Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pug

    veterán

    válasz Alexios #13 üzenetére

    I got that, de ha alapból win nélkül lett volna a "vadászat", akkor a 160-as keretbe kicsit izmosabb vasak is befértek volna.... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Georg17

    tag

    válasz Alexios #4 üzenetére

    Heh! Mekkora véletlen! Nálam dettó ugyanez a helyzet. Szintén ASUS-t vettem, bár nem magamnak. Pár napig én használtam, amíg "beüzemeltem", s nagyon meg voltam vele elégedve. Bár a TouchPad-et hamar egérre váltottam, ezen kívül a többi része minőséginek érződött a notinak. A kijelzője persze olyan, amilyennek a tesztben is leírták az összest. Ezt tehát nem lehet neki felróni.

    Egyébként a kinézet valóban szubjektív, de szerintem az ASUS kifejezetten jól néz ki.

    Grat. a teszthez! Jó lett és hasznos.

    (Csak annyit jegyeznék meg, hogy én sajnálnék ilyen masinán játszani, ezért nálam a játék teljesítmény nem szempont. Arra van más dögöm. De a többi az rendben van.)

    [ Szerkesztve ]

  • Mr. Teddy

    őstag

    válasz Alexios #145 üzenetére

    Természetesen olyan előfordulhat, amit írni próbáltam, az az, hogy lényegébe fölösleges ebben a kategóriában +20-asokat rádobálni, hogy szintetikus tesztekben érzékelhető különbséget kapj. Aki komoly számításokra vesz notit, annak a 200+os kategóriában kell nézegetnie, aki meg nem, az meg nem fog érzékelhető különbséget észrevenni, egy 130k-s noti és egy 160-180-as között.
    Mondhatnám úgy, hogy aki 130 és 200 között akar venni notit, annak tökéletes a 130-as is, mert sebességben nem lesz számottevő különbség, különbözetből meg kaphat egy xboxot, vagy egy psp-t vagy akármit.

    @cucka:
    Ez nem pénz/spúrság kérdése, egyszerűen el kell dönteni, hogy mire akarja használni az ember a notit és olyat vesz. Használhatóság szempontjából nem látom értelmét 160-180-ért gépet venni, mert amit az az árkategória tud, azt bőven kielégíti a 130-as kategória is. A hardvere úgyis karcsú lesz rendesen játszani, vagy komolyabb procihasználó progikhoz.

    A drága notebook amúgy nem a gigahertzektől lesz drága, hanem pl. attól, hogy rendesen megcsinálják és nem gagyi alkatrészekből rakják össze, vagy mondjuk nem ilyen kétfilléres műanyagból készítik a burkolatát.
    Példának fel tudom hozni azt, hogy pár hete vettünk bátyámnak egy notit. Toshiba C660, i3-as proci, 105k huf. Ebből a c660-asból lehet kapni 180k körüli notit is, amibe jobb hardver van szerelve, látod, ugyanazt a minőséget megadta a toshiba a 100 ezres kategóriában is, mint a 160-180-asban. 2 év garival.

    @odipapa:
    Vonaton játszani nem ajánlok semmit, ahogy írták a többiek, vannak alternatívák. Mellesleg elsősorban a 160-as kategóriáról beszélek, nem fogsz lényegesen jobban játszani a vonaton a 160-as géppel, mint a 130-assal. Fél évig még lesz benne annyi plusz hogy éppen csak elfussanak az újabb játékok, utána az a noti is lemorzsolódik. Az más kérdés, hogya gamer notikat is fölösleges pénzkidobásnak tartom, legfeljebb kollégistáknál tudok olyat elképzelni, hogy kihasználnának egy 300k-s gamer notit, de mivel ők két fix hely között ingáznak, hosszabb távra jobban megéri inkább otthonra és a koliba 1-1 asztali gép, mert még így is jobban kijönnének teljesítményügyileg.

Új hozzászólás Aktív témák