Hirdetés
- Itt a Microsoft szörnyprocesszora, ami 132 maggal tarolhatja le a felhőt
- Hogy is néznek ki a gépeink?
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Pánik a memóriapiacon
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Vezetékes FEJhallgatók
- DUNE médialejátszók topicja
- iPad topik
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Olcsó vs. drága egér: melyiknél érzed meg igazán a különbséget?
Új hozzászólás Aktív témák
-
MattM
tag
kmisi99: CCNA-t tolunk mi is már amióta elkezdtük.
Grim666: Na akkor jól kib*sztam magammal
Inkább a műszaki része vonzana a dolognak, valahogy átszenvedem magam az érettségin, aztán meglátom mennyire lesz elég az az 1 év, max a ugyanebben a suliban még a gépészt is elvégzem. -
Grim666
tag
Informatikával kapcsolatos munkakörökben programozási ismeretek nélkül olyan mintha nem ismernéd az adott ország nyelvét. Nem kell minden programozási nyelvet fejből tudni az összes szintaxissal együtt. Az alap logikát kell elsajátítanod. Később ha szükséges egy másik programozási nyelv akkor csak az ahhoz szükséges specifikus dolgokat kell megtanulnod az alapokat legfeljebb csak átismételni. Meg kell tanulnod tanulni.
-
MattM
tag
A cisco kurzusokat tanuljuk 2 éve de mindig szűkös a határidő a vizsgákra és nagyon sok anyag van mondjuk 4 napra.
-
kmisi99
addikt
válasz
Feruendios
#7
üzenetére
Igen én is tudom hogy nagyban megkönnyíti az életet. Pl ott van az ember előtt 500 switch, aztán írhat rá egy scriptet ami mindet beállítja nem egyesével kell babrálni. Bár nem jó barátom a programozás azért a jövőben majd én is fogom tanulgatni. Más nem majd a barátnőm megtanít... ő jobban ért hozzá.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Feruendios
tag
Nem akkarok senkit lelombozni, de "Hálozat" nincs programozás nélkül. Igazából nem lehet IT szektorban sehogy sem kikerülni a programozást.
Logok átnézése, shell scriptek, backupok, felügyeleti eszközök beconfigolása az nem csak Point and Click.
-
rgqjx
aktív tag
Az sem egy rossz irány.

A cad vonalon én a BIM-et tudom javasolni (Revit, Tekla), esetleg ha 3d, akkor Solidworks és társai. Ezek valamelyikét pro+ szintre fejleszteni és talán nem lesz probléma munkaügyben. Főleg, ha az iskolai végzettséged e mellett valamilyen mérnökre végződik.Az, hogy az oktatás ilyen szerencsétlenül van megoldva...

-
kmisi99
addikt
Na én kiváló magyarázattal tudok jönni, és az összes tanárom is ugyan így magyarázta.
Mi voltunk az "alfa" osztály. 2013 ban rajtunk tesztelték ezt a szakot, az új képzési rendszerben. Az hagyján, hogy fél év közepéig nem tudták a tanárok mit tanítsanak, de ez a szakma ahogy van egy katasztrófa. Ahogy a tanárjaim szavával éljek, aki összállította ezt a szakot, soha életében nem látott még műhelyben gépeket. Csak úgy csitt csatt összedobta, jóvanazúgy van benne informatika meg gépészet is.
Nekünk az értettségi utáni +2 éves volt. Na most 1 teljes év felesleges informatika után, ott járunk a 2. évben, hogy már az első napon kellene tudnunk műszaki rajzolni, műszaki rajzot olvasni, és alapvető gépészeti dolgokat tudni. Az osztályunkból senki még meg se próbált elhelyezkedni benne, mert kb úgy vizsgáztunk le, hogy éppen,hogy átvettük az alapvető műszaki rajzokat. CNC-t programozni nem volt időnk megtanulni.
Persze nem azt mondom, egy jó képességű diák, akit ha érdekel is és egy jobb iskolában tanul akkor lehet belőle jó CNC szakember, teljes mértékben. De totálisan haszontalan lesz a munkájához a hálózatok és barátai. Ja majd FTP ről tölti le a CNC kódot, amivel kimar egy UTP kábel krimpelőt.
Update:
Most látom te is hasonlóan vagy mint én, a hálózat érdekel a programozás annyira nem. Akkor ha nagyon érdekel a hálózat és jövőben esetleg foglalkoznál vele, ajánlom Cisco vizsgák letételét. Egy erősebb nyelvtudással már jó karrierbe lehet kezdeni, némi tapasztalattal meg arra mész tovább amerre akarsz, annak nagyobb jövője van mint egy mezei CNC gép beállítónak. Én is ezt az utat jártam végig. CAD-CAM után otthon "self study" ba tanultam hálózatokat.
-
MattM
tag
Programozásban eddig C volt struktúrák és fájlbeolvasás mélységében. Köszönöm a tanácsodat
Az a baj, amikor anno jelentkeztem, senki nem kötötte az orrunkra, hogy hoppácska lesz itt más is mint amire számítotok. Igazából a hálózat az ami valamilyen szinten érdekel jelenleg, viszont a programozás az abszolút sötétség, hidegen hagy, érthetetlen számomra. Ebben valószínű közrejátszik az, hogy 10.-ben amikor minden normális cad-camen tanuló diák elkezdte a c-t, mi abban az évben szó szerint semmit nem csináltunk. A jelenlegi 11. évfolyamomat már mondanom se kell, más intézményben folytattam. -
rgqjx
aktív tag
Közvetlen köze lehet kevés van, de közvetve nagyon hasznos tud lenni egy kis programozói háttér. Nem ismerem a tananyagot, ezért nem tudom, hogy milyen mélységben tanítják ezeket. Jelenleg tizenéve keresem kenyerem a AutoCad-el és mit meg nem adnék azért, ha hajdanán tanultam volna egy kis programozást, mert akkor nem csak alap szinten boldogulnék bizonyos kódokkal. Elég szépen ki lehet terjeszteni a cad tudását egy kis programozási ismerettel. Egy egyszerű kis VB kóddal lekérdezheted a rajzban található attribútumokat egy excel táblába, vagy egy lisp kódnak hála görbéből is készíthető wipeout. Hasznos kis apróságok, melyek nem létszükségletek, de nagyban növelik a hatékonyságot.
Bár a magán véleményem, de szerintem aki számítógéppel keresi a kenyerét, az konyítson egy minimálist a számítógépekhez és azok alapvető működéséhez. A hálózati ismeretek tantárgy szerintem ebben fog segíteni.
Ha megengedsz egy jó tanácsot... Most tanulj céltudatosan minél többet, amíg több lehetőséged van rá. Ha ezen a páyán képzeled el a jövődet, akkor érdemes lesz valamilyen szakterületet alaposabban megtanulnod, mint a nagyátlag, hogy nagyobb szüksége legyen rád a munkaerőpiacnak.
Új hozzászólás Aktív témák
- Itt a Microsoft szörnyprocesszora, ami 132 maggal tarolhatja le a felhőt
- Hogy is néznek ki a gépeink?
- Elektromos autók - motorok
- BestBuy topik
- Gumi és felni topik
- Suzuki topik
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Pánik a memóriapiacon
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
- Call of Duty: Black Ops 7
- További aktív témák...
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro 128GB Space Black-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3781, 100% Akkumulátor
- ÚJ HP Victus 15 - 15.6" FHD IPS 144Hz - Ryzen 5 8645HS - 16GB - 512GB - RTX 4050 - Win11 - 3 év gari
- REFURBISHED - DELL Docking Station WD19S + 130W töltő (ELKELT)
- Apple iPhone 14 pro 128GB,Újszerű,Dobozával, 12 hónap garanciával
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 256GB Blue -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3625, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Inkább a műszaki része vonzana a dolognak, valahogy átszenvedem magam az érettségin, aztán meglátom mennyire lesz elég az az 1 év, max a ugyanebben a suliban még a gépészt is elvégzem.
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)


Az a baj, amikor anno jelentkeztem, senki nem kötötte az orrunkra, hogy hoppácska lesz itt más is mint amire számítotok. Igazából a hálózat az ami valamilyen szinten érdekel jelenleg, viszont a programozás az abszolút sötétség, hidegen hagy, érthetetlen számomra. Ebben valószínű közrejátszik az, hogy 10.-ben amikor minden normális cad-camen tanuló diák elkezdte a c-t, mi abban az évben szó szerint semmit nem csináltunk. A jelenlegi 11. évfolyamomat már mondanom se kell, más intézményben folytattam.

