- Vezetékes FEJhallgatók
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Asztrofotózás
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- OLED TV topic
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
Új hozzászólás Aktív témák
-
janos666
nagyúr
válasz
#16939776
#40
üzenetére
Akkor dupláznám a tétem a placebón, mert ez a frissítés az DP 1.3 és 1.4 kompatibilitásról szól, amik elsősorban a hivatalosan támogatott formátumok körét bővítik (pl. az új Blu-Ray filmlemezek másolásvédelme, HDR képmódok, képtömörítés, ilyesmik) és opcionálisan lehetőséget ad magasabb sávszélre is (az 1.3 és 1.4 már lehet HBR3, az 1.2 még HBR2). De szerintem eddig is mehetett a HBR3 ha már betöltődött az OS és a VGA driver, ugyanakkor ha a monitor nem támogatja, azután sem fog működni soha semmilyen VGA-val (legfeljebb valami túlhajtás jellegű módban, de ahhoz szerintem sok mindent kéne mókolni, pl. a monitor EDID-et, és akkor se jutnál el a HBR3 névleges maximumáig, csak "valameddig" félúton - ha egyáltalán).
-
janos666
nagyúr
válasz
#16939776
#38
üzenetére
Az EUFI-t nem tudod eliminálni, csak ez a három opció van:
- A/1 valódi BIOS (gyakorlatilag régi alaplap)
- B/1 UEFI firmware, CMS modullal emulált BIOS boot mód
- B/2 UEFI firmware, natív EFI boot mód
Én a CMS-t szoktam eliminálni az UEFI-s gépeken, menjenek csak EFI-vel, ne emuláljanak BIOS-t.Jobban utána kéne nézni, de megint: ez a frissítés szerintem csak arra az állapotra van hatással, ami a gép bekapcsolása (vagy újraindítása) és az OS (pl. wínydóz) boot egy kései állapota (mikor be van már töltve valami VGA driver féleség) közt van (mikor bámulhatod a csodaszép alaplapgyártó márkeneves boot logót, esetleg kiírkál dolgokat, hogy milyen a CPU, mennyi a RAM a gépben, mi robbant fel tegnap, aztán elindul a kör alakú homokóra a Windows felirtat alatt...) .
Aztán lehet, hogy mégis piszkál mást is, csak nem emel verziószámot, de kétlem, mert az érintett gépeken is az volt a gond, hogy nem voltak hajlandóak EFI módban boot-olni vagy még inkább az, hogy boot-oltak azok, csak nem volt kép az ember szeme előtt, míg be nem töltődött az OS, de utána már igen, mert a driver kezelte a dolgokat, nem az UEFI, így nem kellett DP<1.2 kompatibilis GOP).
Mondjuk még esetleg valami olyat el tudnék képzelni, hogy ha hülyén kommunikált a VGA és a kijelző bekapcsoláskor, akkor később is "megrekedt" valami más (mondjuk úgy lassabb) módban, de nem kéne.
De amúgy meg... egyáltalán milyen DP sávszélt támogat a monitorod VGA-tól függetlenül? Mert egy VGA firmware update nem fogja frissíteni a monitorod is.
Ja és... 1000 fps-nél mi a helyet? Csak úgy kíváncsiságból?

-
janos666
nagyúr
válasz
#16939776
#36
üzenetére
Picit placebónak hangzik, mert (tudtommal) csak a GOP modul frissül, amit csak az alaplapi firmware (UEFI) használ (és csak EFI boot módban, tehát mikor nem emulál legacy BIOS-t a CMS-el) arra, hogy megjelenítse a Setup-ot, boot szövegeket/logókat, stb, de aztán átveszi a szerepét az OS (pl. wíndóz).
Szóval, ha pl. régi az alaplap (még szó szerint BIOS van rajta, nem UEFI firmware), vagy BIOS módban boot-ol az OS (így lett telepítve az OS és engedélyezve van a Setup-ban a CMS), nincs is szerepe a GOP-nak (nem töltődik be).
Ugyan így ki is törölheted a GOP-ot a VGA ROM-jából, ugyan úgy működni fog tovább minden, ha BIOS módban (vagy igazi BIOS-al) boot-olsz, illetve EFI módban is sokszor sikeres lesz, csak a Windows és VGA driver betöltődésig nem látsz semmit a kijelzőn.
Ugyanakkor nem vagyok 100% biztos, hogy csak a GOP frissül, nem ástam bele magam mélyebben, mint hogy összevetettem a ROM mentéseket előtte és utána egy szoftverrel (lásd screenshot pár hozzászólással lentebb).
-
#16939776
törölt tag
Új hozzászólás Aktív témák
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- Vezetékes FEJhallgatók
- Borderlands 4
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S24/Samsung Galaxy S24+/Samsung Galaxy S24 Ultra
- Ravpower 6000 mAh-s mégis pici powerbank eladó
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro 128GB Sierra Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3667 100% Akkumulátor
- GeForce RTX 3060 (OEM HP)
- Okosóra felvásárlás!! Samsung Galaxy Watch 5 Pro, Samsung Galaxy Watch 6 Classic
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest





