2019. augusztus 18., vasárnap

(#1) satz18

satz18
(őstag)

Kb az okostelók megszületése óta erre vártam.

Asus GL502VS, Lenovo x60, LG G4, PS 3

(#2) t72killer

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Minden napra egy Core M hír :)) Jó procik, kétségtelen.

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#3) gghrtz

gghrtz
(őstag)

Nagyon varos cucc. Igaz, legalabb 1 evnek el kell majd telnie, mire meg tudom fizetni. Sebaj, addig elvezem az Atom z3740-et. :K

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 | Xiaomi Amazfit Bip | Kayfun Lite Plus v2, VapeForward Lite | Kayfun 5, Joyetech Espion Solo | YTFK Kayfun Prime, Eleaf iStick Pico | SXK Kayfun Mini v3, Ego One v2 2200 mAh |VaporsStorm Stalker POD

(#5) t72killer válasza #17954112 (#4) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Tudnék értékelni egy 10"-os hagyományos/aktívan hűtött subnotit ilyennel:) - ill szivesen belebarkácsolnám azt az alaplapocskát a mostani eeePC-mbe:)) Kár, hogy ilyet nem lehet:(.

(#6) Mr President

Mr President
(senior tag)

Egyetértek az Inteles úrral. Szerintem is a jövő az, hogy egy eszközzel végzünk mindent. Én azt várom hogy a telefonomon legyen rajta az "életem" és ha bármi kell akkor ott legyen a zsebemben. Hazaérve ha munkára kell akkor összekapcsolom a monitorral (vezetékmentesen) ha az ágyban akarok olvasgatni akkor tablettel. (mint padfone) A most bemutatott core m szerintem ennek a kezdete. Ha tovább tudják csökkenteni a fogyasztást, és növelni a teljesítményt akkor nemsokat kell erre várni.

Galaxy S8 | Samsung UE55MU7002 | Dell 5537 I7 8850 FHD

(#7) Lacok

Lacok
(őstag)

Úgy gondolom az ilyen processzoroké a nem is olyan távoli jövő :K

[ Szerkesztve ]

(#8) Lambach válasza Mr President (#6) üzenetére

Lambach
(tag)

Aztán ha bekaka eszköz akkor se telefonja, se asztali gépe nincs az embernek :D

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#9) wortz

wortz
(tag)

Nálam a 2014-es év terméke a Core M. Igazából az első netbookom megvásárlása óta (2009??) várok egy ilyen CPU-t. Ez konkrétan zseniális. Lehet, hogy ezek lesznek a jövőbeni Lumiák alapjai? Mert akkor nem kizárt, hogy telefonok esetében is visszatérek a Windows-hoz (már ha sikerül végre összerakniuk egy működő, vonzó OS-t).

(#10) Reno7 válasza wortz (#9) üzenetére

Reno7
(senior tag)

Lumia: A Windows Phone csak ARM-re van, és tudtommal nem is tervezik x86(-64) verzió kiadását, ahogy WinRT-ből sem, szóval ezt max. Windows 8.1-es tabletben láthatod viszont.

Eladó! Intel Core i5 4570 félkonfig -> hardverapro.hu/apro/intel_core_i5_4570_felkonfig

(#11) satz18 válasza Reno7 (#10) üzenetére

satz18
(őstag)

Én viszont azt hallottam, hogy a win9-el összevonják a 3 platformot.

Asus GL502VS, Lenovo x60, LG G4, PS 3

(#12) Matada2.3 válasza wortz (#9) üzenetére

Matada2.3
(veterán)

Erre nem is gondoltam, jól hangzik :)

Finn the human --> S8

(#13) Reno7 válasza satz18 (#11) üzenetére

Reno7
(senior tag)

Én ezzel úgy vagyok hogy majd hiszem, ha a kezemben tartom.

Eladó! Intel Core i5 4570 félkonfig -> hardverapro.hu/apro/intel_core_i5_4570_felkonfig

(#14) DemonDani válasza t72killer (#2) üzenetére

DemonDani
(addikt)

+1 holnap majd olyan lesz h akar tvbe is be leehtne tenni? aztan meg nagyobb akuval szerelt 5 col alatti mobilba? xd

asd fgh jkl éáű

(#15) t72killer válasza DemonDani (#14) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

A gyártók beletehetnék - okosTV-be már simán. Tök jó lenne, ha házibarkács megoldások is lennének, annyi régi noti van a háztartásokban, amik külsőre teljesen okésak, csak egy jó belső kéne beléjük. Mivel az egész Core M alaplap ilyen pici, kb akármibe applikálható lenne a 7"-os eeePC-től a 17"-os alienware monstrumig.

(#16) F34R

F34R
(veterán)

Egyelore tabletekbe, majd joval kesobb smartphone-kba is ez az igazi fejlodes.

(#17) t72killer válasza F34R (#16) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Telefonba érdekes kérdés ez: nyilván alapfelhasználásra semmi értelme, a mai atomok ezt probléma nélkül tudják. Extraokos dokkolható egységként lenne értelme, amit munkára is lehetne használni.

Ehhez azért kéne még a DDR4 elterjedésére (a komolyabb grafikai képességek kihasználásához) és pár új szabvány (HDMI 2.0, Displayport 1.3) támogatására.

(#18) pakriksz válasza t72killer (#2) üzenetére

pakriksz
(őstag)

akkora hype van körülötte hogy vannak kétségeim... néhány éve a silver akármi atom is húúúú meg haaa volt. Aztán semmi lett.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#19) fairi válasza pakriksz (#18) üzenetére

fairi
(őstag)

elődjeit nézve elég jó lett Z3700 sorozat, őt használó gépek elég okésak

Core M-mel az lesz a baj, hogy passzív hűtéssel annyira nem lesz acélos, valszeg maximális teljesítményét stabilan leadja aktív hűtés fog kelleni.

Bajok már előreláthatóak...

(#20) t72killer válasza pakriksz (#18) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

A Bay Trail-lel (aktuális atomok) már nincs semmi gond, az átlag(=nem gémer, nem tervezőmérnök, nem 4k videovágó) felhasználót teljesmértékben+akadásmentesen kiszolgálják. Ráadásul az ár is nagyon korrekt, 300$ körül már építenek rá hibridet (10"-os Pavilion x2 például)

(#21) gghrtz válasza t72killer (#20) üzenetére

gghrtz
(őstag)

És még a fogyasztás is nagyon baráti. Asus T100 = 1 feltöltés kb 8-10 óra netezés.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 | Xiaomi Amazfit Bip | Kayfun Lite Plus v2, VapeForward Lite | Kayfun 5, Joyetech Espion Solo | YTFK Kayfun Prime, Eleaf iStick Pico | SXK Kayfun Mini v3, Ego One v2 2200 mAh |VaporsStorm Stalker POD

(#22) Tigerclaw

Tigerclaw
(veterán)

A telefon, tablet és notebook között a processzor ereje, vagy fogyasztása másodlagos, harmadlagos tétel. Mindhárom más funkcióra van optimalizálva, így egymást akkor sem válthatják ki, ha épp van egy olyan processzor, ami mindháromban helyt tud állni. Ez olyan, mintha holnap bejelentené egy autógyártó, hogy az új motorja meg tudja hajtani egy kis autót, egy teherautót vagy akár egy buszt is. Ettől még nem kezdenek el tervezni egy olyan járművet, ami egyszerre kisautó, teherautó és busz is. A telefon akkor ergonómikus, ha kicsi, a tablet akkor ha nagy (legalábbis jóval nagyobb mint egy telefon), a notebook meg akkor ha még nagyobb mint egy ideális tablet, van billentyűzete, touchpadja, stabilan lehet használni asztalon vagy akár ölben, kényelmesen. Egy ilyen 3 in 1 készülék talán akkor lenne ergonómikus, ha mondjuk az Asus Padphone és Transformer termékcsaládját ötvöznénk, de profibb módon, hogy súlyban, vastagságban és külső dizájnban versenyképes legyen.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#23) smkb válasza pakriksz (#18) üzenetére

smkb
(őstag)

??? amennyibe a Silvermont magos Atomokra gondolsz Bay Trail), akkor egyrészt nem pár éve másrészt meg kb elsöprő sikere lett, és viszik mint a cukrot, és valóban húúú meg haaa lett :)

(#24) smkb válasza Tigerclaw (#22) üzenetére

smkb
(őstag)

Dehogynem kezdenek tervezni : nagyon szépen leírtad a VW konszern egyterűit, amiket mondjuk az új 1.2 tsi motorral szerelnek :). Pl Caddy Life a személyes kedvencem, vagy egy VW Mulitvan, esetleg egy Skoda Roomster...

(#25) t72killer válasza smkb (#23) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

És mekkora húha lesz a következő 2 generáció atomja, a Cherry és a Willow trail, brutálisan megerősített grafikával! Meglehet, hogy lenyomják majd a mostani Core M-et nem csak igp, hanem CPU erőben is. (remélem...)

(#26) Tigerclaw válasza smkb (#24) üzenetére

Tigerclaw
(veterán)

Igen, de akkor kapsz egy olyan joker megoldást ami több mindenre jó, de egyik se ideális.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#27) t72killer válasza Tigerclaw (#26) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

A számtech világ azért más 1 kicsit. A távolabbi jövőben simán elképzelhetőnek tartom az ultrakicsi (okosóra méret) dokkolható egységeket. Asztali/nagyképernyő+billentyűzetes felhasználás? Simán dokkolod az "azgard kristályt" a TV-be. Utazás? Beleteszed egy tablet/hibrid vázba.

Igazából mindez a mai technológiával lehetséges lenne 1w-ra fogyókúrázott atom procikkal, csak nincs megfelelő interfész és az ergonómiát is ki kéne találni (kellenének olcsó "befogadó" eszközök).

(#28) stratova válasza t72killer (#25) üzenetére

stratova
(veterán)

:U
Oké hogy sokat fejlődött és jó lett az Atom Z37xx, de azt vizionálni pláne GPU-ban (mégha az magasabb alapórajellel is rendelkezik), hogy a köv. gen. Atom Core M-et nyomjon le szvsz badarság. Egyrészt még mindig más a két architektúra pozicionálása, másrészt Core M-ben van 24 EU, Atomban 4.

[ Szerkesztve ]

KaBOOM? Yes Rico... KaBOOM!

(#29) t72killer válasza stratova (#28) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Igazad van, csak 16EU lesz a Cherry Trailben - a rögtön következő atom nem fogja lenyomni - bár a különbség olyan kicsi lesz, hogy egészen biztos nem igazolja majd a 2-3x-os árdifit. Viszont a jövőre érkező willow trail már gen9-el lesz szerelve, ami erősebb+számomra még lényegesebb, h modernebb lesz bármelyik mai intel egységnél.

CPU fronton "csekély" 40%-ot kell csak ledolgozni, ahogy a másik topicban beszéltük - ez esetleg meglehet a willow-val.

[ Szerkesztve ]

(#30) t72killer válasza t72killer (#29) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Lejárt a szerk. idő - mivel a mostani Core M is már 14nm-es Broadwell, ezért nem számítok jövőre masszívan erősebb (pl 4 CPU mag+32EU) utódra - ezen a csíkszélen ezt kétlem, h beleférne a 4W-ba. Szval jöhet a 14nm-es atom:).

(#31) FoxiestFox válasza t72killer (#27) üzenetére

FoxiestFox
(nagyúr)

Nem az a lényeg, hogy egy eszközöd dokkolható legyen, hanem hogy céleszközeid megfelelően szinkronizáljanak, és hatékonyan kiegészítsék egymást.
Évtizedek óta vannak erre törekvések, de a dolog még közel sem tökéletes.

http://www.flickr.com/photos/sansphoto/ - https://www.instagram.com/alxreedxx/

(#32) Dr. Akula

Dr. Akula
(nagyúr)

Ezen már lenne értelme Windowst futtatni, persze nem RT-t, hanem normálisat. Úgy még értelme is lenne tablet fronton.

