Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    No, pont most néztem ezt a procit... És olvasva az összegzés részt azét meglepődtem.
    Mármint, hogy mára mennyit változott az ár. Hát nem sokat.

    De ha megnézzük, hogy mennyibe kerül mondjuk egy i7 3770k és egy fx 8350 és összehasonlítjuk a relatív teljesítménykülönbségüket, ami a cikk szerint kb 17%, akkor azt látjuk, hogy az AMD megoldását még magasabb fogyasztás esetében is érdemesebb választani.
    Kicsit meglepődtem az itthon kapható webshopos árakon.

    i7 3770: átlag 80.000 forint
    fx 8350: átlag 50.000 forint

    Azért brutális, hogy több, mint 60%-kal többe kerül az Intel akkori csúcsa miközben az AMD-hez képest mindössze 17%-kal gyorsabb, átlagban persze.

    Ahogy nézem az i7 2600k is még mindig 70k fölött van átlagban... és alig 4%-kal gyorsabb csak, mint az AMD megoldása...
    Ha most vennék új gépet - még csak álmodozás szintjén vagyok - egyértelműen az AMD-t választanám. Nem is kérdés... Az alap programoknál az a pár % különbség nem igazán számít amiket használok (ps meg irodai), ellenben játékoknál már minimális a különbség, így az ár meg döntő tényező.

    30k forintos különbséget meg fogyasztásban elég sokáig tartana behozni. Tekintve, hogy igazából pl Drit 3 alatt olyan 60w-tal fogyasztott többet az fx 8350, mint az i7 3770 - ami ugyan nem kevés de számokban kifejezve óránként 3 forinttal fizetnék többet az AMD-s proci miatt. Ugye úgy számoltam, hogy 1kw/h kb 46 forint, de ha jövőre rezsicsökkentés megint, akkor még annyi se. Az a 60w különbség pedig ezek alapján durván 3 forint-ot jelent óránként többletben.
    Ez alapján az a 30.000 forintos különbség durván pont 10.000 óra játék alatt térülne meg. De ha beleszámoljuk az üresjáratot is és próbálunk reálisabbak lenni, akkor is legalább 7-8.000 óra kell az árkülönbözet megtérülésére... Ami brutálisan sok. Még ha napi 6 órás játékkal is számolunk - ami már durván extrém akkor is kb 3,5 év mire megtérülne a drágább proci...

    No mindegy, szóval összességében repect az AMD-nek! :R

Új hozzászólás Aktív témák