Új hozzászólás Aktív témák
-
Reggie0
félisten
En sem banyaszok, csak banyasztam, azt is FPGA-val ami toredeke fogyasztas. Nem mondtam, hogy csinaltad, hanem, hogy ennek az iparnak voltal a reszese.
Csak ellenben veled, a banyaszok nem magyarazzak, hogy betiltani ezt, betiltani azt. Erdekes modon nem olyan hipokritak, mint te.
Te csak a virus miatt helytelenited, nem a kornyezetszennyezes miatt, szoval azt az aspektust kar idekeverni, nyilvan nem az zavar, ha tonkreteszed a kornyezetet.
En sehol sem irtam, hogy amit csinalunk az jo vagy kevesbe rossz, nem is talalsz tolem olyan kommentet, ami kicsinyitette, elbagatelizalta vagy tagadta volna a banyaszat hatasait. Te jottel itt a betiltos szovegeddel en meg csak ravezettelek, hogy ezeken az elveken nagyon sok dolgot be kene meg tiltani es vannak dolgok amig meg karosabbak megsem ugralsz a betiltasaert. Orulok, hogy nem tetszett, igy mar vegre megerted, hogy milyen ezeket a betiltos hulyesgeket hallgatni. Foleg, hogy ti meg hipokritak is vagytok.
-
Reggie0
félisten
Pontosan, latom mar kezded erteni mennyire is hasonlo a ket dolog. Csak annyi a kulonbseg, hogy a turizmus meg a banyaszatnal is kornyezetszennyezobb.
"Az elmenyszerzes pedig nem indok a kornyezet tonkretetelere." - miért néhányak haszonszerzése az?
Igen, a haszonbol etelt, ruhat es hazat vehetsz, az elmenybol pedig semmit, az csak szorakozas. Elni muszaj, elmenykedni nem.Latom nagyon szeretsz elbizonytalanodni. De ez teljesen ertheto, hiszen fel kell eszmelned, hogy amiben reszt vettel az mennyire karos. Az agy probalja megvedeni magat, most kuzdesz a kognitiv disszonancia ellen.
A bullshit amit te nyomatsz, hogy vedjed a munder becsuletet. Tipikus "utazni kell, nyaralni kell, ezert mindenki mas huzza meg magat, mert nekem jar a szuksegtelen kornyezetszennyezes" mentalitas.
-
Reggie0
félisten
Egy olyan iparban vettel reszt sajat anyagi haszonszerzesed erdekeben, ami szuksegtelen es erosen kornyezetszennyezo.
"Az utazással változtatsz helyet, szerzel valós élményeket, megismersz más országokat, tájakat, más kultúrákat, ételeket, embereket, nyelveket. Az emberek testi és lelki feltöltődésén kívül, az élet valós élményeit szerezheted meg vele. (ennek ellenére a jelen helyzetben kifejezetten ellenzem ezt a nagy utazgatást az emberek részéről, de ezt fentebb is kifejtettem)."
Bla-bla. Semmi szukseg sincs az utazasra hobbibol. Ezeket elvegzi helyetted szakemberek is, konyvbol megtanulhatod es megismerheted a helyeket es embereket, a fotoidat sincs ertelme elkesziteni, mar 1000 jobb fotot csinaltak ugyanazon a helyeken masok. Idegeneket pedig az orszagban is megismerhetsz, fogadnek, hogy nem ismered mind a 10 millio honfitarsadat se. Az elmenyszerzes pedig nem indok a kornyezet tonkretetelere.
Evezredekig nem is volt erre szuksege az emberisegnek, ez csak egy modern kori mestersegesen gerjesztett igeny. -
Reggie0
félisten
"Lucifer revíziót tart a pokolban, megfelelően gondoskodnak-e az ördögök a rájuk bízottakról.
Az első kondér alatt vígan lobog a tűz, a kondér mellett egy tábla:
NE MÁSSZ KI! Lucifer kérdésére az ördög így felel:
- Ezek itt a németek. Tüchtig nép, betartják a szabályokat.A következő kondér is mintaszerű, ám tábla helyett itt egy géppisztolyos őr áll.
- Ezek itt az oroszok. Ha valamelyik megpróbál kimászni,
az őr a géppisztollyal visszakényszeríti.A harmadik kondérnál is minden stimmel, de Lucifer felvonja szemöldökét:
- Nem látom az őrséget, és tábla sincs.
- Ide nem is kell, ezek a magyarok. Ha egy megpróbál kimászni a többi visszahúzza." -
Reggie0
félisten
válasz
Krugszvele #20 üzenetére
A fogalom amit keresel a termekciklus. Amikor az rx580 kijott frissen meg teljesen jo volt, az volt az optimalis. Aztan meghaladta az ido, mar kifuto tipus, a technologia fejlodott. Nyilvan ha felvasarlasi laz es piaci hiany van, akkor mindent meg fognak venni, de az nem azt jelenti, hogy azert veszik meg ma is, mert milyen szuper. Remelem azt nem kell magyarazni, hogy ha valaki megvette 3 eve, az nem lesz most buta, mert amikor vette teljesen racionalis dontes volt. Aki meg ma veszi az kenyszerul ra. Majd ha belefulladunk a GPU tultermelesbe es fillerekert lesznek a kartyak a boltokban, na akkor majd buta lesz az, aki megveszi egy modernebb kartya helyett.
-
Reggie0
félisten
válasz
Krugszvele #14 üzenetére
Azt tettem, onnan tudom, hogy nem az. Fele akkora a hatasfoka, mint egy modern kartyanak.
-
Reggie0
félisten
válasz
Krugszvele #7 üzenetére
RX480/580 mar regota nem optimum.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Gigabyte B550M K épített PC Ryzen 5 5600G 64GB RAM
- Eladó egy Ezüst Macbook Pro M3 8Gb/500Gb, Francia bill,20Ciklus, 1év Apple garival
- Eladó egy Ezüst Macbook Pro M3 8Gb/500Gb, Arab bill, 3Ciklus, 1év Apple garival
- Intel Core i7 6700K / GTX 1660TI / 16GB DDR4 RAM / 500 GB SSD konfig eladó
- Eladó egy Macbook Pro M3 8Gb/1TB, Német bill, 2Ciklus, 1év Apple garanciával
- Eredeti Lenovo 230W töltők - 4X20Z83995
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5500 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 12GB Rampage SHIVA Chieftec 600W
- AKCIÓ! 16GB (2x8) G.Skill Trident Z RGB 4266MHz DDR4 memória garanciával hibátlan működéssel
- Xiaomi Redmi Note 14 5G
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest