Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viktor81

    senior tag

    válasz Dragon3000 #55 üzenetére

    Szia !

    Utálom, ha kiforgatják a szavaimat. Akkor mégegyszer: "megfordult a kezem közt már 30-40 hdd" - nekem pedig több ezer fordult meg a kezem között. "Emlékeznek a wd parkolási kényszerére" - nagyon jó a példa, pont erre céloztam rossz széria alatt. Van 3 db ilyen HDD-m (3 különböző méret és típus), (mikori is a széria 2008-09 ?) kikapcsoltam a firmware-ben az energatakarékos módot és 10 éve mennek hiba nélkül... Lehet, hogy a 90% túlzás és csak 85%. Mindenből van gyenge széria, de ekkora darabszámok mellett bőven belefér ebbe 15%--ba.

    @mikk2000
    Mint azt a nevemből is látod, '81-es vagyok, szóval meglepne, ha sokkal korábban kezdted volna...
    Nem azt mondtam, hogy nem romolhat el. (ki mondana ilyen baromságot). Az, hogy egy alapvetően nem hibás gyártású termék mikor megy tönkre, a felhasználótól és a felhasználás módjától függ. (tudnék párhuzamot hozni Neked az autózás témakörből, amikor önjelölt tudorok lefikáznak márkákat, típusokat, miközben azt sem tudják, mikor kell olajat cserélni, vagy megvárni az üzemmeleg állapotot). Bzonyára manapság több a "gyenge és rövidebb időre tervezett termék", mert ilyen világot élünk, de attól még a garanciaidő alatt ugyanúgy nem megy magától tönkre az autó, vagy a műszaki cucc. Nem értek hozzá ? - Lehet. Bár akkor kérdem én, Te miért értesz hozzá ? Elmesélek valamit: 10 év labor, IBM-nek, Lenovo-nak, ACER, Packard Bell, Gateway. Elmondom hogyan néz ki egy HDD teszt. 8 óra folyamatos másolás (nagyon sok pici és jó néhány nagyon nagy méretű fájl - egyszerre kettő irányba két partíció között), 500 reboot, 500 S3,S4 (itt ugye megállás, elindulás), 12 óra stressz teszt, 12 óra folyamatos videólejátszás, teljes felület teszt. Ezen kívül benchmark. Ha megvan, jön a móka: bedobozoljuk a gépet, majd 80 cm magasból ledobjuk 3 különböző élére, 3 különböző oldalaára és egy sarkára. Ezek után 3*1 óra rázópad 3 különböző oldalon. (olyan amplitudóval, hogy elhánynád marad). Ezek után kibontjuk és újabb stressz teszt és felület. Egy HDD sokszor megteszi ezt a különböző típusokba való kompatibilitási teszt miatt. (pont azért, hogy mindent kapjon, amit a usertől fog, szóval itt a labor nagyon is valódi) Tudod, hány döglött meg teszt miatt ? Egy sem. ODD-k hullottak darabokra, tápokból szakadtak ki a trafók, gamer VGA-k tépték ki magukat a PCIe slotból és egy HDD nem döglött meg. 5 éve mondjuk már nem ezzel foglalkozom, így a legújabb szériákat nem ismerem, de nem értenék hozzá ? Seagate Barracuda, Hitachi Ultrastar, WD Velociraptor, Black, Blue, Green HDD-k egymást követő szériái 10 éven át. Egy kezemen meg tudom számolni, mennyi HDD lett bad szektoros ezen idő alatt. Voltak FW hibás darabok, érdekes hangokat hallatók, de közel sem volt velük finoman bánva ( pl. táp le-fel menet közben) mégsem hullottak, mint a legyek.
    Régen minden jobb volt ? - így van, szerintem is. Egy autó elment simán 5-700e km-t normális gazdánál, most pedig örülhetünk, ha 200-at.
    Alapvetően több a hülye, mint a nem. Sok halott HDD-t láttam már, mikor hívtak gépeket szerelni. Vargáné tápok, ujjnyi vastag por mindenen, 2 csavaros rögzítés, ócska billegő házak. Nálam futnak elég hírhedt szériák Seagate DM003, a már említett WD Green, vagy Maxtor, de olyan körülmények között, hogy sokan a saját környezetükre nem fordítanak annyi figyelmet.. Egy Green-emen lett 1 rossz szektor 10+ év alatt. Nem fogok vitatkozni forumokról szedett "tényekkel", amikor az ideggyenge gyerek megrugdossa a házat menet közben, vagy veri az asztalt, mert nem jött össze a játék, amikor naponta 20-szor kapcsolja ki-be a gépet, amikor túlhűti, vagy hagyja megsülni a HDD-t, vagy a legolcsóbb tápot veszi. (ami igencsak gyakori)
    Én hiszek a szememnek és most is azt mondom, csökken a minőség és így az élettartam, de egy alapvetően gyengébb széria is mehet sokáig jó körülmények között.

    V.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák