Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz SylverR #21 üzenetére

    Utobbi 15 evben nem sikerult nekik semmi epkezlab alternativat felmutatniuk, ami a piacon el is adhato lenne.

    Gyakorlatilag az Intel kigolyozta oket a laptop bizniszbol az elso mobil Pentiumokkal, amik joval nagyobb szamitasi teljesitmenyt nyujtottak egysegnyi fogyasztasra nezve, mint a Via elavult, hosszu evekig toldozott-foldozott architekturaja, amit meg a korabban felvasarolt Centaur meg a Cyrix cuccainak tovabbfejlesztese volt.
    (Halk megjegyzes: nem remlik, hogy a Cyrix barmikor is komoly procikat gyartott volna, 5x86 szeriajuk egyenesen szanalmas volt.)

    Amikor lejart a Pentium buszrendszer licenszuk, akkor kenytelenek voltak attervezni a C3 procit sajat buszrendszerukre, ebbol lett a C7, de az alapjaiban nezve ugyanaz volt, mint az elozo 3-4 generaciojuk.
    Ekozben az Intel P3-rol Netburst architekturara, majd Core szeriara valtott...

    Igy maradt a Vianak az alacsony fogyasztasu celgepek piaca, de ott meg 2008-ban rugta ki aloluk a samlit az Intel az Atommal.

    Az mar mas kerdes, hogy az Intel azota hogyan amortizalta le az Atom markanevet a nemletezo supporttal.

Új hozzászólás Aktív témák