Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hakuoro

    aktív tag

    válasz Apollyon #33 üzenetére

    Sokat fejlődött a linux az utóbbi pár évben,de nem eleget. A Windows 10-et tavaly október óta használom. Végigkövettem, ahogy az első viszonlyag stabil build-től pár bugos relase-en át a nyára kiforrott rendszerré érett. Vonatkoztasunk el a beépített hátsó kapuktól, a biztonsági problémáktól. Ahol csak lehet ki kell kapcsolni ezeket. A játékokkal nem volt sok bajom az elmúlt közel egy évben. Szinte mind rendesen futtott a kezdetektől: Dota2, CS GO, Skyrim+enbosst, Team Fortess2, Far Cry3, Stalker, Risen1. A grafikus felületettel voltak csak problémák, a menü feketévé vált, explorer.exe elszált, stb.
    Időnként rámtör a linuxozhatnék és felrakok valamilyen disztrót. Régebben Ubuntuval illetve Elementary-val próbálkoztam. Egy közepes gépen már jóll futnak. Netezni megfelelőek, bár nem tökéletesek. A font rendering is furcsa lehet egy kezdő, windowsról átálló számára. Egyes weboldalakon is megfigyelhetőek artifactok, pl. CNN.
    Az office programok esete megint csak egy + hátráltató tényező. A legtöbb cégnél, intézménynél Microsoft Office a rendszeresített programcsonmag. A dolgózók ezt ismerik, ezt szokják meg és ha hajlandóak lennének is egy ingyenes alternatívát kipróbálni, kedvüket szegi a formátuimok nem megfelelő kezelése. Pl. Office 2007-ben wordben elkészített táblázat teljesen szétesik Libreofficeban, és vice versa. Ahogy észrevettem e téren is van javulás, de kritikus munkafeladatok esetén ezek a hibalehetőségek nem válalható kockázatok.
    A játékok hiánya csak hab a tortán. Szomorúan olvastam fenntebb, hogy a Vulkán sem hozza meg a várt áttörést. Egy újabb elszalasztott lehetőség.
    Az Arch elég stabil rendszer, de kész kínszenvedés beállítani. Mostanra, hogy már legalább 10-szer megcsináltam, sikerült kitapasztalni a főbb buktatókat. DE mindig maradnak apróságok, amik nem megfelelően müködnek és valószínűleg a forrásuk „user error”. :DDD
    Azzal nagyon nem értek egyett, hogy egy rendszer elterjedésével romlik a minőség. Igaz, hogy több lesz a nyafogás a fórumokban apró-cseprő problémák miatt, de több szem többet lát. Egy tízszer nagyobb felhasználói bázis sokkal több hibába futhat bele. Most olyan bagatel hibák is évekig fenmaradhatnak, mint hogy a Chromium nem az általam beállított kurzort használja gnome alatt. Firefox-al és a többi programmal tökéletesen müködik. :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák