Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bit_vector

    tag

    válasz L3zl13 #26 üzenetére

    Ezt miből gondolod? Az adatvesztés veszélye szvsz kizárólag a tárolási technológiától, és annak korlátaitól függ.

    Azt hiszem nem ugyanarról beszélünk. Az alkalmazott tárolási technológia minden esetben fizikai. Persze szoftveresen lehet különféle ECC meg minden bigyókat művelni, hogy a vége egyenletes legyen. De ezt már szoftveresen (vagy némi harveres rásegítéssel) oldják meg. Én pl. ezeknél a lemezeknél sem bízom abban, hogy egy karcolás nem okoz fizikai adatvesztést (persze ezt lehet korrigálni az ECC által).

    De hogy ennyi infóból hogyan vontad le a következtetést, hogy az egész technólógia szar?

    Nekem az a bajom vele, hogy a lemezt magát nem is kellene mozgatni, van arra más (jobb) technika is, hogy pozicionáljunk. Persze, ehhez egy kicsivel több idő és pénzráfordítást kellett volna eszközölni.


    Az alkalmazott technológia szvsz önmagában nem jelent értéket, csak akkor, ha valamilyen paraméterében többet tud, mint az alternatívák


    nem teljesen értek veled egyet. Ugyanis a technológia - mégha nem is alkalmazzák- forrása lehet egy újabb -még jobb- technológia kialakításának.

    üdv.

    Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

Új hozzászólás Aktív témák