Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • drdr

    senior tag

    Én azt szeretném tudni, hogy vajon mi az újdonság az új szériában. Azóta már van 626 is. pl. miben más a 616 v. 609-hez képest. Egy dolgot láttam, a MultiEQ a 626-on, végre elfelejtették a 2EQ-t, bár mért nem MultiEQ XT legalább...???

    A másik, hogy azt sem láttam hangoztatni sehol, hogy végre megoldották volna a problémát a hdmi board-on, nevezetesen, hogy 2-3 év után egyik napról a másikra elnémul a szerkezet. Ezt többen tapasztalták már 607, 608, 609-en, pont mire lejár a 2 év gari... a 616 még valsz nem elég régi... Youtube-os videó is van, amin a kondikat cserélik házilag a garancián túli erősítő hdmi board-ján... (Ami éppen kicsit old a helyzeten, hogy legalább kijavítható a hiba és olcsón) .

  • drdr

    senior tag

    válasz beef #20 üzenetére

    Erről a kábel kérdésről épp pár hete ment egy nagy off az új UHD képes pioneer vsx-1123 kapcsán, a másik topicban....aki kíváncsi javaslom olvassa el azt... :)

  • drdr

    senior tag

    válasz Gabor970 #24 üzenetére

    Talán a közép kategória alja ez az 525 (bár szerintem a belépőszint teteje)... Volt már 609-esem, most egy Pioneer van. Kb. azonos kategória a kettő, de zenét hallgatni egyik sem az ideális. A Pio talán részletezőbb, dinamikusabb, viszont az Onkyo menüje, OSD-je és szolgáltatásai messze jobbak. A távírányítóról nem is beszélve. Úgy tudom Onkyo-ban ha jobbat akar az ember, akkor 7xx kell legalább, bár most már MutiEQ van az alacsonyabbakban is. Talán az segít valamit (bár a dac-on több múlik).

    Kicsit több pénzt kellene rááldozni és kilépni ebből a kategóriából....(persze ezt csak magamnak írtam)

    [ Szerkesztve ]

  • drdr

    senior tag

    válasz Gabor970 #26 üzenetére

    Van benne igazság...Igazából attól függ milyen igények vannak... Flac, netes rádiók...

  • drdr

    senior tag

    válasz Auratech #37 üzenetére

    609-ben nincs XT, sima Audyssey 2EQ van... de nekem is jól ment, netes rádió is...Szeretem az Onkyo-kat, csak sajnos sok negatív olvasható róluk (ami a megbízhatóságot megkérdőjelezi).

  • drdr

    senior tag

    válasz MaUser #40 üzenetére

    Na ok, de azt mondod "csúcs Onkyo receiver" ez a 525 inkább belépőszint, nem hasonlítható össze egy top kategóriával...

  • drdr

    senior tag

    válasz MZperX75 #43 üzenetére

    Inkább úgy fogalmaznék lehet jobb a csak sztereó erősítő... (legyen az csöves v. tranzisztoros)...
    Lehet a hm. is jó, megfelelő DAC-kal és komolyabb végfokkal, de jellemzően - ha letöltesz service manuált- , akkor a végfok kapcsolást megnézheted ,mi a különbség végfok és végfok között.

    Említetted a quad 405-öt. Gondolom akkor arra is emlékszel, hogy abban milyen áramgenerátorok és áramtükör volt a munkapont stabilizálásra... Letöltöttem az onkyo 609 rajzát, Meglehetősen egyszerű a végfok, annyi tranzisztor el sem férne mint a quad-ban van/volt., de a hasonló kategóriás Pioneer sem különb...

    Igényesebb sztereó erősítőben válogatott alkatrészek vannak, a minél szimmetrikusabb végfok miatt. Ezt 2 csatornára erősítőnként megoldható, de pl. 7 csatornára összeválogatni, kicsit drága lenne (bár lehet megteszik legalább a két frontra)

    A házimozi erősítők terén, -én úgy látom- a csúcs kategóriában a dac minősége változik, ami akár egy sztereóba is elmenne, de a végfokok a teljesítményre gyúrnak, nem ritka az XLR csatlakozás sem, szóval inkább a hangos és jó minőségű mozi a cél. Ezekben a dac után erősített csatornák általában ki vannak vezetve RCA, ha ezt egy minőségi külső végfokra kötnénk, akkor a hm. is lenne olyan mint egy jó sztereó....

    De persze gyártója válogatja ki mire teszi a hangsúlyt...

  • drdr

    senior tag

    válasz MZperX75 #54 üzenetére

    "Van FET-es ,csöves végfok és Ic-s végfok."
    Szerintem még mindig több a bipoláris, mint a fet-es végfok.

    "Az erősítő lelke a táp. Mivel mV-ot erősítünk Tápfeszültség értékére .
    Azt ,hogy mi mennyibe,és hogyan szól az ízlés és fül kérdése."
    Lelke a táp (bár inkább szíve ;) ), de hogy a mV-ot hogy erősíted tápszintűre az nem mindegy és itt jön képbe kapcsolástechnika, méretezés, alkatrész-válogatás..

    "Nem vagyok benne biztos ,hogy az ember kihallja 150ezer Ft Házi mozi erősítő vagy 150ezer Ft-os Sztereó erősítő közt a különbséget. Bár érdekes lehet egy 5.1-es rendszeren sztereó felvételt hallgatni és vissza."

    Nem tudom embere válogatja, meg azért az tegyük hozzá a 150eFt hm egy alsó középkategória, nem rossz, de van jobb...
    Viszont az nem értem mért kellene sztereót hallgatni 5.1 csatornán.. A sztereóban nincs meg sokcsatornás információ! (Nem azt mondtam, hogy nincs benne tér!!!) Más kérdés, hogy ezek az erősítők képesek 5.1 csatornás műsort produkálni ilyen-olyan algoritmussal a sztereó anyagból is.

    "Építettem erősítőt is és végfokot,illetve 2x150W 4 Ohm-os Quad 405 hangszínt szabályzós erősítőt táppal.
    Kb 20 éve Ma szerintem bármi jobban szólna annál."

    Hát szkóppal jól beállított munkapontú végfokkal és válogatott végfok tranyókkal nem volt rossz a quad, főleg sokat módosítottak és javítottak is rajta azóta. Én 3 éve használtam Onkyo 307-est, meg kell mondjam, nem volt rossz, de a régi fluoreszens kijelzőjű Videoton-nak ütősebb volt a basszusa...

    "Végfok -végfok között még mindig nem értem a különbséget.......Számomra IC-s vagy FET-es nem tudom eldönteni. Nálam igazán a Láda ami fontosabb,amúgy sem szeretem a nagy hangerőt 5W felett idegesít."
    Hát pedig van. Bipoláris,fet-es, IC-s (Monolit, hibrid...), mind más és más kapcsolástechnika, más munkapont... Lehet A, AB, B, D osztályú, más-más torzítási jellemzőkkel és hatásfokkal és még nagyon sok paraméterrel jellemezhetők, ami valamilyen szinten fog okozni különbséget a hangzásban. De nagyon fontos az alkatrészek válogatása is és akkor még csak a tranzisztorokról és kapcs.technikáról beszéltünk, de a kondenzátorok is "beleszólnak"...

    [ Szerkesztve ]

  • drdr

    senior tag

    válasz MongolZ #61 üzenetére

    Nem kötözködésképp, de szerintem mindenki hallott már élőzenét, dobot és cintányért. Ha olyan mélyet hall valaki az erősítőből ami érezhetően üt a gyomrában, de nem hangos és nem kell elfordítani a fejét mert zavaró -azaz közel produkálja azt amilyen a valóságban-, akkor azt lehet érzékelni szerintem, akármilyen botfülű is.
    Nekem ez jelenti a minőséget és persze közben a cin is tiszta....(legyen az rock v. jazz, de minőségi forrás legyen)
    Az más kérdés, hogy sokaknak a tv dobozhangja az "etalon" és a normális élethű hangzást, már irritálónak vélik, mert dinamikus és hangosabbnak tűnik a sok részlet miatt ami kihallatszik...(Jellemzően a filmekben vannak nagy hangerő ugrások, ami sokakat zavar, pedig csak a természetes mozihatást próbálja utánozni az erősítő)

    Másik, hogy igen jó hangdoboz szett kell, hogy tényleg rá lehessen fogni, hogy vminek jó a hangja vagy sem. Olyan amiben nem válik szét a többutas doboz hangja, nem előzi meg a magas a mélyet...(fázisok is közel helyesek)...és nem beszélve a hallgatási helyről. Nálam kevés a hangelnyelő felület, olyan állóhullámok, búgások tudnak kialakulni, hogy a legjobbnak mondott csöves erősítő sem biztos hogy szépen szólna...
    és itt a hm erősítő előnyére válhat a szobaakusztika mérés és korrekció. Tudom, hogy összehasonlítást pure/direct módban szokás nézni, de hol van az a nappali ami megfelel akusztikailag és tudtommal a sztereók nem mérnek ilyet???

  • drdr

    senior tag

    válasz MongolZ #65 üzenetére

    itt van pár teszt:
    http://www.proteusaudio.hu/
    a Tesztek/bemutató fülön...Nem tudom mennyire hiteles v. részrehajló, egyfajta vélemény... Igazából személyesen lenne jó meghallgatni ezeket... Azt tudom, hogy az Onkyo és Pioneer esetében eléggé hasonló kép alakult ki bennem is.

Új hozzászólás Aktív témák