Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Chal #20 üzenetére

    Nagyon szuper, és akkor benne is van a válaszodban, ha van egy célzott project, amihez ez kell, akkor igen, de egy átlag embernek a pi inkább nyűg mint hasznos.

    Aki meg csak annyit lát belőle, hogy a BéluskaBian márpedig fut XY boardon a Kodival meg a Transmissionnel és még sata is van rajta, meg erősebb proci.... hát istenem, őt is meg tudom érteni, csak ne vonja le belőle azt a következtetést hogy akkor mindenki hülye aki nem ilyet vesz hanem drágábban lassabb RBPI-t :)

    Aki spórolni akar, az szerinted mit fog rajta futtatni? Csak kérdezem, ír rá egy oprendszert, kiegészíti, és forraszt hozzá még lábakat, mire majd ráheggeszt egy valamilyen hdd-t, és utána majd azzal szórakozik? Oh wait nem.. Hozzárak egy picit és vesz olyat, amibe default bele tud tenni egy 2,5"-os hdd-t, rá tud heggeszteni egy valamilyen Linuxot, és mint egy torrent, samba, ftp, apache szervernek használja fel, esetleg okostv-hez WiFi-n filmet néz. És hasonlók.

    Nekem is van kettő Cubietruck-om, miért? Mert abba alaphelyzetben benne van minden ami nekem kell... A pi-ben meg nem. Ennyi. Otthonra igaz drágább mint a pi, de cserébe használhatóbb is.

    Tehát otthonra a pi-vel nem fogsz spórolni, mert minden olcsóbb, mintha pi-ből kiépítenéd. Érted, ha van 7000-ért használható wifi router, akkor miért pi-ből építenéd ki? Vagy van WiFi kamera, ami készen van 30 000 -ért, akkor miért pi-vel szarakodnál? Csak kérdezem...

    Én is voltam olyan állás interjún, ahol megkérdezték, hogy na ép amúgy pi-ből építettem már ap-t? Nem vazze, mert minek? De nem nagy cucc ...

    Soha nem vennék fontos projekthez, vagy általános devboardnak RBPI-n kívül semmit, mert elég gyorsan az szokott lenni a vége, hogy ja hát ez meg az nem megy, mert a community RPI-ken dolgozik, és a kutyát nem érdekli, hogy a huszadik kínai erősebb/olcsóbb variáción is működjön minden jól.

    Ha kifejezetten ipari felhasználásra kell, ahol fut egy oprendszer, és semmi másra nem használod, mint adatot továbbítasz vele, arra nyilván a pi a jó... De ahogy írod is:

    Általánosítani viszont tényleg nem szabad, mert csak szívás a vége.

    Pontosan a pi nagyon szép, nagyon szuper, nagyon kompatibilis, csak nem praktikus otthoni felhasználásra... Hát ez van.

    ------------

    Ha viszont azt nézem amire gyártották eredetileg, a fejlesztés, programmer board, na arra a legjobb...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák