- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Plazma TV topic
- Vezetékes FEJhallgatók
- Azonnali fotós kérdések órája
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Milyen videókártyát?
- Bluetooth hangszórók
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Kernel
nagyúr
Megint csak ugyanazt hajtogatod, mintha falnak beszélne az ember. Ha kiszúrsz egy autógumit, akkor az rögtön felrobban?
Épp azt magyaráztam, hogy lokálisan egy kis zárlat kiégetheti önmagát és ennyi Volt, ezt már 40 éve is tudta a technika.
A metál-papír kondenzátorok elektródjait a hordozó papírcsíkra gőzölögtetett vékony fémbevonat (pl. horgany) alkotja. A kondenzátorban két ilyen módon előkészített, összetekert fólia található. Az elkészült tekercs lényegesen kisebb átmérőjű, mint a fóliakondenzátorok. Zárlat esetén az érintett terület fémbevonata elgőzölög (mindkét fegyverzeten), így az átütés helyén vezetőanyag már nem marad, a zárlat megszűnik. Ezért nevezik a kondenzátoroknak ezt a típusát önjavítónak.
(#51) Duracellm...
Persze, csak épp azt fejtegettem előzőleg, hogy esetleg nem is kell annyi áram, illetve el tudnék képzelni további kompromisszumos lehetőségeket, most ezen felesleges rugózni, ami még ki sincs találva.
Tudomásul kellene venni, hogy a cikk alapjául szolgáló kijelentés még a kutató részéről is csak egy hipotézis, ami nem biztos, hogy teljesítve lesz, esetleg csak megközelítve.
Új hozzászólás Aktív témák
- iPhone topik
- Búvárkodás
- Path of Exile 2
- Feltörték a regisztrációmat vagy elvesztettem a belépési emailcímet, 2FA-t
- CURVE - "All your cards in one." Minden bankkártyád egyben.
- Kávé kezdőknek - amatőr koffeinisták anonim klubja
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Vége a gamer PC-knek? Cloud Gaming 2025-ben
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- További aktív témák...
- Apple iPhone 14 128 GB Fehér 1 év Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- Samsung Galaxy A53 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! HP ProBook 655 G10 - Ryzen 5 PRO 7530U I 16GB I 256SSD I 15,6" FHD I Cam I W11 I NBD Gari!
- Telefon felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 64GB RAM RTX 5090 32GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest