Hirdetés

2018. december 19., szerda

(#1) tlac

tlac
(PH! nagyúr)

5.1-el lett volna az igazi ;)

(#2) 04ahgy válasza tlac (#1) üzenetére

04ahgy
(PH! nagyúr)

Nem csodálkoznék, ha az alaplapra forrasztott hangkodek-chip tudná az 5.1-et. Sőt, ha tippelnem kéne, tüskesor formájában még lehet, hogy el is érhető a kimenet. Ha már multimédiás a cuccocska. :C
Igaz, hogy sok tüske kell. De azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy egy S/PDIF interfész érhető el, azt meg szépen dekódolhatod, és voilá, 5.1...

HGyu

MOD.: A cikk írja is: "A belső interfészek sem érdektelenek, ugyanis van itt IDE-csatorna, négy SATA-300 port, további FireWire és audiocsatlakozók és CF kártya számára kialakított aljzat is."

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior! \ Sponsored by http://pcvizhutes.hu

(#3) Bici válasza 04ahgy (#2) üzenetére

Bici
(PH! félisten)

Ez elég laza...

Én pont valami ilyesmit keresek. Folyamatos üzemre (DC++, torrent), és egyéb apró dolgokra (email, MSN, internet, skype, stb.), valamint zenehallgatásra filmnézésre sztem tökéletes. Vagyis mindenre, amihez nem kell erőgép.
Sokszor eszembe jut, hogy mi a fenének pörgetem a villanyórát az mp3 miatt, vagy épp PHP programozás közben...

(#4) orbano válasza Bici (#3) üzenetére

orbano
(PH! félisten)

Én ezért vettem mobil cuccost :) Picit feláras, de csendes, és ha kell erős.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5) vottokar

vottokar
(senior tag)

az adatlapja szerint van rajt SPDIF out, meg valamilyen Azalia komatibilis audio frontpanel kimenete.
Jó benne, hogy megy szimpla 24V tápról is. Mondjuk ipari alkalmazásnál igen hasznos.
Jó lenne tudni mibe fáj egy ilyesmi, meg mennyi hozzá egy S1-es Turion.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#6) tlac válasza 04ahgy (#2) üzenetére

tlac
(PH! nagyúr)

hoppá, pedig direkt kerestem is a szövegben vmi másfajta kimenetet audiohoz :)

(#7) Thomas1

Thomas1
(PH! addikt)

Nagyon jó ki gép lehet ez, csak sajnos az S1-es foglalatnak és a méretének köszönhetően szerintem nem egy olcsó darab. :(

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#8) masterful87

masterful87
(senior tag)

Aranyos kis "erőgép". :)
Jó irányba haladunk :))

(#9) SeezJear

SeezJear
(lelkes újonc)

Nemrossz otlet, marcsak egy passziv huteses proci kellene hozza.
Amugy CF kartya hely miert van benne? miert lett ilyen fontos pont a CF nekik?

SeezJear - SeezJear Laboratories Inc. 2001.

(#10) Jim Tonic

Jim Tonic
(PH! nagyúr)

Ha lenne rajta PCIex16 foglalat, tényleg extra lenne. Így viszont annyit sem tud, mint sok 1-2 éves lap.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) Jim Tonic válasza SeezJear (#9) üzenetére

Jim Tonic
(PH! nagyúr)

Mert a legtöbb helyen ilyenről bootol az OS.

(#12) Male válasza SeezJear (#9) üzenetére

Male
(PH! nagyúr)

Vinyómentes géphez pl...

Szerk: megelőztek :B

[ Szerkesztve ]

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu

(#13) ngabor2 válasza Jim Tonic (#11) üzenetére

ngabor2
(PH! nagyúr)

feltéve, ha nem szúrják el, mint viáék az epia mII-t... azon a cf nem volt bootolható, mivel a pcmcia-hoz csatlakozott, ami alapból nem boot-eszköz. vannak mindenféle bios-próbálkozások... de elég macerás.
remélem itt már rendesen van megoldva, úgyhogy valóban lehet teljesen passzív gépet építeni.

(#14) boba6

boba6
(fanatikus tag)

wow, ezt nevezem, gratula
régóta vágyom egy ilyenre, ha úgy lövik be az árát mint az Intel és nem mint a VIA szokta akkor minden OK :C

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#15) azbest

azbest
(PH! nagyúr)

Hol láttok d-sub -ot rajta? Az biz' soros port :)
http://vilpart.fujitsu-siemens.com/vil/dmsp/16/ad/ds_d2703-s.pdf
Nagyon faja.

(#16) csongi

csongi
(PH! kedvence)

Mennyi lehet azára? Erre, ha jó ára van, egy korrekt htpc-t lehet építeni. Picike pici házba elfér. Egy hang karival kész is a házimozi alap.

(#17) beencee válasza Bici (#3) üzenetére

beencee
(senior tag)

Ezekre a funkciókra egy Intel D201GLYL is tökéletes és amint látod, az csak 13k most a linkelt webáruházban.

Ez tényleg ígéretes kis lap lehet, várjuk az itteni árát...

(#18) beencee válasza Jim Tonic (#10) üzenetére

beencee
(senior tag)

miniITX-re PCIex16 foglalat :F

(#19) kovy79

kovy79
(őstag)

Mér' ne, egy HD2600Pro-val nagyon ütős lenne.
Vagy az AMD/ATi csinálhatná meg a fent említett kártyát Pci-e x1-be. :D

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#20) Taky válasza kovy79 (#19) üzenetére

Taky
(senior tag)

Akkor most ehhez miért is nem felel meg az X1250? Ezzel a lappal nem a lakás fűtése a cél sztem...

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#21) klambi

klambi
(PH! addikt)

hát szerintem nagyon komoly elég kompakt.. nem nagyon kell smián itthonra több... :C

http://www.facebook.com/serverhive | http://www.serverhive.net | Mumble,Ventrilo,VPN,VPS,Játékszerverek | "Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#22) kovy79 válasza Taky (#20) üzenetére

kovy79
(őstag)

Nofene! Mióta fűt lakást egy HD2600Pro?
Azért annyira nem kazán... :U

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#23) .mf válasza Taky (#20) üzenetére

.mf
(PH! kedvence)

HD-filmekhez már sajnos kevés az X1250.

Én is hiányolok róla egy x16 vagy legalább x8 portot.
A 24V és a két GB lan viszont szép húzás.

Az ITX-lapok ára sajnos elég meredek, remélem ez kicsit jobb. Ha nem, még ott van a mATX, túl lehet élni azt a kicsivel nagyobb méretet.

[ Szerkesztve ]

(#24) 04ahgy válasza Jim Tonic (#10) üzenetére

04ahgy
(PH! nagyúr)

Sokkal többet is tud! Fogyaszt kb. negyedannyit, processzorral együtt nézve talán arányaiban még kevesebbet. A mérete az 1/4-e kb, mint egy teljes méretű ATX lapnak. Viszont, ahogy mondták előttem is, a - mondjuk egy négyzethüvelykre :D vonatkoztatott - relatív alkalmazásbeli teljesítménye igen jelentős. Az ára is...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior! \ Sponsored by http://pcvizhutes.hu

(#25) Ste

Ste
(PH! kedvence)

tyűűű
nem hiszem hogy olcsó lesz, de jobban megfelel az elképzeléseimnek mint a jelenlegi barebone gépek ;)
azt hiszem kivárok egy kicsit

(#26) Ste válasza kovy79 (#22) üzenetére

Ste
(PH! kedvence)

de az Xt passzívan már igen
hacsak a 120 fokot nem hűtésnek gondolod

(#27) joergie

joergie
(őstag)

nekem is kell egy ilyen!ez tuti be fog férni az xbox360 házába :DDD

"Olyan demokráciát csinálok amilyet én akarok!"

(#28) lenox válasza .mf (#23) üzenetére

lenox
(PH! addikt)

Szerintem HD filmhez minden olyan megoldas keves, ami share-eli a memoriat az alaplapi memoriaval. Amugy nem is ertem, hogy miert nem csinal mindenki legalabb egy olyan alaplapot, ami ugyan integralt VGA, de kulon memorival. Ez egyetlen amirol tudok az az AppleTV, azon kulon van GFX memory. Sajnos nem megy rajta meg windows. De MacOS mar megy...

(#29) Jim Tonic válasza 04ahgy (#24) üzenetére

Jim Tonic
(PH! nagyúr)

Én mini ITX lapokról beszéltem. Azokhoz képest is gyengusz. Lásd majd a linket a következő hozzászólásomban.

[ Szerkesztve ]

(#30) Jim Tonic válasza beencee (#18) üzenetére

Jim Tonic
(PH! nagyúr)

Persze. Különben nehéz lesz HD vidókat nézni, esetleg alap játékokat futtatni rajta.

Nem mai cucc, legalább 1,5 éves: [link]

[ Szerkesztve ]

(#31) kovy79 válasza Ste (#26) üzenetére

kovy79
(őstag)

Én hol említettem XT-t?
Főleg passzív XT-t?
Egy mini házba hasznos lehet egy Silencer rendszerű GPU-hűtés és majdnem meg van oldva az egész PC hűtése.

(#32) Bici válasza beencee (#17) üzenetére

Bici
(PH! félisten)

Heló!

Köszi a linket, megnézem.

(#33) SeezJear válasza Jim Tonic (#30) üzenetére

SeezJear
(lelkes újonc)

Ez a lap tenyleg kemeny, de hol lehet kapni?

(#34) joergie válasza SeezJear (#33) üzenetére

joergie
(őstag)

azzal várjunk még, most jelentették be :DDD
Jó lenne ha lehetne zif csatis 1.8" vinyóz csatlakoztatni hozzá ;]
Meg igazából ezen a szinten már az integrált wlan se lenne hátrány, ha már lúd, legyen kövér alapon.

"Olyan demokráciát csinálok amilyet én akarok!"

(#35) SeezJear válasza joergie (#34) üzenetére

SeezJear
(lelkes újonc)

ja, nem erre ami a cikkben van, hanem Gintonic altal emlitettre gondoltam:)

(#36) beencee válasza Bici (#32) üzenetére

beencee
(senior tag)

Szívesen, sőt itt az utód az Intel D201GLY2, külföldi webshopokban csak 5EUR-val drágább, de amivel több: 2db SATA port, DDR2-667 memória support, passzív hűtés, opcionális S-video csati.

Jim Tonic
Persze, biztosan van ilyen is. Számomra csak az a furcsa, hogy minden funkciót egy lappal szeretnének néhányan megoldani, holott különböző problémákra vannak különböző megfelelő megoldások. Van, amire a kis Intel is bőven sok (pl. nagyon népszerű a carPC-sek között, az ára pedig remek), van, amire már jó lesz az utódja (lásd előbb) és persze van olyan funkció, amelyre jelen topik főszereplője is kevés. Csak valószínűleg azt a funkciót meg nem egy miniITX lappal kell megoldani. Ennyi.

(#37) Bici válasza beencee (#36) üzenetére

Bici
(PH! félisten)

Hümmm... köfi, megsasolom.

Rájöttem, hogy nekem egy 1GHz-es P3 sebessége bőven elég... Nem használok olyan progit, aminek ennél több kellene. Majd később, ha HD videjókat fogok nézegetni, akkor lehet, hogy kell majd erősebb gép, de jelenleg a 2.8-as CeleronD is túlzás nekem, de tényleg. Jelenleg pl. semmire nem használom a videokártyám 3D képességét. Ha veszek ilyen halk gépet, akkor tuti, hogy a létező legkisebb, és legtakarékosabb procit fogom belerakni passzív hűtővel. Remélem hamar eljön az az idő, amikor 100% passzív gépem lesz: táp, proci, videokari, flash tárolós winyó, stb...

[ Szerkesztve ]

(#38) Hun'reeth

Hun'reeth
(őstag)

"A tápellátást választhatóan 24 voltos vagy ATX rendszerű tápegységgel lehet biztosítani." - na de hogyan. :F Mert én nem látok tápcsatit.
Egyébként nagyon jól jönne egy ilyen pontosabban 3 db. ;] Vajon milyen ára van?

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#39) GuMiSZu válasza Hun'reeth (#38) üzenetére

GuMiSZu
(tag)

Ott van rajta a sarkán egy sima kerek csati . Laptop táppal simán mennie kell majd

mennyibe kerül ez? és hol

ITAL is YOURS

(#40) Bici válasza GuMiSZu (#39) üzenetére

Bici
(PH! félisten)

Miért, minden laptop táp egyforma feszültségű, és terhelhetőségük is azonos?
Nem kötekedek, csak kérdezem, mert a kérdésed feltételezi ezt.

(#41) GuMiSZu válasza Bici (#40) üzenetére

GuMiSZu
(tag)

Off korz nem, lehet hozzá kiegészítőként venni, de elmegy egy sima pl autós laptoptáppal ami 120Wos

a lapra értettem, a kérdést tápom van

[ Szerkesztve ]

ITAL is YOURS

(#42) Bici válasza GuMiSZu (#41) üzenetére

Bici
(PH! félisten)

ok. köszi!

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.