Új hozzászólás Aktív témák
-
proci985
MODERÁTOR
persze, kell alaptudás.
A kettő között kellene egyensúlyt találni, ez elég nehezen megy a tantervet kitalálóknak.
jaja.az a német én úgy emlékszem a francia volt. a németnek egyébként Magyarországon még van is valamennyi értelme (angolnál kevesebb), nade a franciának hacsak az ember nem Franciaországban akar dolgozni akkor sajnos nincs sok haszna. tanultam németet, angolt, franciát, spanyolt, svédet, szóval valamennyi összehasonlítási alapom szerintem van. németnek anno egy időben volt értelme (itt svédeknél már nincs sok), angol napi használat, svéd napi használat (nyelvterület miatt), francia és spanyol meg érdekes volt, de sokat nem nyertem rajtuk.
bár a legjobb indok az angol lecserélésénél mégiscsak az volt, hogy a diáknak túl sok sikerélménye lesz, mert könnyen tanulható egy francia/némethez képest. persze, nem véletlenül az angol lett kvázi lingua franca, remekül skálázódik tudással, egyszerű (mondanivalóra lehet koncentrálni a bonyolult szerkezetek helyett) és gyakorlatilag nincsenek benne kivételek (kb harminc gyakran használt erős igétől eltekintve).
félig viccesen: ha pedig mindenképpen a "latin jó, mert utánna könnyebben tanulnak nyelveket" szemléletet akarják továbbvinni (csak az újlatin mégiscsak jobban motiválható), akkor tanítsanak regular expressionokat és formális nyelveket. gyakorlatban társalogni pont annyira lehet velük, mint latinul. viszont későbbi nyelvtanulást tényleg nagy mértékben segíti, ha az ember regexpben gondolkodik nyelvtanulás közben. mivel a kivétel pedig vagy definiált, vagy nem elfogadott, innentől tiszta logika.
89re: svédeknél nálunk a képzésben csak írásbeli vizsgák vannak. fogalmazás mégis működik, ha nincs vezérfonal vagy irreleváns a tartalom (tehát alapvető fogalmazásbeli hibák vannak), akkor visszadobják. rekorder beadás nekem 114 oldal volt, bár abból kb 35 oldal volt tiszta szöveg (meg 70 oldal programkód és diagrammok/ábrák). mondjuk ez egy 7.5kredites beadás volt, olyan 60 órányi tiszta dokumentációval (kurzus célkitűzéseit ott kellett bizonyítani, hogy sikeresen elérte az ember). 8-12 oldal közöttiek teljesen megszokottak egyébként, eléggé sok olyan terjedelműt kell írni.
Új hozzászólás Aktív témák
- GAMER PC - R5 5500/RX 5700 XT 8GB/16GB RAM/500GB SSD/600W/W11 PRO
- GAMER PC - 5 5500/RX 6600 XT 8GB/16GB RAM/512GB SSD
- GAMER PC - Intel i5-14400F/RX 6600 XT 8GB/16GB DDR4/500 GB SSD
- ASUS X571G (Core i5-9300H / Nvidia GTX1650 4GB / 16Gb / 256GB / 15,6" IPS / Win11) Garancia
- Számlával, Garanciával, AMD Ryzen 7 9800X3D
- VeryBig! Akciós! Dell Precision 7760 i7-11850H 32GB 512GB SSD RTX A5000 16GB 17" FHD 1 év garancia
- Apple Watch Series 8 Silver aluminum 45mm / e-Sim / 6Hó Garancia
- BESZÁMÍTÁS! Sapphire B650M R7 8700F 32GB DDR5 1TB SSD RTX 3070 Ti 8GB Zalman S2 TG EVGA 850W
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 256GB Midnight -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3650
- Samsung Galaxy S9 FE / 6/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


