Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    Mint esetében az lenne jó, ha frissebb alapokra épülne, mert pl. a notimon a fényerőállítás míg mindig nem teljesen ok....17.1-nél alapból nem is működött és tákolni kellett, 17.2-nél már működik az Fn billentyű, de nem jegyzi meg és szintén tákolni kellett. A 15.04-es Ubuntunál viszont teljesen ok. De az újabb alap csak a 18-as verzióban lesz sajna...

    A cikk nekem annyira nem tetszik, mert lényegében csak egy összefoglaló, linkekkel, gyártói oldalról vett adatokkal tarkítva. Max abból a szempontból hasznos, hogy minden egy helyen van.

    (#1) ZS3NI: "A cikket pár kép igazán feldobná, így eléggé TL;DR."
    Valóban....néhány screenshot (nem a szokásos uncsi, natúr telepítés végigmutogatása), alternatív programokról egy rövid telepítés, bemutatás is elfért volna. Vagy éppen partícionálás tárgyalása a telepítésnél, MBR vs. GPT, UEFI, dual boot és WBL/ Grub helyreállítás és egyéb okosságok, mert úgyis ezekre kíváncsi egy kipróbálni / váltani készülő user.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz KAMI911 #7 üzenetére

    Igen, gondoltam, hogy 16.04, mivel, ha jól tudom az lesz a következő LTS.
    Ha lesznek konkrét screenshotok, az jó. :K

    Azok csak a szokásos automatikus mellételepítést példázzák, de mi van, ha vki a "Valami más" opcióval szeretne egy előre leválasztott partícióra, vagy éppen nem Grub-ot, hanem WBL-t akar használni? Vagy, ha más sorrendben telepítget és az adott másik rendszer felülírja a rendszerbetöltőt, annak a visszaállítása stb. Illetve újabb gépeknél ott van az UEFI és Secure Boot kérdése is. Nagyon sok kezdő ezeknél akad el és az adott topikokban is sokszor előjönnek ezek a kérdések. Múltkor is felvetette vki a W10 topikban, hogy aszem Ubuntu/ Mint és Grub van a gépen + valamelyik Windows, amit upgrade-elni akar majd a 10-esre. És olyankor mit csinál a Win? Mert éppen lehet felülíródik a Grub és akkor vissza kéne állítani, vagy ha vkinek ilyen tervei vannak, akkor, ha WBL a default rendszerbetöltő és Win alól EasyBCD-vel van hozzáadva a Linux, ott már nem okoz gondot. Igaz visszaállítani Live rendszerről se ördöngősség.
    Meg ugye szép és jó a Mint, sok a beépített program, de ugye mindent nem tartalmaz a rendszer és sokan a másik platformon megszokottakat akarnák használni itt is, amik nem minden esetben érhetők el natívan. Esetleg egy Wine lehetőségek és alternatív programok megközelítés is hasznos lenne. Ok, ezekre mind-mind ott a google, de sokan ürülnének egy ilyen leírásnak is.

    :R

  • King Unique

    titán

    válasz VaniliásRönk #48 üzenetére

    +1 jól el van találva a Mint, akik Windowsról jönnek (sokan), azok eleve könnyebben tudnak egy olyan felülettel azonosulni, ami hasonló. A Mint Cinnamon pl. eléggé "vindózos", auto felcsatolja és megnyitja az USB-s eszközöket, működik az Super + E és Super + D gyorsbillentyű is és a felület is kézreáll.
    Nem rossz az Ubuntu se, de a Unity esetében a fentiek már nem egészen teljesülnek. Nálam is fent van most, használgatom, előugróra van állítva az oldalsáv, de nem igazán olyan kényelmes mégse, mint a Mint Cinnamon, KDE és társai. :N

    "Taskbart (w8)" -ez mire is vonatkozik, mert épp a 8-asnál se különb, mint mondjuk a 7-esnél? 8-asnál Charms bar és forró sarkok vannak oldalt, de azok nem állandó jelleggel jelennek meg.
    Amúgy, ami a 8-asnál megjelenik bal oldali Charms sáv (Win+Tab) az alkalmazások váltásához, az a KDE 5-ben kísértetiesen hasonló, ha Alt+Tab, vagy Super+Tab-ot nyomok neki....nem is tudom azt honnan vették? :DDD

  • King Unique

    titán

    Azért a Mint esetében is vannak bosszantó bugok.

    Tapasztaltam a korábbi kiadásoknál, de most a 17.2-nél is előjön néha, hogy ha kikapcsolom a notit, majd utána lehajtom a fedelét, akkor újraindul a gép. Teljesen kikapcsolt elvileg, LED is kialudt, de lehajtva, vagy kicsit felhajtva a fedelét, újra beindul a gép, jön a rendszerválasztó menü stb., anélkül, hogy külön bekapcsoltam volna. Szép... :D

    Nemrég beújítottam két 2,5" külső házat, ASMedia ASM1053 és ASM1053E vezérlővel. Ezek a chipek az újaknál ráadásul elég gyakoriak. Na ezeket nem szereti nemhogy a Mint, de a többi se, mert eOS Freya, Ubuntu /Kubuntu 14.04/15.04 alatt is előjön az a probléma, hogy nem lehet normálisan leválasztani....leállítja, majd utána azonnal újra felpörgeti és felcsatolja. Csak a fájlrendszert lehet lecsatolni, mást nem. Holott az asztali ikonos, vagy fájlkezelős biztonságos leválasztás, vagy éppen az udisks parancsok eddig minden más típusú külső vinyónál megfelelően működtek, nem pörgette fel utána újra.
    Ez nekem új, ilyennel eddig még nem találkoztam...érdekes volt az is, hogy live módban nem is volt képes a 2 rack-et felcsatolni (másfajtát igen), csak telepítés után. Nem tudom mi az oka, de egy jókora bug ez is. :F
    Windows alatt meg tökéletesen működik mind a kettő.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz ubyegon2 #128 üzenetére

    Nem intelligens, hanem balf@sz... :)
    Ugyanis, ha leállítottam a rendszert és ezzel kikapcsolom a gépet, akkor az full leáll, kilép az OS-ből, gép teljesen leáll (HDD kikapcsol, minden LED kialszik stb.).
    Onnan már tökmindegy, hogy a fedelet lehajtom, vagy újra fel, amíg a power gombot ismételten meg nem nyomom, be sem kapcsolhatna újra a gép. Illetve, ha alvóba rakná, vagy hibernálná a Mintet, akkor annak kéne újra betöltenie, megjelennie a bejelentkezési ablaknak, nem a teljes gép indul újra, a rendszerbetöltővel stb. Szóval ez egy bug...

    Fájlrendszer csatolással újabb Linuxoknál nekem nem volt bajom. Az említett 2 külső rack-nél is szépen felcsatolja egyből. A leválasztás mikéntje az már asztali felülettől is függ. Mert pl. a Xfce, Cinnamon panel, KDE csak egy sima unmount parancsot ad ki és az USB-s eszköz még a rendszerben marad újra felcsatolhatóként. A Mate, Cinnamon és Unity asztali és fájlkezelő jobb klikkes menü már teljesen leválasztja a külső merevlemezt (unmount + detach), ahogy az udisks parancs unmount és detach opciói is. Ezzel teljesen eltűnik a meghajtó a rendszerből, se az asztalon, se a fájlkezelőben, se a terminálban nem látszik, valamint LED kialszik, motor leáll. Ezután már elvileg nem lehet visszacsatolni, csak akkor, ha az USB kábelt újra bedugom.
    Ez a folyamat meg is történik, ahogy leírtam, tehát teljesen leválasztja a rendszerből, de utána önkényesen ismét elindítja a külső meghajtót és felcsatolja. Na ez az, ami a fura, mert ezt elvileg nem lenne szabad és csak ennél a kettőnél csinálja. Vagyis nem alapból a fájlrendszerkezelése szar, hanem csak ezen két vezérlőt kezeli furán a Linux maga. Ami azért kicsit kellemetlen. Azt hittem újabb kernel, újabb összetevők esetén nem (Ubuntu 15.04), de ott is dettó ugyanezt csinálja. Szóval +1 bug...

    Hogy jön ide a Win10?? Ott nincs live mód, csak Linuxoknál láttam ilyet. Előbbinél a live mód a Virtualbox és társai, vagy a külön partíció, VHD, pendrive-ra, külső merevlemezre telepítés. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz gtasystem #142 üzenetére

    Vsz nem is fogunk rájönni, mi okozza, ez egy bug, amit a gyártó talán idővel javít, vagy nem.
    Ugyanazon gépen Ubuntu nem csinálja, de a Windowsok se.

  • King Unique

    titán

    válasz camiIIus #144 üzenetére

    Noteszgép fedelének lecsukásakor: felfüggesztés
    Bekapcsoló gomb művelete: rákérdezés

    Ezek a gyárilag beállítottak, nem nyúltam hozzá. Mindkettő talán megfelelő is.

  • King Unique

    titán

    válasz Degeczi #174 üzenetére

    Néha használok, de tuti nem az okozza nálam, mert leállítás előtt kihúzom, illetve attól függetlenül is csinálja.
    Ezt elkönyveltem Mint bugnak, mert ugyanazon a gépen volt Ubuntu is, aminél nem nagyon emlékszem hasonlóra.

Új hozzászólás Aktív témák