Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Danex

    addikt

    válasz #25954560 #47 üzenetére

    Gyakorlatban viszont azt tapasztalom, hogy lehetőleg minden hamar legyen kész.

    Ergo az, hogy egy programrész 8 krumplistészta alatt végez a számítással vagy 9,5 krumplistészta alatt az kevésbé probléma, mint az, hogy utóbbihoz olyan fejlesztők kellenek akiknek a bérigénye messze magasabb és/vagy 2 hét helyett 1,5 hónap kell nekik, hogy elkészüljenek.

    Egyszerűen olcsóbb és gyorsabb egy átlagosan jó kódot írni és venni alá jó hardvert, mintsem esetleg szarrá optimalizálni.

    Persze itt is vannak olyan területek ahol bődületes mennyiségű adattal kell dolgozni és jelentős különbség jelentkezhet, de a valóságban ez nagyon kevés %-ot jelent.

    Egyetemen annak meg nem látom sok értelmét, hogy gyakorlat hiányában magolnak / puskáznak/ bugdácsolnak a diákok. a 3.5 év helyett valamikor 5 év után kicsusszan a junior aki bár hallott valami ordóról de ugyan úgy rá kell gugliznia ,hogy hogyan is volt a képlet pontosan. Akkor már arra is ugyan úgy rá tud guglizni, hogy az adott szituációban milyen algoritmus a leghatékonyabb neki.

    Tény, hogy kellenek az Msc-s fejlesztők, jók lesznek architechnek stb. De a gyakorlatban amíg 1 db kell belőlük addig 10-15 "kódoló" kell és az már teljesen mindegy, hogy egy tapasztalatlan Bsc 3-5év szopás után, vagy egy bootcampes kódoló 1.5 csapatban való munkatapasztalattal rendelkező emberke.

  • DjFlanker

    aktív tag

    válasz #25954560 #80 üzenetére

    Én nem vagyok fejlesztő, nem tudok programozni :D

    Jó pilóta alagútban nem katapultál

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #25954560 #80 üzenetére

    vagy fényes oldal: üzemeltető :P

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Ribi

    nagyúr

    válasz #25954560 #114 üzenetére

    Ezt én tudom, ne nekem mond :D
    Csak szerintem bambano kicsit keveri a szar a program és még csak nem is működik és a szar a program, mert fel lehet törni dolgot.
    Erre írtam, hogy nincs feltörhetetlen program. Az, hogy valami 100%-ban elláítja feladatát "ideális" esetben, az fényévekre van a kártékony kódoktól is védve van esettől.

    "corner case"-re fingom sincs, de részben ezen segítenek az etikus hekkerek.

    [ Szerkesztve ]

  • opr

    veterán

    válasz #25954560 #116 üzenetére

    Sarokdoboz. ;]

    Amugy nem ertem, miert kene magyarul irni. Sot, meg anno az egekbe magasztalt progmaton is agyfaszt kaptam tole, hogy egyes profok meg gyakvezek eroltettek azt, hogy magyar kifejezeseket hasznaljunk programozassal kapcsolatban. Sot, igy utolag mar azert is merges vagyok, hogy a matematikai kifejezeseket csak magyarul tanultuk.
    Szoval, nem kell a forditas, mert aki erti, igy is erti, aki meg nem, az meg magyarul se fogja.

    Amugy mar csak annyival, hogy mielott hozzavagja az ujjbegyeit a billentyuzethez, minden kollega vegiggondolna, hogy miket akar elvarni es megigerni (aka contract) a fosaval, es mik a type invariant-ok, es ennek megfeleloen irna a kodot meg a tesztet is, mar annyival jobb minosegu programok keszulnenek, hogy ihaj. Sajnos ez az a resz, amit a magasztalt progmaton borzalmasan tanitottak, mashol, az ilyen koderkepzokben meg sehogy (tobbi egyetemet meg majd megmondja, aki oda jart). Az egyetem hatalmas elonye az volt, hogy miutan a gyakvez meg a prof kibeszelte magabol azt, amit es amihez nem ert, de tanitja, utana oda tudtal menni olyan emberekhez, akik ezen egyszer mar atmentek, ES dolgoznak ES volt olyan senior fejleszto aki elmondta nekik, hogy a valosagban mi az elmelet es miert jo. Na, amikor ez kiderult, akkor hirtelen ertelmet nyert a tananyag is. Tegyuk hozza, amikor megkerdeztem neha, hogy ertem en, ertem mit mondasz, a matematikai levezetest is ertem, meg minden fasza, de "ez mire valo?! Mikor, hogyan es hol hasznaljuk a VALOSAGBAN?!" Akkor jobb esetben kaptam egy nem tudomot, roszabb esetben meg egy csunya nezest egy voros feju embertol, es mentunk tovabb. Rohadt idegesito volt. Szoval, a tananyaga a progmatnak zsenialis lett volna, ha oktat olyan is, aki tudja is mirol beszel, a gyakorlatban, sot, mondjuk akar meg is tudja irni ertelmesen es mondjuk megmutatni.

    Amugy letezik meg progmat egyaltalan? Azt hittem, mar megszunt es csak proginf van.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz #25954560 #179 üzenetére

    Ritka a jó főnök. Oda a kiválasztás alapja a benyalás, a jó fizetés vágya, nem a rátermettség. Főnöknek se biztos hogy jó programozó kell, hanem aki ki tudja válogatni maga mellé a megfelelő embereket - és megtartani. Hiába jó programmer valaki, ha emberileg egy 0, és mindenki otthagyja, szétesik a csapat. A hozzáértő kóder helye a senkior / team leader, ilyen kisführer kategóriában van. Ha marasztalni kell, inkább fizessék meg, akár jobban mint a főnökét, de ne rakják adminisztratív posztra ahova nem való.

    A kisebb-nagyobb doksik a projekt ellen dolgoznak. Azon megy a vita mi melyikbe kerüljön, nem az hogy milyen infók szerepelnek egyáltalán - akármelyikben. Szerintem a doksikat szerepkörökre kell gyártani, melyiket kinek kell elolvasni. Aztán hogy LLD vagy HLD, az már tökmindegy.

Új hozzászólás Aktív témák