Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jedis

    senior tag

    válasz awexco #500 üzenetére

    Mielőtt tényként állítasz valamit, azért nem árt előtte kicsit utána nézni ! :U

    Guru3D RTX2060 teszt

    Átnéztem a Guru3D RTX2060-as tesztjét. Ez azért elég új, és gondolom minden kártyát a legfrissebb driver-rel teszteltek. Én azt látom, hogy a Vega64 nagyjából a RTX2070 -el van egy teljesítmény szinten. Vannak játékok , ahol egyik gyorsabb kicsit, és vannak játékok ahol a másik. WQHD-s teszteket néztem, hisz egy ilyen kártyával ne FHD-zzünk már. :D Aztán megnéztem, hogy az RTX2080, és RTX2070 -nek a teljesítményarányát, és a 2080 -as , max. olyan 30%-al volt gyorsabb a 2070-esnél ( ennél inkább kevesebb volt ). Szóval ha a Vega 64, és Radeon VII között is megvan a 25-30%-os teljesítménytöbblet, akkor a Radeon VII-el hozható a 2080-as teljesítménye, igaz sugárkövetés nélkül. Azért megnéztem az árakat is, és igazán szólva a Vega64 most ár/érték bajnok, a maga 150 ezres pillanatnyi árával ( mielőtt megkérdezné valaki hol ennyi, csak be kell pötyögni az "árúkeresőbe"). A 2070-es 180 körül van, és mint említettem kb. egálba vannak teljesítményben a Vega64-el, a 2080-as meg 240 körül indul. Szóval plusz 30% teljesítményt ad a 2080-as, a Vega64-hez képest, 60%-os felárral. :U A 2080-as, és 2070-esnél ok, az ár/érték arány, mert ott a plusz 30% teljesítmény, plusz 30%-os felárba kerül. :K

    Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

Új hozzászólás Aktív témák