Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GalaHU

    őstag

    Alibizésből, első fecskeként elmegy a Canontól, de nulláról induló amatőr fotós egy Sony A7III-al sokkal olcsóbban nagyságrendekkel jobb géphez jut...

    Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

  • GalaHU

    őstag

    válasz -Skylake- #6 üzenetére

    A régi nagyok használói mindig az objektívpark cseréjének pluszköltségével jöttek amikor platformváltásról volt szó a MILC-ekre. Hát tessék, itt a nagy lehetőség... Kár hogy feleannyit se tud mint az A7III, s talán pont a lényeget nem, ami engem anno Canonról Sony felé mozdított.

    Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

  • GalaHU

    őstag

    válasz p_adam #13 üzenetére

    Nyilván léteznek más források is, de a 220Volt-nál jelenleg a EOS R kit 1.169k, Sony A7III-ból éppen nincs kit (ami minden gyártónál akciós lenne) de ha külön veszed meg akkor 709k+425k=1.134k Nekem ebben a felállásban a Sony tűnik olcsóbbnak... :)

    A "fele" kérdésben igazad van, pontosabban kellett volna fogalmaznom: azoknak a feature-öknek csak a felét tudja ami miatt érdemes MILC-re váltani. Nálam az EyeAF mindent vitt, Canon-nál nincs, ráadásul a Sony a nyári firmware-frissítésével mégjobbá teszi ezt is. A stabi meg tényleg halványabb, ezen se lehet vitatkozni...

    Tény és való hogy a Sony sem az A9-et dobta először piacra, de egy Canon méretű és forrásokkal bíró cégtől ez elsőre is nagyon halvány. S ezzel nem engem bántanak meg (én elengedtem a Canon kezét egy éve) de meglévő rajongóik se őszintén mosolyognak.

    Ez egy "tudunk mi FF MILC-et is, nesztek!" típusú alibi termék. Ami még drága is...

    [ Szerkesztve ]

    Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

  • GalaHU

    őstag

    válasz p_adam #20 üzenetére

    Távol álljon tőlem hogy csak a vita kedvéért belemenjek, de ha kitben veszel valamit akkor nem lesz benne a váz és az obi? Akkor miért nem lehet összehasonlítani annak az árát egy váz és obi összárával? Önmagában mire mész egy obival? (Átlag user szeretne egy működő, klassz fényképezőgépet egy vázzal és egy obival és ennyi)

    A beszerzési forrásokra én is írtam hogy különbözőek lehetnek, csak az arányok miatt volt mérvadó, ha kintről szerzed be akkor nyilván olcsóbb, de a különbség akkor is megvan. Egy bécsi kereskedést is néztem, ott most semmilyen akció nincs a SONY-ra, a Canon meg éppen promóban van, úgyhogy 100 Euró a különbség a Canon javára... Szóval inkább egy árban lesznek ezek...

    Az EyeAF meg FaceAF a R-nél, de ez ízlés kérdése...

    [ Szerkesztve ]

    Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

  • GalaHU

    őstag

    válasz p_adam #22 üzenetére

    Így már értelek, én nem merültem el az internet legmélyebb bugyraiban a termék iránt kutatva... :) Számomra fontos hogy a cucc regisztrálható legyen (a nem EU-s piacokról származó termékekekkel elég mostohán bánik nálunk a SONY, se garanciakiterjesztés, se esetleges promók) valamint kiterjeszthető legyen a garancia és elérhető közelségben legyen a hely ahova egy garanciális panasszal fordulni lehet.

    A postázgatás ez esetben számomra túl kockázatos... Leginkább a bécsi digitalstore-t szoktam figyelni, nem csak a kedvezőbb sarcok, hanem a szinte folyamatos és nagyértékű akciók miatt. A GM soromon már kb 2x megfogtam a 24-105 árát.

    Másrészt nem keresek önigazolást, sőt, nagyon szorítottam a Canon-nak hogy valami valóban jót hozzon ki, ezzel is (ár)versenyre kényszerítve a Sony-t, mert az mindenkinek jó!

    Peace!

    [ Szerkesztve ]

    Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

  • GalaHU

    őstag

    válasz p_adam #25 üzenetére

    Én eddig minden fotós cuccomon buktam, de írhatnám az összes elektronikai motyómra. :) Ez ilyen hobbi.

    Többek között a szürkeimport miatt is választom az EU-s beszerzést meg a kiterjesztett garanciát, mert amikor eladom 2 év múlva mert jön valami új amire szeretném lecserélni, akkor még mindig lesz rajta 3 év magyar garancia, ami óriási csáberő a használtpiacon a tapasztalatom szerint. Akkor a szürkék és a "fehérek" között mégnagyobb lesz a különbség, mert a használt cuccokkal szemben fokozott a bizalmatlanság... Ha meg megmarad akkor 5 évig nyugodtan alszok.

    Azért az adapterezés sem maga a kánaán, tudom már átéltem. Azt hittem hogy majd az akkori 7R3-as vázam milyen jól muzsikál a Sigmával karöltve a L-es Canon obikkal, de csak addig voltam elégedett amíg rá nem pattintottam egy natív lencsét... Másnap már ment is az apróra az összes, mert gyorsaságban-pontosságban sajnos sehol sem volt az adapterezett a GM lencsékkel szemben.

    Sony-s berkekben általános vélekedés hogy az átmeneti időszak megkönnyítésére jók az adapterek, de FF-en úgyis sorcsere lesz a vége! :)

    Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

  • GalaHU

    őstag

    válasz Dester31 #34 üzenetére

    1000 expót simán elvisz egy új Sony akksi, sorozatból mégtöbbet! A múlt héten Tökölön 1800 képet csináltam a driften, de még maradt benne... :)

    Ezzel együtt tényeg gáz, hogy a A7III-hoz nem jár egy fillérekért legyártható töltő.

    Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

  • GalaHU

    őstag

    válasz p_adam #97 üzenetére

    Szép hogy így véded a mundér becsületét, de azért te is érzed, hogy valami nem kerek a jelenlegi Canon MILC startégiával...

    Rengeteg, "ha", "akkor", meg "valószínűleg" szerepel a korábbi kommentekben. Tessék szépen elhinni hogy az az óriás gyártó aki eddig kényelmesen ült a babérjain, és a szükséges és elkerülhetetlen minimális fejlesztéseken túl csak az alsó kategóriába dobálta ki az újrafelhasznált technológiákat majd hirtelen megindul és a bölcsek kövével a zsebében (nagyobb nyílás) technikailag leradírozza a piacot... :)

    A Sony termékei (de írhatnám a többi aktív MILC-fejlesztőt) már itt vannak, kb egy éve szabadon megvásárolható pl az A7III és objektíven -vagy ahogy te írod, Excel-tábla szemlélettel- nehéz ellenük érvelni az R mellett.

    Volt Canon-osként az ergonómiával kapcsolatban valóban igazak lehetnek ezek az érvek, de ugye csak C-ről érkezve és ez csak egy cella a táblában, a summa-t nem tolja el szignifikánsan. (másrészt a szabadon konfigurálható gomboknak hála, nagyon gyorsan bele lehet jönni)

    Hasznos és jó, hogy számos olyan pontra is rávilágítasz ami nem teljesen egyértelmű, vagy tévesen rögzült a köztudatban (lásd EyeAF) de pl. egy mobilról feljebblépő, vagy 4-5 éves kit-et használó amatőr felhasználót nehéz lesz meggyőzni, hogy az R-t válassza a III-al szemben, mert őt nem az ígéretek, hanem a kézzelfogaható jelen érdekli.

    Mert azért az világos, hogy ez nem profi gép (egy kártyával nem is lehet) ehhez képest meg nem budget kategória, mégha az áraknál a korábban megtárgyaltak szerint, bizonyos forrásokból némileg olcsóbb lehet. A "feketéknél" viszont egy olyan masinát kapsz amivel nyugodtan kezdhetsz akár dolgozni is, innentől már csak az obiparkon múlik minden. Natív obikból, pláne a GM vonalon jelenleg nem tudok 2 verziónál többet említeni ami igazán hiányozna, mert le van fedve minden. (Számomra nagyon kéne egy 12-24 normálisan szűrőzhető lencse és a már bejelentett 135/1.8-ot is várom).

    Az, meg hogy egy-egy YT-cölöp éppen mit és pláne miért nyom, vélhetően sohasem fogjuk megtudni. Személy szerint úgy gondolom, hogy butaság leírni az A7III-at anélkül hogy GM lencsével kipróbálnánk, vagy 2 hónap után rádöbbenni hogy jaj a szintező nem pontos, fúj, vissza is váltok...

    Ezzel együtt nincs itt vallási kérdés, mindig szívesen olvasok érdekes technikai cikkeket/kommenteket, közös érdek hogy minnél szélesebb legyen a MILC-ek köre

    Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

Új hozzászólás Aktív témák