Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arty

    veterán

    válasz #00137984 #32 üzenetére

    "Hyperkin MegaRetron HD konzolon nem fut semmi szoftver. Teljesen hagyományos konzol és nincs emulálva semmi, de még a kazetták lejátszása sem."

    Nem fut semmi szoftver? Azt mondod, hyperkinék beletették 1:1-ben a régi megadrive belét, ötven dodóból? volt még pár elfekvő a 90es évekből és felvárásolták őket? :DDD ójajanyám....

    Nem az a gond, hogy nem érted egyáltalán ezeknek a dobozoknak a működését, hanem hogy ennek ellenére harciasan "érvelsz" ... :W

    De hátha hajlandó vagy tanulni: a hyperkinben valami olcsó arm soc található, ami arm utasításokat tud szoftver (emuláció!) nélkül feldolgozni. A megadrive kart memóriájában 68000-es motorola cpu kód található, amit az arm cpu képtelen futtatni natívan... sőt, a hyperkin azt sem tudja megcsinálni, hogy az armon közvetlenül futtat egy megadrive emulátort: kell egy OS, általában valami kis linux szokott lenni, amin már futhat az (általában) lopott arm-ra fordított emulátor ami képes beolvasni és értelmezni is a memslotba tett cart memóriájában levő játék kódját. Ez így érthető?

    Ráadásul ez az emulátor képtelen korrekten vinni a nem-PAL master system játékokat, firmware frissítés pedig felteszem ehez a cucchoz sose lesz, nincs is rá interface, amin megkaphatná(?), egyéb bugok szintén sose lesznek javítva emiatt. Ellenben a mega sg-re van frissítés és még lesz is, a master system játékokat viszi, a segacd szintén rádugható, stb.

    "Szerintem a Hyperkin kép és hangminősége az eredeti SEGA konzolhoz jobban hasonlit, mint az emulált Analogue konzol feljavított kép és hangminősége. Szerintem nem kizárólag a SOC számit, hanem a konzol képessége ami az eredetiségre törekszik."

    Hang: melyik modell, melyik revíziójára hasonlít a hyperkin? ;) csak mert különféle hangcsipekkel létezett a megadrive... és baromira nem egyformán szóltak ám. (a mega sg-n saját ízlésedre mindet megpróbálhatod beállítani, amelyik épp bejön neked, amit megszoktál, stb.)

    Kép: 720p... ha "crt"-s képet szeretnél, hiszen ugye az "eredetiségre törekszel": hyperkinen nem lesz scanline sem, míg a mega sg erre is számos beállítást kínál. De érdekelne, hogy a fixen (szar) 720p kép hogyan lesz jó, mint a széles körben állítgatható/ízlésedre és tévédre szabható mega sg... szóval konkrétumokat légyszi ;) Ilyet pl: a 256x224 pixeles játékok hulladék módon skálázódnak 1280x720-ra, emiatt a szövegek nehezen olvashatók, a scroll közben képhiba látszik (shimmering-nek nevezi az angol, nem tudnék rá jó magyar megfelelőt) <- na, ez pl a hyperkinen a helyzet :P

    "Hyperkin MegaRetron HD konzolon hol van már input lag...?"

    Megnyomod a gombot a kontrolleren, a kis géped egyik ic-je erről értesítést kap, szól az arm cpu-nak, az szól az OS-nek, amit az emulátorod néha megkérdez, hogy van-e gomb lenyomva. Ha azt kapja az emulátor, hogy meg van nyomva a gomb, akkor arra végrehajtja a program megfelelő ágát (ami a gomb megnyomására végre kell hajtódjon). Ezek nem feltétlenül fix időintervallumokban hajtódnak végre, hanem amikor jut rá idő (az OS-nek és az emulátornak sok más dolga is van, mint a gombot figyelni). Emiatt ezek a lassúcska agyú, olcsó emulátor-konzolok keményen szoktak lagolni.

    "Választható még az analóg RCA kimenetek, amit egy hagyományos TV-n megnéztem és az is teljesen válalható volt... "

    A kompozit sosem lesz vállalható, max ha ultraigénytelen vagy.

    "Az eredeti játékvezérlők is gond nélkül játszhatóak a Hyperkin konzolon, viszont az Analogue 8bitDO vezetéknélküli játékvezérlőnek már jelentősebb input lagja is van (készült egy drágább 2.4GHz-es változat, ahol javitottak a késleltetési idején)."

    Az analogue nem gyárt játékvezérlőt, a 8bitdo cuccai ellenben valóban firmware frissítésre szorulnak (a hyperkinedben pont ugyanugy laggolnának, leszakadoznának nélküle - ha egyáltalán működnének).

    "Szerintem ez a téma nem sok embert érdekel itt a PH!-en, és a vélemények ezután sem fognak megegyezni. :)"

    Neked nem véleményed van, hanem téveszméid :) ("Teljesen hagyományos konzol és nincs emulálva semmi")

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Új hozzászólás Aktív témák