Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NumberGuy

    tag

    válasz leviske #8 üzenetére

    "az az jelenti, hogy valami a Linux körül elindult" - Még véletlenül sem arról van szó, hogy ne "oprendszer nélkül" vedd azt az átkozott gépet, és tegyél rá utólag az nCore-ból egy Windowst.

  • hunluki

    senior tag

    válasz leviske #8 üzenetére

    " A Linux elég nagy falat, ha az embernek nincs "IT-s ismerőse" és a Windows karbantartás/telepítés területén nagyon alap szinten áll."

    Ilyenkor eszembe jut az hogy hány levedlett c2d kategóriás gépre tettem egy ubuntut vagy mintet amit mind a mai napig használnak nagymama/papa korú emberkék évek óta.

    A telepítés se volt nagy durr, igazából a legtöbb alap telepítés. Nem tudom ki mikor látott utoljára linux telepítőt, de szerintem egy wint bekonfigolni macerásabb, programokat levadászni netről, drivereket feltenni, plusz w10 hajlamos frissítések után megbolondulni amióta az MS leköltségcsökkentette a tesztelőket és a public win a teszt kb.

    Lépések ugyanazok kb.
    1. telepítőt kiírni pendrive-ra, cd-re, ez kb ugyanaz, rufus vagy random cd író a múlt technológiai fanatikusoknak.
    2. telepítőt végignyomkodod default beállításokkal (átlagnak bőven elég), linuxon beikszeled hogy szedje le a 3rd party cuccokat is.
    3. linux kb kész (ha igény van rá akkor egy chrome .deb-et leszedni és duplaklikk rá, kb ugyanaz mint winen, ha jófej akarok lenni akkor még egy ublock origin a választott böngészőre), ablakoknál jöhet a driverkeresgélés (w10 egész sokmindent megtalál, de van amibe beletörik a foga) és szokásos programpakk (ffox, chrome, vlc, torrent és ízlés szerint még ami kell).

    Aki egy random wint fel tud tenni annak menni fog egy linux is. Aki játszik az úgyis konzolozik vagy windowsozik, valve féle proton viszont jó irány, engem már nem sok minden tart vissza a teljes váltástól (mindennapi dolgaimat amúgy is linux alatt csinálom, ablak csak "gémelni" van).

    ps: más kérdés ha driver para van, bár tök őszinte leszek, utoljára driver gondom talán 5-6 éve volt, de inkább az a jellemző hogy nyomtató/scanner ami xp only driveres W7-től felfele nyekk, linuxon meg plug n play.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák