Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gekkoman

    csendes tag

    Nekem volt egy darabig 3in1-10, a noti tartó nélküli széria legkisebb változata. Tán' meglepő az előző HSZ-ek alapján, de kizárólag a külseje jött be. Az első időszak örömködéssel töltött el, aztán használat közben "terepen" kijöttek a hibák is, volt elég:
    - Gyors-elérésű csatok alatt nincs végig cipzár (gondolom hogy a csattal ki lehessen tépni az oldalsó zsebeket), nem nagy a rés, de véleményes, bemegy-e a por-víz. Nem csak nálam volt para, utánaolvasva több fórumon is felvetődött.
    - A belső (pakolható) magasságba beleértendő az alsó rész teljességgel elérhetetlen felső harmada is (2. oldal 3. képén szépen látszik, mennyire hajtható fel az előlap)
    - nagyon vékonyak a pántok (hogy elrejthetők legyenek a hátpárna alá) még kétvállas megoldásnál is is vágnak
    - félvállas megoldásnál (a 10-es méretnél legalábbis) a fél pánt elrejtése kidudorította a hátpárnát (onnantól felfekvés nincs), csoda volt egyáltalán belevarázsolni.
    - elől-keresztbe megoldásnál vagy a mellkasra varázsolod a két párnázott pánt-takarót, akkor oldalt vág, vagy a derekadhoz, akkor meg elől
    - a felső rekesz (a nem fotós rész) használhatatlanul kicsi (ismét a 10-es méretről tudok nyilatkozni)
    - nincs értelme egybenyitni az alsó-felső rekeszt (fent nincs tépőzáras határolót rögzítő anyag), a határoló lapot normálisan nem lehet sehova hajtani (hátlapnál hajtható, lefelé nem lehet, felfelé idétlenül "lebeg"), ráadásul a nyitott cipzár karcolhat is
    - Rövid használat után már a feszülési pontokon úgy tűnt, a varrásnál még gondok lesznek
    - Hiába nyitható mindkét oldala, választani kell, mivel a tépőzáras határolók az egyik ajtóra fel fognak tapadni (úgy tűnik, csak a balkezesek miatt került rá két "ajtó")
    - A magassága (vagyis vastagsága) teljes kidudorodás mellett értendő, erre való az előlapon az a "vájat", annak mentén tud a táska duzzadni.
    - ismét a 10-es méretnél a csípővédő párnák semmire nem valók (a képek alapján ezt talán ennél a típusnál talán orvosolták)

    Hogy pozitívumot is mondjak, az anyaga fantasztikus, élmény még hozzáérni is.
    Volt egy pár hátizsákom, ez volt talán a legrosszabb.
    Nekem ez a laptoptartó kialakítás is véleményes, case logic-nak volt ilyen megoldása (slrc-4), területi képviselőjük miatt pont azért hagyták el a dolgot, mert a noti tartó cipzárjára túl nagy teher nehezedik (váll-cucc között gyakorlatilag ez a teherviselő).

    Nagyon szubjektív dolog egy táska megítélése, de nálam (főleg ennyiért) megérdemelné a "kifejezetten nem ajánlott" plecsnit

  • gekkoman

    csendes tag

    válasz MLaca #21 üzenetére

    Szerintem elég nagy az a rés, hogy egy szeles pusztai helyszínen vagy egy csapatós "rally versenyen" gondot okozzon, gyors-elérésű táskát meg nem azért vesz szegény ember legkisebb gyermeke, hogy a sárga bugyival bajlódjon.
    Nyilván vastagabb a pánt a nagyon, mint a kicsin, de méreteihez képest hasonlónak látom az arányt. Pólóban, jól megpakolva, 1-2 km-t bandukolva talán kiderülne.
    Ha már szóba került a "tartós-teszt", ráfanyalodhatnátok esetleges saját táskák tartóstesztjére, sőt szerintem a mai viszonyok között bármi régebbi-használt dolog tesztjét is sokan (én) szívesen olvasnák a mai viszonyok-technika közé helyezve, frissítve... Járt pl. nálam pár hétig egy dimage a2 és megdöbbentő volt, mennyire finom jószág.
    Persze a fentebb említett financiális dolgokról gőzöm sincs...

  • gekkoman

    csendes tag

    válasz mclord #37 üzenetére

    Nagy az Isten állatkertje. :(
    Örülnél inkább, hogy korrektül be lehet lőni a táska valós méretét és nem vered a fejed a falba, mikor 1,5 órát BKV-zol az egyetlen helyre, ahol készleten tartják vagy netről berendelve először kézbe fogod... :Y

Új hozzászólás Aktív témák