Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Adi

    senior tag

    válasz tocsa #20 üzenetére

    Na, akkor válaszolok (amire tudok :D).

    1) ACPI. Ez benne maradt a kernel configban, mea culpa. :) Nálam otthon azt a célt szolgálja, hogy a Tyan BX-es lappal futó duál Celeronomat a shutdown valóban leállítsa. Nekem azon a lapon nem okozott problémát soha. Az APM persze itt ki volt kapcsolva a BIOS-ban. Más funkciója az APIC-nek nem volt.

    2) A SCSI kártyával játszottam, elözöleg az egyik 64 bites slotban volt, utána raktam át 32-esbe és egyik se volt jó neki (mármint az említett problémák nem ettöl függtek). Az IRQ routinghoz meg emlékeim szerint az Intel SMP spec. 1.4 kellene, de azt meg ki kellett, hogy kapcsoljam a BIOS-ban, különben bootolásnál rögtön fagyott, ahogy SMP módba váltott. De ezt írtam is a cikkben. Amúgy az IRQ routingot láthatod a kernel dmesgben (amikor indul), de mindegyik a saját számát kapta meg. Ezen én is csodálkoztam, hiszen Intel platformon ami anno volt Gigabyte 586DX lapom (HX chipset, Pentium), az is felpakolta a PCI IRQ-kat 15 fölé.

    3) RTC nincs a kernelben, de ha megindokolod, hogy miért okvetlenül szükséges, akkor legközelebb belerakom. Jópár servergép fut a kezem alatt és egyikben sincs benne és eddig nem láttam hiányát.

    4) memtest86-ot nem próbáltam, mert nekem a GCC az etalon. Valószínüleg azzal se ment volna korrekt módon. De az biztos, hogyha GCC-vel hasal, akkor hw-hiba.

    Összehasonlítási alapnak:
    egy Supermicro P6DBU lapon - ami egy számomra _nagyon_ fontos serverben üzemel - 2 db. P3/750-nel párhuzamosan futtattam kettö darab kernelfordítást 32-32 jobbal, 2-2 SETI@home-ot és 2-2 mpg123-at teszt módban (ilyenkor csak kitömöríti az MP3-at, nem játssza le, tehát az FPU-t dolgoztatja). Mellette még ment egy burnBX és 2 másodpercenként írt egy file-ba is, hogyha fagy, akkor tudjam mikor teszi.

    Nos, a fenti cucc 1G RAM-mal ezt a felállást tavaly augusztusban (melegben) kettö és fél napig bírta úgy, hogy meg se nyekkent.

    Ennek tükrében most már megértheti bárki, hogy miért nem nevezhettem ezt a deszkát stabilnak...

    ldm start-reconf primary

Új hozzászólás Aktív témák