komolyabb monitor..." dolog. Lehet, hogy ez évekkel ezelőttről rögzült az emberekben, hogy a grafikusok bizony csak Eizo-kon, meg hasonló csúcs-monitorokon hajlandók dolgozni, mert máson nem is lehet ilyen munkát végezni. // Ide tartozik még az "igazi grafikus MAC-en dolgozik", de ezt már tényleg hagyjuk // Szóval lehet, hogy régen így volt, de mára több tényező megváltoztatta ezt: amik ma átlagos monitorok, azok 10-15 évvel ezelőtt nagyon-nagyon jó monitorok lettek volna, tehát gyakorlatilag nem lehet olyan monitort kapni, ami alkalmatlan ilyen munkára. A másik a pénz... régen egy grafikus, de még egy operátor is magasabb fizetési és megbecsülési sávba esett, ehhez mérten a szabadúszók és a stúdiók is jobban megtehették, hogy profibb cuccokat vásárolnak maguknak. Ma a grafikusi szakmának és a grafikának lement az ára, az operátorokról ne is beszéljünk, annyira telítődött a szakma, hogy lassan árufeltöltőként jobban megéri dolgozni.
    A lényeg, hogy otthon is és a munkahelyemen is már lassan 7 éve űzök profi módon ilyen munkát TN paneles monitorokon és ebből fakadóan még nem volt problémám. Persze jobb lenne egy 3-400 ezres Eizo, de nincs rá pénz. Viccesen azt szoktam mondani, hogy monokróm monitoron is tudnánk dolgozni, mert már cmyk vagy rgb kódokból is meg tudom mondani, hogy milyen színről van szó és tudom az egyes színprofilok kimenetre gyakorolt általános hatását, persze ez azért vicc marad... ja és a 3D-nél is pontosan ugyanolyan fontos a színhűség, a betekintési szögek, ilyen szempontból nem külön kategória.

    #2 Ja és ültem 1 millás softproof Eizo előtt is, nem érzékeltem az árbeli különbséget, de lehet, hogy rossz hozzá a szemem. És az is igaz, hogy nyugatabbra, jobb gazdasági helyzetben lévő országokban tényleg sokkal többen használnak profi cuccokat, de ők is ugyanolyan jót tudnának tervezni olcsó monitoron.

    [ Szerkesztve ]

    Minden a legnagyobb render!

Új hozzászólás Aktív témák