Hirdetés
- Lassan állítjuk a fát, és a hardverek is be vannak csomagolva
- Klasszikus kínai festmények ihlették a Colorful legfrissebb memóriáinak külsejét
- Ultrakompakt Key E SSD-vel jelentkezett a Silicon Power
- Mesterséges intelligenciára kihegyezett mini PC jött az ASUS műhelyéből
- ASUS blog: ExpertBook P5 notebook, a munkagép
Új hozzászólás Aktív témák
-
barnam_
nagyúr
A legdúrvább az, hogy -a lefelé való kompatibilitás miatt az x86-al- matematikailag az Intel előre kitalálta már ezeket a procikat, csak most jutott el a technika olyan szintre, hogy meglehessen alkotni öket.
(VE-Gazdinfo... Rulez!) -
Goose-T
veterán
válasz Dare2Live #54 üzenetére
Nekem is tanították, de a gyakorlatban kissé másképp fest a dolog. Én elosztott rendszereket programozok, de ott üzenetváltás van, amit nem túl nehéz implementálni, viszont egy olyan programnál, ahol szoros együttműködés szükséges, ez a megoldás nem hatékony.
Eladó gitárok: https://tinyurl.com/yc7pawkr *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar
-
robyeger
addikt
válasz #65675776 #53 üzenetére
Igen próbáltam lefordítani, de latinból gyenge vagyok és latin szótárprogrammal se rendelkezek, köszi már ezt is tudom , míg el nem felejtem
A Szílícium lézernek pont az a lényege, hogy nano szintig lehet miniatűrizálni, de érdekes ez a nanocső is, kiváncsi leszek melyik fog majd a későbbiekben inkább terethódítani a számtech.-ban.Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz
-
#65675776
törölt tag
Pixelre biztosan nem, de ez nem akkora probléma a képalkotó IR szenzorok (IIR - Imaging Infra Red) mellett. Ha belegondolsz a JPG sem azonos pixelre a forrás BMP-vel, mégis ugyan azt látod, vagy legalábbis azt hiszed. Nem feltétel a 100% egyezés.
A hadászat és harcászat nem ugyan az. Viszont van fegyver topic, III. birodalom topic, repülős topic...
Az aláírásomra. Ez egy latin mondás. Azt jelenti: Ha békét akarsz készülj a háborúra! Erre alapult pl a hadászati elrettentés is, emiatt nem tört ki a III. vh. Amennyiben Te a Parabellumra gondoltál, arra azt tudom mondani, hogy a szó valóban ebből a mondásból ered, Georg Luger így nevezte el az általa tervezett fegyvereket, lőszereket. Tévesen egy fegyverkategória jelölésére szokták használni. Az általa Parabellumnak elnevezett lőszerek (C.I.P. és SAAMI által is) elfogadott neve a polgári életben - érthetően - Luger. Hadi alkalmazásban mardt a Para.
Nekem is volt a kezemben. Sőt támadó kézigránát is hatásnövelő repeszköpennyel. És nem engedték, hogy kibiztosítsam és eldobjam. Szemetek!
Hogy visszatérjünk a témához. A nanocső legfőbb előny pont az, hogy nincs szivárgás. Ugyanis úgynevezett ballisztikus vezető (nesze, megint fegyverek). Márpedig egy ilyen vezetőből csak egy helyen léphet ki áram: a végén. Ami bement a cső elején az a végén hiánytalanul kijön. Nincs mellébeszélés. Viszont gyártani nem éppen egyszerű. Egyet, kettőt, tizet-huszat még csak-csak lehet, de több (száz)ezret, neadj isten több milliót ma még szinte lehetetlen úgy legyártani, hogy arra nézzen amerre mi szeretnénk. A valóság kb olyan, mintha fognál egy zacskó makarónit, összefognád és elengednéd. Káosz.
Az optikai megoldás érdekes lehet, itt viszont az elnyelődés okozhat komoly problémákat. Meg aztán nem tudom mennyire lehetne miniatűrizálni. Eddig fütöttek a gépek, most majd világítani fognak.
A kvantumszámítógép érdekes fogalom. A mai számítógépek (és minden félvezető) működésének is a kvantumfizika az alapja! -
robyeger
addikt
válasz #65675776 #51 üzenetére
Részemről még csak annyi OFF:
''azonosítás nem nehéz, adatbázis egyeztetés alapján történik.''
Azért ez nem ilyen egyszerű, hiszen nem pixelre pontosan fognak egyezni az előre rögzített kép és az éppen látható objektum képpontjai.
És ne feledjük: a repgépekbe, pláne fegyverekbe épített elektronikának nem csak strapabírónak, de kicsinek és könnyűnek is kell lennie! Plusz még annyi kiegészítéssel hagy éljek, jelen korunk hadászata megköveteli, hogy valamennyire képesek legyenek ellenállni az E-bomb alapú fegyvereknek és a rádióaktív sugárzásnak is.
Hadászati topicot nyitottál már itt a PHn? Aláírásodra: Nekem a kedvenc fegyverem a Dragonov, volt már a kezemben is, de nem engedtek vele lőni
[Szerkesztve]Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz
-
#65675776
törölt tag
Az, hogy valamiről filmet forgatnak nem jelent semmit. Azt hiszem a Spektrumon megy/ment egy sorozat a legjobb harci eszközökről. Olyan eszközöket hoztak ki legjobbnak, ami vagy még közelében sincs a sorozatgyártásnak, vagy harcmezőn nem járt még. Finoman szólva sem objektív filmek.
Ha jól emlékszem a Raptor fedélzetén több mint 20 számítógép van. Ezért nehéz ma egy korszerű harci eszköz kifejlesztése. Annak a sok számítógépnek össze kell hangolni a működését, ami nem egyszerű feladat. Ráadásul ezek azonos számítógépek, és szükség esetén képesek átvenni a meghibásodottak feladatát. Egyesítik az összes érzékelő által szolgáltatott adatokat, és a pilóta elé azok úgy kerülnek, hogy ő azt sem tudja melyiktől származik! Ezt nevezik szenzorfúziónak. Az F-35 esetén ez tovább lett finomítva, a sisakba épített kijelzőrendszer segítségével átláthat a gép szárnyán, törzsén, stb.
Az önvezérelt fegyverek és UCAV-ok esetén az azonosítás nem nehéz, adatbázis egyeztetés alapján történik. Ehhez kell azonban a potenciális célokról egy komoly adatbázis. UCAV-ok ma is üzemelnek már. A Predator alkalmas 2db Hellfire alkalmazására. Itt viszont még mindent a kezelő végez távirányítás útján. A közeljövőben módosítják a szoftverüket, így 4 gép összedolgozhat 1 kezelő által, a fegyverterhelést 4db Hellfire-re növelik. A rendszer tesztjei jelenleg zajlanak.
Szintén figyelembe kell venni, hogy ezek többnyire célhardverek, ezért nem is kell túl erősnek lenniük. Viszont kihasználtságuk szinte non-stop 100%. Gondolj bele mennyi erőforrást igényel pl a DVD lejátszás. Nem igényel akkora kapacitást, mint mondjuk egy játék. Ezért lehet elég ilyen célra pl a kifejezetten gyengének számító Via EPIA. És ne feledjük: a repgépekbe, pláne fegyverekbe épített elektronikának nem csak strapabírónak, de kicsinek és könnyűnek is kell lennie!
[Szerkesztve] -
robyeger
addikt
válasz #65675776 #49 üzenetére
Túlmisztikálom a hadiipart lehet , meg persze igazad van ott fő szempont a 101% megbizhatóság extrém körülmények között is. Amúgy azon kár vitáznunk, hogy az adott feladatokat egy processzor végzi vagy több egymással összekapcsolt CPU. Hiszen nehéz lenne olyan 1db processzort készíteni ami bírja az extrém üzemelési körülményeket is, de egyben nagy teljesítményre képes. Sokkal költségkímélőbb több kisebb, de megbízhatóbb processzorral kiépíteni az egész rendszert. Nem beszélve, ha sérülés éri a rendszer valamelyik részét, attól még ha csökkentett képességekkel is, de tud tovább működni.
(1db főprocesszorral ez képtelenség megoldani) Másik igen tudom, hogy a UCAV-okat még nem rendszeresítették az amerikai légierőnél, de a Discovery, National Geography televiziókban már készítettek róluk ism. filmet. Ha csak a képfelismerő, tehát érzekelésük vezérelését nézzük, (magyarán amit látnak és az alapján kiértékelnek) nem kis feladat se leprogramozni, se a megfelelő kapacitású hardver környezetben valós időben futtatni. Ha ilyen feladatokat könnyű szerrel megenne egy otthoni PC, akkor már rég beszélgethetnénk a saját gépünkel.Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz
-
#65675776
törölt tag
Nincsenek komolyteljesítményű processzorok arrafelé. Viszont sok van belőlük. A sisakba épített megjelenítőknek sok dolga nincs. Helyzetellenőrzés és annak megfelelő megjelenítés. Majdnem teljesen előre feldolgozott adatokat kap. A legtöbb tevékenység nem igényel többet 8-10 paraméternél.
Azt hiszem kevered a robotrepülőgépet (Cruise Missile) a pilóta nélküli harci repülőgépekkel (UCAV). Nem ugyanaz. Az UCAV-ok még kellőképpen kísérleti stádiumban vannak. (legalább is az általad említett önállóan tevékenykedők. Még kb 5-10 év telik el míg alkalmazhatóvá válnak. Az önálló célpontelosztás alapvetően távolság alapján történik. Nem egy bonyolult kód.) Nagyságrendekkel kevesebb információt kell feldolgozniuk, mint egy PC-nek játék vagy tömörítés közben.
Túlmisztifikáljátok a haditechnikát. A legkomolyabb probléma arrafelé az üzembiztosság szokott lenni az extrém körülmények miatt.
Másik topicban is kérdezték már, hogy a hadiparban dolgozok-e.
[Szerkesztve] -
robyeger
addikt
válasz #65675776 #45 üzenetére
Nem igazán értettük meg egymást, a 2db teljes értékű 16x PCIE busz foglalatot tartalmazó alaplapokra(chipsetekre) gondoltam. (pl: Abit AN8 32X)
Amúgy a katonaságnál dolgozol? Vegyük például a pilóta sisakjába integrált célzó és vezérlő rendszert, azt is Pentium I. szintű processzor vezérli? Harci robotrepülőgépek képesek manapság kötelékben repülni és támadni, valós időben egymás között egyeztetik a követendő támadási taktikát és 100% összedolgoznak és semmi féle emberi közreműködés vagy kommunikáció nélkül teszik, ezt halkan már AI-nak mesterséges inteligenciának nevezik. (A Terminátor film lassan nem csak egy utópia lesz...)Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz
-
erdoke
titán
válasz AMD!4ever #44 üzenetére
Ha neked a hírben szereplő 2 és 4 magos processzorok a miniatürizálás kategóriájába esnek (#16), akkor az X2 is csak az, nem? A te logikádat követve...
M2 slot és a bele való procik (első generációja) szintén semmilyen komoly fejlesztést nem fognak tartalmazni a ''miniatürizáláson'' kívül (65 nm). Ehhez képest az Intel egy erősen módosított (Yonah) és egy szinte teljesen új (Conroe-Merom) architektúrával fog jövőre jelentkezni. Ami persze csak ''miniatürizálás''... LOLA legjobb aláírás a héten
-
#65675776
törölt tag
Az a 2MT/s irányonként áll rendelkezésre, 16 bites szélességgel szintén irányonként. A 2x16 ezt nem hinném, hogy nagyon feszegetné. Jelenleg 600-700MHz felett nincs kihasználva a HTT. Azaz 30-40%-nyi tartalék van a mai rendszerekben.
Meg fogsz lepődni: az APG-77 (ami az F/A-22 radarja) nem tartalmaz PI-nél erősebb processzorokat! A hadiipar ezen a téren több mint 10 éves lemaradásban van.
A lopakodás technológiája csak a tervezés fázisában igényel komoly IT hátteret. A gyártás, alkalmazás a legkevésbé sem. Attól, hogy egy gép lopakodó technológiával készült nem lesznek fejlettebbek az avionikai rendszerei. Az F-117A ebből a szempontból ma már elavultnak számít még az általunk rendszeresítésre kerülő Gripennel szemben is. -
^Bundi^
őstag
pont ezt akartam írni..amúgy meg nem 2-4-8..stb magra kell optimalizálni..hanem 1 vmire valo programozó dinamukusan írja meg és annyi szálat indít amennyi magot lát a gépben..ez kb 1 sorral több mint nem így csinálni és nem kell külön megírni késöbb újra mindent ha normálisan megírják a 2magosokra a programokat több dinamikus többmagosként..
időzítésekkel(beleértve az állapotokat) lesz szvsz a legtöbb gond, bár lehet mással is..annyira sjana nem értek hozzá.:S
van előnye és szükség van ténylegesen a sokmagos processzorokra ezt nem vonom kétségbe, de akkor sem egetrengető erőléeelépés..
és felettem írta vki, hogy ha 1 et elcsesznek az egészet dobhatják ki..a cikkben pont le van írva , hogy nem így megy majd csak a szerverprocesszoroknál..
az asztliknál 4külön magot tesznek csak simán be 1 tokba és kész..Nos Omnes Una Manet
-
orbano
félisten
asztali vonalon a félprof munkaállomásokban, illetve játékgépekben van létjogosultsága. Előbbiben már csak a vas hiényzik, a szoftverek adottak, utóbbiban pedig gyerekjáték implementálni.
64bitre átírni egy fordítót sem nehéz, mivel csak új assembler kell, az pedig nem egy nagy drámaA vér nem válik VAZZE!™
-
orbano
félisten
ezek jelentik az 5-10%-ot. Mért, mi jelentené? Át copypastelni a jelenlegi függvényeket külön fileba? Egyáltalán nem nagy kunszt mondjuk egy játékot párhuzamosítani. De még egy renderelési folyamatot sem. Az elsőben autonóm, keveset érintkező szálakról van szó (aszinkron futhatnak a szálak, ciklusaikban 1-1 randevúval a vezérlő szállal), egy renderlésnél pedig egyszerű asszociatív műveletet kell implementálni. Egy nagyobb géptermi ZH-n komolyabb feladatot kapsz
A vér nem válik VAZZE!™
-
robyeger
addikt
Én főként azokra a programozókra gondoltam kik a fordító progikat készítik és fejlesztik...
Még a topic elején megírtam, hogy csak desktop otthoni használatban kérdőjelezem meg a 4 és annál több magot, pont a szűk FSB kapacitások miatt, szerver vonalon egyértelmű, hogy van és lesz létjogosultsága főként a nagy komplexitású számításigényes feladatokhoz.Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz
-
robyeger
addikt
Jajj! Ritkán értjük meg egymást Elárulod végre, hogy miben lesz 1.2Ghz HT? Netán az új LGA foglalatú Opteronokba?? Vagy egyáltalán AMD-ről van szó, Hypertranszportról?, esetleg 1.2Ghz Hyperthreadingről beszélsz?
Mégegyszer Desktop vonalon 1db processzornál nem lehetséges a dual FSB, míg LGA775 tokozást használnak addig 100%, hogy nem, max. növelni lehet a single FSBt.Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz
-
csiga997
őstag
Tetszik ez a sok furfangos kódnév, aztán ha elkészül, mégis mindegyiket Pentiumnak, Celeronnak vagy Xeonnak hívják...
Hiába, a trédmark drága, a kódnév meg ingyen van. -
Goose-T
veterán
Azért ennyire nem egyszerű a párhuzamos programozás. Szemaforok, állapotok, átmenetek, időzítések, deadlock, starving, stb. Ha ezek nem lennének, tényleg csak 5-10% utómunkát jelentene, de így nem.
Eladó gitárok: https://tinyurl.com/yc7pawkr *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar
-
orbano
félisten
A processzor és az NB között HTT van, FSB, mint olyan, ugye nincsen Persze csak ha az AMDkről beszélünk.
Amúgy arról nem nagyon lehetett olvasni a cikkben, hogy készül-e memóriavezérlőt integrálni a magba az Intel. Többprocis rendszerekben ez eléggé lényeges lehet, amúgy is ki lesznek éheztetve a magok, mert a memória-sévszél nem fog ilyen tempóban nőni (bár a megemelt L2 cache biztos sokat fog javítani)A vér nem válik VAZZE!™
-
orbano
félisten
Egyáltalán nem vészes feladat, már csak azért is, mert nem kell optimalizálni semmit több magra. Egy mostani bármilyen progi (mondjuk játék) átírása 1 szálasról több szálasra kb 5-10% utómunkát jelent. Ezen felül minden diplomás programozónak kisujjból kell vágnia a párhuzamos programozást, aminek az ilyen vackok, mint mondjuk egy játék, csak töredéke: fogsz 1-1 szálat elindítasz a grafikának, fizikának és ai-nak, egy szállal pedig vezérled az egészet és máris kész az 4 magra ''optimalizált'' programod.
64bitre meg semmit sem kell optimalizálni (magas szintű programozási nyelvekben), mivel azt megcsinálja helyettünk a fordító (normális esetben).
4, illetve 8 magra mindazonáltal igenis nagy szükség, ha a számításigényesebb alkalmazásokat nézzük a pcken. A rendszer stabilitásáról nem is beszélve. 4-8 magos rendszerben már a kernel futhat egy külön magon, különleges prioritással, így a rendszer fagyása szinte teljesen kiküszöbölhető...A vér nem válik VAZZE!™
-
robyeger
addikt
Igazad van a 128bites Operációs rendszer és utasításkészlet egy jó időre nem fenyeget minket Viszont hardveres szinten már jóval előbb volt 64bites proci, mint megjelent volna a x86 64bit utasításkiterjesztés.
Nem lennék a mostani programozók helyében, 64bit-en több magra optimaizálni, nem semmi feladat.
[Szerkesztve]Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz
-
robyeger
addikt
válasz #65675776 #21 üzenetére
Tudom, hogy a 8Gbps HTT kapacitás egyenlőre elégséges, habár a 2 x 16 PEG kommunikáció (lásd: SLI) már a határát feszegeti, csak Erdőke írta, én meg rákérdeztem.
Más: Ott van még az Si lézer, hogy optikai uton tudják a magon belül továbbítani a részegységek között az adatokat, így nagyban elkerülnék a nano méreteken(kvantum mechanikai környezetben) egyre növekvő szivárgási áramokat.
Előző hsz-emben a lopakodó és harci robotrepülőgépekben alkalmazott hadipari chipekre gondoltam, nem a laptoppal rongaló gyalogosra
[Szerkesztve]Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz
-
robyeger
addikt
''AMD fronton pedig ott lesz jövőre a DDR-II IMC és az 1200 MHz-es HT busz 65 nm-en.'' Ezt véletlenül nem te írtad?
Én Intelnél a két mag belső közvetlen kommunikációját nem nevezném FSB párhuzamosításnak, hiszen az FSB a magon kívül kezdődik.
[Szerkesztve]Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz
-
^Bundi^
őstag
ezzel egyetértek ezért is írtam felül..meg alapjáraton már annak is ki volt dolgozva a helye szóval csak be kellett rakni és kész..a venice/san diego kat eleve így tervezték..
az a64re való átálllás tényleg jo volt, de annak már 1 jo ideje..elötte se volt túl sok minden és most meg egyszerüen mintha leállt volna az élet processzor fronton..
AMD utiterveiről szivesen olvsgatnék, csak ehol nem taállok semmit...
más : 128 bitre váltás sztem nemlesz még 1 jo darabig..ez a 64 bit is iszonyatosan nagy a régi 32 bites technikákhoz képest (legalábbis amennyiben igaz aza sok állatásg amit anno architektúrák néven tanultam :E)
szóval a 64bit még jopár évig el fog minket kísérni.;)
a nanocső pontosan miért is olyan nagy szám?..azon túl, hogy kicsi és u..a a belső mint a külső keresztmetszet...?Nos Omnes Una Manet
-
#65675776
törölt tag
A HTT emelgetése jelenleg nem égetően szükséges. Az 1GHz sincs kihasználva csak kb 75%-ban.
A 286/386 váltás kb megfelel az Athlon XP/Athlon64 illetve egyszerűsitve az IA32/AMD64 váltásnak.
Az igazi továbblépés ott volt az egyik ábrán: nanocső. Ezzel csak az a probléma, hogy nem a legegyszerűbb gyártani. Meg egyébként is felesleges addig váltani, amíg egy adott technológia a határához nem ér. Jelenleg a Si technológiájában még elég sok tartalék van (5-10 év biztosan). Csendes kis laborokban már jelenleg is dolgoznak az ezt leváltó technológiákon, csak nem kerítenek nekik túl nagy feneket. Megjegyzem a mai napig sok helyen használnak elektroncsöveket. Ennyit a fejlődésről.
A hadiiparban alkalmazott chipek, processzorok jócskán le vannak maradva a fogyasztói piac hasonló termékeitől. Most kezdenek elterjedni a Pentium I kategóriájú processzorok.
[Szerkesztve] -
robyeger
addikt
-Előző hsz-edbe azért nem kötöttem bele, mert egyetértek vele
-A magórajeleket már nem tudják olyan mértékben emelni, mint az eddigi miniatűrizálások során, ezért is váltottak a több magos megoldások felé. Igen valószínűleg lesznek azért még a jelenlegi prociknál magasabb órajelűek is, de nem sokkal.
-A nagyobb cache-ek 1alkalmazás alatt sokat nem dobnak a teljesítményen.
-Az FSB párhuzamosítás a desktop vonalat nem érinti, hiszen multi-processzoros szerver környezetre vonatkozik.
Az M2 1,2Ghz HTT-ről hol olvastál? Kérhetek egy linket, nem azért hogy nem hiszek neked, csak részletesebben érdekelne a dolog, mert egy hadiiparban alkalmazott chipről többet lehet manapság megtudni, mint a leendő M2-ről.Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz
-
Dare2Live
félisten
''és jolnenne ha újra normalizálódnának a számtech árak, mert nagyon elszállt velük a lo..ilyen még sztem nemvolt, hogy 1 processzor 2-300K ba kerülne 1 vidkari szintén 160K körül legyen...stb''
ohh dehogynem volt... első procim 486dx40 33K volt 1993körül az mostani árfolyamon olyan 150Klehet P-90em 55K volt évszámra már nememlékszem de ai árfolyamon azisvolt egy 150K.... szintén első cd olcasomat elég későn vettem amikor már lement az ára 60Kra...
nemrég röhögtem jót egy gépen amit 25Kért árulnak: dupla pentium pro, 512mb ram, 8*4giga scsi hdd ez anno min egy panel lakás árába került....don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...
-
AMD!4ever
őstag
Most nem azért hogy szidjam az intelt de hol a technikai ujitás a miniatürizáláson kivül?
Erre épitenek nemtom hány uj gyárat? van ott della ez tény....
Hol lehet Intel procimag név kitalálonak jelentkezni??
Mert szerintem most a nevek kitalálására többet költenek mint magára az adott magra.
Megse birom számolni hányféle uj magjuk lessz presler,paxwell,bagatelll stbstbstbHiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!
-
erdoke
titán
Ahogy már korábban is írtam itt, akkor lesz értelme a 4 vagy akár több magnak, amikor a kettőt már megfogja akár egyetlen alkalmazás is.
Az órajel is fog emelkedni azonos kategórián belül, hiszen még jó ideig ott lesz a single, majd a dual core a kínálatban (gyakran az előző generációhoz butított méretű cache-sel), miközben a csíkszélesség folyamatosan csökken majd. Az első steppinges Presler is többet megy az előzetes tesztek szerint mint a Smithfield. Még 2006-ban, sőt tavasszal meglépi az Intel a korábban beharangozott FSB párhuzamosítást, tehát a (főleg inteles) DC megoldások egyik fojtogatója, a busz sebessége is jelentősen nőni fog.
AMD fronton pedig ott lesz jövőre a DDR-II IMC és az 1200 MHz-es HT busz 65 nm-en.
[Szerkesztve]A legjobb aláírás a héten
-
Detonator
aktív tag
Az Intel-nél túl sok sci-fi-t néznek! A régebbi útitervek mind 5 Ghz-es és mégvadabb cuccokról írtak, amik mára mind a kukában landoltak! Vajon ezekből a fantáziálgatásokból mennyi fog megvalósulni és főleg mikor?
Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.
-
robyeger
addikt
Csatlakozok ^Bundi^ és Ebx-hez hol van az igazi technikai fejlődés a miniatűrizáláson kívűl? Két magnak még látom értelmét egy prociban, hiszen látványosan gyorsítja a párhuzamos utasításvégrehajtást, de 4-nek?, max. a szerver piacon! Ha esetleg növelnék a CPU alapórajelét, front side bus kapacitásukat vagy 64bit-ről feljebb lépnének 128bit-re az már valami lenne.
Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz
-
ebx
aktív tag
''de hol a technikai újítás?..''
Az egy magra jutó számítási kapacitást nem lehet az egekig nyomni felfelé. Persze kissé lehet opimizálni pl. a pontosabb elágazésbecsléssel, gyorsabb cache stb.
Persze optimizálni kell a programokat is erreFor every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken
-
^Bundi^
őstag
ezzel egyetértek..csak nem tartom olyan fantasztikusan nagy fejlődésnek 4 magot összekötni..magyarul most pakoloni fogják a magokat zsákszámra..tényleg fejlődés akár látványosan is, de hol a technikai újítás?..
pl nézzük a mostani kétmagos procikat (legalábbis AMD nél így volt)
már a sima venice és san diego procik eleve úgy voltak készítve, hogy ott volt a hely és minden a 2 magosokra..aztán csak mellényomtak még 1 magot és nesze eladhatod 5* áron...
várom amikor végre tényleg újítanak vmit (mint anno 286/386..stb váltásoknál..)
és jolnenne ha újra normalizálódnának a számtech árak, mert nagyon elszállt velük a lo..ilyen még sztem nemvolt, hogy 1 processzor 2-300K ba kerülne 1 vidkari szintén 160K körül legyen...stbNos Omnes Una Manet
-
Tsunami
senior tag
A professzionális alkalmazások 8 processzorig támogatnak mindent. Beleértve az Adobe illetve Autodesk progikat. És ebből a számitási kapacitásból sose elég. Gondoljunk csak arra, hogyha valami max-ben akar kiszámoltatni egy animációt, vagy pedig utómunkázik egy klippet.
''három a kettő tizen''
-
^Bundi^
őstag
ezzel egyetértek...
de mondjuk ha optimalizálják akkor elvileg 2 magos procival 2* olyan gyorsan ki tudja számolni...4maggal4*..stb
szóval a 8 magos proci ha kap magonként 2M et 16M l2 cache el akkor elvileg 8* olyan gyors lesz mint a maiak..persze ehez kellenek nagyon optimalizált programok...
de kitalálhatnának vmi újat is mint 4 mag egymás mellé tevése 3* annyi pénzért...
pl van egészen új optikára alapozott architektúra...Nos Omnes Una Manet
-
Tsunami
senior tag
Ezekszerint 5 év múlva majd mindenkinek dobozos procit kell vennie, mert abban lesz csak gyárilag hivatalosított Intel Processzor Elhelyező Csipesz (tm), és azzal lehet majd az alaplapba behelyezni
És rá lesz írva a dobozra, hogy ''Vigyázat, zsebbe ne rakjuk, mert felmerűl a kockázata az eltünésnek''''három a kettő tizen''
-
karyo
senior tag
Ebben a harcban nem lesz győztes, én csak 1 dolgot akarok: olcsón jót, halkat és hűset.
Enjoy the silence.
-
erdoke
titán
Korrekt a hír tálalása, az információk összegzése, gratulálok!
A 4 magos (fórkór? ) megoldásnak akkor lesz értelme, amikor már minden progit szénné optimalizáltak két magra, és elkezd akadozni az aprómunka videókódolás mellett.A legjobb aláírás a héten
-
_cirmos_
őstag
aki a cikk elolvasása után képes emlékezetből visszamondani az összes mag nevét és fontosabb tulajdonságaikat, az az Intel és a Prohardver! közös játékának keretében tetszés szerinti Intel processzort (khm platformot) kap ajándékba!
mé' nem gyárt csipszetet is a zájemdé?
tjhooker464:
nem csak procit biztosít az oem-eknek, hanem a hozzávaló csipszetet is, ami támogat minden kutyafülét, mindamellett (állítólag) stabilabb mintha egy külső cég gyártana csipszetet az adott processzorhoz (lásd: centrino platform, ami nem csak a pentium M-et jelenti, hanem a hozzá tartozó mobil csipszetet is, wifi-támogatással).
[Szerkesztve] -
tjhooker464
őstag
Mit jelent az, hogy a platformokra helyezi a hangsúlyt?
A születés nem más mint a halál torz mosolya
-
Incognito
senior tag
Nem tudom, hogy jól látom-e, de szerintem ezek a jóslások nem nagyon szoktak bejönni (főleg a 3-4 évre előremutató)...
Persze ez érthető, hisz Nostradamus már nem él, de semmiféleképpen nem az Intelnél dolgozik. Én például azt sem tudom, hogy jövőre mi lesz velem.
Mindenesetre ezt a nanotechnologiát már igazán elkezdhetnék sorozatgyártani...
[Szerkesztve]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest