- Steam Deck
- Milyen alaplapot vegyek?
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- UHD filmek lejátszása
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Autós kamerák
- NTFS, exFAT, FAT32 – Melyiket válaszd és miért?
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Apple asztali gépek
- Nem tetszik a Procon-SP-nek, hogy a Nintendo távolról kivégezheti a Switch 2-t
Új hozzászólás Aktív témák
-
#16939776
törölt tag
Ehhez az "5 perc" hez is, egy komolyabb laptoptöltő méretű töltőfej szükséges, ami se nem könnyen hordozható, se nem olcsó. És a gyors töltés állt. olyan helyzetekben kell amikor pont nincs a belsőzsebben nálunk egy negyed tégla méretű töltőfej.
Ha összekombinálnák az usb 3x szabvány 20V/5A-es opciójával, a veszteségekkel együtt (melegedés, belső DC-DC hatásfoka) 8-15 perc alatt lehetne feltölteni egy átlagos telefon 8-12Wh-s "telepét"
Ehhez kellene hogy minden lakásban legyen olyan PC/monitor/laptop ami rendelkezik 100W tartalékkal tápegység szinten és egy szabad USB3X portal, illetve olyan szabványos kábel, amely ezt a 100W-ot biztonságosan átviszi, a készülékek károsodása (égés) nélkül.
-
Jaja. Nyilván a józan ész határain belül fog működni. Ha 5 perc kell neki, hogy biztonságos legyen, akkor 5 perc lesz.
Egy F1-es autót is megtankoltak pár másodperc alatt 200 liter benyával, amíg tankoltak futam alatt, szóval lehetséges a dolog, mégis egy vékony töltőpisztollyal vacakol mindenki a benzinkúton percekig... -
duke
aktív tag
Persze ha no a belso ellenallas, akkor az a toltoaramot is csokkenti, de hat ez az egy perc alatt toltsuk fel akut, ez amugy is egy eltulzott baromsag. Nehogy mar tenyleg 200 Amperrel toltsuk a telefont. Ha fel ora alatt feltoltodik, vagy 10 perc alatt felig, az szerintem mar boven elegendo barkinek.
-
Kernel
nagyúr
Mindenesetre a belső ellenállás növekedése ellentmond a gyorstöltés követelményének. Töltés közben a belső ellenállás nem csak az áramot korlátozza, de a rajta felszabaduló hő a melegedést, energiaveszteséget is növeli, emiatt az alkalmazható töltőáram mértéke is csökken.
PTC-ellenállás jellegű anyagot lehetne talán bekombinálni, vagy egyéb lehetőségeket is el tudnék képzelni, nem beszélve arról, ami így kívülállóként el sem képzelhető, mert ezt jobban tudják azok a kutatók, akik ott vannak "tűzközelben".
Ezért is vicc kategória így távolról, látatlanban okoskodni, persze ez a cikkekhez hozzászóló Prohardver-szekció rengeteg űrkutató szakértőből is áll, ezt már tapasztaltan, hogy igen okos emberek járnak errefelé.
Akik nem szívesen segítenek a NASA-nak, mert a tudást inkább magyar fórumokon adják le, nemes gesztus ez valójában. Igaz, néha alapvető fogalmakkal nincsenek tisztában, de mit számít az...
-
duke
aktív tag
Biztos vagyok benne, hogy azok akik kepessek letrehozni egy ilyen nanotechnologias kondit, azzok kepesek ugy attervezni, hogy szandekoltan lerontsak a vezetokepesseget, vagyis hogy noveljek a belso ellenalasat.
Feluletessen atgondolva, ha nincs mas megoldas, akkor kovetkezot csinalnam.
A kondenzatort felosztanam 100 fele, es mindegyikkel sorba kotnek egy kis erteku ellenallast. Magyaran 100 kisebb, egymastol elszigetelt parhuzamossan kotott kondibol raknam ossze az egesz akkut. Ha valamelyik zarlatos lesz, akkor szazad akkor zarlat lesz, plusz az ellenallas tovabb csokkenti a kialakulo aramot.Egyebbkent a Tesla ceg az elektromos autoja akkumlatorat pont ezert epitette fel 7104 darab, a sima laptopokban is hasznalt 18650 -es cellabol. Serules eseten a kis cellak, kulon kulon, nem okoznak tul nagy zarlatot.
-
Komplikato
veterán
Az önkisülő kondenzátorokon kívül lehet találni a weben olyan "elmebetegeket" is akik ennek ellenére is csinálnak belőle energiaforrást. És még élnek ...
-
duke
aktív tag
Tenyleg felesleges a panik a zarlatos kondenzator miatt, mert baromi egyszeru korlatozni a nagy aramokat.
Egyszeruen magaba a kondenzator testebe anyagaba ellenallasokat kell elhelyezni. A kis erteku, sac per kb tized ohm nagysagu ellenalasok kis aramnal jelentektelen veszteseget okoznak. De a nagy aramok kialkulasat jelentossen korlatozzak. Szoval ugy kell megtervezni, hogy aze ne legyen tulsagosan kicsi a belso ellenalasa. -
Kernel
nagyúr
Megint csak ugyanazt hajtogatod, mintha falnak beszélne az ember. Ha kiszúrsz egy autógumit, akkor az rögtön felrobban?
Épp azt magyaráztam, hogy lokálisan egy kis zárlat kiégetheti önmagát és ennyi Volt, ezt már 40 éve is tudta a technika.
A metál-papír kondenzátorok elektródjait a hordozó papírcsíkra gőzölögtetett vékony fémbevonat (pl. horgany) alkotja. A kondenzátorban két ilyen módon előkészített, összetekert fólia található. Az elkészült tekercs lényegesen kisebb átmérőjű, mint a fóliakondenzátorok. Zárlat esetén az érintett terület fémbevonata elgőzölög (mindkét fegyverzeten), így az átütés helyén vezetőanyag már nem marad, a zárlat megszűnik. Ezért nevezik a kondenzátoroknak ezt a típusát önjavítónak.
(#51) Duracellm...
Persze, csak épp azt fejtegettem előzőleg, hogy esetleg nem is kell annyi áram, illetve el tudnék képzelni további kompromisszumos lehetőségeket, most ezen felesleges rugózni, ami még ki sincs találva.
Tudomásul kellene venni, hogy a cikk alapjául szolgáló kijelentés még a kutató részéről is csak egy hipotézis, ami nem biztos, hogy teljesítve lesz, esetleg csak megközelítve.
-
Zeratul
addikt
Csak annyi hogy a kondenzátor nagyságrendekkel gyorsabban adja le az energiát, ha ez belül átüt akkor az robban. A mostani szuperkondenzátorok töredékét tudják azon térfogaton tárolni mint az akkuk, itt pedig az akkukat jelentősen meghaladó tároló képességű kondenzátorokról álmodoznak ami a zsebükben akarnak hordani.
Nagyon elfelejtkeztek egyesek a Samshit legutóbbi telefon buktájáról ami elvitte a teljes üzletági profitot a kigyulladó akkuk miatti visszahívás miatt.
-
#16939776
törölt tag
Később a felhalmozott energiamennyiséget mondjuk gyorsan "átdobni" a másik kapacitásba. Ehhez nem kell Paks 2.
Még ha melegedésre is tervezed a töltő és az eszköz közti kapcsolatot akkor sem egyszerű 200-1000A-t átvinni a kettő között, kell nagy felület és megfelelő kontaktus nyomás ami minimalizálja az átmeneti ellenállást.
Itt egy amphenol bontható csatlakozó 200A-re:[link] képzeld el egy hordozható eszközön, pl telefonon.
-
Kernel
nagyúr
Ami mégsem akadályoz meg minden balesetet.
De most már az akkut is betiltanád? Magad írod (lényegében), hogy nem szól előre, kondi sem szól előre. Akkor mi a különbség, ilyen szempontból?
Ha nem lehet előre jelezni, jól meg kell csinálni mindkettőt. A külső zárlat elleni védelem ugyanúgy megoldható elektronikusan, mint akkunál is.
Egyes kondenzátorok már az ősidőkben is rendelkeztek olyan "öngyógyító" effekttel, ahol zárlat keletkezett a belsejében, ott az a rész elpárolgott, zárlat megszűnt.
-
Kernel
nagyúr
Ilyen alapon a házak felrobbantását "szolgáló" gázt már régóta be kellett volna tiltani, legyen az vezetékes vagy palackos. Évente mennyi tragédiát okoz, mégis használjuk.
Úgy látom, többen tévútra szaladnak itt.
Azok is, akik következetesen akkuról beszélnek, holott ez kondenzátor, amit már korábban kifejtettem, csak ilyen témákban a cikkek elolvasása után sokan rögtön írnak, vissza nem olvasnak.
