Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Ezekiell #715 üzenetére

    Ezért mondtam, hogy erősen megfogalmazás és értelmezés kérdése. Hogy mi fér bele a szövegbe, azt iOS-en az Apple dönti el, Androidon meg a Google.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Ezekiell #713 üzenetére

    A Netflix szövege pont az, amit mondasz: indirekt hivatkozás, hogy máshol menedzseld az accountodat és gyere vissza, ha már megvan. Hogy a konkrét megfogalmazás mennyire fér bele az előírásokba, azt az Apple hagyta jóvá, az Apple-ét meg majd a Google fogja, ennek semmi köze ahhoz, hogy ki mit túr ki a kódból.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Ezekiell #701 üzenetére

    Szerintem ezt a szöveget pont nem tiltja (másnál se) az Apple, mert nem ad meg konrét elérhetőséget, hogy hol lehet előfizetni. Az egyetlen vitatható rész, hogy nevesíti az iOS eszközöket, de mivel ez egy kódban elhelyezett placeholder, még bármi lehet.

    #706 Samott:

    "Csinalhatjuk az ovit, de akkor is igazam van. Mindket esetben egy videostreamet jelenit meg a vekonykliens a keszuleken. Mindenket esetben a juzer inputjatol fugg, hogy mi jelenik meg a kepen. Ezt nem tudod cafolni. Meg ha toporzekolsz hozza akkor se. "

    A szoftver más szerzői jogi megítélés alá esik, mint a videó vagy a zene, függetlenül a médiától.
    A lakossági felhasználásra szánt szoftverek jogi státuszát még a 80-as években rögzítették, amikor a legtöbb játékot hangkazettán lehetett megvásárolni. Akkor is mondhattad volna, hogy te csak ipari technót vettél, nem szoftvert (ilyen furcsa a zenei ízlésed), de attól, hogy hang alapú volt az adathordozó, a szoftver még nem lett zene.
    A stream esetében is ugyanez a helyzet: a technikai megoldástól függetlenül a szoftver használat nem válik filmnézéssé és ezért más jogi megítélés alá esik.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Samott #699 üzenetére

    Az MS nem videó vagy zene tartalmat akar streamelni, hanem gyakorlatilag távoli elérést biztosítani szoftvereknek, ami gyakorlatilag teljes megkerülése az appstore rendszernek.

    #698 Ezekiell:

    Ennyit tudtak előásni egy nem aktivált kódrészletből egy még nem létező szolgásról.

    A Netflix app szövege:
    "A Netflix alkalmazáson keresztül nem tudsz feliratkozni. Mi is tudjuk, hogy nem a legkényelmesebb. Miután csatlakoztál hozzánk, máris nézheted a műsorokat az appban."

    Tehát az Apple mondata annyival több, hogy meghatározza, milyen eszközökön tudod az
    előfizetést menedzselni. Ha ez a Google-nak nem tetszik, majd módosítanak a mondaton, nem fognak ezért pereskedni.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz aprokaroka87 #692 üzenetére

    Netflixre se lehet iOS-en előfizetni, így appstore jutalékot sem kell utána fizetni. A Netflix alkalmazáson belül nincs elhelyezve külső fizetési lehetőségre mutató link, se pedig nyilvánvaló útmutatás, hogy hol kell előfizetni, csak annyi, hogy az alkalmazáson belül erre nincs lehetőség.
    Az Apple ugyanezt akarja csinálni Androidon, szerintem ezen nem fognak összeveszni a Google-al, mert a Google a többi streamer szolgáltatással sem balhézik.
    Egyéként ha az Epic ugyanezt a technikát használta volna a Fortnite-ban (ha már mindenképpen meg akarta védeni a usereit az apple "különadótól") és teljesen kivette volna a vbuck vásárlás lehetőségét az appból, akkor most nem lenne balhé. Csak ugye eleve a balhé volt a cél.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz makkmarce #688 üzenetére

    Mondom, a perek nem a józan észről, hanem a jogról szólnak.
    (Ha a józan ész bármit is számítana, az Epic keresetét eleve körberöhögné a bíróság.)
    Ha jogilag nem lehet 100%-os bizonyossággal megállapítani, hogy valaki a bevétele mekkora részét szerezte szerződésszegés eredményeként, akkor a bíróságok hajlamosak a teljes bevétellel számolni, amolyan elrettentés képpen, hogy legközelebb ne érje meg szerződést szegni.
    Az Epicnek tehát jogi értelemben is hiteles adatokat kell szolgáltatnia arról, hogy a userek hány százaléka nem egy iOS-es szoftverben elhelyezett linken keresztül jutott el az Epic boltjába, mindezt ráadásul úgy, hogy maga a módszer ne vessen fel adatvédelmi aggályokat. Erre persze találhat az Epic technikai megoldást, de azt különböző szakértői véleményekkel be lehet támadni, amivel évekig el lehet húzni a pert.
    Az ilyen "minden dollárodból követelek 80 centet, mert a logód betűtípusa hasonlít az enyémre" jellegű jogi manőverek mindennaposak az jogi csatározásokban és nem az a céljuk, hogy azt a pénzt meg is kapják, hanem hogy magasabbra tornázzák a másikkal szembeni követelést, hogy majd onnan induljon az alkudozás.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Ezekiell #686 üzenetére

    A követelés jogalapja (és itt nem erkölcsi, hanem szigorúan jogi alapról van szó), hogy ha a Fortnite-ban bent volt a link a külső fizetési lehetőségre, akkor elméletileg ugye nem lehet egzakt módon megkülönböztetni, hogy melyik vbuckot vette a user iOS-en, de az IAP rendszert megkerülve (ebből járna kártérítés az Apple-nek) és melyiket az iOS-től függetlenül mondjuk PC-s Epic Store-ban (ami után nem járna), de mivel nem lehet megkülönböztetni a kettőt, az Apple azt akarja elérni, hogy mindet tekintsék az IAP rendszer megkerülésének.
    (Gyakorlatilag nyilván lehetne tippelni, de itt jogról és nem józan észről van szó ugye.)
    Ezzel az Apple egyrészt bizonyítaná, hogy pont azért nem engedik a külső fizetésre mutató linket az appokban, hogy az ilyen elszámolási vitákat elkerüljék, másrészt hogy a jövőben elrettentsék a többieket az Epic-éhez hasonló akcióktól, mert ha veszítenek, akkor nem csak az Apple részét kell utólag megfizetni, hanem sokkal többet.

    Nem tartom valószínűnek amúgy, hogy a keresetnek a bíróság helyt adna, max. a korábbi statisztikák alapján megállapítanak egy arányt, hogy akkor a vbuck bevételek hány százaléka után jár az Apple-nek a 30%, de szvsz el se fog jutni a per ebbe a szakaszba, hanem a cégek peren kívül megegyeznek és ez a beadvány már az alkudozást készíti elő, hogy az Apple minél magasabb szintről indulhasson.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz makkmarce #681 üzenetére

    "hogy miért sietett passz, úgy emlékszem támogatás megvonás. "

    Ezért mondtuk, hogy a támogatás megvonását nem egyik napról a másikra jelentik be, hanem minimum fél évvel előre, jellemzően a WWDC-n, ami ugye fejlesztői konferencia. Vicces, hogy egy macOS fejlesztőhöz nem jut el egy fejlesztői konferencián közzétett infó, amit amúgy minden létező mac portál azonnal átvesz.

    "Az, hogy most az apple támogatja a 2012-est, attól még lehet, hogy 2015-ben nem támogatta a 2009-est(nem fogom most visszakeresni), mivel nem most történt, hanem mikor átálltak forrasztott SSD-re, de megint az van, hogy a jelenből extrapolálsz a multban, aztán jössz megint tárgyi tévedések tömkelegével."

    Legalább a saját magad által linkelt szövegeket olvasd már el: 2016-os fórum és egy 2009-es gépről tárgyalnak, szóval de, 7 éves gép és 2016-ban volt még hozzá OS támogatás.

    "tudod van modelváltás, és ha előző nap megvetted a régit 4 giga rammal, akkor utána baszhatod az os frissítés miatt"

    Na látod pont ezért kell vásárlás előtt tájékozódni. Küszöbön az OS váltás? Nem veszed meg 4 giga rammal, ha dolgozol vele.
    Az Air meg az egyéb alap konfigok pedig home és office usereknek van, nekik elég is a 4 giga jó ideig, mert most kapaszkodj meg: maga az OS rohadtul nem nyírja ki a hadvert és nem zabálja le a ramot, legfeljebb az idővel magasabb minimál konfigot igénylő alkalmazások. Ez független nem hogy brandtől, de még OS-től is.
    Skypeolni, facebook, iTunes, böngészés, office, stb. simán lehet 4giga rammal akármelyik macOS verzió alatt.
    Az xcode meg nem OS (még csak nem is része a macOS-nek), hanem fejlesztőkörnyezet, nyilván idővel nő a hardver igénye, mint egyébként minden szoftvernek.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz makkmarce #677 üzenetére

    "nem elromlott, csak az apple megszüntette a régi terméktámogatását.. magyarul nem kapta meg az új OSX-et, akkor pedig nincs új XCODE, akkor meg ráfaragtál, mert nincs munka."

    Ha megszűnt a gép támogatása, akkor nem 1-2 éves, hanem legalább 6-8 éves. A 2012-es Macbook Pro-m pl. mind a mai napig támogatott.

    Ezzel sikeresen hiteltelenítetted a követező mondataidat is:
    "Kitermeli az árát, csak átbaszás, szóval neked nem számít 1-2 milla, hogy 2 évente, 4 v 8 évente kell cserélni a gépedet. "

    Gratulálok.

    Ezen kívül a támogatást nem egyik pillanatról a másikra szüntetik meg, azaz fel sem merül, hogy egy gép AZNAP kell és nincs idő a vásárlás előtt tájékozódni. A hardver támogatását a béta bejelentésekor közlik, onnan még minimum fél év a release, legalább ennyi időd van hardvert váltani.

    "de ha bemégy a csilivili boltba, megveszed a legdrágább "pro" vackot, annak illene legalább a minimumot hoznia, amit jelen esetben nem tudott."

    Ha bemész egy Apple boltba és veszel egy Macbook Pro-t i7-el és 16 vagy 32GB rammal, 1-2TB SSD-vel, akkor az hidd el többet hoz, mint a minimum, egyszer próbáld ki, ha már annyira értesz hozzá. Ha neked az a minimum, hogy házilag cseréled a ramot meg az ssd-t, az egyéni nyomor, szemmel láthatóan az iparág más irányba megy. Ha dolgozol vele, akkor vedd meg eleve több rammal és ssd-vel, probléma letudva.

    Az általad linkelt írások meg ... jaj.

    Az elsőben egy 2009-es gépet taglalnak 2016-ban, azaz 7 évvel a vásárlás után, hogy miért nem viszi úgy a legújabb OS-t, mint fénykorában. Nem 1-2 évvel utána, mint ahogy írtad, hanem 7. Csak hogy képben legyél: egy Core2Duo gépről beszélünk 5GB rammal és 5400-as HDD-vel, ami fullra tele van írva.

    A második még jobb: tanácsok, hogy hogyan gyorsítsuk fel a Mac-et:
    - szedjük le a nem használt szoftvereket
    - csökkentsük a bekapcsoláskor induló alkalmazások számát
    - ellenőrizzük, hogy valamely alkalmazás nem zabálja-e az erőforrásokat
    - ne írjuk fullra a hdd-t
    - és így tovább
    - majd a végén jön a legjobb rész: mindenképpen frissítsük az OS-t a legújabb verzióra

    Szal ennyit tudtál összeszedni annak a bizonyítására, hogy a macOS 1-2 év alatt a használhatatlanságig lelassítja a hardvert. :W

  • #54625216

    törölt tag

    válasz makkmarce #673 üzenetére

    "1x csak nem lesz upgradelhető, pedig erre számítasz, hisz az elmúlt 10 éveben az volt"

    kiemelem hol a hiba: "pedig erre számítasz"

    Azaz feltételezésből indulsz ki nem pedig a tényekből. Ezért kell vásárlás előtt mindig utánajárni a tényeknek, főleg ha másfél milliót szándékozol elkölteni.

    " hogyha valamire szükséged van akár AZNAP, akkor nem fogod megvárni az ifixites videót"

    Elromlott a gépe és aznapra kellett a csere?
    Mert ez esetben meg tök mindegy, hogy milyen a gép, úgyis azt vette volna, ami kapható. Ilyenkor értelemszerűen veszed, ami van és leírod kiadásként. Vagy ha nem termeli ki az árát, akkor nem veszed meg, mert miért is termelnél szándékosan veszteséget ugyebár.
    Egyik eset sem indokolja, hogy nem nézel utána a terméknek, hanem utólag hőzöngsz, ezt semmivel sem tudod kimagyarázni.

    Ami a ráforrasztott alkatrészeket illeti: ha nem tetszik, ne vedd meg.
    Ha pedig munka miatt muszáj, akkor lásd fent: szükséges kiadás, úgyis kitermeli az árát, megint csak mire fel hisztizel.
    A dell és a többi pedig úgy jön ide, hogy barokkos jelzőkkel előadod, hogy a beforrasztott ram és ssd szerinted ipari hulladék, miközben más gyártó is követte az Apple módszerét az ultrabook szegmensben, tehát annyira mégse lehet hulladék, legfeljebb a Te igényeidnek nem felel meg.

    "olyan jó móka olyanokkal erről vitatkozni, akik apple gépet is csak fényképen láttak"

    Egyre inkább az a meggyőződésem, hogy Neked még életedben nem volt dolgod Apple termékkel, csak városi legendákkal sztorizol (ha Facebookon jönnek rá a lájkok, biztos a PH-n is bejön alapon), ez az "én nagyobb Apple szakértő vagyok akárkinél, de ..." meg a politikai sárdobáló fórumokról unalomig ismert, önmagát hitelesíteni próbáló izzadságszagú erőlködés: "eddig az MSZP-re szavaztam, de ..." vagy "eddig a kormányt támogattam, de ..." kezdetű hozzászólás, hogy aztán felsorolja a teljes repertoárt, amivel az ellenoldal szokta savazni a másikat.

    Amúgy várom a linket a benchmarkokkal, hogy miként lassulnak be az Apple gépek 1-2 év alatt a macOS frissítésektől. Professzionális Mac userként biztosan nem állítanál olyat, amit nem tudnál egyszerű mérésekkel igazolni ugye?

  • #54625216

    törölt tag

    válasz makkmarce #666 üzenetére

    Akkor fussunk neki mégegyszer:

    Ha MacbookPro-t vesz, akkor ott vannak az opciók, hogy mennyi rammal és SSD-vel kéri.
    Ha a minimálkonfigot akarja megrendelni, hogy majd később házilag olcsóbban upgradeli, akkor előbb utánanéz, hogy van-e erre egyáltalán lehetőség. Ha nincs, akkor vagy megveszi max. memóriával és legnagyobb SSD-vel, vagy tudomásul veszi, hogy hamarabb kell gépet cserélnie, mint korábban.
    Az nem kifogás, hogy eddig az összes típust lehetett házilag upgradelni, most meg nem, váááá átvertek. Erről szólt az előző pár hozzászólásom, hogy előbb tájékozódsz és csak utána vásárolsz.

    ""Ez konkrétan nem igaz, hiába mantrázod." ebből feltételezem, te az elmúlt 5-8 évben ezt a rendszert nem használtad."

    Ha állítasz valamit, akkor bizonyítsd. Azt mondod, a macOS 1-2 év alatt belassítja a gépet, akkor lehet tesztet, akármit linkelni, ami ezt az állításodat alátámasztja, addig maradjunk annyiban, hogy indulati alapon hadoválsz.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz makkmarce #661 üzenetére

    "de tudod van egy ELVÁRÁS, ami alapján megveszed a 4k-s TV-t"

    Ha elvárások és nem információk alapján vásárolsz akármit, akkor fognak még súlyos csalódások érni az életben, jobb ha ebbe most rögtön beletörődsz.

    Tehát - csak hogy a későbbiekben megkíméld magad a garantált keserűségtől - vegyük át még egyszer, hogyan érdemes tartós fogyasztási cikket vásárolni:

    1. kinézed a terméket (legyen az flex, tv, számítógép, stb.)
    2. megnézed a specifikációit, hogy megfelelnek-e az igényeidnek
    3. elolvasol pár review-t, hogy a specifikációk mennyiben felelnek meg a valóságnak
    4. esetleg rákérdezel fórumokon, hogy mik a konkrét tapasztalatok a termékkel (opcionális)
    5. az összegyűlt információk alapján eldöntöd, hogy megrendeled-e a terméket

    Külön felhívnám a figyelmet, hogy csak ebben a sorrendben működik!

    Egy haverom mesélte, hogy az autószerelő ismerőse egyszer vett igen nagyon jó áron egy Jaguárt Angliából.
    Megérkezett a kocsi, lerakják a trailerről, öröm és boldogság egészen addig, amíg be nem ült és rá nem jött, hogy az angol kocsik bezony balkormányosak.
    Az egész falu visszhangzott a káromkodásától vagy fél napig.
    (A kocsma meg a többiek röhögésétől.)
    A csávónak azért még így is volt annyi esze, hogy felfogja: ő volt a hülye, hogy nem nézett utána a kocsinak, hanem csak az árat figyelte. Nem a brandet szidta, vagy az eladót, hanem saját magát, hogy az elvárásai és nem a tények alapján döntött.

    "Vannak elvárt dolgok, ezeket az apple felrugja, de aranyos, hogy te fanboyként mindig megtudod magyarázni, hogy az miért jó, és ha nincs rajta a funkció, az miért is a user hibája."

    Nem az a user hibája, hogy nincs rajta a funkció, hanem az, hogy olyan terméket rendel, aminek a specifikációval nincs tisztában majd utólag a brandet okolja, hogy hát én megszokásból minden évben elköltök másfél millát laptopra, meg se nézem, hogy mi az, mert tavaly is jó volt, erre most tessék, hiányzik a megszokott funkció, mégis hogy merészelik áttervezni az új termékeiket?

    " Mi a francnak nézzen utána egy olyan dolognak, hogy hány csavarból áll, aminek NINCS ALTERNATÍVÁJA, nem tudsz mást venni."

    Pl. mert lehet eleve nagyobb RAM és SSD opcióval venni és akkor nem kell később dühöngeni.

    "Arról nem is beszélve, hogy az OSX is hízik, és 1-2 év után már sok gép csak papírnehezéknek jó."

    Ez konkrétan nem igaz, hiába mantrázod.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz makkmarce #654 üzenetére

    Ugyanazokat a köröket futjuk és következetesen ignorálod a válaszokat.
    Tök mindegy, hogy egy brandnél mi volt a szokás, ha másfél milliós új terméket veszek, akkor utánajárok, hogy jó-e az nekem.

    "csak akkor derül ki, hogyha az almenü almenüjébe bemész, amit igen, nem fogsz megtenni, mert ez egy munkaeszköz egyeseknek, nem divatcikk "

    Pont munkaeszközöknél elvárható, hogy a vásárló alapsabban utánanéz a terméknek és nem csukott szemmel bök rá a buy ikonra.

    "Szóval mikor már az összes mac-es site kínjában azt írja, ne vedd meg, de te meg már megvetted, mert kellett a munkádhoz, akkor bizony beszoptad."

    Akkor most gondolkozz el a "de te meg már megvetted" szavakon és rögtön nyilvánvalóvá válik, hogy hol volt a user error.
    "Eszetlenül kidobtam másfél milliót, pedig elég lett volna előbb pár review-t elolvasni, mert ... mert kell a munkához."
    Ez lenne az ultimate érvelés.
    Mert ugye ha szórakozáshoz kell, akkor szabad utánanézni a terméknek vásárlás előtt, de ha munkához kell, az legátolja az agyban a kognitív folyamatokat, ezért elkerülhetetlen a felelőtlen pénzköltés. Vaslogika.

    "talán a nagy applefanatikusság közepette érdemes lett volna néha elmenned mac-es fórumokra"

    Még mindig nem derült ki számomra, hogy ha felhívom a figyelmedet egy - brandtől totál független - user hibára, az miért apple fanatikusság, de gondolom neked minden az, ami nem visszhangozza az idulati érveidet.
    Az meg különösen mókás, hogy Te várod el, hogy mac-es fórumokra menjek, miközben pont azzal kerülhettétek volna el a hiszti tárgyát, ha Ti magatok megteszitek.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz makkmarce #649 üzenetére

    "az előző változat még engedett bizonyos frissítéseket, tehát ez új funkció volt mikor rárabolt arra a darabra."

    És nem ellenőrizte vásárlás előtt, hogy mit vesz. Ennyi.

    "nem , nem fogod 2 évenként megkérdezni a bmw gyárat, hogy ugyanmár, idén ráheggesztettétek a felnit a tengelyre?"

    Hát ha a több tízmilliós kocsit vagy a másfél milliós laptopot előfizetéses modellben veszi, hogy amint kijön az új típus, automatikusan küldjék az updatet és vonják le az árát paypal-ról, akkor bezony érheti meglepetés az embert. :))
    Ezért kell minden vásárlás előtt legalább az alapvető specifikációkat ellenőrizni és ha valami kiemelten fontos (pl. bővíthetőség), akkor utánajársz több forrásból. Sőt mondok még durvábbat: megvárod az első független review-kat, hogy miként teljesít a gép valós alkalmazásokkal, igazak-e a gyártó adatai, stb.
    Az Apple pont az a brand, amit a megjelenés percében már darabokra cincálnak és egy szimpla google keresés elég, hogy az arcodba tolják az összes létező infót. Ha valaki ennek ellenére nem tudja, hogy mit vesz, az bocsi, de már erősen "taigetosz pozitív" kategória.

    Amúgy mondom, menj át bármilyen más hardver topikba és add elő a sztorit az Apple említése nélkül (csak hogy elkerüljük a "kettős mérce torzítást") és meglátod hányan szimpatizálnak majd veled.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz makkmarce #644 üzenetére

    Nem baszott át senki senkit, a haverod nem nézett utána, megesik az ilyen, de ezért ne a gyártó legyen már a hibás. Ha veszel valamit, előtte tájékozódsz.
    Mint feljebb említettem ennél lényegesen olcsóbb gépnél is első dolgunk volt, hogy ellenőrizhettük a bővíthetőséget.
    Egyébbként pedig rengeteg olyan gép van más gyártótól is hasonló árkategóriában, aminél nem lehet cserélni sem a ramot, sem az ssd-t. A vékony kivitel, megnövelt aksi idő, stb. bezony kompromisszumokkal jár ennél a termékkategóránál, ha ez dealbreaker ne ilyet vegyél.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz makkmarce #639 üzenetére

    "hanem a megjelenés pillanatában, és akkor rohadtul nem tudod mi van az appleban, konkrétan a processzor típusát se, nemhogy, mi hogy lett összeforrasztgatva"

    Tehát zsákbamacskát vett és dühöngött, hogy nem felel meg az igényeinek. Tényleg, így mennyivel jobb.
    Menj át bármelyik gyártó bármelyik hardver topikjába és add elő ugyanezt a történetet az Apple említése nélkül és garantáltan szét fognak alázni, hogy a specifikációk ismerete nélkül egyáltalán miért vett bármit is.

    Az meg nem az Apple istenítése, hogy az abszurd hülyeségekről az ember elmondja, hogy az bezony akkor is abszurd hülyeség marad, ha teszem azt az Apple az érintett és nem alkalmaz indulai alapon kettős mércét, ha az Apple a téma.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz makkmarce #637 üzenetére

    Pont az Apple termékeiről lehet tudni a legapróbb technikai részleteket is még jóval a megjelenés előtt - ha nem hivatalos forrásból, akkor az IT média úgyis az arcodba tolja - többek között azt is, hogy mely alkatrészek cserélhetőek és melyek nem.
    Anno egy ismerősöm akart venni egy olcsó Acer laptopot és az első, amit ellenőriztünk a bővíthetőség volt. Kiderült, hogy az alaplapra forrasztották a memóriát, így hiába volt kedvező az ára, nem vette meg. És bezony nem az Acer hivatalos specifikációi között találtuk meg az infót, hanem - bármelyik Apple termékhez képest - jóval alaposabban utána kellett kutatni. Gondolom egy fejlesztőnek ráguglizni a termékre vásárlás előtt túl komplikált feladat lehet, ilyet csak amatőrök csinálnak, a profik inkább utólag dühöngenek.
    Kicsit kezd szánalmas vergődésnek tűnni ez az irracionális applegyűlölet.
    Ha nem szereted, ne vedd meg, end of the story. Miért agitálsz ellene időt és energiát nem kímélve? Vagy ugyanilyen hévvel osztod az észt autós, TV-s, fürdőszoba berendezéses topikokban is egy-egy számodra ellenszenves brand ellen?

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Ezekiell #635 üzenetére

    Ha a fejlesztők igen nagy többségét ellehetetlenítené a 30%, akkor bezony összefognának.
    Mert azzal valóban el is érhetnek valamit, míg látványos kirakatperekkel nyilvánvalóan nem.
    Ennél sokkal kisebb fajsúlyú kérdésekben is sikerült sokkal kiszolgáltatottabb helyzetben lévő csoportoknak is egységesen fellépni.
    De mivel szemmel láthatóan a fejlesztők többségnek megéri iOS-re fejleszteni 30% jutalék mellett is - főleg hogy a 30% a jutalék bevett standard szinte mindenhol -, így nem különösebben motíváltak a szervezkedésben.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Marvinyo #631 üzenetére

    Munkakörnyezetben nem a user cserél ssd-t, hanem vagy eleve a megfelelő méretben rendelik, vagy cserélik a gépet, ha később derülne ki, hogy nem elég.

    "De jure valóban van lehetőségük, de facto meg be kell nyelni, mert túl nagy piac ahhoz, hogy ne tegyék."

    A piac nagysága nem indolokja, hogy valaki olyan feltételeket vállaljon, ami miatt veszteségessé válik a tevékenysége. Ha pedig a piac mérete kompenzálja a jutalék mértékét és a tevékenység nyereséges, akkor indokolatlan a hiszti.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz szabi__memo #625 üzenetére

    "Ezt ők mondták vagy a te agyszüleményed?"

    Jah most jön a "pártközpontból irányítanak" érvelés. Zárkózz be nyugodtan a buborékodba, és ignorálj mindent, ami nem támasztja alá az indulataidat.

    #627 Ezekiell:

    "Nap poénja :) Köszi, jót nevettem :) Majd ha felébredsz az álomvilágodból, akkor szólj azért..."

    Ez is kimondottam szofisztikált, racionálisan alátámasztott érvelés volt, köszönjük.
    Ha a fejlesztők többsége sokallja a 30%-ot, akkor - mint jópár iparágban - közös fellépéssel tehetnek ellene. Ha nem tesznek, akkor a többségük valószínűleg jól megél a 30% jutalékkal együtt is és csak egy hangos kisebbség hisztizik, akik valószínűleg nem a 30% miatt nem sikeresek, hanem mert szar a termékük.

    #628 makkmarce:

    "Kollégának legutóbb azon durrant el az agya, mikor 1.2 millás gépben nem tudott ssd-t cserélni, mert a vékonyítás odajutott, hogy ráforrasztottak mindent az alaplapra."

    Tehát utólag konstatálta, hogy nem nézett utána a specifikációknak vásárlás előtt?
    Vagy utánanézett, de annak ellenére megvette és később mégis eldurrant tőle az agya?
    Vagy meg se vette, csak általában eldurran az agya, ha egy hardvert nem az ő kimondott igényeire terveztek?

    "Aztán beruházol az újba, és mindig reménykedsz, hogy talán valamivel jobb lesz, mint a régebbi, de fél év múlva az OSX megint a pentium3 szintjére butítja a legújabb HW-t is. "

    Ez nettó hülyeség. 2012-es MBP-t használok, folyamatosan updatelem a macOS-t és még csak nem is telepítem nulláról, hanem hagyom, hogy felülírja az előzőt és semmiféle lassulás nem tapasztalható.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz makkmarce #623 üzenetére

    "ha 14 felett, akkor meghaladtad azt is, ami nálam megfordult"

    Elég komoly laggal működhetsz, ha ennyi negatív tapasztalat kellett, mire levontad a tanultságot, hogy az Apple cuccai nem megfelelőek a számodra, bár nem tudom, hogy ez miért kellene, hogy hitelesítse az indulati érveidet.

    "gondolom megvan nekik a mesterterv, hova akarnak eljutni."

    A mesterterv elég nyilvánvaló: műbalhéval, szabadságharcos jelmezben reklámozni magukat a per kimenetelétől függetlenül.
    A 30% akkor fog változni, ha a fejlesztők egységesen fellépnek ellene. Erre megvan minden joguk és lehetőségük.
    Kirakatperekkel és a userek hergelésével viszont az égvilágon semmi sem fog változni, az Epic nagyon jól tudja, nem is azért csinálja.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz makkmarce #621 üzenetére

    " holott ez csak marketing, és ott szopat ahol tud. Onnan tudom, hogy jó eséllyel több apple eszköz van itt az asztalomon, mint neked valaha volt."

    Erről az a klasszikus vicc jut eszembe, hogy "vadász, vadász, szerintem te szopni jársz ide". :))

    "kötelezi a fizetés beépítését még az ingyenes programokba is"

    Ahogy mindenki más is. (Ha az ingyenes app fizetős tartalmat kíván.)

    "A konteókról meg annyit, hogy az az ügyvéd csapat esett neki az applénak, aki előtte a microsoftot szedte szét, és sikerrel jártak, szóval nem analfabéta hülyék perelik az almát."

    Az Epic nyilván nem amatőrökkel dolgozik, ahogy az Apple sem. Ettől függetlenül ez a per nem a fejlesztőkről vagy a nem létező Apple monopólium megtöréséről szól, hanem az Epic elcseszett PR akciójáról. Az Epic jogászainak nem az a dolga, hogy megnyerjék a megnyerhetetlen pert, hanem hogy az egész ügy egyáltalán bíróság elé kerüljön. Onnantól meg vagy elkaszálják az ügyet, vagy valami peren kívüli megállapodás lesz a vége.
    Az Epicnek mindkettő jó, mert ha vesztenek is tele tudja kürtölni a netet, hogy nincs igazság, attól is csak nő a kattintásszám.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz makkmarce #616 üzenetére

    "jaa.. hát úgy nehéz megérteni, ha elolvast a címet, aztán jön a fanatikus appleimádat :D ugyanazokat a köröket futjuk, legtöbbször a hozzászólást se olvassa sajnos."

    Ez inkább fordítva igaz. Ha egy hírben akár érintőlegesen is megemlítik az Apple-t, reflexből rárepülnek a magukat "szakértőnek" vizionáló vallásos apple haterek és tök mindegy, hogy mi a téma, megy az Apple ekézése.
    Onnantól meg hiába próbálod racionálisan elmagyarázni, hogy mi is történt és miért, a legminimálisabb véleménykülönségnél is kapásból rádsütik az apple fanboy bélyeget és nem cáfolják, hanem ignoráláják az érveidet, amíg csak olyanok maradnak a beszélgetésben, akik velük együtt fújják a mantrát. Az információs buborék bezárultával pedig jól vállon veregetik egymás, hogy na ugye megint nekik lett igazuk.
    Aztán persze később jönnek az Apple rekordeladásairól szóló újabb hírek, mire megjelenik ugyanaz a banda és a legabszurdabb konteókkal próbálják kimagyarázni, hogy a valóság - akárcsak az elmúlt kb. 15-20 évben - miért nem idomult a vallásukhoz.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Ezekiell #591 üzenetére

    Szerinted a Tesco viszonteladói szerződésében nem szerepel "ha a partner a Tesco üzleti érdekeivel ellentétes üzleti gyakorlatot folytat, akkor a Tesco indoklás nélkül megtagadhatja a termék forgalmazását" (vagy máshogy megfogalmazott de hasonló tartalmú) kitétel?
    Komolyan?

  • #54625216

    törölt tag

    válasz szabi__memo #583 üzenetére

    Az USA bíróságok nagyon csínján bánnak a drasztikus változásokat okozó precedensekkel, mert azokat sok érdekelt fél támadja a legfelsőbb bíróságon és ha felsőbb szinten elkaszálják az ítéletet, az rányomja a bélyegét a bíró karrierjére.
    Márpedig ha úgy ítél a bíróság, hogy mostantól bármelyik sikeres platform kényszeríthető lesz, hogy mások élősködhessenek rajta, az nem csak az Apple, hanem a legtöbb iparági szereplő szemét is csípné és tucatjával támadnák meg az ítéletet.
    Ezért nem tartom valószínűnek, hogy a bíróság helyt adna az Epic keresetének, főleg úgy, hogy jópár ezzel ellentétes precedens ítélet születet már hasonló ügyekben.

    #585 Samott:

    Akárhányszor is leírjátok, a 30% az nem különadó, hanem kereskedői jutalék, a jutalék feltüntetése pedig ellenkezik az appstore szabályaival (amit a Facebook is elfogadott), ahogy a Tesco-ból is páros lábbal rúgnának ki, ha a terméked árcimkéjére rábiggyesztenéd, hogy "70ft lenne, de sajna 100ft a Tesco különadó miatt".

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Samott #580 üzenetére

    " Mert csunya precedenst teremtene, es hip hop mas piactereknek is helyet kene adniuk. "

    És pontosan ezért fog az Epic beadványa elhasalni a bíróságon.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz makkmarce #577 üzenetére

    Te nem akarod megérteni, hogy egyáltalán mit jelent a monopóliummal visszaélés és mit jelent a kartel.
    Ha egy piacon a cégek többsége ugyanazt a kereskedelmi gyakorlatot követi, az még nem kartel.
    Ha mindenhol 30 ezer a helypénz, akkor az a piac sajátossága, amivel vagy számolsz, amikor termelésbe fogsz, vagy megtanulod a magad kárán.
    Ha magasnak tartod a 30 ezer forintot, akkor vagy "szedd magad" akcióban árulod a zöldségedet közvetlenül a földeken, vagy felhagysz a termeléssel. Olyat nem csinálhatsz, hogy aláírod a piaccal a szerződést, majd nem fizetsz, mert szerinted a 30 ezer túl sok.

    Ettől még lehet a 30 ezer forint sok, ilyenkor a termelők szövetségbe tömörülhetnek és bojkottálhatják a piacokat, lobbizhatnak hatósági árért, stb., de aláírt megállapodásokat nem rúghatnak fel negatív következmények nélkül.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz makkmarce #575 üzenetére

    Szerintem Ti vagytok fogalmi zavarban, nem ő.

    A monopólium az, amikor a felhasználónak nincs reális választási lehetősége, hanem - alternatíva híján - egy adott célhoz egy adott terméket vagy szolgáltatást kell használnia.

    A monopólium önmagában még csak nem is törvénybe ütköző, mert egy teljesen új termék bevezetésével értelemszerűen monopolhelyzetbe kerül a gyártója, hiszen még nem is lehet konkurenciája.
    Pl. amíg a többi autógyártó fel nem eszmélt, addig a Tesla monopolhelyzetben volt az elektromos autók piacán, mivel gyakorlatilag ők hozták létre a piacot.

    Na most, ha egy adott termék nincs monopolhelyzetben, akkor értelemszerűen a részegységei sincsenek. Nem lehet ugyanis egy terméket kikiáltani önálló piacnak, hogy márpedig a Whirlpool mosógépek mikrokontroller szoftverének piacán a Whirlpool monopolhelyzetben van és kötelezzék rá, hogy nyissa meg azt mások előtt, mivel a mikrokontroller kódja ugyanúgy szerves része a terméknek, mint a motor vagy a mosószer adagoló.
    Ugyanez a helyzet az iOS esetében: az iOS elválaszthatatlan része az Apple mobil eszközeinek, az Appstore pedig elválaszthatatlan része az iOS-nek.
    Ha pedig az Apple mobil eszközei nincsenek monopol helyzetben, akkor a részegységei sincsenek.

    Ami a kartelt illeti: a kartel nem az, amikor több konkurens piaci szereplő is ugyanazt az árazást követi, hanem amikor tudatosan összejátszanak egymással, hogy korlátozzák a piaci versenyt.
    Pl. amikor a magyar bankok összebeszéltek, hogy egységesen áthárítják az ügyfeleikre a bank adót, na az kartelezés volt, mert normálisan működő versenyben a bank adó áthárítása versenyhátrányba hozta volna a bankot, viszont mivel biztos lehetett benne, hogy a többiek is áthárítják, így kockázat nélkül megtehette ő is. Tegyük hozzá, hogy még egy ilyen nyilvánvaló helyzetben sem tudott a hatóság érdemben cselekedni, mert a karetelezésnél bizonyítani kell az összebeszélés tényét, nem elég összevetni a bankok árazási gyakorlatát, hogy nalám, mindegyik pont a bank adó mértékével emelte az árait.
    Az Apple és a Google appstoreok esetében viszont nyilvánvalóan nem lehet kartelről beszélni. Egyrészt mert az appstore szabályok azóta változatlanok, hogy a termékek piacra kerültek, azaz a két cégnek már a korai fejlesztési szakaszban le kellett volna dealelnie egymással, hogy ha majd 15 év múlva ők ketten uralják a piacot, akkor mennyi legyen a jutalék. Ez elég életszerűtlen feltételezés.
    Másrész az Apple és a Google a kereskedelemben teljesen standard jutalékrendszert követik, azaz a 30% se nem magas, se nem alacsony a piaci szereplők igen nagy többségének jutalékaihoz viszonyítva.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz floatr #482 üzenetére

    "Az Epic keresete arról szól, hogy a piaci helyzetével visszaél. De még most sem sikerül értelmezni..."

    Szerintem fuss neki még egyszer.
    A beadvány tárgya és az azt alátámasztani szándékozó érvelés két külön dolog.
    Az Epic keresete arról szól, hogy neki joga van bármelyik mobil platformra kiadni a saját alkalmazásboltját. Ha ezt nem engedik - és innentől jön az érv, amit Te is mondasz -, azzal az Epic szerint visszaélenek a mobil platformok fejlesztői a piaci helyzetükkel, szerintük meg csak élnek az alapvető tulajdonosi jogaikkal.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz floatr #473 üzenetére

    Hozzászólásra reagáltam, ha szerinted nem ezek a gondok alapvetően, akkor olvass vissza és írj annak, aki a kérdést eredetileg felvetette.

    "Amennyiben lenne épkézláb verseny, működnének a normális árrések is."

    A konzolpiacon és a hagyományos kereskedelemben is működik a verseny és a normális (a legtöbbek által követett) árrés 30%.

    Az Epic keresete arról szól, hogy egy mások által kiépített és üzemeltetett platformon akar saját alkalmazásboltot üzemeltetni, mert szerinte neki ahhoz joga van. Az Apple szerint a saját platformján had döntse már el ő, a Google szerint ha az Epic akar, akkor nosza, indítson alkalmazásboltot, de ne ugasson bele, hogy a Google a saját boltjában mit csinál.

    Hogy a bíróság elfogadja-e az Epic érvelését, hogy a monopólium ellenes törvényekre hivatkozással kívülről bele lehet avatkozni egy platform integritásába, majd kiderül.
    Szvsz az Epic eleve nem nyerésre játszik, hanem a nagyvállalat ellenes hype-ot meglovagolva akarja feledtetni a PC-s Epic Store botrányait.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Reggie0 #464 üzenetére

    "De, az is meghatarozza, sok mas dolog mellett."

    Nem, nem határozza meg.
    Hogy egy cég egy terméket mennyiért tud előállítani, az a cég versenyképességét befolyásolja, nem a termék árát. Persze a cég megpróbálhatja a magas előállítási költségeit érvényesíteni az árban, de a magas költségek miatt - szolidaritásos alapon - senki sem fog magasabb árat fizetni, ha van olcsóbb alternatíva is a piacon.
    Ezzel moderálja az árakat a piaci verseny.
    Ugyanakkor ez fordítva is működik:
    Ha más nem tud a termékednél jobbat, szexibbet, stb. olcsóbban adni, akkor az alacsony bekerülési költségektől függetlenül is el tudod adni a termékedet magasabb áron.
    Ezzel motíválja az innovációt a piaci verseny.
    Ha ebbe a folyamatba kívülről belepiszkálnak, na akkor jutunk el a kádári szocializmushoz, hogy olcsóság van innováció nélkül és hiába van pénzed, ha csak szarra költheted.

    "A birosag es a torvenyek."

    Most ugye csak viccelsz?

    "Bizony ez igy van, attol is fugg az ar, hogy mennyibe kerul a forgalmazas, kulonben igen hamar bezarna a bolt es forgalmazas se lenne."

    Lásd fent: ha a bolt csak veszteségesen tud forgalmazni, akkor bezony bezár és nem a jutalékát növeli, mert attól csak a konkurencia forgalma fog nőni és nem a bolt bevétele.
    Ugyanígy, ha a többiek nem tudnak alacsonyabb jutalékkal forgalmazni, akkor a hatékonyabban működő bolt nyeresége nő, mert a magas jutalék nem jelentkezik versenyhátrányként.
    Ez határozza meg az Appstore jutalék mértékét is: nem emelik az kereskedelemben megszokotthoz képest magasabbra, mert az a platform versenyképességét rontaná, de nem is mennek az alá, mert a fejlesztők lenyelnék a különbözetet, így a jutalék csökkentése nem javítana a platform versenyképességén.

    "A jogi kornyezet megvan, ez alapjan inditott az epic pereket."

    Éppen ez az, hogy nincs meg a jogi környezet, csak ugye egy per indításhoz nem is kell, mert az USA-ban minimális feltételei vannak, hogy a bíróság befogadjon egy periratot. Ha pedig a pereskedés célja eleve a médiahiszti - mint az Epic esetében -, akkor a jog amúgy is másodlagos kérdés.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Reggie0 #433 üzenetére

    Kezdjük az alapoknál:
    Egy termék vagy egy szolgáltatás árát sohasem a bekerülési költsége határozza meg.

    Amíg ezt képtelenek vagytok felfogni, addig ugyanazokat a köröket futjuk.

    "Nem az apple a pofatlansag, hanem minden 30%. "

    És mennyi a nem pofátlanság? És ki mondja meg?

    "PS es xbox meg eleve mas teszta, ott a hardver ebbol van fedezve"

    Nem más tészta, mert az egyedül és kizárólag az MS és Sony privát döntése, hogy milyen áron adja a hardvert és milyen üzleti modellt követ.

    "A fizikai boltokat meg eleve csusztatas osszemerni, mivel sokkal tobb koltseggel jar egy bolthalozatot uzemeltetni, mint egy webshopot(appstoret)"

    És szerinted egy vbuck kód forgalmazása egy fizikai boltban mennyivel kerül többe, mint egy online appstore-ban?
    Mert ugye a logikád szerint mindenre annak arányában kellene jutalékot rakni, hogy az adott dolog forgalmazása mennyibe kerül a kereskedőnek.

    "Es bizony a vilag jellemzoen a pofatlan allapotbol akar eljutni egy igazsagosig, pont igy korlatoztak a vadkapitalizmust is, az erofolennyel visszaelestol kezdve a versenyjogig mindent. Az, hogy itt most kezdeti allapot van es nehany nagy szereplo ugyan ilyen pofatlan meg nem mentseg."

    Ebben az esetben nem az egyes gazdasági szereplőket kell vegzálni, hanem a politikai döntéshozókra kell nyomást gyakorolni, hogy változtassák meg a jogi környezetet.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Samott #429 üzenetére

    Leírtál egy szubjektív, elfogult álláspontot, én meg megmutattam, hogy ellenkező nézőpontból is lehet ugyanazt megfogalmazni.
    Komolyan ez verte ki nálad a biztosítékot? Hogy mások máshogy is gondolkodhatnak ugyanarról?

    "Vedd mar eszre, hogy azon, hogy "apple" csak te gorcsolsz. Az ugy szempontjabol erdektelen hogy melyik ceg az."

    Ez az, hogy a legtöbb Epicet támogató hozzászóló pont azt bizonygatja, hogy az MS Store, GOG, XBox, PS, Nintendo, az nem ugyanaz, mert csak.

    Ami a Walmartot illeti:
    Mennyi iOS-en a vbuck? $10
    Mennyi a Walmartben? $10
    Szerinted nincs analógia a kettő között?

    " Hat meg valasztasi lehetoseged sincs. Es te ennek orulsz. Ez a legkevesbe ertheto szamomra. "

    Először is van választási lehetőségem, mert válthatok droidra, ha gondom lenne az iOS-el vagy bármelyik szolgáltatásával.
    Másrészt meg nem hitéleti alapon kezelem a kérdést: egy adott platformhoz tartoznak beépített szolgáltatások és vagy elfogadom a platformot azokkal együtt, vagy nem azt a platformot választom.
    Harmadrészt nem az alapján választok telefont, hogy melyiknél alacsonyabb az appstore jutalék, mert halál nem érdekel, hogy a háttérben kik hogyan osztozkodnak a bevételen: ha megéri megvenni az appot megveszem, ha nem, akkor meg nem.
    Jah, hogy alacsonyabb jutalék mellett alacsonyabb lehetne az app ára? Alacsonyabb fejlesztői nyereség mellett is az lenne ugye, mégis elfogadom, hogy az app fejlesztés üzlet és nem jótékonysági intézmény, ahogy egy mobil platform fejlesztése és fenntartása sem az.

    "Nem azert nyerhet az epic mert "szegeny jatekfejlesztot megszivattak", hanem mert sokszazmillio juzer van csapdaban."

    Magyarázd már el, hogy mitől csapda az, ha nincs iOS-re n+1 alkalmazásbolt és ugyanannyi a jutalék, mint máshol?

    Az Epic meg nem az iOS juzereket akarja megmenteni, hanem a PR kampányát építgeti (ami úgy tűnik erősen visszafelé fog elsülni).

  • #54625216

    törölt tag

    válasz szabi__memo #428 üzenetére

    "Ez nem egészen igaz, mert csak azoktól kérnek akik pénz akarnak. A többieknek valahogy ingyen is megy..."

    Ahogyan szoftverből is van olyan, amiért csak akkor kell fizetni, ha pénzt keresel vele.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Samott #423 üzenetére

    De most komolyan áruld már el, hogy a fenti mondataim közül melyik az ovis feleselés?

    A juzerek nem ünneplik, hogy lehúzzák őket, hanem azzal az abszurd kettős mércével nem tudnak mit kezdeni, hogy ami a legtöbb viszonteladónál tök ugyanannyi, azt egyesek csak az Apple esetében lehúzásnak minősítik.
    Van egy érthetetlen divat, hogy valamiért az Apple-t mint céget egyesek kényszeresen politikai pártként kezelik a szokásos "van rajta sapka - nincs rajta sapka" sárdobálós mentalitással és amikor valaki próbál az indulati érveléssel szemben racionálisan érvelni, hogy minek mi az oka, akkor elképesztő vehemenciával neki esnek (pont mint a politikai fórumokon). Mindezt ráadásul - szintén a politikai fórumokra jellemző - információs buborékból teszik, hogy aki "nincs velünk", annak az érveit ignoráljuk, mert az csak apple fanboy lehet.

    "Ez nem az epicrol, ez az apple juzerek valasztasi szabadsagarol szol. "

    Ez pont nem az apple juzerek választási szabadságáról, hanem az Epic túltolt PR akciójáról szól.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz szabi__memo #419 üzenetére

    "Azért kevés olyan hülye fejlesztő van aki megengedi hogy ingyen használj valamit amiért egyébként pénzt kér. "

    Most helyettesítsd be a mondadotba a "fejlesztő" helyére a "platform fejlesztő" kifejezést és mindjárt világos lesz, hogy miért kérnek az appstore-okban jutalékot.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Reggie0 #415 üzenetére

    Tehát a 15 legnagyobb szoftveráruházból 11-ben stabil 30% a jutalék, a Steamben meg 10millió dollár bevételig, de az Apple 30%-a a pofátlanság.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Samott #403 üzenetére

    "Most komolyan elkezded az ovodas ervelest? A te apukad az erosebb?"

    Ezt most konkrétan mire mondtad?

    A válaszom egyik fele arról szólt, hogy nem csak egy irányból lehet valamit elfogultan megítélni.

    A másik felében meg hoztam egy példát, hogy más kereskedelmi hálózaton keresztül ugyanaz a szóban forgó termék ugyanúgy 30%-al drágább, mégsem gerjeszt belőle senki hitvitát.

    Erre ahelyett, hogy cáfolnád az érveimet, átmész dedóba.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Samott #400 üzenetére

    "Szerintem leginkabb azert van vita mert esz nelkul kell vedeni az almat. Mert az nem opcio hogy esetleg tenyleg ok a rosszfiuk a tortenetben."

    Vagy ész nélkül támadni. Mert az nem opció hogy esetleg tényleg nem ők a rosszfiúk a történetben.

    "Meg ugye van olyan is aki boldogan fizet 10 dolcsit a 7 dolcsis tartalomert. Mert amit nem tud az nem faj. Az meg ennek a minositett esete aki masokkal fizettetne meg a sajat storeja felarat. "

    Most már csak ismételni tudom magam:

    walmart.com: 1000 fortnite vbuck $10

    Szerinted a Walmartnál ki fizeti meg a store felárat?
    Vagy ki van írva az összes boltban, hogy "ne vedd meg paraszt, mert az epic.com-on csak $7"?
    Vagy ha az Epic kiírná, akkor nem rúgnák ki páros lábbal az összes Walmartból?

    És ha valaki mégis megveszi $10-ért, mert az unoka rinyál érte, akkor az csak agyhalott Walmart hívő lehet?

    Itt nem az apple hívőkkel vitatkozol, hanem a valósággal.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Samott #386 üzenetére

    "Hova tunt a minden partnerunk egyenlo szlogen? Hogy mindenkire ugyanazok a szabalyok vonatkoznak?"

    Hogy egy magáncég kivel milyen üzleteket köt, az tökre a magánügye. Mivel az Appstore-ba több százezer fejlesztő regisztrál, értelemszerűen csak egységes szabályzattal lehet elejét venni a visszaéléseknek.
    Ettől még a kiemelt ügyfelekkel köthetnek a szabályzattól eltérő szerződést.
    Ennek mondjuk az egyik alapfelétele a korrekt partneri viszony és az együttműködés, a szándékos szeződésszegés, pereskedés és médiahiszti pedig bezony hátráltató tényező.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz floatr #397 üzenetére

    Miért is? A 30%-ot kifogásolta, hogy az pofátlanság.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Samott #387 üzenetére

    A kereskedelmi jutalékot sehol sem tüntetik fel az árban.
    Menj be egy könyvesboltba és látod a könyveken külön feltüntetve, hogy mennyit kap a kiadó és mennyi a könyvesbolt jutaléka?
    Na ugye.
    Évszázadok óta változatlan kereskedelmi gyakorlat ellen ágáltok, mert váááá Apple.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Samott #379 üzenetére

    Az áfa pont jó példa.
    Ha csökkentik az áfát, akkor olcsóbb lesz tőle a cucc?
    Nem.
    A végfelhasználói ár ugyanannyi marad és a kereskedő/gyártó haszna nő.

    Ha holnaptól az Appstore 0%-os jutalékkal működne, akkor talán egy-két hónapig meglátszana az árakon, aztán szépen visszahúsznának ugyanarra a szintre.
    Merthogy egy termék árát nem a rárakódott adók és jutalékok, de még csak nem is az előállítási költség határozza meg, hanem hogy mennyit hajlandóak érte a piacon kifizetni.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz floatr #377 üzenetére

    "Tehát más bevételekből kéne visszafinanszírozni az app store-os költségeit?"

    Pontosan.
    Az Appstore segítségével hozzájut több százmillió fizető ügyfélhez és kapja az infrastruktúrát.
    Ha ez neki nem ér meg 30%-ot, akkor ne fejlesszen iOS-re.
    Jah meg PS-re, Xbox-ra, Nintendo-ra se, és ne forgalmazzon Steamen, GOG-on, MS Store-on, ne árulja a cuccait Amazonon, Walmartban, Gamestopban és Best Buyban se, mert jéé, azoknál is 30% a jutalék.

    "Velük külön egyességet kötöttek (mindkét appot többször is kivágták a store-ból emiatt)."

    Pontosan azért kötöttek velük külön egyezséget, hogy a szolgáltatások is működhessenek, és ne kelljen az Apple-nek megnyitni a kiskaput a sok millió fejlesztő előtt, akik garantáltan abban az másodpercben, hogy az Apple lehetővé teszi a jutalék nélküli in-app vásárlást átállnának az "ingyen app fizetős tartalommal" modellre.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz floatr #370 üzenetére

    "Kissé félremagyarázod a trükkös pengőt, mintha mindenáron igazolni szeretnéd a 30%-os sáp jogosultságát."

    walmart.com: 1000 fortnite vbuck $10

    A Walmart jutaléka is pontosan 30%, mégsem pereli őket az Epic.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Samott #359 üzenetére

    "Tehat te boldogan kifizeted a havi 10 dolcsit azert, amit mas megkap 7 dolcsiert, ha nem az appbol fizet elo. Es ez igy van jol. "

    Nem, a korrekt az lenne, ha én is 7 dolcsiért kapnám és a bolt jutaléka a fejlesztő bevételéből vonódna le. Ez lenne a fair.
    De ugye mennyivel jobban megéri ráterhelni a jutalékot a végfogyasztóra majd hangulatkeltő kampányt folytatni a jutalék ellen.

    #362 Ezekiell:

    "Milyen kiskapu bezárása az, hogy kotelezed a developert IAP funkcióra? "

    Most direkt megnéztem a Netflix alkalmazást iOS-en, hogy egyáltalán elő tudsz-e fizetni az appon belül Netflixre.
    A következő üzenet fogad:
    "A Netflix alkalmazáson keresztül nem tudsz feliratkozni. Mi is tudjuk, hogy nem a legkényelmesebb. Miután csatlakoztál hozzánk, máris nézheted a műsorokat az appban."

    Ebből számomra két dolog derül ki:
    1. Nem kötelező az iap, mert akkor a Netflixnek is minimum elérhetővé kellene tennie az appon belüli előfizetést.
    2. Lehet a rendszert szabályszerűen is üzemeltetni. A Netflix app nem irányít át más oldalra, nem propagálja a külsős fizetési lehetőséget, egyszerűen leírja, hogy itt nem tudsz regisztrálni és aki nem teljesen agyhalott, az be tudja írni egy böngészőbe, hogy netflix.com, probléma megoldva.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz aprokaroka87 #355 üzenetére

    Ilyet is lehet, de akkor ki fektetne pl. konzol hardver fejlesztésbe, ha utána egy harmadik fél fölözné le a játékokból származó jutalékot, amitől az egész platform rentábilis?

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Samott #353 üzenetére

    Helyes, mert a kiskapuk bezárására nincs más megoldás.
    Az meg nem várható el senkitől, hogy sikerre vigyen egy üzletet és tétlenül hagyja, hogy a partnerei néhány olcsó adminisztratív trükkel megkerüljék a fizetést.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Samott #350 üzenetére

    "En nem lengetek zaszlokat, hogy kivel mivel ertek egyet az az en dolgom, nem kampanyolok ilyesmivel. "

    De kampányolsz, mert ha egy vitában érvként hozod fel egy cég ellen, hogy diktatúrákkal is üzletel, azzal állást foglalsz a diktatúrák (és a cég) ellen, miközben a vásárlásaidban ez az állásfoglalás már nem mutatkozik meg. Ez ugyanolyan következetlenség, mint amit a cégen számonkérsz.

    De mondok másikat: Kínában üldözik az ujgur kisebbséget, de nem amolyan csendes "román" stílusban, hanem holokauszt módszerrel. Koholt vádakkal koncentrációs táborokba viszik és gyorsított ütemben kivégzik őket, majd a testüket szervdonorként használják.
    Ha bármilyen techcég politikailag következetes lenne, akkor páros lábbal rúgná ki az Epic-et mindenhonnan a kínai tulaja miatt.
    De nyilván nem teszi, mert az üzleti érdekei mást diktálnak.
    Ezért nincs értelme politikai következetességet számon kérni egyetlen cégen sem.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Ezekiell #349 üzenetére

    és #351 Samott:
    Ez a kiskapuk bezárása miatt van.
    Ha az appban ott a link egy külső oldalra, hogy itt lehet fizetni (kevesebbet), vagy ha az appon belül nem lehet, csak külső oldalon, akkor nyilván megint csak oda jutnánk, hogy egyetlen fizetős app se maradna az alkalmazásboltokban.
    Azaz megint csak lehet választani:
    - bármilyen in-app fizetős szolgáltatást kitiltanak a mobilokról
    - jutalékkötelessé teszik az in-app fizetéseket és bezárják a kiskapukat

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Marvinyo #346 üzenetére

    Bármire előfizethetsz appon kívül, de magán az appon belül nem helyezhetsz el linket és nem is utalhatsz rá, hogy van más fizetési lehetőség is.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Samott #339 üzenetére

    Tehát neked személyesen nincs semmi bajod a diktatúrákkal, csak az zavar, ha egy cég következetlen?

  • #54625216

    törölt tag

    válasz floatr #342 üzenetére

    Az in-app jutalék lényege, hogy kivédje a rendszer kijátszását. Ha nem kellene jutalékot fizetni az alkalmazáson belüli vásárlásokért, akkor kizárólag ingyenes appok lennének iOS-re és droidra, majd azon belül szednék le a sápot a userről.
    Azaz az Apple-nek és a Google-nek két lehetősége van:
    1. jutalékot számol fel az alkalmazásokon belüli vásárlásokért
    2. letiltja az összes in-app vásárlást

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Samott #337 üzenetére

    Szóval egy cég lehet képmutató, de Te lehetsz elvtelen fogyasztó, aki elítéli a céget, amiért képmutató.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Samott #335 üzenetére

    Az Apple meg egy cég, nem természetes személy, vagy politikai párt.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Samott #333 üzenetére

    Szerintem nyugodtan hajítsd ki a gépedet az ablakon, mert garantáltan találsz majd olyan alkatrészt benne, amit olyan cég gyártott, ami a szaudiakkal is üzletel. Ha pedig magadra nézve nem tartod kötelezőnek az erkölcsi érveidet, akkor milyen alapon várod el másoktól?

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés