Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Secretive

    aktív tag

    Leszögezem, a cikk és a stílusa is tesztett nekem, szerencsére nem éreztem egy erős gerillamarketinget,ami jó, viszont minden hasonlóan kibontott 'óvációt' nagyon óvatosan kezelek. Az itthoni nettó 220ezer audiophile körökben tényleg bagatell összeg, de ez nem jelenti azt, hogy olcsóbban, vagy sokkal olcsóbban nem lehet összerakni (venni) egy komoly erősítőt. Újban nehéz, ezt nem vonom kétségbe. :)
    A nyers paraméterek és gyönyörű megépítés mindig és mindenben szépen mutat, elég sokan kint is vannak a piacon sok típussal. Szerencsére a cikkíró nem ezt a részét feszegette, hisz abban azért minden hifista (high-end és audiophile rajongó) is egyetért, hogy egy erősítőt nem a tömege, a papíros paraméterei vagy belső szépsége alapján lesz tuti jó, és a legtökéletesebb teszt a saját meghallgatás. És itt jön képbe, az ahány fül, annyi szokás, és igény tapasztalat témája...(a süketeteket vagy zenei hallás nélkülieket most ne is keverjük ebbe bele) és az ezt hordozó rengeteg szubjektivitás, a hallgatott zenétől, stílusoktól, azok forrásaitól, a hangfaltól (pl. méret,típus) a szoba akusztikán át mindenig, hisz minden rendszert az alkotóelemeivel együtt összességében kell megítélni, amiben az erősítő 1 elem, de nem biztos, hogy a láncolatban miatta lesz jó, jobb vagy rossz valami. Nem egyszerű a téma, sokan éveket, évtizedeket áldoznak a NEKIK optimális rendszer megtalálására vagy összerakására (hogy közben hány kistelepülés éves költségvetését költik el,azt ne is firtassuk). Persze nagyon szívesen kipróbálnék én is hasonlókat, ha sikerülne eleve elhesegetni a 'már előre tartok tőle' dolgokat. :)

    Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

  • Secretive

    aktív tag

    válasz pechman8 #18 üzenetére

    kezd eldurvulni a helyzet! :DD

    az első 10 soroddal egyetértek, a többin meg szarrá röhögtem magam! :D

    nem, nem azért,mert még sosem hallottam jó rendszert, vagy olyat,ahol a dobos szaros alsógatyájának szétkenődése a széken ne zavart volna bele a hangképbe, hanem azért, mert:

    -a hangfal sosem tűnik el, max. ha a zenekar elé áll és eltakarja, vagy nincs is hangfal, de akkor te állsz kint az esőben és hallgatod őket, mindenhonnan, hiszen a zenekarban lévő hangszerek is mindenhonan szólnak, nem a 2 első sztereódból. ha meg a zenekar elindul (te komolyan ilyen sok zenekari zenét hallgatsz?), akkor a hangok aztán jönnek mennek összevissza!
    - te mégis honnan a batyúból tudod, hogy egy adott cintányérnak mégis hol kéne szólnia? mihez képest? a kinti koncerthez képest,ahol sosem ugyanazon a megszentelt ponton állnak a zenészek....vagy van egy stúdiófelvételed és csak és kizárólag ahhoz viszonyítod (totál helytelenül), hol ült a kedvenc kisdobosod,amikor püfölte a cineket?

    -belekalkuláltad az egészbe azt is, hogy a zenészeknek is lehet szar napja és sosem játszanak egyformán?

    - én nem tudom, te eddig min hallgattál zenét, de az én rendszerem már 2 évtizede a zenészek súlyát (audiophileknek értsd: tömegét) is kiírja a kijelzőre (ami sajnos mindig más,ahogy öregszenek, egyre csak nő a súlyuk), nemhogy a magasságát!

    -rengeteg szuvas fog és gennyes torok teszi tönkre nap mint nap a hangképet, illetve bocsánat, azt a hangérzetet,amit mindenki másképp él meg, akkor is, ha nagyszínpad előtt,akkor is, ha nagypusztában hallgat nagy vagy kis zenekart vagy akárcsak a kis kéglijében vagy nagy hifitermében.

    - ha a jó hi-fi nem zavarja a szomszédokat,akkor k@rvára halkan hallgatod (miért nem eszel fel egy fejhallgatód helyette?), ha egy áriázó operaénekes nem kergeti halálba a szomszédokat,akkor szerintem meg épp sminkel....ha a te 'hifid' mellett teljes hangerőn tudsz beszélgetni,akkor az nincs több, 2x3 W-osnál, vagy a hifid a szomszéd házban szól.....stb. de maradjunk annyiban, hogy minden viszonylagos!

    a rotelt én kidobnám a francba, és nem is erőltetném, vagy inkább nem egy kettőfeles gránittömböt raknék alá, hanem egy 80kilós régi malomi őrlökövet, de azt is a tetejére!

    Ja és 'Minden tiszteletem a nálam okosabbaké!'

    :D :DD

    elnézést, ha nem adtam sok hasznos tanácsot, csak futó észrevételeim voltak, a lényeget úgyis hamarosan 'megkapjuk' ! :)

    Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

  • Secretive

    aktív tag

    válasz #71562240 #41 üzenetére

    a lényeget értettem, az előadásmódját viszont nagyon firtatom. ugyannak az embernek 2 szín egyáltalán nem biztos, hogy ugyanazon árnyalattal képződik le az agyában, ettől még mindkettő lehet jó színlátó, ugyanilyen a hangzás és hallás is.....vannak irányvonalak (gondolatok, elvárások, élmények), vannak (mérhető) sztenderdek, és van az audiophilizmus, ami ezek egyvelegének egy speciális keveréke.
    nem szedtem én darabokra, csak a gondolatmenetébe beleerőszakolt lehengerlő igény megjelölések fantasztikus viszonylagosságával illusztráltam a valós, sokkal-sokkal bonyolultabb problémát annak megítélésére, hogy mégis mitől lesz jó egy hifi rendszer vagy erősítő.

    Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

  • Secretive

    aktív tag

    válasz vinee77 #47 üzenetére

    én nem szídok semmilyen erősítőt,amíg nem hallom...
    viszont úgy indulok neki, hogy mindegyik 'rossz', az erősítő dolga, hogy meggyőzzön az ellenkezőjéről! :)

    a Pio A90-91D belseje is gyönyörű tervezés, de 1-1 fotó megbambulásán túl ez engem soha nem érdekelt, felőlem lehet ronda is (de csak a belseje), mert
    1. alapvetően kívülről van jelen,
    2. egyetlenegy lényeges része van,az pedig a hangja! :D
    (ezt a piot nem ismerem, viszont biztos nem nekem való)

    Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

  • Secretive

    aktív tag

    válasz vodkaboy22 #59 üzenetére

    nem biztos, hogy ezt Te úgy (meg)értheted,ahogy azt egy hithű audiophilológus, ideológus, idiotológus...stb...lógus hiszi vagy 'tudja', :DD hisz az audiofil elméleti irányzatok (hatás-kölcsönhatások a hangzásra, a hang érzékelésére) javarészt erről szólnak,nem mondom, hogy mind hülyeség, hallottam én is úgymond hasznos és érzékelhető változást hozó dolgokat is, nem csak,amit hiszek, vagy sugallják, hogy hinem, hallanom kell, hogy érzékelem....de sok benne a transzállapot és transzban nehéz józanul gondolkodni, hát még józanul 'hallani'. :)

    ne értse félre senki, én nem vagyok semmi jónak az ellensége, bár egy alapvetően nagyon jó (szerencsésen és tudatosan összeállított és nem utolsósorban BEÁLLÍTOTT ÉS BEMÉRT!) rendszeren (nem kommersz cuccokra gondolok, de nem is az elnagyolt árú ún. audiophile vagy high-end kategóriába tuszkolt cuccokra) ezek a kábelcsavargatások hangzásra gyakorolt hatásai többnyire a 7. érzék ingerküszöböt (1-2% vagy azalatti vagy csak saccolom részednyi élménytfaktort) súrolják...(persze, ha egy gyenge minőségű kábelt csavargatnak,ott lehet akár hallható hatás is) nyilván, és ha valaki gatyamadzaggal összekötve hallgatott eddig zenét, ott bármilyen más kábelcsere drasztikus változásokat hozhat (és akkor akár még a csavargassuk erre-arra is belefér).

    egyébként úgy vagyok vele, hogy mindenki azt és arra csavargassa,amit és amerre csak akarja! :DD

    Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

  • Secretive

    aktív tag

    válasz #71562240 #58 üzenetére

    elnézést,az aláírásom nem e témára adott hozzászólásaim alaptéziseként készült, de ha relativizálni akarsz, vagy mindenképpen úgy érzed, ez segíthet elfogadni mások és így az én véleményem is teljesen (anélkül, hogy azt negatívumként éled meg),akkor én feltétel nélkül hozzájárulok, hogy ezt így éld meg! :)

    a gondolataim, és a hallójárataim is szabadok, van mihez képest viszonyítási alapom is a témában, tehát nem csak légbe kiáltott rezonanciahányadossal akartam megtörni az esetleges egyhangú vagy mélyszántású gondolatokat, csak 1 apró porszemnyi véleményt formáltam, némi iróniával fűszerezve. a fórum erről szól, véleményekről, egyetértésről,vállveregetésről vagy épp véleménykülönbségek ütköztetésésről.
    ebben van valami rossz? remélem még nincs. :)

    Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

  • Secretive

    aktív tag

    válasz vinee77 #53 üzenetére

    icipici kiegészítés a 'gondolataidhoz'

    "(azért ha belenézel az elárul valamit róla )
    főleg ha ért hozzá az illető"

    semmit nem árul el (legalábbis nekem nem), éns sokba néztem, sok olyanba is,ami hű- és -ha is volt, amíg bele nem hallgattam , egyik se árult el semmit sem,pedig fagattam őket, miután bekacsoltam,akkortól viszont mindegyik nyomta a süket dumát, soknak meg köze nem volt ahhoz hangban,hogy hogyan épült fel vagy milyen gondosan tervezték....

    "a legfontosabb láncszem a hangfal a képletben"

    ezt én meg úgy gondolom, hogy egy rendszer (mint majdnem minden rendszer) jósági tényezőjét a leggyengébb láncszem határozza meg, tehát nem a hangfal a legfontosabb,hanem az, hogy melyik a leggyengébb részlete az egésznek...persze sokkal könnyebb bűnbakot találni, ha egy jó hangfalpárod van,mert az csak könnyít a szűrésen.
    A jó hangfal pedig nem attól jó, hogy valaki(k)nél ez vagy az jól muzsikál,vagy ezt vagy azt sztárolják, hanem attól, hogy A HANGFAL NÁLAD is (a Te környezetben, a Te akusztikádban, a Te komponenseiddel is) JÓL MUZSIKÁL! Ezért van mindenből sok belőle, hogy meg lehessen találni a hozzád illőt, a Neked megfelelőt. :D

    Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

Új hozzászólás Aktív témák