Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vasste

    csendes tag

    válasz hcl #197 üzenetére

    Nem hagytam magam, leszedtem a Linux Mint 12 64 bites változát, kapott az eddigieknél egy nagyobb partíciót, egyelőre semmi gond vele. Így már volt időm (újra) megismerkedni a KDE4-gyel, Unity után megváltás.
    Energiagazdálkodás itt sem az igazi, a cpufreq-set -f 950000 erre valamelyest megoldást nyújt.

  • vasste

    csendes tag

    válasz hcl #195 üzenetére

    A hétvégén volt/van időm játszogatni a telepítéssel, le is húztam a legújabb Kubuntut. Sajnos rövid távon kiérdemelte a legrövidebb ideig gépen tartott operációs rendszer címet. A telepítés szokás szerint rendben lezajlott, a betöltés villámgyorsan megtörtént, az első öt perc használat után egy nagyon jól használható, gördülékeny rendszernek tűnt, amíg az ember nem mélyedt el benne komolyabban. :DDD
    Az első, ami szembeötlő volt, hogy rengeteg programhibával lehet találkozni, nem győzködtem tudomásul venni a felugró abalakokban a különböző folyamatok segfaultjait. A Software centert például egyszer nem sikerült elindítani. Sebaj, gondoltam, töltsük le a frissítéseket, itt azonban már elakadtam. Első alkalommal kb. 30%-nál állt meg a folyamat, onnan semerre sem ment tovább. Miután két óra múltán is üresjáratban várakozott a gép, kilőttem, majd restart, utána a grafikus felület többet nem indult. Újratelepítés. Ismételt próbálkozás, most 42%-nál állt meg a folyamat, mindemellé a task manager sem volt hajlandó elindulni, marad a (fizikai) kikapcsolás. Betöltés után nincs touchpad, így elég körülményes használni. Megy fel a Linux Mint 12, talán azzal több pozitív tapasztalatom lesz (vagy lesz valamilyen pozitív egyáltalán).

  • vasste

    csendes tag

    Jól sikerült iromány lett, gratulálok!

    Hosszabb kihagyás után nemrégiben tértem vissza a Linux felhasználók (vagy inkább a Linuxszal ismerkedők) táborába. Régebben még UHU 1.0 alatt próbáltam életet lehelni egy ATi 9600-ba, majd valamelyik Fedora esetében voltam képtelen szembesülni azzal, hogy sokszor a legalapabb dolgok sem működnek az ingyenes rendszer alatt, és nem túl ritkán minden különösebb ok nélkül hanyatt vágta magát.

    Nemrég (bevallom kényszerből :)) ) feltelepítettem egy Ubuntu 11-gyet, mindenképpen pozitív csalódás!

    Pro:
    -Telepítés, és a pár általam használt program (eclipse, valgrind) telepítése teljesen zökkenőmentes, gyors.
    -A grafikus felület sokkal stabilabb mint a régebbi kiadásokban.
    -A Software center nagyon jól működik.

    Kontra:
    Igazából egy szóval össze tudnám fogalni: Unity.

    -Lassú. Nagyon lassú. Animációk, legördülő menük, egyszerűen minden lassú, és szaggat. Unity2D-vel szrencsére semmi probléma.
    -Az oldalsó Launcher használata baromira körülményes. Több menyitott ablak között csak sok kattintással lehet váltani.
    -Testreszabhatatlan. Akármennyit túrtam a menüt, a szokásos három (kis méret-teljes-bezár) ikont nem tudtam meggyőzni, hogy a jobb oldalra kerüljön, a Launchert nem lehet áthelyezni, az ikonok méretét nem lehet megváltoztatni, az ablakokat minduntalan csoportosítja.
    -A system settings nagyon fapados.

    Ami (vélhetőleg nem) a Unityhez köthető:
    -Az energiagazdálkodás nem igazán hatékony. Sokkal jobban eszi az akkut a noti, ventilátort is sokkal többet járatja, sokkal hangosabban. Érdekes, hogy teljes terhelésen, és 0 terhelésen körübelül ugyanazok a fogyasztási értékek jönnek ki, mint Win7 alatt, de közpes terhelésnél, pl. filmnézés, böngészés közben sokkal többet eszik annak ellenére, hogy az órajelszabályzás működik. (Valahogy gyakrabban vált teljes órajelre a rendszer)

    Jóval több kontra érv jött össze, de a helyzet egyáltalán nem ilyen rossz, nagyon jól használható az OS.
    Alapvetően a Unityvel van problémám, a fent felsoroltakon kívül egyszerűen nem tudom megérteni mi lehet a mögöttes koncepció. Valószínűleg lecserélem Kubuntura, KDE mindig is kézreállóbnak tűnt nekem.

Új hozzászólás Aktív témák