De te is elcsúsztál kicsit, amikor nem a lényeget nézed, vagyis az áramforrás belső ellenállását. Ha akkuból fejlesztenének hasonlóan alacsony belsőellenállású példányt, akkor az is képes lenne hasonló gyorsan leadni és felvenni energiát.
Márpedig, ha valamit gyorsan akarunk feltölteni, akkor szükség van a minél alacsonyabb belső ellenállásra, épp ezt célozzák a kutatások, én kérek elnézést.
-
Kernel
nagyúr
válasz
Kronos3000 #45 üzenetére
Csak arra is kellene gondolni, hogy ha a töltőben van megfelelő tárolókapacitás, azt hosszabb idő alatt kis teljesítménnyel is fel lehetne tölteni, miközben ott figyel készenlétben a konnektorba dugva.
Később a felhalmozott energiamennyiséget mondjuk gyorsan "átdobni" a másik kapacitásba. Ehhez nem kell Paks 2.
-
Zeratul
addikt
Beri, Ribi: Úgy néz ki nem vagytok tisztában a kondenzátor működésével és annak meghibásodásának következményével. A kondenzátor fegyverzetein fizikailag tárolja a töltést, ahonnan csak annak anyagminősége szabja meg a töltésvándorlás sebességét. A galván elemek esetén a kémia reakció sebessége szabja meg, ami sok nagyságrendileg alacsonyabb mint fémek (amiből fegyverzet felépül) elektromos vezetési sebessége.
-
Kronos3000
senior tag
A gyorstöltéssel a probléma a rövid idő alatti nagy áramigényből fakad.
Egy kis számolgatás:
Tegyük fel, hogy 1 A-rel kell tölteni egy 3000mAh-s aksit 3 órán át. A veszteségektől nagyvonalúan tekintsünk most el.
Ha "csak" 1000x-esére akarjuk gyorsítani a töltést, akkor (3*3600"/1000) 11 másodperc alatt feltöltődik az aksi, de ehhez 1000 A-es töltőáram kell.
Ezt kikerülendő lehet növelni az aksi feszültségét. Kézi elektromos eszközöknél ez max. 24 V szokott lenni. Ezzel kb. 6x-osára nő a töltőfesz. (24V/4,2V) Ezzel az 1000A-es töltőáramot 175A-re csökkenthetjük. Ez még mindig igen vastag kábelt igényelne.Nézzük teljesítmény oldalról. Ha 1000mAh-s aksit akarunk 10 másodperc alatt feltölteni: 3,7V-tal számolva az aksi 3,7Wh energiát képes tárolni. Ennek 10 mp alatti feltöltéséhez (3,7*3600/10) 1332W teljesítményt kell biztosítani. Ez hálózatról nem gond, de egy 1,3kW-os táp nem kicsi és nem olcsó még kapcsolóüzemben sem. És ugye még jönnek a veszteségek. A gyorstöltést pedig csak 1000x-esnek vettem nem 30.000x-esnek.
-
-
Beri
addikt
Gondolom te is örülnél, ha felrobbanna az autódban az a temérdek benzin. Tudom, vótmá', de még mindig nem érted, van ilyen.
Energiát akarsz magaddal vinni valamilyen formában. Sok energia, kis helyen, rövid idő alatt az álmoskönyv szerint rosszat jelent. Tenni kell ellene, hogy ez ne következzen be, ennyi az egész. Vagy le kell mondani az egésznapos, akkuról, 10 collon macskásvideónézésről. Az is egy opció. -
gabor.79
tag
Teljesen felesleges bármilyen akkumulátortechnológia fejlesztése, ha kiindulunk abból, mire képesek a programozók.
Javult-e például a telefonok üzemideje az utóbbi években? Csak azoké, amelyekben növelik az akkumulátor méretét, Pro és hasonló sorozatok több mint 150 gramm tömeggel.
A szoftverek mindig többet és többet tudnak, és emiatt az étvágyuk nő. Miért gondolja bárki is, ha elterjednek egy mai szemmel mondjuk 100 000 mAh-s akkumulátorok, hogy akkor a fejlesztők nem készítenek olyan műveket, amik ugyanígy egy-két nap alatt lemerítik? "Tegyünk bele még több szolgáltatást, hisz elbírja!"
Mindig korlátok kellenek a fejlődéshez, nem pedig a szabadság. Ha nem nő az akkumulátorok kapacitása, akkor a programozók lesznek kénytelenek hatékonyabban dolgozni, amivel mindenki jobban jár.
Nagyon jó analógia történt böngészőfronton hat-hét éve, amikor újraírták a Javascript motorokat, lásd Google Chrome. A mai browserek a végletekig kihegyezett technológia csúcsai, innen már nehéz továbbfejlődni, és mégis: pár reklámmal ki lehet akasztani a legerősebb vasat is. Gyorsabbak a mai weboldalak, mint húsz éve? Mert a hardver és a sávszélesség sokkal-sokkal jobb.
-
Barret001
addikt
Nagyobb méretben nem lesz ebből soha semmi.(kicsiben még jó lehet)
Sosem fognak elterjedni még telefon méretben sem! Aki érti a feltöltés módját,az csak röhög egy jót.
Egyetlen egy elektromos autó gyorstöltése is megoldhatatlan feladat otthoni hálózatról...
Akkor mi lenne ha országban elterjednének az ilyen akkuk??? Még ha fizikailag megoldható is lenne,
kellene mellé még 4-5 paks,és teljes országos ujravezetékelés -
wolfman
veterán
Igen, amikor valaki levezeti, hogy ez miért nem kivitelezhető az általa megtanult (valószínűleg tökéletesen pontos) tanulmányok alapján, vagy miért veszélyes, akkor mindig elgondolkozom, hogy hátha egy új technológiának sikerül megbassza a fizikát és utána onnantól kezdve mégis csak azért működik a felvázolt elképzelés, mert át lehet hidalni (mondjuk a nanotechnológiával) az adott korlátokat. Vagy ha feltalálnak egy új anyagot, ötvözetet, amit tudnak felhasználni az akksikban, akkor lehet annak a tudása már elegendő lesz egy adott méreten nagyobb kapacitású stabil működésű akku előállításához.
Szóval azt is figyelembe kell venni, hogy a technika is folyton változik, fejlődik, főleg az elmúlt 50 évben durván ugrásszerűen, szóval bármikor bekerülhet egy olyan egyenlet a képletbe, ami áthidalhatja a korábbi korlátokat és BUMM. Így lesz a chochapic!A baj csak az, hogy akik felemlegetik, hogy a nagy bejelentések ellenére még sincs egy beg..szott változás sem akkumulátor témában, igazuk van.
-
Duddi
aktív tag
Na mert ha rövidre zársz egy erős Lítium ion akkumulátor az abszolút biztosságos és nem sülhet el rosszul.
Hallottam egy emberről azt hiszem Thomas Edison volt és egy borzasztóan veszélyes új találmány ellen kampányolt amellyel nem csak embert de egy marhát is meg lehetett ölni. Ez a találmány Nikola Tesla váltóárama volt és Edison bebizonyította hogy ha felelőtlenül használjuk halálos fenyegetés bárkire. Ennek megfelelően azóta se használja senki. És ez így van jól!
-
sesshou
senior tag
A legjobban azt szeretem ahogy ilyenkor mindenki elvonalbeli szakemberre vallik es rögtön megtalalja a hibát "tul gyorsan megy az a vasparipa ilyen ilyen sebesseget nem visel el az emberi test" + ha mar short circuit rol beszelunk ralehet keresni a battery short circuit ra is.
-
Felhőtakaró
tag
De jó szóval a Kabátunk lessz az aksi? (lépkedéssel meg feltöltjük)vezeték nélkülivel meg a telónkat a zsebben..
-
Kernel
nagyúr
Csak kondenzátornál kicsit átértelmeződnek a dolgok, ha azt egyszer bevezetnék, akkor nem 4,2 V-ra töltenék, hanem mondjuk a példa kedvéért 50 V-ra, vagy amit elbír, illetve step down konverterrel lekezelhető.
Kisütni lehetne egészen 0 V-ig, de az áramkörök már hamarabb lehalnak, pár volt maradna benne elvileg.
Innen kezdve a tárolóképesség nem Ah-töltésről vagy kisütésről szól, hanem Wh, illetve joule energiamennyiségről. Az Ah ugyanis önmagában nem határoz meg energiamennyiséget, csak adott feszültségértéken jelent valamit, ilyen szempontból. Ez Li-ion akkunál is változó, de átlagban 3,6-3,7 V.
Miután nagyobb feszültségtartományban működik a kondenzátor, kisebb árammal is bevihető ugyanannyi energiamennyiség, ami még így sem kis áram elvileg, de a mai technikával megoldható lenne szerintem.
Mindenesetre, ha megnézzük a cikk eredeti forrását:
“If they were to replace the batteries with these supercapacitors, you could charge your mobile phone in a few seconds and you wouldn’t need to charge it again for over a week,” said Nitin Choudhary, a postdoctoral associate who conducted much of the research published recently in the academic journal ACS Nano.
Akkor kiderül, hogy ez nem csak egy cikkíró kósza ötlete, kitalációja volt.
-
Kernel
nagyúr
Apróság, ne röhögtess. Laikus butaság.
Pont azt csinálod, mint amikor valakire rászólnak helyesírási ostobaság miatt. Azért is nagyon be tudnak sértődni... Ahelyett, hogy szégyellné magát a sötétsége, műveletlensége miatt.
Ritka dolog, amikor megköszönik a tájékoztatást.
Végeredményben pedig ez egy szakmai fórum. Ha végképp nem bírod elviselni, akkor vedd úgy, hogy nem is neked írtam. Csak másokat próbáltam megkímélni, nehogy magukba szívják a hülyeséget.
Ez ellen már csak nem lehet kifogásod...
-
zsoltti
senior tag
Havonta érkezik egy ilyen hír,
Ja és pl a Samsungnak meg a apple-nek miért lenne jó hogy nem 1 év múlva döglene be az akkú , hanem 10?? -
208
csendes tag
Én úgy gondolom, hogy ezek a kis hírek olyanok, mint a 60 éves sztaniol papir. A hadiipar legtitkosabb laborjaiban talán már van is alkalmazható eredmény, de mire ez ki fog kerülni pld mobilteló szintre várni kell pár évtizedet.
-
haxiboy
veterán
Korrekt, tényleg kéne már egy kis technológiai ugrás az akkuk terén
-
R9DEON
senior tag
Philips xeniomot vettem 5000 amperes aksi 4 napot bírja normál használat mellett mert a tököm kivolt a mindennapos töltéssel, ameddig megjön a csoda mindenkinek csak ajánlani tudom.
-
#56573440
törölt tag
Helyén kell kezelni ezeket a bejelentéseket mint mondtam, a kutatás nem garancia semmire. Majd amikor az a hír jön, hogy gyártásba került valamelyik, és a samu vagy apple ki is hozza, akkor lehet örülni. Addig ez egy laborban működő izé.
Nem mellesleg mint említették, az ilyen nagyon nagy energiasűrűségű történetek elég sok kockázatot rejthetnek, ezek kiküszöbölése, gyártásra felkészítése, nem két nap. Ebben is simán benne van hogy soha nem látod viszont egy eszközben sem.
-
joey04
titán
válasz
#56573440 #16 üzenetére
Itt azzal van a gond, hogy beharangozzák állandóan, hogy van remény, de minden évben valami más csodát harangoznak be, amiből még nem láttunk semmit. Hogy ez a média hibája, vagy akik publikálják az eredményeket, vagy máshol csúszik el a dolog, az nekem mint usernek mindegy. Átlag csak annyit lát, hogy állandóan belengetnek valami reményt, aztán nap végén ugyan úgy töltőre kell tenni az eszközt, ha kibírja addig...
-
#56573440
törölt tag
Lehet hogy ő képes belátni, hogy az, ami labor körülmények között egy pár tudósnak egyszer összejött, az nem jelenti feltétlenül azt, hogy az gazdaságosan gyártható és piacra is dobható. Persze lehet hogy tévedek, és Elon Musk is gyíkember, mert neki hagyják hogy gyárthasson rendes közeli villanyautót.
-
joey04
titán
válasz
zorrokalap #10 üzenetére
ja ha neked jó így, hogy mindig csak ígérgetnek és nem veri ki nálad a biztosítékot, akkor oké.
-
#16939776
törölt tag
Vicc a cím... ugyan úgy időbe telik bevinni annyi a energiát, és nem lehet házi körülmények között 200A CC-vel nekiállni, hogy "pár másodperc" alatt feltöltse, a több száz F-os kondenzátort.
Másik probléma a nagyon nagy mennyiségű tárolt energiával, és a kis belső ellenállással: ha netán átüt, mert a szigetelés nem bírja tovább azokat az erőhatásokat amit a gyors-töltés okoz, és 1/100..1/1000 sec alatt leadná a benne tárolt hatalmas energiát, örülni kell hogy csak az egyik kezünket vitte le tőből.
Szerintem ipari körülmények között biztonságosan, baleset mentesen üzemeltethetőek ilyen kapacitás alapú energia-bank-ok, de nem szeretném hogy ezt boldog-boldogtalan a hordozható készülékeibe építse.
-
R9DEON
senior tag
Én is az olajlobbi általi elnyomás oldalára állok.
Akik most az olajpiacot uralják 2 másodperc alatt megvennék a zöld energiát (már vannak erre utaló jelek) és ugyancsak ők uralnák az energia piacot tudva hogy az unokáik egészségesen fognak élni de ők ugyanúgy szarr@keresik magukat, ez a összeesküvés sztori nagyon gyerekes manapság még az amúgy 98% liberális gondolkodású gyerekem is nevet rajta, viszont jól hangzik, a Greenpeace állította 10+ éve hogy a bio üzemanyag mennyire környezetbarát mostanra kiderült hogy sokkal szennyezőbb mint a fosszilis energia, hatalmas hozzá nem értésre vall viszont meglovagoltak a médiát és elhitették hogy ez a helyes irány, ugyanezt próbálják csinálni az atomenergiával is.
-
wolfman
veterán
'ki ne akarna olyan akkumulátorokat használni, melyek akár másodpercek alatt feltölthetőek és akár napokig elegendő energiát biztosítanak'
Na azért legyünk őszinték, ha az akksit ugyan ennyi idő alatt kéne feltölteni mint most, de bírja napokig olyan hardverrel ami most egy nap alatt meghal, nekünk már az is több mint elég lenne (egy jó darabig). Nem kell itt hogy egyszerre minden szélsőséges igénynek megfeleljen, elég ha napokig bírja. Nekem aztán rohadt mindegy hogy 3 órát kell tölteni, csak ne merüljön már le 24 óra alatt. Még az sem érdekel, hogy csak 3000 ciklust bír ki.
még közel sem piackész a munkájuk, azonban már megtették a lépéseket a szabadalom levédésére
Aha, jó. Szóval még nincs kész, de már majdnem elkezdtétek. OK.Én is az olajlobbi általi elnyomás oldalára állok. Hihető, hogy már vannak ötletek, amikből adni is kell meg visszatartani, hogy azért annyira jó se legyen, mert akkor akik most a világ tetején ülnek, durván nagyot fognak koppanni. Higgyétek el, hogy vannak fiókok, amik tele vannak tervekkel, csak majd ha jön az idő, hogy akkor hová is kellene átcsoportosítani a bevételforrásra szánt figyelmet, ki fognak húzódni és lám, éveken belül robbanásszerűen megnőnek a nagyobbnál nagyobb áttörések.
(#10) zorrokalap: Cáfold meg kérlek. Persze, hogy egyre több embernek feltűnik a dolog.
-
.mf
veterán
"Ismét egy kutatási eredmény, mely új utat nyithatna az elektromos eszközök piacán."
Ismét egy "áttörés", ami megy vissza a fiókba. Nanotechnológia, jah. Már legalább 5 éve voltak hírek a nanotechnológiás (szén nanocsöves) akkukról, amik 5-10x kapacitással rendelkeznek, 5-10x annyi ciklust bírnak ki, és a töltésük is gyorsabb (lehet, hogy még nagyobb számok voltak, nem akartam túl nagyot mondani); mégse lett belőlük még semmi, és a nanotechnológia költségvonzata miatt kétlem, hogy lesz is. Több évtizede jönnek ezek az "áttörések". Papíron. Gyakorlatban viszont csak araszolás van.
-
-
joey04
titán
Minden évben felbukkan egy ígéretes kutatás, ami alapján majd eljön a Kánaán, aztán utána néma csend.
-
elithun
őstag
Már kezdem érteni miért mondják az ilyen új áttörésre, hogy n+1-edik.
Nem ez az első, hogy igazából mindent megoldottak, de aztán ki tudja mikor kerül, ha kerül piacra.
-
Taybore
aktív tag
Na, kb. 28 év múlva már piacra is kerülhet. Persze csak ha kedvező a széljárás...
-
Zeratul
addikt
A kondenzátor nem akku. A kondenzátor fizikai töltéstároló, az akku pedig galván kémiai.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Eladó szép állapotban levő Apple iPhone 8 64GB fekete / ÚJ KIJELZŐ / ÚJ AKKU / 12 hónap jótállás
- Samsung Galaxy S22 Ultra 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Lenovo ThinkPad T14 Gen 4 üzleti notebook - i7 1360P 24GB DDR5 RAM 512GB SSD Iris Xe W11
- Csere-Beszámítás! Sapphire Nitro+ RX 6700XT 12GB Videokártya!
- AKCIÓ! ASUS Z97-A Z97 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest