Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • XuChi

    addikt

    válasz bazsi83vp #9 üzenetére

    Én itthon megcsináltam a magam kis "mega" tesztjét:

    970 Pro 512GB vs 512GB WD Blue M.2 Sata vs 960GB Patriot Burst vs Adata SU900 256GB.

    A meglévő rendszeremet tükröztem át mindegyik SSD-re, és az adatlapomon látható gépben teszteltem őket.

    Windows Boot 1-2mp volt az NVME javára. A VM gépeim indítása ugyan annyi időt vett igénybe. A játékbetöltések semmit nem változtak az NVME javára a SATA-val szemben.

    Szóval, játékra, munkára, netezésre, tökéletes a SATA SSD. Egyetlen egy helyzet volt amit az NVME jobban megoldott, az a nagy file-ok pakolászása (Film+Photo editing). Ott kijött a 3000mb/s+ sebesség, de SEHOL MÁSHOL nem volt előnyöm az NVME-vel.

    Tehát egy szó mint 100. Ha nincs nagy felára az NVME-nek ugyan azon SSD SATA változatához képest, akkor a sata adat+táp kábelt megspórolva, érdemesebb lehet az NVME-t venni. De az én helyezetemben, semmi értelme nem volt a 970 Pro-t megvennem. Amennyiben nem zavar a plusz kábel a gépházadban, akkor ok a SATA verzió is. A másik a SATA SSD nem melegszik annyira mint az NVME. Nálam mivel egy dedikált NVME kártyán van az SSD egy bitang borda alá berakva, minőségi GAP PAD-al, így full terhelve még nem sikerült elérnem vele a 40 fokot sem. Amennyiben borda nélkül használná valaki (valjuk be igen merésznek kell ehhez lennie), akkor terhelésre akár 90-100 fokot is elérheti a 970 PRO. Sima kis bordával lenyomható 70-80 körülre is. A SATA SSD-im még terhelve sem mentek 40 fok fölé sosem.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz bazsi83vp #9 üzenetére

    Ezt sehol nem írtam.

    Viszont ha modern gépet építenék a jövőre és nem lenne már valamilyen értelmes SSD a birtokomban, rendszervinyónak (amire általában a felhasználói programokat és játékokat is telepíteném) már mindenképpen NVMe-s meghajtót vennék.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Noukoum

    veterán

    válasz bazsi83vp #9 üzenetére

    Szerintem inkább azért jó mert elmondhatod hogy neked olyanod van. Persze mindent kilehet magyarázni:)

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

Új hozzászólás Aktív témák