Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zord01

    senior tag

    válasz =WiNTeR= #42 üzenetére

    Ami az árazást illeti, meglátjuk hamarosan. De azt ne felejtsd el, hogy az Atomnak annó pont az volt a lényege, hogy oké gyenge, de kicsi, nem fogyaszt sokat, és olcsó. Ezzel akkoriban tulajdonképpen berobbantották a piacot, és nem azon kerestek, hogy egy gépen sok hasznuk volt, hanem azon, hogy rengeteg netbookot adtak el. Pillanatok alatt nagyon népszerű lett, még ha csak rövid időre is.
    Ugye aztán jött az Ipad, ami még inkább megragadta az embereket. Aztán a notebookok ára is lejjebb ment, és 120k-ba már egész használható gépeket lehetett kapni. A legvégső döfést pedig az adta, mikor az Intel bejelentette az ultrabookokat, ami eredetileg 1000 dollár alatti árcimkét célzott meg. Hát ebből nem nagyon lett semmi, és az eredetileg elképzelés is ment a levesbe, hogy 2 éven belül a notebook piac 40-50%-a ultrabookot használjon. Sajnos ez - szerintem - pont az árazás miatt bukott meg, mivel ma még egy használható SSD-s ultrabook bőven 300k felett van, az meg azért már inkább prémium, mint nép kategória.

    Most meg jönnek a tabletek ugye. Hát, hogy ebből a kavalkádból mi lesz, én nem tudom, csak azt, hogy nekem biza nagyon is kéne egy Wines tablett, még akkor is, ha nehezebb, mint egy Ipad, és akkor is, ha csak 4-5 órát bírná akksival. Nekem simán megérné ez a kompromisszum, hogy cserébe egy teljes értékű windows-om legyen.

    Egy ilyen Ipad, Galaxy Tab cucc nekem csak szórakozásra lenne jó, míg win-en doldozni is tudnék. Kis Logitech nano vevő egy USB-be és máris van billcsim, egerem. Word, excel, net forever...

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

Új hozzászólás Aktív témák