- Mini-ITX
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- NTFS, exFAT, FAT32 – Melyiket válaszd és miért?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Gaming notebook topik
- Steam Deck
- OLED TV topic
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
Új hozzászólás Aktív témák
-
HookR
addikt
Changelog: Kijavítottam a (megszűnt Picasa fiók miatt) hibás, képekre és albumokra mutató linkeket.
-
HookR
addikt
Minden szerkezeti elem alumínium, illetve a szellőzőrács 1mm vastag acéllemez. Az elő- és hátlapnak 10mm-es vastaglemez; burkolatnak, az előlap mögötti HDD-nek és a jobb oldali hosszanti főtartón lévő alátétnek 1 és 2mm-es lemez; a hosszanti főtartóknak 10x10-es négyzetrúd; az alaplap alatti tartóidomoknak 40x20x2mm-es zártszelvény; a ventilátorok rögzítésének 40x20x2mm-es L-profil (ennek méretére már nem biztos, hogy jól emlékszem) szolgált kiindulási alapnak.
Az elő- és hátlap érdemi része manuális maróval lett kiforgácsolva ismerős által. 2010-es karácsonyi képeken még nyers valójában látható ([kép_1] , [kép_2]), ezután reszelővel és csiszolópapírral eldolgoztam a sarkokat, éleket, valamint fúróval és reszelővel kialakításra kerültek a tápcsatlakozó (a billenőkapcsoló helye is annak volt szánva eredetileg) és a 2,5-es meghajtók rögzítési pontjai.
A többi elemet meg kézi fúrógép, satu, reszelők (téglalap, háromszög, kör és köríves keresztmetszetűek. Nem tudom mi a szakszerű megnevezésük), kézi fémfűrész és csiszolópapírok segítségével készítettem el már-már végtelennek tűnő reszeléssel és csiszolással. Talán még arról érdemes említést tenni, hogy a sajátos vonalvezetésű alaplapi tartóidomok négyzetrúdból való kivágása igencsak trükkösnek bizonyult, nem egyszer igen lapos szögben kellett tartani a fűrészlapot. -
HookR
addikt
Köszönöm
A táphosszabítóra csak a már érintkezőkkel felszerelt vezetékek miatt volt szükség, hogy ne kelljen külön emiatt több ezer forintért Mini-Fit Jr.-hoz való krimpelő fogót venni.
A kreálandó adapterkábel meg lényegében egy Y tápkábel, amin az egyik oldalon van a 16pin-esből 8pin-essé faragott csatlakozó, a másik oldalon pedig egy-egy 4pin-es csati. Illetve a 8pin-esből jön még 2 vezeték (remote + GND) a billenőkapcsolóhoz, ami mint kiderült nem opcionális, hanem kötelező (Vélhetően stabilizálódnia kell az AC adapter +12V-jának mielőtt el akarna indulni az alaplap, hogy ne kapcsoljon be az adapter és/vagy az alaplap védelme. Nyilván meg lehetne oldani máshogy is a késleltetést, de a kapcsoló tűnik a legkézenfekvőbbnek.).
A rögzítés lefotózásához most nem szívesen szedném szét a gépet, ám 3D rajzon meg tudom mutatni.
A 8pin-es csati kifaragásakor mindkét oldalon meghagytam egy kis darabot, melyeken keresztül (zöld színnel jelölt) lemezzel van hozzáfogatva a házhoz. Ezen a képen láthatóak a darabok szétszedett állapotban.A HDD helyek időközi átszervezéséhez hasonlóan a billenőkapcsoló és a 8pin-es csati rögzítése is utólagos, rögtönzött megoldás. Meg lehetett volna oldani őket szebben is.
-
HookR
addikt
válasz
viperabácsi #73 üzenetére
Köszönöm
-
HookR
addikt
(#54) nbg: Köszönöm.
(#56) fsb1000: Minden bizonnyal lehetne még finomítani a hűtésen, például az említett drágább procihűtőkkel. És az eltérő méretű és fordulatszámú ventilátorokat is szerencsésebb lenne külön vezérelni, de azt majd csak idővel, amikor megérik az igény az alaplapcserére. Majd a Kaveri tesztjeit olvasva elgondolkozom hogyan tovább.
-
HookR
addikt
Köszönöm mindenkinek.
(#33) Mexildos: Ezekre a kérdésekre megtalálod a választ a #23-as hsz.-ban. Szólj, ha kihagytam valamit!
(#34) fsb1000: Nem tudom milyen programokra gondoltál. Furmark-ot és Linx-et kombináltam, tessék:
- Desktop_Idle
- Desktop_Furmark (10 perc Furmark)
- Desktop_Furmark_Linx (7 perc Furmark+Linx) *
- Desktop_Linx (5 perc Linx)* Két megtorpanást láthatsz a Furmark hőmérséklet grafikonján. Gyanítom az ACDSee képmentő funkciója kavart be kicsit, utána már eszembe jutott, hogy PrintScreen is van a világon.
5 perc helyett 7 percig hagytam a kettőt együtt futni, hogy a hőmérsékletek ismét bizonyosan a maximálisak legyenek.
A H55N-USB3-mon egy 3 és egy 4pin-es venticsati van, s csak az utóbbi szabályozható (de az PWM és VR módban egyaránt). Mind a 3 ventilátor (egymásba dugva) a 4pin-esből kapja a delejt és a PWM jelet, a 3pin-es chassis fan header-be pedig az egyik AC F9 PWM fordulatszám visszajelzésére szolgáló vezetéke van bedugva. Következésképp a proci hőmérsékletének függvényében pörögnek fel a ventilátorok, a 'Desktop_Idle' képen látható beállítások szerint. Amikor csak a Furmark ment, nem is nőtt számottevően a ventik fordulatszáma. Amikor a Linx is, akkor az F9-esek 1500RPM fölé szaladtak, meg is jött a hangjuk.
Gyári specifikációk:
- TY-147 (900-1300 RPM) (Az én példányom 1200 RPM-en tetőzik)
- F9 PWM (550-1800 RPM)(#36) Auratech: Ha egy megfelelő gyártókapacitással és piaci csatornákkal rendelkező cég meglátva benne a fantáziát, fel kívánná karolni a projektet, részemről nincs akadálya.
Többek közt a sorozatgyártás szempontjainak megfelelően továbbfejlesztett v3.2 tervei is kész vannak már egy ideje. Az már álló torony kivitelű, a 92mm-esek helyett 1db 120mm-es ventivel és felhasználóbarátabb szerelhetőséggel.
(#37) dezs520: A sorozatgyártáshoz az utolsó részletekig kidolgozott terv szükséges, de közel sem elégséges feltétel, sajnos.
(#40) Ton-ton: Igen, vettem süllyesztő és lépcsős fúrót is. A végleges alkatrészek már azzal készültek. Egyértelműen jobb eredménnyel szolgálnak, de kézi fúróval még így is nagyon oda kell figyelni és süllyesztésnél az is berezonál. Bár tény, sokkal kevésbé.
(#42) Bari, (#51) Pista0001, (#52) zodo:
(#49) G@ß!: Intel I3-530 (Clarkdale). Mindjárt bele is szövöm a szövegbe valahova.
[ Módosította: radi8tor ]
-
HookR
addikt
Köszönöm.
(#24) Solicidium: Szerintem ha a Mini-ITX topikba 'belógatod', hamar lesz rá kapás.
-
HookR
addikt
Köszönöm.
(#21) HalasKYO: Autodesk Inventort. Akad néhány, amit úgy töltöttem le készen (pl. Molex Mini-Fit, PCIe, SATA, HDMI, DVI csatlakozó, CPU és DDR3 foglalat - ezek többnyire feleslegesen túl részletesek is ) és csak a formátum átkonvertálása után szorultak kisebb szépészeti beavatkozásra, de többnyire saját modellek. Van amit szabvány doksi alapján (pl. ATX, PCI-Express), van amit tolómérő segítségével, és olyan is, amit csak a neten fellelhető befoglalóméretek és a megfelelő szögű, nagy(obb) felbontású fotók alapján modelleztem (pl. Scythe Slip Stream Kazemaru2 140mm, Scythe Big Shuriken, Scythe Kozuti, Thermalright TY-147).
-
HookR
addikt
Köszönöm.
-
HookR
addikt
Köszönöm mindenkinek
(#4) KAMELOT: Az olcsóság vitatható. A HD7750 LP is feláras a teljes magas változathoz képest, a tápmegoldás sem az olcsóbbak közé tartozik és a házkészítésnek sem elhanyagolhatóak a költségei, amit egy idő után már nem is számoltam.
(#6) Ruuwa: A tömeggyártás egyelőre hiú ábránd. Az ismertetett v1.2 amolyan proof-of-concept-nek tekinthető (A többek között tömeggyártás szempontjai alapján továbbfejlesztett változat a v3.2-es verziószámot viseli
).
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Apple iPhone 12 Mini 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! HP EliteBook 2540P - i5-540M I 4GB I 250GB I 12,1" WXGA I W10 I Garancia!
- Okosóra felvásárlás!! Samsung Galaxy Watch 5 Pro, Samsung Galaxy Watch 6 Classic
- Intel Core i7-8700, i7-9700 CPU, processzor - Számla, garancia
- LG 34GS95UE - 34" Ívelt OLED / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest