- Félreértések az FSR 4 és a PlayStation 5 Pro körül
- Nem tetszik a Procon-SP-nek, hogy a Nintendo távolról kivégezheti a Switch 2-t
- Megcélozta az NVIDIA-t a 2 nm-es node-jával a Samsung
- Forr az AI-láz, az Apple tőzsdei rekordját is túlszárnyalta az NVIDIA
- Félrevezető akciók miatt büntették meg a Sheint
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Azonnali notebookos kérdések órája
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Mini-ITX
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Dell notebook topic
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen videókártyát?
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
Új hozzászólás Aktív témák
-
Oliverda
titán
válasz
shabbarulez #40 üzenetére
"A másik nagy hülyeség az i9 elnevezés. Egyes termék rossz csoporba van besorolva, mások pedig hiányoznak olyan csoportból amikben majd jelen lesznek. Szóval az táblázat totál gáz úgy ahogy van."
"Intel's 32nm six-core Core i9 series processors codenamed Gulftown based on Westmere will also launch in the first quarter of 2010, the sources noted."
no comment
-
azbest
félisten
válasz
shabbarulez #41 üzenetére
persze, értem ezeket amiket írtál... csak az kb annyit jelent, hogy több szintű és fejlettebb az energiagazdálkodása a procinak.
Eszerint a "normál" órajelet szinte sosem fogja felvenni egyik mag sem, mert vagy pihen és még lejjebb veszi magát, vagy dolgozik és akkor a tdp keret erejéig (megadott szabályok szerint) 3GHz fölé is emelheti az órajelet. Még azt sem lehet mondani, hogy a megadott alapórajel a 4 mag együttes működésére egy max érték, mert olyankor is emelhet.
Csak azon lepődtem meg, hogy a toorbo boost ilyen nagy órajelkülönbséget jelent, sokkal kisebb "túlhajtásra" gondoltam a korábban olvasottak alapján.
Egyébként teljesen jó ötletnek tartom a dolgot. Másrészt (mondjuk asztali procinál), ahol a hőtermelés nem szempont annyira, ott akár be is állíthatják max sebességre mindegyik magot. (persze sokkal nagyobb tdp mellett)
-
dezz
nagyúr
Az Intel saját anyagában is 45nm-esként szerepel a Clarksfield és Lynnfield.
-
dezz
nagyúr
Amúgy most nézem a HKEPC cikkét, és ott egy szóval sem említik, hogy 32nm-en készülnének vagy Westmere-ek lennének, szóval szerintem ez egy tévedés lesz...
A 32nm-es procik legkorábban év végén jelennek meg a 2 magos Clarkdale (desktop) és Arrendale (mobil) személyében.
-
dezz
nagyúr
válasz
shabbarulez #51 üzenetére
Természetesen én is visszamentem a forráshoz, szal olvastam azokat az Inteles oldalakat, de azok is csak megerősítettek. Az általad idézett részben a "Core processors" nem feltétlenül csak új procikat jelenthet! Méginkább ezt erősíti ez a rész a másikból:
"we are consolidating most of our processors under a single umbrella: the Intel® Core™ Processor family."
Nem azt írják, hogy az új procikat az új rendszerben vezetik be...
Az "Other older brands will still be in the market but will phase out over time." meg -- a másik írás alapján főleg -- akár a Pentium és Celeron márkaneveket is jelentheti. Mint ahogy az sem zárható ki, hogy a nő is erre gondolt a videóban. És/vagy akár a még raktáron lévő, C2D és C2Q néven futó darabokat.
(#53): Nem tudom, de én túl korainak érzem ezt a tape-outot.
-
shabbarulez
őstag
A másik DailyTeches kapcsolatos hírrel kapcsolatban, február óta addig amíg a Sandy Bridges tape out hír nem jelent meg valóban ez volt a racionális feltételezés hogy a Lynnfieldnek és a Clarksfieldnek 2010 közepe felé lesz egy 32nm-es Westmere utódja, hisz addigra már a 32nm gyártástechnológia kihozatalra kifutja magát annyira hogy a nagyobb die méretű mainstream 4 magosok gyártása is megfelelő lesz. De ez is csak egy racinolális feltételezés volt, hisz az Intel februárban bemutatott roadmapjából hiányzott a 32nm-es 4 magos, így hivatalos megerősítés erre nem volt.
Amennyiben a napokban kijött Sandy Bridge tape out hír hiteles lenne(még egyáltalán nem biztos hogy az, de ez őszi IDF-re úgyis kiderül), akkor viszont ez a februári feltételezés borul. Hisz mi értelme lenne ugyanarra az időpontra két eltérő generációt is fejleszteni? Ahogy a 2 magos 45nm-es Nehalem Havendale és Auburndale piaci bevezetését törölték, mert a 32nm-es 2 magos Westmere Clarkdale és Arrandale bevezetését 9 hónappal előre hozták, ugyanez lehet most a Sandy Bridge esetén is. Eredetileg ez 2011 elején jött volna, de a mostani korai tape out erősen azt jelzi hogy itt is 9 hónappal előrehozott start várható, márpedig akkor ez a Westmere 4 magosok törlését is magával hozza.
-
shabbarulez
őstag
Anand forrásnak azt az Inteles oldalt jelöli meg, ahol új brandról szóló hír először megjelent: [link], ez pedig a másik ami ugyanezzel foglalkozott, erre pedig a press release mutatott: [link] A sajtóhírek ezen kettő link alapján készültek.
Abban amit Anand forrásként megjelöl ez áll: "Today the Intel Core brand has a mind boggling array of derivatives (such as Core™2 Duo and Core 2 Quad, etc). Over time those will go away and in its place will be a simplified family of Core processors spanning multiple levels"
Ez nem azt jelenti hogy a régi brand az új miatt hirtelen eltűnik és minden átneveződik az újra ahogy az a hibás táblázat állítja. De a második linkben szereplő videoban meghallgathatod, ott elég konkrétan elmondják hogy: a régi elnevezések idővel eltűnnek majd ahogy természetes életciklusuknak megfelelően kivezetődnek a piacról.
Mindkettő Intel forrás, ez a két link volt az eredetije a sajtóhíreknek. Talán inkább ezek hitelesebbek, mint a belőlük kreált további sajtóhírek, ahol esetleg szerzői félreértelmezések találhatók.
Egyébként az Anand hírben sem az áll amit a hibás táblázat állít, csak azt hogy a jővőben végül majd eltűnik a Duo, Quad brand, szó nincs átnevezésről.
-
nandon
tag
Azt tudom minek a rövidítése! Viszont annyit lehet olvasni a sok együttműködésről, meg keresztliszencről, amik nagynevű chip-gyártók között működik... érdekes, ez a teljesítmény "megadásosdi" esetében nem oly' fontos, sőt! Annyira nem egyértelmű, hogy innentől csak dobálódzás az értékekkel... "Az, hogy a szaklapok ezt írják oda a procikhoz, még nem az Intel hibája" - Írtad. Szerintem egy termékről (legyen az pl. egy AMD vagy Intel CPU) a legtöbbet a tervezője és gyártója tudja, ez az Intel CPU esetében egy cég, és ez az Intel! Ha kötelezővé lenne téve egy gyártófüggetlen méréseredmény használata (vásárlói érdekvédelem, stb.), akkor minden világosabbá válna!
Persze lehet, hogy ez csak számomra látszik ilyen egyszerűnek!Metalfan: Az "állítólag" arra utalt, hogy voltak lelkes Intel-tulajok, akik megmérték, én személy szerint nem láttam a mérési körülményeket, de én elhiszem az eredményt!
Azaz csak korrektül próbáltam fogalmazni... -
dezz
nagyúr
válasz
shabbarulez #40 üzenetére
Szíves figyelmedbe: Intel Quietly Announces Core i5 and Core i3 Branding
"1) The new brand is Intel Core. There will be three derivatives: Core i7, Core i5 and Core i3.
2) The Core 2 Duo and Core 2 Quad branding will eventually disappear.
3) Pentium, Celeron and Atom will remain."Abban viszont tényleg van egy kis zavar, hogy a Clarksfield és Lynnfield most végülis hány nm-en készül. Itt a 45nm-esek között szerepelnek, alább egy olyan megjegyzéssel, hogy "Lynnfield and Clarksfield may make the 32 nm transition in the middle of 2010", erre való hivatkozással.
-
Oliverda
titán
válasz
shabbarulez #46 üzenetére
Te és a racionalitás?
A bullshit az megy nagyüzemben, más nem.
-
shabbarulez
őstag
Lehet, de racionalítás nem ezt diktálja. Ami viszont tudom hogy neked nem erősséged, neked helyette csak a hit létezik. Amennyiben volt tape out, ugyan miért is ejtették meg ilyen korán? Biztos nem azért hogy utána 2 évig csücsüljenek rajta. A Penryn tape out után 11 hónappal piacon volt, a Nehalemnél ez 15 hónap volt, de ott jóval hosszabb validálási idő kelett hisz alapjaiban változott meg igen sok minden. A Sandy Bridge úgy a kettő közé várható, ami durván 13 hónap. Ez pedig 1 évvel a Claksfield utáni megjelenést tesz valószínűvé. Ezek után egy 32nm-es 4 magos Westmeret nincs igazán értelme kiadni, túl rövid lenne az életciklusa.
-
Oliverda
titán
válasz
shabbarulez #44 üzenetére
Az esetleg nem lehet hogy a te fantazmagóriád a hibás?
-
shabbarulez
őstag
Most látom a PH-s cikk is ugyanolyan hibás mint az Iponos, gyanítom a forrás is ugyanilyen volt. Azért a hibákat nem kellene lefordítani. A Clarksfield proci nem Westmere 32nm-es architektúrán készül, hanem a 45nm-es Nehalemen.
Amennyiben az elmúlt napok Sandy Bridge tape out híre valósnak bizonyul, akkor nagy valószínűséggel a Westmere 32nm-es 4 magos chip már nem is fog elkészülni, ugyanúgy törölni fogják ahol pl. a 2 magos Nehalemet és a Westmeret követő következő generációs Sandy Bridge bevezetését előrébb fogják hozni 6-9 hónappal, ahogy a Westmere 2 magossal is tették a 45nm-es előd törlése okán.
-
dezz
nagyúr
válasz
shabbarulez #40 üzenetére
Azért az bejött belőle, hogy a Clarksfield és a Lynnfield i7 néven is jön, ami szintén meglepő, csak a csíkszélességet/architektúrát nem találták el.
-
Oliverda
titán
válasz
shabbarulez #40 üzenetére
Gondolom azóta biztosan nem változhatott meg a stratégia...
-
shabbarulez
őstag
Kevered a dolgokat, ennek semmi köze nincs az idle state órajeléhez, amit pl. írsz AMD esetén(800 Mhz).
A procinak van egy alap órajele ami pl. 2Ghz. A turbo boost pedig 1/2/3/4 mag esetén azt adja meg hány szorzóval lehet tovább emelni az órajelet, annak függvényében hogy az aktuális hőtermelés a procihoz definiált TDP kereten belül maradjon. A fenti példánál maradva 3.2Ghz a maximum 1 mag mellett ami +9 133Mhz-es szorzó emelést jelent. De ugyanígy definiálva van ez 2, 3 és 4 mag mellett is. Most mondot egy példát hasraütésre 9/6/4/2. Ez azt jelenti hogy ha csak egyetlen magot használ ki az alkalmazás akkor +9 szorzót, 9*133Mhz-et emelkedhet az órajel 3.2Ghz-re. Ha olyan alkalmazás fut ami már 2 magot is kihasznál akkor 6 szorzót emelkedik az órajel 2.8Ghz-re. Ha olyan alkalmazás fut 3 magot használ ki akkor 4 szorzóval 2.53Ghz-re, ha olyan ami 4 magot akkor 2.26Ghz-re. Ha pedig akár 8 szálon is képes futni akkor vagy marad 2Ghz-en, de ha az aktuális hőtermelés mellett mégis úgy értkeli az elektronika hogy még belefér a TDP keretbe, akkor akár ott is mehet 2.26Ghz-en.
Az idle state órajel az inkább 1.2Ghz körül lesz valószínűbb, i7 esetén 1.6Ghz, de egy mobil proci esetén ahol az alap órajelek is alacsonyabb ez feleslegesen magas érték lenne. De ez majd idővel kiderül, ahogy a magszámhoz rendelt turbo boost értékek is.
Másik fontos dolog hogy a Nehalem képes az egyes magokat egymástól függetlenül lekapcsolni, ha azokra nincs szükség és olyankor azok fogyasztása gyakorlatilag nulla. Sőt az uncore résznek is vannak hasonló energiatakarékos üzemmódjai. Így egy ilyen 4 magos proci jóval kevesebbet fogyaszthat idle állapotban(amiben azért a procik jellemzően működősük átlag 90-95%-ban leledzenek), mint egy korábbi Core2 Quad. A fogyasztása a hatékonyabb energia menedzsmentnek köszönhetően jóval közelebb van egy Core2 Duo-hoz, ami aksi idő szempontjából igen fontos tényező.
Az is kiderült az egyes korábbi tesztek során hogy a Nehalem architektúra teljesítmény/fogyasztás aránya jobb mint a korábbi Core2-es architektúráé. Kevesebb energia felhasználással végzi el ugyanazt a feladatot és jellemzően gyorsabban is végez vele. Ez az aksi idő szempontjából megint előnyt képez a korábbi Core2 Quad generációval szemben.
-
shabbarulez
őstag
válasz
Joachim21 #37 üzenetére
Az a táblázat rettentő nagy hülyeségeket tartalmaz dögivel, több benne sületlenség mint ami a helyén van. Köztük a legnagyobb hülyeség ez hogy a Core2-eseket is besorolja az iX brandba. Anno amikor az Intel bejelentette az új brandet a marketing igazgató egy video interjú során ezt kiemelten megemlítette hogy a régi és új brand párhuzamosan fog egymás mellett élni, a régi termékeket nem fogják átnevezni, hanem azok megmaradnak egészen addig amíg természetes életciklusuknak megfelelően ki nem kopnak a termék kínálatból. A másik nagy hülyeség az i9 elnevezés. Egyes termék rossz csoporba van besorolva, mások pedig hiányoznak olyan csoportból amikben majd jelen lesznek. Szóval az táblázat totál gáz úgy ahogy van.
-
Devid_81
félisten
4Magnál nem olyan rossz fogyasztás ez kérem!
Kíváncsi vagyok erre a 32nm es gyártásra. -
Joachim21
őstag
Állítólag minden core2 az i3asokhoz fog tartozni, az alapján a táblázat alapján ami terjedt a neten.
-
dezz
nagyúr
Nem megy bele minden mindenbe! Ezeknek az i7-eknek csak annyi közük a 9xx-esekhez, hogy mindegyik a Nehalem uarchra épül. Éppen ezért hülyeség így keverniük őket. (És még ha a C2Q-kat és talán egyes C2D-ket is átneveznek i3-ra és i5-re, ahogy korábban hallani lehetet...
)
orbano: Tudhatnád, hogy csak az AMD-nél jelenti azt. Intelnél hétköznapi alkalmazások sorával mért értékek felfelé súlyozott átlaga.
-
Dyno
veterán
Izmos procik notiba......
-
orbano
félisten
TDP - thermal design power. Az, hogy a szaklapok ezt írják oda a procikhoz, még nem az Intel hibája. Ezt az értéket azoknak kell tudni, akik beépítik a processzorokat, és tudni akarják, hogy maximálisan mekkora hőterhelésre kell felkészíteni őket. Nem a legjobb példa. de ez olyan, mint a hangszórók folyamatos és maximális terhelhetősége.
-
orbano
félisten
rosszul értelmezed: a turbo boost frekvencia a használt magok számának a függvénye. ha a 4 magos proci 3 magja inaktív, akkor fogja a negyedik magot 3ghz-re húzni. ha 2 inaktív, akkor mittomén 2.5ghz-re fogja igény szerint tuningolni a két aktív, maximálisan terhelt magot. a lényeg, hogy a 4, névleges órajelen üzemelő mag hőtermelését ne lépje túl.
-
Alchemist
addikt
OK, TDP... de pl. mennyit eszik egy ilyen 4 kendermagos notiproci, ha csak Office alkalmazásokat használok vagy böngészek mérsékelt Flash tartalmak mellett?
-
szuper-t
őstag
55w?
átnevezett Prescott?
-
nandon
tag
Rendbe kéne tenni ezeket a TDP mutatókat... Tudja walaki
, hogy számolják ezeket a különböző cégek? De úgy konkrétan(valami képletre gondoltam...
)! Mert E5200 65W TDP, oszt még full-ban sem eszik 45W-ot se, állítólag!
Szerintem ebben a 'nagy' zöld hullámban nem gyártóspecifikus megadási módokat kéne alkalmazni(kváziszabványok), hanem valami egységeset! De úgy látszik, tulságosan egysíkú a gondolkodásom...
Az egyszeri felhasználó, aki egy kicsit is környezet-tudatos meg "vesszen el az erdőben"...
-
válasz
CsíkosMókus #25 üzenetére
3.33GHz-es Cedar mill magosok szinte mind vitték alapfeszen 24/7-ben.
Wolfdale-ek egy része bírja még az 5 gigát, de csak teszt erejéig.(#26) bartucc: Legizmosabb mobile Core 2 Quad 2,53GHz-es és 45 watt. Amúgy meg a PM45 5 wattos, a GM45 8 watt, ha jól tudom, szóval IMC-vel és társaival nem lehet magyarázkodni, inkább a HT-val.
-
bartucc
addikt
válasz
CsíkosMókus #25 üzenetére
A 3Ghz felettiek mindt tudták szinte az 5Ghz-et.
Quadtól még mindig jó az 55W, ekkora órajeleken. Nem a fő hordozhatóság a lényeg, hanem a mobilitás, pl bemutatókon.
-
LackoMester
addikt
körvonalazódik a köv.gépem...2,8 Ghz Core7..de már most el kellene kezdenem rá spórolni...
-
szki
őstag
5GHz Computex alatt jelent meg pletyka szinten. A neten keress rá, és rengeteg találatot dob ki, de egyik sincs megerősítve. Én is kíváncsi leszek rá! Nyilván nem 24/7-ben tud 4 GHz feletti műköést, hanem a Turbo Boosttal pillanatokra, amikor a rendszer ekkora erőforrást igényel.
Kár, hogy szeptemberig húzzák a megjelentetését. Igazán letörhetnék a Phenom II 955 (és az új 965) 60eFt-os árát! -
Ezeknek még nem árt pár stepping.
De amúgy így is mobil workstationökbe nagyon is jók.
Nagyon kíváncsi lennék egy performance/watt platformszinten Clarksfield vs Yorkfield.
-
bmwk1200s
őstag
Most már sejtem milyen processzorok kerülnek az új imac szériába!
-
-
Gonosz15
aktív tag
Van bennük tuningpotenciál, de azért az 5Ghz -et, léggel erősen kamu!
Lég alatt mire gondoltál itt, kompresszorra?3,6 - 4 Ghz -et eléred vele normális léghűtéssel akkor már jó vagy de az se biztos h tudod tartani 24/7. Az 5Ghz még messze van sima kis léghűtéssel, a víz pedig más téma.
-
tome.jr
addikt
Nem úgy volt hogy a Core i5 is egységesen Core i7 néven jön ki?
-
szki
őstag
Mobil procikhoz:
4 magra nem sok a 45 és 55 W TDP. Úgyse esznek annyit folymatosan. Nagy akksi kell, és kész! Turbo Boostnál 3 GHz felett mennek majd a magok! Azért oda kell kakaó.Asztali LGA1156-hoz:
Ezek nagyon jó procik lesznek! A középső 2,8 GHz-es alapban, mely 3,46 GHz-re emelkedik Turbo Boostnál (1 v. talán 2 magnál emelkedik csak). Szerintem ez a Phenom II 965-el (3,4GHz) lesz azonos árban, de csak 95W-os!
Azért ne feledjük, hogy az északi híd funkció is a prociba kerül be!
Ezek a procik 5GHz-et tudnak léghűtéssel! -
azbest
félisten
Ez a turbo boost mekkora kavar...
pl:
Core i7-xxx
Órajel 1,73 GHz
Turbo Boost 3,06 GHz
55WHa jól emlékszem, akkor a tdp határain belüli "túlhajtást" jelent a turbo boost. [link]
Ennyi erővel az Athlon II 250 (tudom, ez asztali, csak a hülye marketingre példa)
órajel 800MHz
turbo boost 3GHzAz i5 i7 az órajelnél alacsonyabb értéken is megy, vagy az energiagazdálkodás min órajelét adják meg ezentúl normál órajelnek?
(#13) Kendek:
valószínűleg rájöttek, hogy nincs elég erős ellenfél a konkurenciánál, így nem is kell 3 csatornás memóriavezérlő (i7) hanem elég lesz az előnyhöz a 2 csatorna is (i5). -
Bizony, és én is ezen néztem egy nagyot, hogy akkor, hogy is van ez most? Most akkor tulajdonképp minek az Intelnek két féle asztali foglalat, ha mindegyikbe megy mindenféle? Jó, kicsit olcsóbb meg hiányosabb a kisebb foglalat, de némileg több is van benne mint a nagyobb társába. Hihetetlen, már megkavartak a csillagozással is, most meg az iX-ükkel jönnek itt meg az átnevezgetésekkel. Áh...
-
CHIPman
nagyúr
"Az LGA1156 tokozású chipek 95 W-os TDP értékkel rendelkeznek, és szintén támogatják a Turbo Boost és a Hyper-Threading technológiát."
Akkor az i5 el van írva, vagy az előbb beillesztett mondat.
Az i5 nem olyan rossza, ha jól tuningolható, de a kisebb i7-tel jobban ellennék -
Joachim21
őstag
Ahhoz képest alacsony, h eddig Mobil rendszerekben csak elvétve találkoztál 4 maggal, és a 2 magosok legjobbjai is megettek ennyit!
Minden relatív!
-
Oliverda
titán
A 32 nm-es gyártástechnológiával készülő központi egységek – négymagos kialakításukhoz képest – alacsonynak mondható, 45 és 55 watt körüli TDP értékkel rendelkeznek.
Alacsonynak nevezhető?!
-
mv
aktív tag
Mobil Prescott életérzés.
-
gratulálok az Intelnek az újabb kiigazodhatatlan nevezéktanért... Core i5 és i7 PGA G1 foglalatban, meg LGA1156-ban is...
-
juliabrilke
veterán
Kíváncsi lennék, hogy mondjuk 2 mag terhelése közben mennyit ehet. Ez a 45-55W nagyon sok.
-
orbano
félisten
55watt notiba... gondolom ilyen 19-17"-os szörnyetegekbe
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Motorola Edge 60 és Edge 60 Pro - és a vas?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Posta, csomagküldés
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- PlayStation 5
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Azonnali notebookos kérdések órája
- 200 megapixeles zoomkamerát sem kap az S26 Ultra?
- Synology NAS
- MotoGP & WSBK
- További aktív témák...
- HPE Apollo 4200 Gen9 2U rack szerver, 1x E5-2620v4, 64GB RAM, 24x3.5" 2U-ban! ÁFA-s számla, garancia
- Bomba ár! Lenovo X1 Yoga 3rd - i5-8GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" FHD Touch I W11 I CAM I Garancia!
- LG 25GR75FG - E-Sport Monitor - FHD 360Hz 1ms - NVIDIA Reflex + G-sync - AMD FreeSync - HDR 400
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Intel i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Honor X7B szép állapotban 6/128GB fekete / 12 hónap jótállással!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest