Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz #Chris #50 üzenetére

    Kezdőknek forrásból már nagyon ritkán kell telepíteni, mert ezek általában zárt programok és van nyílt alternatívájuk.

    De vegyünk kettőt, aminek nincs: Skype és viber. Na ezt az én linuxguru tudásommal minden probléma nélkül felraktam még debianra is :D

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #Chris #50 üzenetére

    Nem. A next-next-next-finish eredménye az, hogy valamelyik pfiles mappába bekerül, amiből van legalább 2. Mindez az után, hogy kigugliztad és letöltötted a telepítőt.

    A sorrended meg azért rossz, mert először mindig a csomagkezelőhöz nyúlunk, minek dolgozzunk feleslegesen? Miért kell nekem leszedni egy program telepítőjét?

    szerk:
    No meg a nagy Windows support nem is annyira nagy, ha pl. gyárilag Win8-as laptopra szeretnél 7-et rakni, vagy lesz driver rá, vagy nem...

    Iscariah: a skype mondjuk csak két sor kimásolása a Debian wikiből, szal nem volt nehéz dolgod. :)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • válasz #Chris #50 üzenetére

    Ja igen, next-next, és máris van Ask toolbar, meg McAffeeee anyámkínja. Csak, hogy a népszerűbbeket említsem. :D És persze, shareware, freeware, freemium, ad-os, krekkelt..etc. :D A már egyébként is összevadászott, vírusos oldalakról letöltött exen. Mert nem magától került oda. Megint torzítasz...

    Egyébként, ismerősöm gépét kellett volna felraknom, mert ugye W7 tisztán nem sok drivert talált meg (gondolom W8 gép lett volna). Net se wifin, se kábelen. Másik géppel felmentem netre, HP oldal be, 2342343242342 féle verziót dobott ki. Na már most, van egy ismeretlen hardverem, akkor abból honnan tudom, hogy ez most intel/ath/rt/bc vezérlős? Ennyit a nagy supportról, ha az ember kezdő. Természetesen, miután meglett a megfelelő összeállítás, utána sem volt stabil wifi, mert miért lett volna... nem tudom, hogy mi lett a géppel azóta, gondolom W8-at kapott.

    A restore image csak azért problémás, mert tele van gyártói appal, aminek a felét senki, sosem használta. Persze, r=1nek teljesen mindegy ez is. Egyébként, ha már itt tartunk, van előtelepített Ubuntus gép is (elsősorban Dell, dehát tuti nem értenek hozzá), semmivel sem bonyolultabb a "telepítés", mint a W restore.

    Több egyszerű júzernek is tettem fel Ubuntut, panasz nélkül. Említetted is, hogy böngészés, zene, videó. Csak mondom, de erre használják az emberek többsége a gépet.

    És telepíteni sem nehezebb. Ha veszünk egy full üres gépet. W7-ben nem lehet pl. kikerülni a particionálást, ami egy vesszőparipa a kezdőknél. Ubuntu akár automatikusan is csinálja. Winben mondjuk kb ez az egyetlen választópont (a nyelven/bill/időzónán kívül), míg Ubiban lehet pipálni, hogy töltsön frissítést, 3rd-party appot (ez winre ugye amúgy sem települ). Fertő!
    Ez egyébként implikálja azt is, hogy W7 telepítő nem megy next-next-next-finisshel, mert kell 1. partíció létrehozás, 2. productcode, 3 agreement, míg az Ubuntuban defaultban mindennek van értéke, automatikusan, és nem is kell feltétlen lejönni a next gombról egészen a User adatok megadásáig.

    [ Szerkesztve ]

    Tegnap még működött...

  • kispx

    addikt

    válasz #Chris #50 üzenetére

    > "Win telepítés: Next, Next, Next, Finish"
    Az utána lévő adware irtást elfelejtetted leírni. Ami manapság slágertéma.

    Szerk.: bocs, elfejlettem frissíteni az oldalt, látom előttem is írták.

    [ Szerkesztve ]

  • Bici

    félisten

    válasz #Chris #50 üzenetére

    Az egyszerűséget többféle képpen lehet értelmezni.

    Egy példa, ami nem reprezentatív, de tanulságos:

    Én kb. 7 éve használok linuxot, és a mai napig nam vagyok igazi szakértő, mert olyan ritkán volt vele gondom, hogy a megoldást már pár kivételtől eltekintve elfelejtettem. Csak használom.

    A progik telepítése ma nálam úgy megy, mondjuk egy új rendszer telepítése után, hogy:

    sudo pacman -S firefox chrome filezilla opera audicious vlc stb, stb.

    Felsorolhatom az összes progi nevét, amit fel akarok tenni, és megy is fel, nem kell weboldalakat keresgélnem, letölteni, installálni egyenként. Nincs a telepítőbe épített félig rejtett másik szükségtelen progi (macskapöcs toolbar, meg hasonlóak). Nincs az, hogy a reklám szponzorált letöltő oldalakon a 8db villogó download gombból talán eltalálom azt, amelyik valóban a nekem kellő progit tölti le, és nem a XY letöltő progit akarja leszedni.
    Barátnőm gépét kellett újrahúzni, és amíg összevadásztam, hogy melyik a szükséges progi értelmes változata, addigra kb. megőszültem.
    Windows-os koromban ezeket fejből tudtam, nem volt probléma, ezért mondom, hogy szokás kérdése.
    Most meg a linuxos parancsokat tudom fejből, már, amire szükségem van, vagy egyszerűsíti az életem. Igen, sok esetben a parancssor egyszerűbb, mint a GUI-n keresni.

    Maradjunk anniyban, hogy szokás kérdése.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Vladi

    nagyúr

    válasz #Chris #50 üzenetére

    "1. eset: Van futtatási jog a telepítendő programon rákattintasz. Next, Next, Next, Finish. "
    Nemtom csomagkezelőt láttál már? :F nix admin mi... :U

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Pimpő

    tag

    válasz #Chris #50 üzenetére

    Linux programtelepítésnél next-next-finish? Az esetek 99%-ban nem.

    A (desktop-server) linux egy kultúrált rendszer aminek van csomagkezelője és amihez vannak központi csomagtárolók (software repository). Innentől kezdve egy szoftver installálása disztribúciótol függően:apt-get install <csomagnév> vagy yum install <csomagnév> stb.
    Nem úgy megy, mint Windowson, ahhol az ember böngészővel töltöget le a netről mindenféle szir-szart, aminek van vmi egyedi installer-e next-next-finish GUI-val, ami majd bután felmásolgat a gépre dolgokat mindenféle függőségkezelés nélkül.

    A Linux fikázások nagy része onnan ered, hogy az emberek rászoktak a Windows-ra és a mindennapi Windows-os gányolásokhoz, amit etalonnak tekintenek, mert mást nem is ismernek. Ha leülnek véletlenül egy Linux elé, akkor ott is a Windows-os gányolást szeretnék folytatni, és mivel az ott nem működik elkezdik a Linuxot fikázni.

    https://play.google.com/store/apps/details?id=ebak.fv

Új hozzászólás Aktív témák