- Csendességre törekvő mechanikus klaviatúra jött MSI logóval
- Láncba köthető DeepCool ventilátor az ARGB fények kedvelőinek
- Hamarosan birtokba vehető az AYANEO legújabb handheld gépe
- Nyáron jön az Acer oktatási rendszerbe szánt, ChromeOS-t futtató tabletje
- Nagy képátlójú, 4K-s QD-OLED monitor jön az Acertől, ami Calman plecsnit kapott
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Melyik tápegységet vegyem?
- Notebook / laptop alkatrészek cseréje (processzor, RAM, HDD)
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Apple asztali gépek
- AMD Navi Radeon™ RX 6xxx sorozat
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Milyen nyomtatót vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
SunMount3r
nagyúr
"Oké", vagy mégsem?
1. Multimédia és 4K /HDR / 60Hz, rendben, majd amikor konkrét visszajelzések lesznek, hogy Win10+MPCHC+MadVR rendben hozza ezeket, akkor megnyugszom (Linux és társai ezen a téren kiesett).
2. Szép, hogy bármilyen OP rendszer mehet majd rá, de a "külső tároló" szükségessége ezekhez már bonyolítja és drágítja a dolgot. Remélem azért rendes USB 3-as vezérlők lesznek rajta, mert máshogy nem nagyon tudom elképzelni egy normális sebességű OP rendszer működését hozzá. És akkor nem is beszélve arról, hogy a külső házas SSD-k milyen irtó drágák.
3. Játék: Szép controller. Ennyit tudunk eddig. Az a sok az eredeti, retro Atari játék annyira nem érdekel és mérhetetlen túlzás is ehhez a hardveres krafthoz, tehát ide komolyabb, modern és exkluzív címek kellenek (még akkor is ha pl. kifejezetten retro stílusúak). (Az exkluzív csak azért mert a port-okra van jobb konkurencia). Áll akkora "struktúra" és alap e mögött az "Atari" mögött, hogy ezt jóleső minőségben, mértékben, és elég hosszú ideig biztosítani tudja? Na ebben kételkedem nagyon. Már ha egyáltalán lesznek ilyen játékok, de lehet csak én értelmezem nagyon félre a koncepciót. De majd meglátjuk, a hardverben meglenne a potenciál (miért a Switch-ben nem volt meg?), csak ugye ez önmagában nem elég.
Vissza az 1.-hez: "Csak HTPC-nek" meg már egy kicsit drága... De majd ezt is meglátjuk. Én ebben (és mint "casual feladatos" PC-ben) látom jelenleg a legnagyobb potenciálját...
-
GreatL
őstag
Mi ezen a drága? Alapgép két kontrollerrel százezer környékén? Teljesen jó, ha valaki az egyedi élményért is fizet, retró design ház és retró design kontrollerek.
Intel Core Ultra 7 265K | Arctic LF3 420 víz | MSI Z890 Tomahawk Wifi | 2x8 GB Kingston Fury 6000 Mhz CL30 RGB | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Pocketbook Inkpad 3 Pro | Canon R8
-
#00137984
törölt tag
SEGA játékok egyszerű kézi konzolon is elfútnak, nem kell ennyire túlreagálni a SOC-ba fektetett fejlesztési időt és pénzt. Viszont amit az eredeti SOC-ra ráfordítottak, azt a szofverben is kellett volna... Nem muszály megérteni, de nem a SOC részét kifogásoltam az Analogue konzolban, hanem a szoftvert és a konzol árát. Amit a Nintendo Classic Mini konzolokra sikerült elérni kevesebb fejlesztési költségből, ezt az Analogue mennyivel drágábban érte el, miközben a kezelőfelület és a szoftver gyenge emulátoros minőség. Pont mint a Playstation Classic Mini konzol... Yamaha hangchipre egy rossz szavam nem volt, és ez a SOC biztosan teljesíti a SEGA játékok folyamatos lejátszását, de az Analogue konzol szoftvere kiforratlan és sokat ront az ősszképen. Ha nem igy gondolod, akkor az eredeti konzolok müködését vehetnéd alapnak. Az eredeti konzolba behelyezett kazetta a bekapcsolás után egyből indul és játszható. Nincs dupla betőltési idő és a Loading képernyő a konzol inditása után. Kazetta csere előtt a konzolt ki szoktuk kapcsolni és a kazetta kivehető a konzolból. Ez egyszerűen hangzik nem...? Hyperkin és egyéb más retró klón konzolok ezt képesek teljesiteni, de az Analogue konzol meg nem. Hypekin Retron 5 konzolban a kazetta inditása választható ("Dump" vagy direkt lejátszás menüpontban). Blogbejegyzésemet sem futottad át, mert nekem a Hyperkin MegaRetron HD konzol megvan és semmmiféle lagot és ezeket az emulátoros hibákat nem tapasztaltam. Viszont az Analogue konzolra többen is megjegyzéseket tesznek, ahogyan itt az Atari VCS konzol már le van húzva az ára és az emulátoros kötödése miatt. Erre hoztam fel az Analogue konzolt... Ez az "Akta" részemről lezárva és igy is túltárgyaltuk.
-
arty
veterán
válasz #00137984 #32 üzenetére
"Hyperkin MegaRetron HD konzolon nem fut semmi szoftver. Teljesen hagyományos konzol és nincs emulálva semmi, de még a kazetták lejátszása sem."
Nem fut semmi szoftver? Azt mondod, hyperkinék beletették 1:1-ben a régi megadrive belét, ötven dodóból? volt még pár elfekvő a 90es évekből és felvárásolták őket? ójajanyám....
Nem az a gond, hogy nem érted egyáltalán ezeknek a dobozoknak a működését, hanem hogy ennek ellenére harciasan "érvelsz" ...
De hátha hajlandó vagy tanulni: a hyperkinben valami olcsó arm soc található, ami arm utasításokat tud szoftver (emuláció!) nélkül feldolgozni. A megadrive kart memóriájában 68000-es motorola cpu kód található, amit az arm cpu képtelen futtatni natívan... sőt, a hyperkin azt sem tudja megcsinálni, hogy az armon közvetlenül futtat egy megadrive emulátort: kell egy OS, általában valami kis linux szokott lenni, amin már futhat az (általában) lopott arm-ra fordított emulátor ami képes beolvasni és értelmezni is a memslotba tett cart memóriájában levő játék kódját. Ez így érthető?
Ráadásul ez az emulátor képtelen korrekten vinni a nem-PAL master system játékokat, firmware frissítés pedig felteszem ehez a cucchoz sose lesz, nincs is rá interface, amin megkaphatná(?), egyéb bugok szintén sose lesznek javítva emiatt. Ellenben a mega sg-re van frissítés és még lesz is, a master system játékokat viszi, a segacd szintén rádugható, stb.
"Szerintem a Hyperkin kép és hangminősége az eredeti SEGA konzolhoz jobban hasonlit, mint az emulált Analogue konzol feljavított kép és hangminősége. Szerintem nem kizárólag a SOC számit, hanem a konzol képessége ami az eredetiségre törekszik."
Hang: melyik modell, melyik revíziójára hasonlít a hyperkin? csak mert különféle hangcsipekkel létezett a megadrive... és baromira nem egyformán szóltak ám. (a mega sg-n saját ízlésedre mindet megpróbálhatod beállítani, amelyik épp bejön neked, amit megszoktál, stb.)
Kép: 720p... ha "crt"-s képet szeretnél, hiszen ugye az "eredetiségre törekszel": hyperkinen nem lesz scanline sem, míg a mega sg erre is számos beállítást kínál. De érdekelne, hogy a fixen (szar) 720p kép hogyan lesz jó, mint a széles körben állítgatható/ízlésedre és tévédre szabható mega sg... szóval konkrétumokat légyszi Ilyet pl: a 256x224 pixeles játékok hulladék módon skálázódnak 1280x720-ra, emiatt a szövegek nehezen olvashatók, a scroll közben képhiba látszik (shimmering-nek nevezi az angol, nem tudnék rá jó magyar megfelelőt) <- na, ez pl a hyperkinen a helyzet
"Hyperkin MegaRetron HD konzolon hol van már input lag...?"
Megnyomod a gombot a kontrolleren, a kis géped egyik ic-je erről értesítést kap, szól az arm cpu-nak, az szól az OS-nek, amit az emulátorod néha megkérdez, hogy van-e gomb lenyomva. Ha azt kapja az emulátor, hogy meg van nyomva a gomb, akkor arra végrehajtja a program megfelelő ágát (ami a gomb megnyomására végre kell hajtódjon). Ezek nem feltétlenül fix időintervallumokban hajtódnak végre, hanem amikor jut rá idő (az OS-nek és az emulátornak sok más dolga is van, mint a gombot figyelni). Emiatt ezek a lassúcska agyú, olcsó emulátor-konzolok keményen szoktak lagolni.
"Választható még az analóg RCA kimenetek, amit egy hagyományos TV-n megnéztem és az is teljesen válalható volt... "
A kompozit sosem lesz vállalható, max ha ultraigénytelen vagy.
"Az eredeti játékvezérlők is gond nélkül játszhatóak a Hyperkin konzolon, viszont az Analogue 8bitDO vezetéknélküli játékvezérlőnek már jelentősebb input lagja is van (készült egy drágább 2.4GHz-es változat, ahol javitottak a késleltetési idején)."
Az analogue nem gyárt játékvezérlőt, a 8bitdo cuccai ellenben valóban firmware frissítésre szorulnak (a hyperkinedben pont ugyanugy laggolnának, leszakadoznának nélküle - ha egyáltalán működnének).
"Szerintem ez a téma nem sok embert érdekel itt a PH!-en, és a vélemények ezután sem fognak megegyezni. "
Neked nem véleményed van, hanem téveszméid ("Teljesen hagyományos konzol és nincs emulálva semmi")
[ Szerkesztve ]
"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."
-
nanocry
tag
Mekkora pocséklás.......
Édesapám, ég a Tisza, szalmával oltják..
-
leviske
veterán
Nem teljesen értem párak kiakadását. Ezen az áron a Chromebookok mennek 32-64GB eMMC tárhellyel és Intel Celeron processzorral és azokon a 4K HDR-nek még az álma sincs meg.
Egy Linux rendszerrel szerelt gépet nem a Sony és Microsoft könzoljaihoz kell mérni árban, mikor azok tudnak a cégnek nullszaldós hardver eladások mellett is komoly pénzt termelni.
-
#00137984
törölt tag
Anlogue Mega SG konzolon is használható az eredeti játékvezérlő, de nem is ajánlották több bemutató teszt videóban. Játék közben megszakadt az eredeti vezetékes játékvezérlővel a kapcsolat és csak a konzol újrainditása segitett. 8bitDO 2.4GHz-es vezetéknélküli játékvezérlő már gond nélkül játszható az Analogue konzolon. Firmwire az SD memóriakártyán keresztül frissithető. Yamaha hangchip és a SOC eredetiségét eddig sem vitattam és nem is fogom. Viszont a szoftver szerintem egy emulátor és a SOC eredetisége ellen van.
[ Szerkesztve ]
-
-
#00137984
törölt tag
Hyperkin MegaRetron HD konzolon nem fut semmi szoftver. Teljesen hagyományos konzol és nincs emulálva semmi, de még a kazetták lejátszása sem. Szerintem a Hyperkin kép és hangminősége az eredeti SEGA konzolhoz jobban hasonlit, mint az emulált Analogue konzol feljavított kép és hangminősége. Szerintem nem kizárólag a SOC számit, hanem a konzol képessége ami az eredetiségre törekszik. Hyperkin MegaRetron HD konzolon hol van már input lag...? Játékokat 720p HDMI felbontásra felskálázva simán lejátsza, nem akadozik és teljesen jó a játékélmény. Választható még az analóg RCA kimenetek, amit egy hagyományos TV-n megnéztem és az is teljesen válalható volt... Az eredeti játékvezérlők is gond nélkül játszhatóak a Hyperkin konzolon, viszont az Analogue 8bitDO vezetéknélküli játékvezérlőnek már jelentősebb input lagja is van (készült egy drágább 2.4GHz-es változat, ahol javitottak a késleltetési idején). Szerintem ez a téma nem sok embert érdekel itt a PH!-en, és a vélemények ezután sem fognak megegyezni.
-
arty
veterán
válasz #00137984 #18 üzenetére
Nevezheted aminek akarod a kép/hang állítgathatóságát, a tudatlanságodról állítasz csak ki bizonyítványt. Nyilván neked az is emuláció, amikor az rf kimenet helyett rgb-t használok az MD-n. (fizikai nyomkodással, dugdosással váltasz képet vagy egy osd-n, kényelmesen, menüben... nyilván baromi autentikus lenne, ha mindenféle kábel donglékat kéne cserélgetni a mega sg seggében, hogy más legyen a kép.... meg mekkora jóság lenne, ha kapnál különféle yamaha hangcsipeket és azokat neked kéne átforrasztani, attól függően, hogy melyik megadrive revízió hangját szeretnéd hallani.... és mindezt azért, hogy TE ne nevezhesd TÉVESEN emulátornak )
A mega sg-be pont ugyanugy bepattintod az EREDETI cart-ot és az EREDETI gamepadet, mint a hyperkinbe. Csak míg ez utóbbin egy középszar, lopott emulátor fut, addig az előbbi a játék kódját közvetlenül hardveren futtatja (fpga).
"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."
-
arty
veterán
válasz #00137984 #29 üzenetére
Az fpga-s Analogue nem emulál semmit, csak modernebb hardver futtatja a szoftvert (a játékot). Tehát bár fizikailag nincs benne egy 30 éves motorola 68000, de van ott egy szinte azonosan "huzalozott" új, klón "cpu". Beteszed a 30 éves cartot, gamepadet és játszol, az elérhető legjobb minőségben a hdtvden.
Ha CRT tévéd van, használhatod az egykori, eredeti gépet, sokkal olcsóbb is, mint egy Mega sg, pl.
(Ott sok extrát nem kapnál az Analogue gépétől... )Az atari/hyperkin/stb hardverén fut egy operációs rendszer, amin fut egy emulátor, ami futtatja a romot, ha épp ráér a gép és nem csinál mást Az emulátor minősége olyan amilyen, általában szar.
"Hyperkin MegaRetron HD konzol nekem többet ér játékra, mert az eredeti SEGA konzolhoz hasonlóan játszható. A játékélmény a lényeg... Konzol és a kazetta, főleg a sima játék."
Mitől jobb a játékélmény a MegaRetronon, mint a Mega Sg-n? A rosszul emulált hang, ócska képminőség (pláne hdtvn), inputlag (emuláció!!!) neked előny?
[ Szerkesztve ]
"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."
-
#00137984
törölt tag
FPGA eredetinek gondolt saját fejlesztésű SOC sok minden egyébre is képes, amit az eredeti SEGA nem is tudott. 1080p HDMI felbontásra hardveres skálázás és a grafikai utómunka. Élsimitások és a néhol zavaró játék keretének kimaszkolása (kitakarása). Hang és a kép sebességének gyorsitása-lassitása, a hanghatások minőségének változtatása. Ez mind szép és jó, de az eredeti FPGA SOC az analóg AV kimenetekre már nem volt elég jó...? Nincs az Analogue konzolokon audió-videó RCA kimenet. Atari VCS konzolra sem került, csak a HDMI. Viszont nem ez volt a marketing kampány egyik fő eleme, hogy eredeti konzolnak készül... Nem az.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
Engem meg pont nem érdekel a PCB-re szánt chipset, amig a konzol müködési elve szerint emulátornak számit. Atari 2600 konzolt és sok minden más retró konzolt klónoztak, attól ezek még az eredeti kazettákat simán beolvasták. A klón konzolban volt videó chip meg minden, mégis csak egy klón konzolnak számított. Hyperkin konzolt pont a müködése miatt értékeltem többre, pedig csak az eredeti SEGA Mega Drive konzol az igazi... Analogue konzol a kazettákat is "dump"-olja, vagyis emulátor.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
Már te se haragudj, de legalább érveltem személyeskedés nélkül. Nem fogadod el a válaszom, akkor ez igy ennyi volt... Ez az Atari VCS konzol vagy PC (nevezd aminek akarod) többet érhet mint az Analogue konzol. Több lehetőség van az Atari-ban, és az emulátor a játékot ezen is csak betöltögeti, vagyis nekem egyre megy...
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
"Az Analogue hardveresen kreálta újra a Megadrive-ot..." Marketing szőveg volt, ami egy kis ideig engem is meggyőzőtt a konzol magas árát illetően. Aztán a bemutató videókban szembesültem a tényekkel, hogy ez tudásban csak egy emulátoros képességű konzol. Az a SOC hidegen hagy, ha a képességeit nem érintetlenül kapom meg. Hyperkin MegaRetron HD konzol nekem többet ér játékra, mert az eredeti SEGA konzolhoz hasonlóan játszható. A játékélmény a lényeg... Konzol és a kazetta, főleg a sima játék.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
Nintendo Mini konzolok megjelenése után szintén felmerült a kérdés. Emulátor vagy az eredeti konzol müködését másoló SOC dönti el a konzol besorolását. Nintendo Mini szinte egy Android alapú SOC, és a szoftvert már a Nintendo fejlesztette hozzá, de a játék romok szintén eredeti Nintendo forrásból vannak... Mégis emulátornak nevezték. Analogue konzolok az eredeti chipek tudását megközelitő SOC-ot hoztak őssze, amit a saját szoftver tudásával kezelnek. Ez igy mégsem nevezhető eredeti konzolnak, mert a Hyperkin közel tudja azt amit az eredeti retró konzolok. Behelyezed a kazettákat és csak játszol.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
Szerintem az Analogue konzolok szoftverének müködése tisztán emulátoros.
A konzol bekapcsolása majd 10-15 másodperc, és a kazettákat még utána kell betölteni... Ez a Loading szintén még pár másodperc. Ha a Logout blogbejegyzésemet vagy a videókat megnézed, akkor ez világosan látható. Viszont a magas árához képest csak kazettákat játszhat le, és konzolonként csak 1 féle konzol kazettáit támogatja... Atari VCS szintű hardver emulátorosan akár a PS1 és a N64 játékokat is lejátszhat folyamatos sebességgel. RetroPie és a többi LCD kijelzős kézi konzol csak retró konzol emulátorok futtatására alkalmas, mert a PS1 játékok már erőssen akadnak (15-20 FPS) ezeken, és a N64 eddig nem is terjedt el ezeken a kis konzolokon. Odroid N2 vagy konzol (Odroid XU4 N64 Mini) már jó teljesitményre képes. [link][ Szerkesztve ]
-
dabadab
titán
válasz #00137984 #18 üzenetére
"Nem is a müködési elv volt a lényeg, hanem az ársávban nyújtott konzolos képességek."
Ha emulátorozni akarsz, akkor egy Pi3-ra ráraksz mondjuk egy RetroPie-t meg 8bitdo kontrollereket, oszt' jóvan, megvan az egész harminc alatt.
Az Analogue hardveresen kreálta újra a Megadrive-ot, abszolút nem emulátor és ezért van ilyen ára.
"a szoftveres kép és hang beállitások miatt ezt már emulátornak nevezném. Az eredetisége innentől számomra kifogásolható, mert eltér az eredeti konzol játszhatóságától."
Hogymi?...
A cikkben szereplő Atari VCS meg gyakorlatilag egy erősen túlárazott PC, semmi más.
[ Szerkesztve ]
DRM is theft
-
#00137984
törölt tag
válasz Synthwave #16 üzenetére
Szerintem jól mondtad... SNES Classic Mini konzolt a beépitett játékok teszik igazán értékessé, de az egyéb képességei meg időtállóvá. Sok féle eredeti konzolom és kazettám van hozzá, de a Multicart kazetták nyújtotta előnyőkről sem mondanák le. Valahogy mégis az eredetisége miatt tartunk konzolt, vagyis ha a kazettákat a konzolba bepattintjuk és egyből játszhatunk vele. Az emulátorok és a játék rom betöltésnek is vannak előnyei, de az eredetiséget a retró játék gyüjtők jobban értékelik. Gyűjtőként egyik másik konzolt is lehet értékesnek tekinteni.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
Szerintem az Analogue Mega SG csak az eredeti SEGA konzolra kompatibilis (SOC) chip készletet kapott, de a szoftveres kép és hang beállitások miatt ezt már emulátornak nevezném. Az eredetisége innentől számomra kifogásolható, mert eltér az eredeti konzol játszhatóságától. Ha az eredeti konzolok müködéséhez hasonló konzolra szeretnél példát, akkor a Hyperkin konzolokat ajánlom a figyelmedbe. Behelyezed a kazettákat és egyből játszható, de még az eredeti játékvezérlők is tökéletesen müködnek... Nem is a müködési elv volt a lényeg, hanem az ársávban nyújtott konzolos képességek.
[ Szerkesztve ]
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Egyáltalán nem kár. Konkrétan többszázezer forintnyi szoftvert kapsz legálisan a hardver mellé, ami nagyjából hitelesnek tekinthető körítésben fut egy célhardveren. Nyilván nincs doboz, cartridge meg user manual (és/vagy egyéb extrák), ami ezt az értéket zömében kitenné (nekem nem kell magyarázni ezeknek az értékét - csakis a fizikai copyban hiszek + erőteljes gyűjtői mentalitásom van, a kellő sznobizmussal és elvontsággal egyetemben, miközben vadflesselek), de akkor is egy nagyon impozáns játékpakkot kapsz a vas mellé. 25 pénzé. (Az meg nem valid argument, hogy a ROM-okat ingyen kalózkodhatod PC-re.)
A SNES Classic persze nyilván nem adja azt a hidegflessel bevont megelégedést, mikor az origi SNES tőszomszédságában (a polcon) sorakozni látod az eredeti japán kazetták dobozait, érzed az illatukat, fellapozod a kézikönyvüket (és büszkén az örökkévalóságba mentesz egy darabka videojáték történelmet, egy kor mementóját, amikor minden szebb volt - és egy bögre forró kakaóval leülsz újraélni a gyerekkorod, abszolút autentikus módon), de akkor is egy nagyon színvonalas retro pack, aminek nem szállt el túlságosan az ára - és remek lehetőség a modern világ kényelmében újraélni a múlt nagyjait, minimális erőfeszítést beletéve. És egy jó löket, hogy elindítson az igazi hardver és szoftver gyűjtésében.
[ Szerkesztve ]
SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3 x Q8 | HTX Ace | Icemat 2.0▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.
-
dabadab
titán
válasz Synthwave #12 üzenetére
"a hozzá kapott játékok 90%-a AAA cím, ami eredeti, fullos cartridge-ok esetén többszázezer forintos árkategória"
Amiből nem maguk a játékok, hanem konkrét fizikai megjelenésük, a cartridge-ek kerülnek ennyibe a gyüjthetősége miatt, olyat meg ugye nem kapsz, ezt teljesen kár volt idekeverni.
DRM is theft
-
#00137984
törölt tag
NES Classic Mini konzol szerintem kezdetben volt picit drága, majd az SNES Classic Mini megjelenése után kevesebbet is jelentett már a gyüjtőknek.
A játékvezérlő kábele rövidebb volt és hosszabitó kábelt lehetett rendelni hozzá... Meg csak egy játékvezérlő járt a NES Classic Mini konzolhoz. Viszont még most is kapható néhány üzletben, és ez a konzol is tovább okositható...[ Szerkesztve ]
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Akkor már a SNES Classicot vegyük elő ugyanannyiért, mint a NES Classic - és ott a hozzá kapott játékok 90%-a AAA cím, ami eredeti, fullos cartridge-ok esetén többszázezer forintos árkategória. 25 pénzért, a hardverrel és két kontrollerrel együtt. Az égvilágon semmi lehúzás szagot nem érezni ebben.
SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3 x Q8 | HTX Ace | Icemat 2.0▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.
-
#00137984
törölt tag
Atari VCS 800 “All In”: $389 (joystick and controller)
Atari VCS 800: $279.99 (8GB RAM)
Atari VCS 400: $249.99 (4GB RAM)
Atari Modern Controller: $59.99
Atari Classic Joystick: $49.99 -
Synthwave
HÁZIGAZDA
Mi ez az ár, lul? De még kontrollert sem kapsz hozzá ennyié..
Érdekesség meg végképp nincs egy x86-ra épülő bigyóban..
SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3 x Q8 | HTX Ace | Icemat 2.0▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.
-
#00137984
törölt tag
Aki most soknak tartja az Atari VCS konzol árát, az kevésbé jártas a konzol témában. Analogue SEGA, SNES, NES, Atari konzolok 1080p HDMI kimenettel 400$, de még a 8bitDO játékvezérlőket is külön kell megvásárolni. Kizárólag az eredeti kazettákat (és némelyik flash multicart kazettát) lehet játszani.
Gyüjtők előszeretettel ajánlották, de ezt az árat még ők is soknak tartották.
Ez az Atari VCS konzol akár retró játékra, médialejátszónak vagy megkötésekkel még az új PC játékok futtatására is alkalmas lehet. Én nem tudnám a lehetőségeit teljesen kihasználni, de nekem a retró játékra elég a microSD memóriakártyával bővithető 2 magos SOC, egy kis LCD kijelzős kézi konzolban (50-60 $)...[ Szerkesztve ]
-
csiby222
aktív tag
Mint egy fa betétes router kinézetre. Én még mindig csak várok mivel is fogok rajta játszani rajta.
Azt nem csináljuk meg ami működik.
-
Solten
őstag
Kar hogy ragaszkodnak a 2 magoshoz, Vega 3-al, egy V1605B SoC-al lenne ertelme, es $280-ert vinnek mint a cukrot.
[ Szerkesztve ]
Saor Alba
-
Duck663
őstag
Szerintem az elgondolásuk baromi jó. Nem egy NES Classicot kapsz, horror áron (tré minőségben, különösen ami a kontrollert illeti), hanem azért van benne technika. Tény, hogy nem olcsó, de összehasonlítva a retrokonzolokkal, sokkal kevésbé lehúzásszagú, plusz sokkal több lehetőséget is ad a jövőre nézve. Azokat nem tudod bővíteni, nincsenek új játékok, semmi. Erre minden mehet, sőt készülhetnek újak is. Az SD hiánya viszont szerintem hiba. Az előre helyezett USB viszont díjazandó.Az OS meg tetszőlegesen bővíthető funkciókkal is, indíthatnak akár saját stream szolgáltatást is, persze ahhoz több pénz kell, de a lehetőség ott van.
Szóval egyáltalán nem olyan rossz ez szerintem.
Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.
-
Atocha
senior tag
En akartam venni... Vartam is...
De mar nem akarom. Elmult az erzes az arat latva...
Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!
-
Akula
őstag
Én nem támasztottam volna fel.
Pont úgy volt jó, ahogy volt, elmúlt, túl kell lépni rajta. Ryzen Commodore nem lesz?"Akula Sub, ready for the deep!"
-
coyote55
őstag
Erősen javallott felkeresniük egy kiváló agyturkászt, mert komoly gondok vannak!
Memento Mori!
-
XuChi
addikt
Elmeroggyantak. 390$???
Új hozzászólás Aktív témák
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Ingyen kellene, de tegnapra
- Eternal Strands teszt
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Mozilla Firefox
- Okos Otthon / Smart Home
- Kiegészítőt kap az Everspace 2
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest