- Már Vulkan API-val is működik a Smooth Motion képgenerálás
- Driftelős és lövöldözős hangulatú lett az új Arc meghajtó
- Ollós klaviatúrával és az eddigi legkisebb Basilisk egérrel jelentkezett a Razer
- Viszonylag kompakt léghűtésekkel gyarapította kínálatát az Arctic
- Korszakok találkoznak a YUNZII legújabb billentyűzetében
Új hozzászólás Aktív témák
-
Antibazsi
aktív tag
A gyártó honlapján már fent van a 626 és 727 is. Ezekről nincs hír?
-
MZperX75
addikt
Ehhez már azért egy nagyon de nagyon jó ládán kell tesztelnetek,hogy az orbitálisnak nem mondható különbségek kijöjjenek erősítő és erősítő között ,Mert az erősítő ugye önmagában nem szólal meg sajnos.
.(bár okoskodni lehet,az ízlés meg nem vitatéma)
Nagyságrendi különbségeket nagyságrenddel drágábban kapsz meg.150ezeres erőlködőnél annyival nem szól jobban a 300ezres persze hasonló tudású erősítő,mind amennyivel drágább.
100ezres erőlködő mellé illik venni 100ezerért ládát,minimum.(nem beszélve 3-5ezerFt/méter Hangfalkábelről,a hangszóró állványról a szobád kialakításáról a hangfalak ideális elhelyezéséről szoba szigeteléséről stb....
Különböző hanganyagok ,(komolyzene,techno,jazz,rock, mind más és más rendszereket igényelnek)
Erősítő és erősítő közt nagyon nehezen veszem észre különbséget,még mindig tartom magam ehhez.
Otthonra 5-10W bőségesen elég,jó minőségben hallgatni zenét,ott is inkább a Hangfalaid érzékenysége számít ,hogy kis hangerőn is szólaljon meg a mély.Házibulira oda kellhet 1-200W,de oda meg nem kell minőség,meg minek év 2 buli miatt magunkra hívni a Jardot.
Tudom 20éve volt egyszer egyszer szerencsém hozzájuk ilyenek miatt,de ahogy öregszik az ember egyre kevésbé szereti a hangzavart.
Az egészséges erősítő 2x50W minimál 2x100W(2x150W) max de ahhoz már láda is kell.
2x50W-oshoz veszek (ha veszek) min 100-150W-os ládát
-
#09634560
törölt tag
Nagy különbségeket ne keress, pl nem fog uj madár megszólalni a fán és nem fog se a dobütések száma, se a gitárszóló hossza megszaporodni.
Hanem ugy kell elképzelni mintha élethüvé válnának, mintha nem is dobozok szolnának.
Lehetett a hangfal is a szük keresztmetszet, pl egy JBL studio se alkalmas erre.
Örülj neki: nem kel sokat ráfizetned. -
drdr
senior tag
itt van pár teszt:
http://www.proteusaudio.hu/
a Tesztek/bemutató fülön...Nem tudom mennyire hiteles v. részrehajló, egyfajta vélemény... Igazából személyesen lenne jó meghallgatni ezeket... Azt tudom, hogy az Onkyo és Pioneer esetében eléggé hasonló kép alakult ki bennem is. -
MongolZ
addikt
válasz
#09634560 #64 üzenetére
Azt hiszem mindenben egyetértünk, nálam is - a pénzen kívül - az döntött, hogy már így is inkább a hangfalakkal, de leginkább az elrendezéssel van a probléma (sajnos felújításnál nem tudtam oda rakni őket, ahova papíron megálmodtam). De az is igaz, hogy meghallgattam felsőbb kategóriás H/K-kat is, lehet, hogy az én füleimmel van probléma (vagy a hangfalak voltak már ott is a problémásak), de alig hallottam különbséget.
Én inkább csak azt furcsálom, hogy ritkán hallok H/K-ról véleményt, se jót, se rosszat, és ilyen beszélgetésekkor fel sem merülnek, pedig szerintem az ára nem indokolja. De ha tudsz/tudtok valami okot, akkor én is okosabb lennék
-
#09634560
törölt tag
Azért ki kell javitsalak egy-két pontban. Mert:
Igenis van jogosultsága a nagyobb erősitőknek akár kisebb szobákban is. Max anyi hogy nem álló hanem monitordobozokkal és álvánnyal használod. Nagyobb erősitők halkabban is szebben szólnak, valamint nagy hangerőn se esik ösze a hangkép, van energiatartalék bennük, nem kezd el torzitani a hangfal nagyon nagy hangerő esetén.
Alsókategóriás erősitőkben nemigen jön ki a hangminőségek közötti különbség. Értem ezalatt hogy filmben a Dolby Digital és a Dolby TrueHD, zenében az eredeti, FLAC és MP3 közötti minőségkülönbség nem jön ki.
Itt a márkák között több végletet felsoroltál (nem tudom véletlen vagy direkt irtad ezeket a márkaneveket. Alsókategóriásoknak még gyakorlatilag saját "karaktere" sincs, mig felette már jobban érvényesül (természetesen hangdoboz és vezetékezésfügggően. Mig az Onkyo ütős, loudneses, Denon lágy, zenei, NAD padig részletező mindkettőre alkalmas (NAD egyébként nem is gyárt középkategória alatti erősitőt) H/K pedig kemény vonalat képvisel.
Természetesen nem beszéllek le róla, és senki mást se a belépőről, akár H/K, akár Onkyo, nem vitainditónak szánom, csak helyreigazitásképp irtam. Biztosan még boldogabb lennél egy H/K AVR470-el. csak ki kel próbálnod, és rájössz hogy a drágábbaknak is van létjogosultsága. Az már természetesen más kérdés és nem is tartozik ide, hogy nem biztos hogy megengedheted magadnak (és a forumolvasok nagy töbsége se) és a hangfalaid mennyire lennének szűk keresztmetszetek ezirányban. -
MongolZ
addikt
Pontosan erről van szó. Akkor gyakorlatilag otthoni felhasználásra minek is a 100-200e+ kategória?
Én csak azt furcsálom, hogy mindenki dobálózik az Onkyo, NAD, Denon stb. erősítőkkel, miközben a Harman-Kardon - legalábbis a saját tapsztalataim alapján - nagyon jó minőséget árul, szinte azonos kategóriában. Most nem éppen a kifutó AVR 142-re gondolok, mert azt hiszem 65e Ft-ért nem találni hasonló minőséget sehol, hanem az egyébként is futó darabokról. -
drdr
senior tag
Nem kötözködésképp, de szerintem mindenki hallott már élőzenét, dobot és cintányért. Ha olyan mélyet hall valaki az erősítőből ami érezhetően üt a gyomrában, de nem hangos és nem kell elfordítani a fejét mert zavaró -azaz közel produkálja azt amilyen a valóságban-, akkor azt lehet érzékelni szerintem, akármilyen botfülű is.
Nekem ez jelenti a minőséget és persze közben a cin is tiszta....(legyen az rock v. jazz, de minőségi forrás legyen)
Az más kérdés, hogy sokaknak a tv dobozhangja az "etalon" és a normális élethű hangzást, már irritálónak vélik, mert dinamikus és hangosabbnak tűnik a sok részlet miatt ami kihallatszik...(Jellemzően a filmekben vannak nagy hangerő ugrások, ami sokakat zavar, pedig csak a természetes mozihatást próbálja utánozni az erősítő)Másik, hogy igen jó hangdoboz szett kell, hogy tényleg rá lehessen fogni, hogy vminek jó a hangja vagy sem. Olyan amiben nem válik szét a többutas doboz hangja, nem előzi meg a magas a mélyet...(fázisok is közel helyesek)...és nem beszélve a hallgatási helyről. Nálam kevés a hangelnyelő felület, olyan állóhullámok, búgások tudnak kialakulni, hogy a legjobbnak mondott csöves erősítő sem biztos hogy szépen szólna...
és itt a hm erősítő előnyére válhat a szobaakusztika mérés és korrekció. Tudom, hogy összehasonlítást pure/direct módban szokás nézni, de hol van az a nappali ami megfelel akusztikailag és tudtommal a sztereók nem mérnek ilyet??? -
MongolZ
addikt
HK 142? Most 65e. Nekem a régebbi generációja van meg, jópár erősítőt meghallgatva jutottam oda, hogy ebben az árkategóriában messze veri a konkurenciát. Szvsz aki 100+e kategóriában kihallja a különbségeket (most nem a rosszul sikerült darabokra, szériákra gondolok), annak iszonyatosan érzékeny füle van. Itt már nagyon belép az önigazoló faktor, illetve, hogy kinek milyen stílus jön be - van, akinek tetszenek az erősebb mélyek, más azt mondja rá, hogy nem természetes az erős mély...
-
dabadab
titán
"Nem vagyok benne biztos ,hogy az ember kihallja 150ezer Ft Házi mozi erősítő vagy 150ezer Ft-os Sztereó erősítő közt a különbséget."
Sajat szemelyes tapasztalataim alapjan az alsobb kategorias HM erositoknel az alapzaj is problemat tud jelenteni, azt meg mondjuk mindenki hallja.
-
#09634560
törölt tag
Igen ez is hozzátartozik: sztereó sz@rabbul szól 5.1-es erősitőn (Pure Direkt módot feltételezve), mint azonos kategóriájú sztereón. Mivel a HM mozira van kitalálva, hatások élethű megjelenitésére,kiemelésére (A HD is!!), míg a sztereó a minél hűbb hangvisszaadásra.
Erősitő melyik-melyik jobb az kiépités és táplálás kérdése. Csöves sokak szerint jól szól (nekem nem mind jött be) de 5-öst kiépiteni drága és elhelyezni is bonyolult.
D osztályú IC-s erősitők közt is van jobb roszabb. Azért egy Panasonic HS vagy Onkyo TX-NR509-es szériát nem tennék egy Sony ES mellé, pláne egy NAD M25 mellé. mindegyik IC-s
Vannak még sztereó elektronikák a boltban.
Szemléltetés:
Onkyo sztereo A9155 110 ezerért
Ugyanaz évjárat vele megegyező kategóriájú AV erősitő. Ujónnan 300 ezer felett volt
És bizony a sztereó köröket vert az egyébként nem gyenge, sokak által sztereó zenén is vállalható av erősitőre. -
drdr
senior tag
"Van FET-es ,csöves végfok és Ic-s végfok."
Szerintem még mindig több a bipoláris, mint a fet-es végfok."Az erősítő lelke a táp. Mivel mV-ot erősítünk Tápfeszültség értékére .
Azt ,hogy mi mennyibe,és hogyan szól az ízlés és fül kérdése."
Lelke a táp (bár inkább szíve), de hogy a mV-ot hogy erősíted tápszintűre az nem mindegy és itt jön képbe kapcsolástechnika, méretezés, alkatrész-válogatás..
"Nem vagyok benne biztos ,hogy az ember kihallja 150ezer Ft Házi mozi erősítő vagy 150ezer Ft-os Sztereó erősítő közt a különbséget. Bár érdekes lehet egy 5.1-es rendszeren sztereó felvételt hallgatni és vissza."
Nem tudom embere válogatja, meg azért az tegyük hozzá a 150eFt hm egy alsó középkategória, nem rossz, de van jobb...
Viszont az nem értem mért kellene sztereót hallgatni 5.1 csatornán.. A sztereóban nincs meg sokcsatornás információ! (Nem azt mondtam, hogy nincs benne tér!!!) Más kérdés, hogy ezek az erősítők képesek 5.1 csatornás műsort produkálni ilyen-olyan algoritmussal a sztereó anyagból is."Építettem erősítőt is és végfokot,illetve 2x150W 4 Ohm-os Quad 405 hangszínt szabályzós erősítőt táppal.
Kb 20 éve Ma szerintem bármi jobban szólna annál."
Hát szkóppal jól beállított munkapontú végfokkal és válogatott végfok tranyókkal nem volt rossz a quad, főleg sokat módosítottak és javítottak is rajta azóta. Én 3 éve használtam Onkyo 307-est, meg kell mondjam, nem volt rossz, de a régi fluoreszens kijelzőjű Videoton-nak ütősebb volt a basszusa..."Végfok -végfok között még mindig nem értem a különbséget.......Számomra IC-s vagy FET-es nem tudom eldönteni. Nálam igazán a Láda ami fontosabb,amúgy sem szeretem a nagy hangerőt 5W felett idegesít."
Hát pedig van. Bipoláris,fet-es, IC-s (Monolit, hibrid...), mind más és más kapcsolástechnika, más munkapont... Lehet A, AB, B, D osztályú, más-más torzítási jellemzőkkel és hatásfokkal és még nagyon sok paraméterrel jellemezhetők, ami valamilyen szinten fog okozni különbséget a hangzásban. De nagyon fontos az alkatrészek válogatása is és akkor még csak a tranzisztorokról és kapcs.technikáról beszéltünk, de a kondenzátorok is "beleszólnak"... -
MZperX75
addikt
válasz
#09634560 #52 üzenetére
Attól még ,hogy több áramkört tartalmaz nem feltétlenül rosszabb.
Elsőre azt gondoltam ,hogy 2 csatornás hanganyag szólhat gyengébben egy 5.1 rendszeren.
Ebben lehet valami.
Vagy éppen fordítva.Van FET-es ,csöves végfok és Ic-s végfok.
Előerősítőnek mindkét esetben kell lennie,az IC-s érzékenyebb az Impedanciára ,a FET-es nem.
Az erősítő lelke a táp. Mivel mV-ot erősítünk Tápfeszültség értékére .Azt ,hogy mi mennyibe,és hogyan szól az ízlés és fül kérdése.
Sztereó erősítő egy régi Videoton erősítő,és szarul szól .volt sajnos...
Nem vagyok benne biztos ,hogy az ember kihallja 150ezer Ft Házi mozi erősítő vagy 150ezer Ft-os Sztereó erősítő közt a különbséget. Bár érdekes lehet egy 5.1-es rendszeren sztereó felvételt hallgatni és vissza.
Elő-t élőnek olvastam számomra ez volt az egyértelmű.
Elő+végfok nálam végfok.(nem feltétlen szedik 2 részre)Mint írtam nem vagyok oda nagyon Házimozi erősítőkért,bár film biztos szebben szól, mint Sztereóban.
Ezért sincs ilyenem. Zenehallgatásra 2.0Építettem erősítőt is és végfokot,illetve 2x150W 4 Ohm-os Quad 405 hangszínt szabályzós erősítőt táppal.
Kb 20 éve Ma szerintem bármi jobban szólna annál.Végfok -végfok között még mindig nem értem a különbséget.......Számomra IC-s vagy FET-es nem tudom eldönteni. Nálam igazán a Láda ami fontosabb,amúgy sem szeretem a nagy hangerőt 5W felett idegesít.
-
drdr
senior tag
Inkább úgy fogalmaznék lehet jobb a csak sztereó erősítő... (legyen az csöves v. tranzisztoros)...
Lehet a hm. is jó, megfelelő DAC-kal és komolyabb végfokkal, de jellemzően - ha letöltesz service manuált- , akkor a végfok kapcsolást megnézheted ,mi a különbség végfok és végfok között.Említetted a quad 405-öt. Gondolom akkor arra is emlékszel, hogy abban milyen áramgenerátorok és áramtükör volt a munkapont stabilizálásra... Letöltöttem az onkyo 609 rajzát, Meglehetősen egyszerű a végfok, annyi tranzisztor el sem férne mint a quad-ban van/volt., de a hasonló kategóriás Pioneer sem különb...
Igényesebb sztereó erősítőben válogatott alkatrészek vannak, a minél szimmetrikusabb végfok miatt. Ezt 2 csatornára erősítőnként megoldható, de pl. 7 csatornára összeválogatni, kicsit drága lenne (bár lehet megteszik legalább a két frontra)
A házimozi erősítők terén, -én úgy látom- a csúcs kategóriában a dac minősége változik, ami akár egy sztereóba is elmenne, de a végfokok a teljesítményre gyúrnak, nem ritka az XLR csatlakozás sem, szóval inkább a hangos és jó minőségű mozi a cél. Ezekben a dac után erősített csatornák általában ki vannak vezetve RCA, ha ezt egy minőségi külső végfokra kötnénk, akkor a hm. is lenne olyan mint egy jó sztereó....
De persze gyártója válogatja ki mire teszi a hangsúlyt...
-
#09634560
törölt tag
Sajna éppen nem értetted meg...
Elő és végfok: trafón kivül ez az egyetlen közös elem. HM vas még emellet sok mást is, és az emlitetteken kivül videoáramkört is tartalmaz. Nem értem miért kérdéses neked. Melyiket könyebb: két vagy 5 vagy több végfokot bezsufolni egy készülékházba? Mindemellett még a HM vas tele van minden egyébbel amit szürni, földelni kell és úgy megépiteni hogy se az analóg se a digitális jelet ne zavarja,interferálja. Ráadásul a sztereóba jobb alkatrészek, nagyobb trafó,kondik,stb mehetnek, mi ez ha nem a jobb hang záloga?
"Terméket hasonlitasz össze termékkel.." mi mást is tehetnék, hisz ezt kérdezted??
Ha innen nem érted meg hogy miért lehet jobb egy azonos kategóriájú sztereó hangja mint egy HM vasé (jóval kevesebb beépitett alkatrész, áramkör, jobb alkatrészek beépitésének lehetősége, rövidebb zavartalanabb jelutak, nem kell spórolni a hellyel, technológiával és a technikával ) sajna akkor nem nálam a hiba. -
MZperX75
addikt
válasz
#09634560 #46 üzenetére
"Sztereó erősitő simán lekörözi a házimozi erősitőt hangban. Ezt nem is kérdéses. "
Ezt te írtad ,erre ment a kérdésem,de mindegy
Terméket hasonlítasz össze válaszul termékkel
,(persze itt sem konkrét termékről beszélsz,csak úgy általánosan ,nesze semmi fogd meg jól)de én nem ezt kérdeztem,hanem azt ,hogy mitől jobb a sztereó erősítő,mint egy házimozi erősítő?erre nem kaptam választ.
Bár szerintem erre nincs igazán válasz......te tőled biztos nincs
Sztereó erősítőt csak használtan tudsz szinte csak venni,így kár a gőzért.Mi szól mitől jobban?
"A sztereó erősítőben két csatornányi elő és végfok van,"
Te aztán értesz hozzá " élő végfok"
Köszönöm boccs,de hagyjuk azt hittem valamit tudsz amit én nem tudok....
-
MongolZ
addikt
Számomra ott vesztik értelmüket az Onkyo/Denon/NAD stb. erősítők, hogy a HK már jó ideje nagyon jó árban adja a nem is akármilyen minőségű belépő kategóriáját. Ha ez tényleg 400 dollár lesz (legyen itthon 120e), és tényleg 5x100 W és még minőségre is jó, akkor jó vétel. De ezt egy Onkyotól hiszem ha látom.
Sanci38: Miért is spórolnának ott az AVR-eken, ahol tudnak? Nem véletlenül kerülnek többe. A többivel sem értek feltétlen egyet.
-
#09634560
törölt tag
A sztereó erősítőben két csatornányi elő és végfok van, valamint méretesebb és jobb alkatrészek, nagyobb puferkondik,abból is csak 2, az AV-ban 5-10, plusz D/A konverterek, Dolby Digital és DTS dekóderek, licenszek, Pro Logic áramkör, rádióvevő és még ki tudja mi egyéb. Ezek sok pénzbe kerülnek. És igy az Av receivereken ott spórolnak ahol tudnak.
Ezért stimmel, hogy egy 200000 forintos AV úgy szól, mint egy 60000-es sztereó. -
MaUser
addikt
Árban és tudásban nem is, de hangban szvsz nincs túl nagy érdemi difi. Az akkori belépő tx (414 talán?) és a csúcs tx (809 talán?) árában volt 200 difi, hangban dinamikában volt érezhető az árkülönbség, de nem eget verő. Tér, színpad, stb. kb. ugyanaz. Ellenben hangfal oldalon az egyébként meglepően kellemes 100eFt-os Jamo S (807 talán?) és a 200eFt-os B&W 684 között jóval nagyobb volt a difi. Na kb. ekkorát ugrott megint a hang a 684-eken immár Rotel-ekre váltva (Kb. 350e volt ugyanúgy az erősítő/cd páros, az egyébként nagyon kedves eladó javasolta a meghallgatást és teljesen igaza volt.
). Ezen mondjuk meglepődtem, mert nem gondoltam volna, hogy ekkora itt a difi. Volt pár régebben CA és Nad erősítőm, de pont azért adtam el őket, mert nem
láttamhallottam értelmüket egy komolyabb receiver mellett.(Aymara helyett Annex.
)
gyomordzsák: CA 540/640 volt nálam, de hogy őszinte legyek én nem nagyon hallottam nagy difit az ősrégi Sony QS-hez képest. 540-nél konkrétan semmit, 640-nél meg talán talán. Nem hallottam vissza az okot a nagy hype-ra ami a CA körül van. Csövesben egyetértünk.
Pio-t vagy három éve hallgattam, de az sem ösztökélt a cserére, Denon meg egyenesen összeveszett a hangfalaimmal.
-
Sza_Sa
senior tag
Az Onkyo nem egy zenei hm. erősítőt gyárt, már ha ez mondat így értelmezhető. Ellenben a Denon a Pio a CA és még talán a Yami sokkal muzikálisabb, persze itt is a csúcs közelében kell keresgetni. Én a mostani (Pio csúcs alatt eggyel) cuccommal meg vagyok elégedve sztereón is, de ha csak sacd-t hallgatnék nem csak flac-ket meg moziznék, akkor biztos vennék egy jó csövest. Annak van igazi analógos és tiszta hangja.
De hogy a cikkhez is hozzászóljak: felesleges a 4k-ért erősítőt venni mert hogy az mennyire jövőálló, egy nagyobb összegel mernék fogadni, hogy mikorra a 4k a háztartások zömében annyira elterjedt lesz mint a fhd (talán 35-45%?) és lesz hozzá tartalom is, addigra a csilli-villi 4k receiver pont nem fog tudni egy addigra kifejlesztett szuper tiszta hangzásképet, vagy nem fog menni a 72p, és még sorolhatnám.
Tudatos avultatás (szerk. tervezett), ez jusson mindenkinek az eszébe, pláne ha elektronikáról van szó. Ez nem egy fa hintaló -
MZperX75
addikt
válasz
#09634560 #42 üzenetére
"Sztereó erősitő simán lekörözi a házimozi erősítőt hangban"
Ezt nem értem,miért is kőrözi le hangba?
Bár a térhangzásra elegendő 2 csatorna is,volt quadro phone,ami aztán nem terjedt el a 70" években .
5.1-7.1 miért is lenne lekőrözve?A végfok az végfok,azt ,hogy digitálisan hány csatorna hogyan van vezérelve tök mindegy a erősítéshez.
A Hangfrekvenciás tartomány (HIFI) 20Hz-20Khz sávban helyezkedik el. Általában több utas rendszerrel ,az az nem 1 hangsugárzóval hanem Mély-közép ill magas hangsugárzóval fedik le ezt a hangtartományt.
(persze vannak széles sávú hangszórók is)Na most ha a frekvencia tartományt nem 1 hangládával ,hanem különszedve 6-8 részre fedjük le akkor ennek mitől jobb egy a sztereó erősítő?
Én szeretem a sztereó erősítőket ,egy jó pár volt nekem,sőt Quad 405
is építettem,Hangfalakat rengeteget,de csak dupla sztereó rendszereimhez a 90'-es évek közepéig.A sztereó az 2 különböző csatornával ,a házimozi 6-8-10 csatornával,az az jóval több végfokkal.
Mitől is szól jobban a sztereó???
-
MaUser
addikt
De azt miért itt keresed? Volt szerencsém meghallgatni a tavalyi csúcs Onkyo receiver-t és bizony az ugyanannyiba kerülő Rotel stereo erősítő/CD-lejátszó páros még az Aymara elég visszhangos termében is hallhatóan lemosta már a B&W 683-akra kötve is.
Ahhoz azonban messze jól szólnak, hogy élvezhető legyen a zene. Mozi meg pláne.
-
Auratech
őstag
Az éttermünkben 609-es erősítő lóg a neten és másfél éve rendesen zenél (ABC-Lounge csatornán többnyire) a ráakasztgatott KEF sugárzókkal (C1, C4 C6LR). Az Audessey XT-vel egész tűrhetően beállítottam.
Rockzenén kívül mindent jól közöl...
Az ios távvezérlő progival jól konfigurálható, a netes csatornák feltöltésén kívül vagy a beépített webes felületén.
A netes szolgáltatásai kissé érzékenyek a hálózat terheltségére. Korábban le-eldobta a netet.
A ruterben magasabb prioritást adtam a fix ip.címének, azóta megy.
Esténként étlapírás közben meg szoktam döngetni rendesen, nehogy besavanyodjon.
A felkínált csodás 2-to5-7.1 hangzásképeket nem sokra tartom. Mindig az all-ch-stereo marad, mert az homogén és független a zene sztereójától. 7.1-ben minden ok. -
Gabor970
addikt
válasz
#09634560 #34 üzenetére
Sokféle dac van azért, ami ezt megoldja, akár egész olcsón is. Mulkorában meg pl egy sony es 650 d erősítőt 35e Ft áron találtam az egyik hirdetőn. Pioneer 814-es hm erősítő is futott 30e-ért Keszthelyen, annak sincs rossz hangja ennyiért, plusz azon van 5.1 vonalszintű kimenet, a már meglévő sztereó erősítővel a frontokat lehet hajtani...
-
MZperX75
addikt
válasz
KismarciAA #30 üzenetére
"különböző szintű minőségi változásokat érnek el kábelek cseréjével. "
És mégis milyen minőség változásra gondolsz?
" ne "lámázd"" Ezt te benézted,olvass vissza ,hogy kinek és mit írtam
És ha nem inged,nem kell felvenni
-
KismarciAA
csendes tag
"1x bekötöd ,nem kell ahhoz hozzányúlni.
Aki Láma az meg megérdemli,kevés erősítőt láttam nem fix kábellel......
"
Csak megjegyezném: én meg kevés erősítőt láttam FIX kábellel. Szóval ez csak árkategória kérdése.
Légy szíves ne "lámázd" le azokat, akik különböző gyártási eljárásokkal különböző szintű minőségi változásokat érnek el kábelek cseréjével. Az erősítő gyártók egy bizonyos szint felett már rád bízzák az ízlésednek és pénztárcádnak megfelelő tuningolást. Ha nem így lenne, akkor a közép és felső kategóriába is fix kábelt szerelnének.
-
Anubis_9
addikt
Én örömmel látom, hogy a belépőkben is van már 4K. Jelenleg a 10 éves Yamaha RX-V540RDS erősítőm használom, amiben még HDMI sincs. Szóval a következő erősítőm tuti 4K-s lesz, még ha rá 5-10 év múlva is lesz csak 4K-s TV-m.
-
MZperX75
addikt
"Szerk: A fix bekötésű tápcsatlakozót nem tudod cserélni, ha például megtörik valahol, ilyenkor marad az, hogy nekiállsz barkácsolni, vagy hívsz egy villanyszerelőt..."
1x bekötöd ,nem kell ahhoz hozzányúlni.
Aki Láma az meg megérdemli,kevés erősítőt láttam nem fix kábellel......
Gabor970
Ha otthonodba kevés a hely 5-6 hangfalat nem akarsz nagyon pakolászni,akkor (nekem ) egy sima jó minőségű Sztereó erősítő 4db 8Ohm-os kimenettel bőven elég.....(4x50W avgy 4X75W 8Ohm-ra) de 2X100W-is elég Fillérekből ládával együtt
-
drdr
senior tag
Talán a közép kategória alja ez az 525 (bár szerintem a belépőszint teteje)... Volt már 609-esem, most egy Pioneer van. Kb. azonos kategória a kettő, de zenét hallgatni egyik sem az ideális. A Pio talán részletezőbb, dinamikusabb, viszont az Onkyo menüje, OSD-je és szolgáltatásai messze jobbak. A távírányítóról nem is beszélve. Úgy tudom Onkyo-ban ha jobbat akar az ember, akkor 7xx kell legalább, bár most már MutiEQ van az alacsonyabbakban is. Talán az segít valamit (bár a dac-on több múlik).
Kicsit több pénzt kellene rááldozni és kilépni ebből a kategóriából....(persze ezt csak magamnak írtam)
-
drdr
senior tag
Én azt szeretném tudni, hogy vajon mi az újdonság az új szériában. Azóta már van 626 is. pl. miben más a 616 v. 609-hez képest. Egy dolgot láttam, a MultiEQ a 626-on, végre elfelejtették a 2EQ-t, bár mért nem MultiEQ XT legalább...???
A másik, hogy azt sem láttam hangoztatni sehol, hogy végre megoldották volna a problémát a hdmi board-on, nevezetesen, hogy 2-3 év után egyik napról a másikra elnémul a szerkezet. Ezt többen tapasztalták már 607, 608, 609-en, pont mire lejár a 2 év gari... a 616 még valsz nem elég régi... Youtube-os videó is van, amin a kondikat cserélik házilag a garancián túli erősítő hdmi board-ján... (Ami éppen kicsit old a helyzeten, hogy legalább kijavítható a hiba és olcsón) .
-
beef
őstag
A fix bekötésű tápcsatlakozót nem tudod cserélni, ha például megtörik valahol, ilyenkor marad az, hogy nekiállsz barkácsolni, vagy hívsz egy villanyszerelőt...
Nem ezért szokták szeretni a nem fix tápkábeleket (az elmúlt 20 évben nem is találkoztam olyannal ami megtört volna). Hanem azért, mert lehet kapni horror összegekért spec kábeleket ide is.
-
LonGleY
veterán
24" FullHD-n nem férek el, ha melózok, és 1 méterről kiszúrni a pixeleket (amúgy DELL U2410f). Jó lesz az a 4K, egyáltalán nem elvetemült szerintem még 30-36" környékiben sem - grafikára, munkára.
-
simbazz
aktív tag
LOL.
LE40A656 van nálam secondary képernyőnek, időnként primary is. Szomszédom meg 676-ost használ, monitorja nincs. Szal vagyunk páran, akik nem szabványosak -
-
hiszen 3 méternél messzebbről 40/42"-os TV esetében felesleges a FullHD felbontás: ez egyszerűen hülyeség, és még nem is igaz.
Szoktál érvelni is, vagy csak pocskondiázol?
Volt a nappalimban tesztelésre Samu LE-40A457 HDReady LCD TV, mellette a saját FullHD-s Samu LE-40A659-esem. Összesen hét embert kértem meg, hogy mondjanak véleményt róluk. 3 méternél messzebbről senki sem tudta megkülönböztetni a FullHD-s felbontást az A659-esen. A saját megállapításom is ez volt, mellesleg.
Épp egy 40"-os tv-ről írok neked, amit 90 cm-ről nézek nap, mint nap.
Én is egy LE-40A659-est használok monitornak. De mi vagyunk az alig kimutattató kisebbség.
És igen, lenne értelme 40"-on is nagyobb felbontásnak.
Max. ha monitornak használod. A nappaliba max. akkor, ha 2 méternél nem messzebbről néznéd. Egyébként nézz utána a különféle házimozi oldalakon mik a javasolt nézési távolságok 40"-os FullHD TV-knél. Ilyen 5-8 láb (!) távolságokat fogsz találni...
-
nbg
senior tag
Nem ertem ezt a termeket... az 515 ugyanezt tudja, talan meg tobbet is, es kb. 350€-ert hazaviheto.
-
Pro Koryak
addikt
valóban felesleges ebben az árkategóriában 4k erősítő.
amire a nem gagyi 4k megjelenítők számunkra is elérhető áron lesznek(kb 8-10 év), addigra ennek az erősítőnek nyoma sem marad.
a plazma tv-k mikor lettek átlagember számára is megfizethetőek??? úgy 5 éve, pedig már a 90-es években a pio elkezdte nyomni őket.
megint egy f.s ficsör, amiért emelhetik a belépőszintű, 5kg-os szutyok hm erősítők árát.
-
pincehely
addikt
Több dologban is tévedsz:
hiszen 3 méternél messzebbről 40/42"-os TV esetében felesleges a FullHD felbontás: ez egyszerűen hülyeség, és még nem is igaz.
kétlem, hogy sokan néznék a nappaliba 2 méterről a 40/42"-os TV-jét : Épp egy 40"-os tv-ről írok neked, amit 90 cm-ről nézek nap, mint nap.
És igen, lenne értelme 40"-on is nagyobb felbontásnak.
-
@Chrys_: És te évente le is cseréled az erősítődet? Pont azért jó dolog, mert kiépíted a házimozi rendszered (erősítő, 5.1-es hangfalrendszer, forrás (HTPC/BR player), megjelenítő (TV/projektor)), majd ha később veszel egy már elérhető árú 4K-s megjelenítőt (és forrást), akkor az AV erősítő és a hangfalak maradnak.
Szerk: A fix bekötésű tápcsatlakozót nem tudod cserélni, ha például megtörik valahol, ilyenkor marad az, hogy nekiállsz barkácsolni, vagy hívsz egy villanyszerelőt...
@Anubis_9: Azért ehhez kellett több, mint 10 év, és megjegyezhetjük, hogy a HD Ready még mindig nem kifutott dolog, hiszen 3 méternél messzebbről 40/42"-os TV esetében felesleges a FullHD felbontás. Sőt, éppen emiatt a 4K nem is biztos, hogy belátható időn belül "megérkezik" kisebb képátlójú megjelenítőkbe, hiszen reálisan úgy 55" alatt értelme se nagyon van (kétlem, hogy sokan néznék a nappaliba 2 méterről a 40/42"-os TV-jét).
-
Fr3eWar
őstag
Egész pofás lett a hátlap, el tudom képzelni benne a mostani ugyancsak belépő katergóriás HT-R390-esem utódját.
-
gianni85
veterán
100e körül egész jó vétel lenne ez az erősítő, 5.1 teljesen elég szerintem. Kevesebb HDMI-ért cserébe szívesebben látnék nem fix bekötésű tápkábelt, de ez Omkyo-nál csak a királykategória kiváltsága. Az előlapi csatlakozókkal kezdhetnének valamit... el lehetne rejteni valami elcsúsztatható fedéllel, mert még mindig ronda, főleg így 2013-ban
(#3) Chrys_
egy erősítőt és minőségi hangfalrendszert meg jobb esetben 5+ évre vesz az ember, vagyis én mindenféleképpen -
Chrys_
addikt
Ha valaki vesz egy 4K megjelenítőt, valószínűleg hozzá tud csapni egy 7.x hangrendszert is, és ez az AVR máris nem lesz jó neki. Akkor meg minek ebben az árkategóriában ezt integrálni?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
ph Csatornánként 130 watt maximális teljesítményt produkál az UHD tartalmak kezelésére képes TX-NR525.
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- iKing.Hu - Honor 200 Pro - Moonlight White - Használt, karcmentes
- AKCIÓ! Apple MacBook Pro 13 2022 M2 8GB 256GB SSD garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB DDR5 RTX 4070Ti Super GAMER PC termékbeszámítással
- QNAP TS-870U-RP 8 lemezes Rack NAS
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest