Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sanya

    nagyúr

    válasz Ksix #29 üzenetére

    persze el:
    „Testing conducted by Apple in October 2020 using preproduction 13-inch MacBook Pro systems with Apple M1 chip, as well as production 1.7GHz quad-core Intel Core i7-based 13-inch MacBook Pro systems, all configured with 16GB RAM and 2TB SSD. Tested with prerelease Final Cut Pro 10.5 using a 55-second clip with 4K Apple ProRes RAW media, at 4096x2160 resolution and 59.94 frames per second, transcoded to Apple ProRes 422.”

    Transzkódolás, ez az amit a nagyon erős GPU-ból tolnak ki. Emellett nem tudom, hogy most az intel cpu-n milyen gyorsítás volt bekapcsolva, ha volt egyáltalán.

    "Testing conducted by Apple in October 2020 using preproduction 13-inch MacBook Pro systems with Apple M1 chip, as well as production 1.7GHz quad-core Intel Core i7-based 13-inch MacBook Pro systems, all configured with 16GB RAM and 2TB SSD. Open source project built with prerelease Xcode 12.2 with Apple Clang 12.0.0, Ninja 1.10.0.git, and CMake 3.16.5.”

    Igen, ezek ipad specifikus tesztek, amelyek sok GPU-t használnak.

    „Testing conducted by Apple in October 2020 using preproduction Mac mini systems with Apple M1 chip, and production 3.6GHz quad-core Intel Core i3-based Mac mini systems, all configured with 16GB of RAM and 2TB SSD. Prerelease Adobe Lightroom 4.1 tested using a 28MB image.”

    Ehhez is GPU kellett.

    Egy CPU teljesítményt mérő tesztet mutatnál? Átnéztem a bemutató oldalukat, megnéztem a marketing anyagukat, de nem találtam. GPU-ban baromi erős, talán a M1 a legerősebb GPU az APU-k között, ami jó! Én a cpu nyers erejére vagyok kíváncsi ( persze itt írd rá, de az nem fontos, én akkor is kíváncsi vagyok rá).

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • azbest

    félisten

    válasz Ksix #226 üzenetére

    haha, ha végigolvasod, akkor pont kiderül, hogy de. Pontosan az történik, amikor beszélnek.

    Az alkalmazás aláírásról küld infót, ami cégenként egyedi, de ha van eszük, akkor cégen belül sem ugyanazt az aláírást használják mindenre. Szóval lényegében azonosítja az alkalmazást.

    A járulékos hálózati adatokkal pedig pontosan az történik, amiről beszélnek. Ha az információkat összerakják, akkor abból felhasználói szokásokat, lokációt lehet azonosítani. A botrány előtt az apple azokat is tárolta hozzá, most szabadkoznak.
    És ugye arról is beszéltek, hogy ez megkerülhetetlenül a helyi interneten át megy, kikerül minden vpn és hasonló szolgáltatást.

    Lehet kenegetni a dolgokat, hogy nem alkalmazás infót és személyes adakat küld az apple. Persze, valóban. Csak egy egyedi azonosítót az alkalmazásról, ip címet és hasonlókat ment. Amiből szépen ki lehet generálni a panaszolt adatokat.

    Viszont, mivel hasonló az ms-nél is lehet, ők is lehet pont ugyanígy követik.

    [ Szerkesztve ]

  • emvy

    nagyúr

    válasz Ksix #229 üzenetére

    Lentebb kifejtettem, hogy az általad linkelt írás miért nem korrekt.

    A Microsoftnak valóban sok appja van, de a legtöbb fejlesztőnek kb. egy népszerű van, maximum 2. A szolgáltatók nagy részénél nincs NATolt IP, ráadásul NAT mögött meg maga a szolgáltató látja.

    Nem az itt a baj, hogy kémkedik az Apple, itt az a gond, hogy ez egy inkompetens, gyenge implementáció, ami szivárogtat az ISPnek, szivárogtat az Apple-nek, ráadásul ez okozta azt, hogy Macek nem bírtak appokat megnyitni előző héten.

    "Az ugye megvan, hogy a böngésző minden https webcím megnyitásakor csinál egy SSL tanúsítvány ellenőrzést, ugyanezzel az OCSP protokollal"

    Szintén írtam lentebb, hogy ez nincs így, pont a privacy okok miatt. Lásd: OCSP stapling.

    [ Szerkesztve ]

    while (!sleep) sheep++;

Új hozzászólás Aktív témák