Xbox One X - PS4 - Dell 5491 - i9-9900K, G.Skill Trident Z 32GB 3200/CL14, MSI 2080Ti Lightning Z, ASUS Maximus XI Extreme, Samsung 970Pro 1TB, Corsair K95 RGB Platinum, Logitech GPro, Benq PD3200U, Phanteks Enthoo Elite

(#33) Oliverda válasza t72killer (#27) üzenetére

Oliverda
(félisten)

Ja, biztos véletlenül tolják a full wireless dokkolást is. :))

Első TransferWise átutalásod £500-ig ingyen: kérd a kódod privátban!

(#34) gghrtz válasza Dr. Akula (#32) üzenetére

gghrtz
(őstag)

Szerintem az Atomnak is volt mar ertelme. :K

(#35) laszlohu válasza Tigerclaw (#22) üzenetére

laszlohu
(addikt)

Egyik fajta tablet az ilyen lesz a jövőben, az már biztos, ui. prototípus is van :

[link]

papír vékonyságú oled kijelzővel, amit fel lehet csavarni,

a telefonálást meg, ami csak a saját véleményem könnyű megoldani, ui. egy hengerbe is lehet beszélni.

(#36) stratova válasza laszlohu (#35) üzenetére

stratova
(veterán)

Elképzeltem, ahogy csodás buszainkon lifegnek ilyen tabletek az utasok kezében :) Persze nyílván kihúzott állapotban lenne a valamilyen merevítése (esetleg kihúzással együtt nyílna/ fordulna ki a kijelző alatt).
Egyébként ez a fajta elrendezés lenne az első, ahol látnám értelmét a hajlítható kijelzőnek (helytakarékosság), HA tartósra sikerül megoldani.

[ Szerkesztve ]

KaBOOM? Yes Rico... KaBOOM!

(#37) sb válasza Lambach (#8) üzenetére

sb
(veterán)

Eltűnik az "élete". :D

t72killer,
"CPU fronton "csekély" 40%-ot kell csak ledolgozni, ahogy a másik topicban beszéltük - ez esetleg meglehet a willow-val."
Én is írtam a másik topicban, hogy a Bay Trail(Jaguar/Puma+) nagyon erősek lettek és rámásztak az erősebb (desktop-ból származó, mobilba lefelé jövő) architektúra nyakára, de most a Core M azért rendesen ellépett.
Az a 40% lemaradás is optimális esetben van meg. Nem jól párhuzamosítható feladatoknál ennél nagyobb azért egy Bay Trail lemaradása. (És sok esetben a TDP is magasabb.)

A konkrét cikkhez: Core M most egyértelműen elhozta a valóban életképes hibridek lehetőséget. Fizikailag.
De a többi probléma még ugyanúgy megvan: ergonómia+sw. Tabletnél a bevitel kérdéses, kis méretben a bill. is nehézkes. A Windowsnál is tartom, hogy alapvetően jobb a normál bill+egér bevitelre, ez és a nagyobb méret szerintem ugyanúgy kell a produktivitáshoz, mint az x86 megléte. Tabletként pedig ezek nem kellenek.

eladó cuccok: Phenom II X4+GTX460 1GB konfig, Samsung SSD-k, Tp-Link WDR3600, Modecom Feel 202 mITX ház...

(#38) t72killer válasza stratova (#36) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Ja, és jöhetnek majd a bazooka stílusú 40"-os hordozható "notik".

#37: A hibrid műfaj, lecsatolható billentyűzettel már bejön nekem, ha normálisan van tervezve. Nekem is leginkább a netbook/subnoti stílus a legpraktikusabb (normális billentyűzet nélkül nem élet az élet), de ha már ilyet nemigen akarnak gyártani, jó lesz a hibrid is.

[ Szerkesztve ]

(#39) t72killer válasza sb (#37) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

(Lejárt a szerk idő)

Igen, nagyon szimpatikus a Core M mindenben, leszámítva az árát: egy Core M-es eszköz árából 3 generációnyi atomosat veszel (pl idén egy Bay Trail hibridet, jövő karácsonyra egy Willow Trailt, 3 év múlva meg egy mittudoménmilyen Trailt, ami már tuti gyorsabb lesz a mai Core M-nél). Itt osztottam-szoroztam, h mire használnám a gépet, és az jött ki, h elég az atom. Főleg, h 1előre ráér még a vásár fél-1 évig, a kövi generációig.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.