Hirdetés

2019. augusztus 19., hétfő

(#1) bacsis

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

a rajongók felől érkező igényekre. Tekintettel arra, hogy ezek általában a retro irányba szoktak hatni,
Nem retro-ra vágyunk, hanem egy normális, használható, kompromisszummentes laptopra, úgy mint régen :))

(#2) Attici

Attici
(őstag)

Remélem lesz benne floppy meghajtó is! :DDD

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#3) szente

szente
(őstag)

Ilyen kép kering róla:

(#4) Gdi

Gdi
(senior tag)

Annyira lesz retro, hogy kék lesz rajta az enter, meg lesz külön TP gomb?

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#5) .mf

.mf
(veterán)

"Idén van a legendás notebook 25-ik születésnapja, és a Lenovo állítólag valami különlegességgel készül erre."

A jelek afelé mutatnak, hogy valami minden eddiginél hitványabb retek konzumer szar lesz, és 4999 USD-ért, csak hogy tudják mondani, hogy nincs is ötezer ;]
Gagyi rövidutas összezsúfolt szigetes billentyűzet, tartás nélküli repedező zsanér, rollcage-mentes recsegős behajlós tejfölműanyag ház, alacsony fényerejű és tükröződő 1366×768-as kijelző, normális port-kínálat és dokkoló hiánya, gyenge hűtés miatt throttlingoló U-s proci, pár használat után kh-s fejhallgató-csatlakozó, bugos fingvantage szoftver, ... soroljam még? ;]
Hová süllyedt ez a márka is...

(#6) Graphics válasza .mf (#5) üzenetére

Graphics
(félisten)

Szerintem nem ilyen apokaliptikus dologra kell gondolni :D

(#7) Metalfan válasza bacsis (#1) üzenetére

Metalfan
(senior tag)

Pontosan :) Mondjuk egy T400-as, mai hardverrel (és Win 7 támogatással is).

"A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel." by Totalcar

(#8) dabadab

dabadab
(félisten)

Remélem, 4 milliméternél semmiképpen nem lesz vastagabb :DDD

DRM is theft

(#9) T. Almeida válasza .mf (#5) üzenetére

T. Almeida
(senior tag)

Nem tudom, mikor láttálutoljára thinkpadet, a T560-asomra egyik jellemző sem illik :)

Kempó...

(#10) ^Clown

^Clown
(veterán)

T60 házban adjanak ki valamit :)

(#11) dabadab válasza Gdi (#4) üzenetére

dabadab
(félisten)

A fenti kép alapján igen, kék lesz az enter, illetve David Hill (a Thinkpad részleg főtervezője) még elhintette, hogy három trackpoint sapkát adnak hozzá és klasszikus fekete gumírozott külseje lesz, a billentyűzete meg fasza (a kép alapján előszedhették a régi raktárkészleteket, mert ránézésre nem szigetes, hanem tisztességes billentyűzete lesz).

DRM is theft

(#12) T. Almeida válasza ^Clown (#10) üzenetére

T. Almeida
(senior tag)

T520 <3

Kempó...

(#13) t72killer válasza bacsis (#1) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

És olyan megbízhatóra, mint amit anno az űrbe is elvittek. Manapság sajnos már az üzleti gépeknél is előfordul, hogy x darab szervizes kört is megélnek.

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#14) .mf válasza T. Almeida (#9) üzenetére

.mf
(veterán)

Tartósabban T43-as szériától T450-ig, bár néhány korábbival is találkoztam, igaz azokkal csak futólag. Azok alapján ez volt a kirajzolódó trend, egy kis szarkazmussal fűszerezve.

(#15) eldiablo válasza ^Clown (#10) üzenetére

eldiablo
(addikt)

T400. :K

http://hwbot.org/user/northsys/

(#16) OgreImre

OgreImre
(aktív tag)

R50p imádtuk.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see"

(#17) tecsu

tecsu
(addikt)

A nagy durranás az lenne, ha rá lenne írva: IBM. :))

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#18) negyedes válasza ^Clown (#10) üzenetére

negyedes
(addikt)

tamogatom! meg a t400 dizajnt is.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19) joey04

joey04
(félisten)

Azt már megerősítették, hogy a pöcökegér természetesen ott lesz gépen, és a billentyűzetre sem fog panaszkodni senki.

Naná, mert ha mégis, akkor törlik a kommenteket mint a Linuxos balhénál. :DDD

(#20) aronocs

aronocs
(tag)

Véletlenül úgy alakult a minap, hogy egy otthon elfekvő T43-ról home office-oltam. Azt a gépelési élményt már egy T410 sem tudja. Nosztalgia </off>

Aut inveniam viam aut faciam.

(#21) sztanozs válasza ^Clown (#10) üzenetére

sztanozs
(addikt)

T60 volt nekem is évekig - az volt a legstapabíróbb gépem...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#22) jeri válasza tecsu (#17) üzenetére

jeri
(tag)

én már egy Dell feliratnak is örülnék ;]

(#23) Tubi2

Tubi2
(senior tag)

Nehogy 3310-es pofáraesés legyen. :D

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#24) Kronos3000 válasza .mf (#5) üzenetére

Kronos3000
(senior tag)

T400.Évente pucolom,pasztázom,p8800-ra cseréltem a p8400-t.SSD-vel 8GB Rammal,w10-el,1600x900 matt kijelzővel,hibátlan mindennel,harmadik akkuval szolgál 2009-óta.
Konyhába,hurcibálva,utazásra.

Ostobaságokat írni könnyű.

Nem vagyok rajongó csak egy elégedett eszkozhasználó.

Wasabi...

(#25) Tubi2 válasza Kronos3000 (#24) üzenetére

Tubi2
(senior tag)

1440x900

[ Szerkesztve ]

(#26) sati válasza T. Almeida (#12) üzenetére

sati
(addikt)

T420 <3 (feleségem használja)

(#27) Kronos3000 válasza Tubi2 (#25) üzenetére

Kronos3000
(senior tag)

O.K igaz.Csak felhúztam magam. :DD

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#28) .mf válasza Kronos3000 (#24) üzenetére

.mf
(veterán)

"Ostobaságokat írni könnyű."

Szarkazmust értelmezni nehéz. Főleg, ha nem alaptalan.
T43 (vagy 42?) óta 5-6 generáció járt a kezeim között, most is egy T440-ről írok, és sajnos ennyi generáción át elég szomorú trend rajzolódik ki. Nem tudom, használtad a régebbieket ÉS az újabbakat is a 400-asodon kívül. A billentyűzet siralmas, az összerakási minőség, masszívság nyomába sem ér, a szoftver konkrétan bugos, portok száma lecsökkent, ahogy a rendelési opciók is. Az utolsó generációval még nem volt dolgom, remélem valamicskét javultak a dolgok, de visszasírom a régiek minőségét.

(#29) Kronos3000 válasza .mf (#28) üzenetére

Kronos3000
(senior tag)

Általánosítasz.

Az általánosítás sosem lehet valós.

Minden gyártó gyárt ipari hulladékot,és használható eszközöket is.

Wasabi...

(#30) syn7h37ic válasza Metalfan (#7) üzenetére

syn7h37ic
(veterán)

+1
Az még mindig megy a családban, gond nélkül.

(#31) syn7h37ic válasza .mf (#28) üzenetére

syn7h37ic
(veterán)

Nekem is van pár itthon. A kedvenc az X201T. Nem bírok megválni tőle, pedig már iszonyat sokat kibírt. A T400-at váltotta, de az is aktív üzemben van. Van még működő X61 is, Nyúztam sokáig a T61 wide változatát, Valahol akad egy T40, de az a szokásos GPU hibát hozza, javítani meg minek, Egy még mindig működő T20 nosztalgiára :D És van egy T420. Ez lett volna a váltónoti az X201 helyett, de pár hónap után inkább visszatértem a kisebb, CPU-ban valamivel lassabb, de kinyírhatatlan X201-re. A többi T-t megnéztem, fogdostam, aztán csalódottan tettem vissza. Nagyon úgy fest, hogy nem lesz többet új Thinkpad-em, mert jobbak a konkurensek minden téren, de főleg strapabírásban, ami elsődleges egy terepnoti felől.
A korábban linkelt fotó alapján ugyanaz várható, mint az Apple esetén, hogy visszarakják a régi színes logót brutális felárral, nulla innovációval.

(#32) Kotomicuki válasza Kronos3000 (#29) üzenetére

Kotomicuki
(senior tag)

"Minden gyártó gyárt ipari hulladékot,és használható eszközöket is."

Sajnos, az utóbbi a gyakoribb és a valószínűbb, egyre inkább! :O
Tehát, igazi meglepetés volna, ha a nosztalgiamodell csak megközelítőleg is olyan minőségű volna, mint a méltán hírneves kezdeti modellek... (5k $-ért)

Armand's such a fool. He says the place has "culture", but have You seen so much as one Gucci bag? No. None! I want civilization and I want it now! ("Lora")

(#33) tecsu válasza Kotomicuki (#32) üzenetére

tecsu
(addikt)

Akarod mondani, az előbbi és úgy igazad is van. ;-)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#34) scarbantia

scarbantia
(aktív tag)

Én bizakodó vagyok. A 40-es széria után, ha csak kicsit is, de talán felfele jön egy a Thinkpad. Tényleg csak kicsit, de nekem a P széria igazán üdítő kivétel, ha lenne benne rendes billentyűzet, nem nagyon tudnék belekötni. Az eddigi tesztek a masszív építést is dicsérik. Végre olyan kijelzők (is) vannak, amik tényleg jók, akár grafikára is.

Ez a retró Thinkpad csak azért gáz, mert ennek alapnak kellene lennie, nem egy különleges szériának.
Biztos lesz valami felára, de ha nem csűrnek el vele valamit nagyon, akkor szerintem nagyon sikeres lesz.
Az a célcsoport akinek csinálják, az túl igényes és művelt ahhoz, hogy ne csak egy annak látszó hulladék legyen, hanem valami rendes laptop. Meglátjuk.

Egyébként esélyes, hogy nem 16:9-es kijelzőt kap, hanem 3:2, vagy 16:10 képarányút. Tippre szerintem 13.3"-os lesz. (afféle X301 utód)

(#35) dabadab válasza scarbantia (#34) üzenetére

dabadab
(félisten)

"Tippre szerintem 13.3"-os lesz"

Annál szerintem nagyobb. Nézd meg a képet: ha olyan kicsi lenne, akkor a billentyűzetnél elég vékony lenne a káva és a kép jobb alsó sarkába már nem jutna Thinkpad :)

DRM is theft

(#36) scarbantia válasza dabadab (#35) üzenetére

scarbantia
(aktív tag)

Lehet, hogy igazad van. Akkor viszont legyen 15" 4:3! ;] (nem lesz...)

Egyébként a képen annyira nem látszik, de a szélén megvan a letörés a palmresten, ami a T60p-nek is volt. Ami egyébként funkcionális kialakítás, ahogy az oldalsó perem/letörés is.

(#37) Kotomicuki válasza tecsu (#33) üzenetére

Kotomicuki
(senior tag)

Igen, igazad van - már nagyon fáradt voltam! :R

Armand's such a fool. He says the place has "culture", but have You seen so much as one Gucci bag? No. None! I want civilization and I want it now! ("Lora")

(#38) totron válasza Kronos3000 (#29) üzenetére

totron
(aktív tag)

Csak az arány a nem mindegy. Ha a fröccsöntött vonal dominál már évek óta vagy csak az létezik, akkor szubjektív/tömeges nosztalgiáról beszélgetünk, ha időnként becsúszik egy-egy szégyentelenebb produkció, akkor fogalmazhatunk így, ahogy te is tettél, szerintem.

(#39) kromatika

kromatika
(veterán)

Hmm.kíváncsi lettem.

(#40) eldiablo válasza scarbantia (#34) üzenetére

eldiablo
(addikt)

"...a célcsoport akinek csinálják, az túl igényes és művelt..."

Filthy Elitebook, Macbook, Latitude stb. peasants! ;]

(#41) Cingáriusz

Cingáriusz
(őstag)

Ha én állíthatnám össze a gépem, akkor
- T530 ház
- DVD helyén beépített 2tb hdd
- 250Gb sdd
- hdmi kimenet
- i7-7700hq cpu
- 15,4-es fhd IPS kijelző
- 2x8gb ddr4
- dedikált 1050ti vga
- billentyűzet világítás

https://www.youtube.com/channel/UCakgVHHng0TKHctSiitYDUw

(#42) Tubi2 válasza Cingáriusz (#41) üzenetére

Tubi2
(senior tag)

Ez a konfig elvinné az árat egymillió forintig. :D

(#43) syn7h37ic válasza Cingáriusz (#41) üzenetére

syn7h37ic
(veterán)

Dell7567 majdnem, csak abban nincs DVD, helyette külön hely az SSD-nek, és a HDD-nek. Ez kb 420. És új Thinkpad anyaghasználat, magyarul vigyázz rá, mert hímes tojás, nem munkagép :D

[ Szerkesztve ]

(#44) zoltanz válasza Kronos3000 (#24) üzenetére

zoltanz
(veterán)

T400-asok jók, de már olcsók a hasonló képességű MacBook Pro 15 (2009) is.

Csak a változás állandó XD

(#45) eldiablo válasza Cingáriusz (#41) üzenetére

eldiablo
(addikt)

Szerintem inkább gamer notit keresel. :)

i5-6300HQ és 512Gb SSD, egy T400 házban, VGA csati helyén pedig DP, 3db USB és egy Thunderbolt.

[ Szerkesztve ]

(#46) szakallasgy1 válasza zoltanz (#44) üzenetére

szakallasgy1
(tag)

Én almás gépről váltottam Thinkpad t430-as gépre (63 e ft volt a gép, pöpec állapotban). Pontosabban egy macbookról 2007-es gépről váltottam. Eredetileg egy i5-s macbook prot szerettem volna venni, de azok valahol 150-180 környékén kezdődnek.

Kb harmadáron vettem egy olyan gépet, amit egy használt macbook proért háromszor annyit kellett volna fizetnem, jah és még a Thinkpaden is elmegy az os x :D. De az már más tészta...

Gyakorlatilag az első pc-s lapotopom ez a t430-as.

szakallasgy

(#47) Cingáriusz válasza eldiablo (#45) üzenetére

Cingáriusz
(őstag)

És az miért baj? T530 házban nagyon baba lenne :D

https://www.youtube.com/channel/UCakgVHHng0TKHctSiitYDUw

(#48) hallador válasza T. Almeida (#9) üzenetére

hallador
(addikt)

És a Te notebookod egyik jellemzője sem hasonlít egy IBM által készített ThinkPad-ra. Szóval a kolléga arra akart utalni, hogy igen az a notebook amit használsz, annak az ég egyetlen egy világon semmi köze egy valódi IBM thinkpadhez... Ez van van ilyen,

(#24) Kronos3000

Na igen ezek szerint szerinted egy mai ThinkPad is tudja azt minőségben mint a 8 éves géped? Igen?

(#29) Kronos3000

Nem nem általánosít, hanem a TP a Tx30-s széria óra hanyatlik, ennek az Tx40 volt a legalja, de ha igazán ThinkPad mániás vagy, mint én is voltam, akkor a T60 volt az utolsó Thinkpad 2007-ben. De már akkor is azt mondták, hogy ez a ThinkPad már nem az a ThinkPad.

Szóval nem kell ezt általánosításnak gondolni, akinek a kezében volt T20, T40/42/42 annak ez nem ThinkPad ilyen egyszerű. Hogy Szerinted ez általánosítás, az egy dolog, nagyon sokan úgy gondolják, hogy a két hatalmas törés volt a TP-életáben:

T60 - T61 váltás
Tx20 Tx30 váltás. Az is már 5 - 6 éve volt.

Azóta nem javult a helyzet túl sokat. Ugyan a Tx40-es buktát itt ott kiküszöbölték, de ennek semmi köze nincs mát a Tx20-hoz sem. Nem, hogy a t40/60-as szériához.

Lehet általánosításnak nevezni, de azért a tények makacs dolgok.

[ Szerkesztve ]

[ Debian Stretch; Linux Mint Cinnamon, Ubuntu 19.04; Fedora 30]

(#49) Vladi

Vladi
(nagyúr)

Nekem most is van kettő. :D

Jani másszál fel! Maradj a kompon!

(#50) orbano válasza aronocs (#20) üzenetére

orbano
(félisten)

Én T420-ig bármivel kibékülnek ami nem szigetes.remélem x200 szériából adnak ki valamit normális billentyűvel, instant beneveznek ra...

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.