Hi​rdetés​

2017. december 11., hétfő

(#1) antikomcsi

antikomcsi
(PH! kedvence)

Miért nem az RDRAM5-öt körvonalazzák?

(#2) cain69

cain69
(PH! kedvence)

"valamilyen formában a tokozáson belülre kerül maga a memóriacsomag"
mármint cpu/gpu tokozáson belülre?

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#3) Pötyi válasza cain69 (#2) üzenetére

Pötyi
(senior tag)

Ha jól olvastam, pont az a High Memory Bandwidth szabvány lényege, hogy minél közelebb legyen a memóriacsomag a CPU-hoz/GPU-hoz.

Kiegészítés:

Itt a link: HBM

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#4) zseko

zseko
(PH! kedvence)

Ha azt nézem, hogy az újabb ramok mindig drágábbak a régitől (legalábbis bevezetéskor biztosan), valamint hogy a DDR4 ára milyen eszementen megy felfelé és még nincs vége, akkor még akár az is megeshet, hogy 50e környékén nyitnak a 8GB-os ddr5-ök, annyit meg majd fizessen az, akinek hat anyja van... :U

[ Szerkesztve ]

(#5) core i7

core i7
(PH! addikt)

Azigen még HBM2 sincs de már beharangozzák a HBM3-mat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6) Dealer95 válasza core i7 (#5) üzenetére

Dealer95
(őstag)

:F
AMD Vega 56/64 rémlik? :)

Mindenkinek válaszolok amint tudok; de ha nem írnék 1 napon belül, írj újra!!!

(#7) core i7 válasza Dealer95 (#6) üzenetére

core i7
(PH! addikt)

Ja igen HBM2 a 2048 bit megtévesztett :B
akkor sincs nagyon elterjedve...

[ Szerkesztve ]

(#8) Lacok

Lacok
(őstag)

"A DDR5-öt 4800 és 6000 Mbps közé várja a cég, ami lényegében megfelel 4,8 és 6 GHz közötti effektív órajelnek, vagyis kétszer-háromszor gyorsabb lesz, mint a mostanság elterjedt szabványos DDR4-es memóriák. "

Komoly előrelépés lesz a DDR5 de reméljük, hogy árban nem lesz 2-3-szor drágább. ;]

[ Szerkesztve ]

(#9) SaGaIn válasza Lacok (#8) üzenetére

SaGaIn
(fanatikus tag)

Van 4200 MHz es DDR4 annál csak épp hogy gyorsabb...
Én legalább 8-10GHz-re számítottam
Gddr simán tudja...

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#10) schawo válasza antikomcsi (#1) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

;]

Win7 Pro (6,5k) Win10 Pro (17,5k) Office 2013 Business (22k) Office 2016 Business (30k) Server2012R2 Std Datacenter SBS2011 SBS2008 Project2010 Bitcoin elfogadás http://goo.gl/LRwqgW

(#11) Dealer95 válasza SaGaIn (#9) üzenetére

Dealer95
(őstag)

De ez a várható szabvány, mint most a 2133 és 2400 volt pl.
A 4200 az OC, s nem garantált hogy minden alaplapban menni fog stb.
Ennél meg az alap lesz ennyi elvileg.

Mindenkinek válaszolok amint tudok; de ha nem írnék 1 napon belül, írj újra!!!

(#12) Geri Bátyó

Geri Bátyó
(senior tag)

Lehet, hogy most demagóg leszek, de szerintem a Rambusz csak azért fejleszt, mert a szabadalmaik lassan elavulnak. Most fejlesztenek kicsit, hogy a következő 10 évben megint perelhessenek mindenkit.

54:18 "- Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?"

(#13) Baskiria válasza Geri Bátyó (#12) üzenetére

Baskiria
(őstag)
LOGOUT blog

Ott a pont.

(#14) tibaimp

tibaimp
(senior tag)

Az Intel ill. az Amd részéről, tudja valaki, hogy kb mikorra tervezik a támogatását a ddr5-nek?

Mert én a közel jövőben megjelenő platformokban nem hallottam ilyet, mondjuk az nem jelent semmit.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) Rocket6 válasza tibaimp (#14) üzenetére

Rocket6
(tag)

2020, előbb nem valószínű.

ZenÉlek.

(#16) GodGamer5

GodGamer5
(tag)

Vajon az olcsóbb Vegák hbm2-vel lesznek ellátva, vagy marad a gddr5?

"Komolyan, neha ugy erzem, az emberek azt hiszik, hogy az optimalizacio egy olyan dolog, hogy a kocka felkel, haromszor raver a monitorra fallosszal, es bumm, egy mosogepen is 120fps-el fut realtime a reszecskeszimulacio szepen animalva, ezek a barmok meg inkabb szuperszamitogepekkel szopnak..."

(#17) Tino válasza Lacok (#8) üzenetére

Tino
(újonc)

:D Igen ez azért erős túlzás a cikkírótól. Nagyjából igaza van, de azért sok más is számít, pl az időzítések, arról meg nincs szó, hogy milyen lesz az első "alap" ddr5 időzítése. Szóval ez még bőven csúszkálhat felfelé vagy lefelé.

Mármint sebességben, za árat meg a piac adja majd, nem hiszem h a gyorsaság szorzójával egyenesen számolnának az új ár kiszámolásához:)

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.