Hirdetés
- UHD filmek lejátszása
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Xiaomi Pad 7 Pro - fél kiló, maradhat!
- Azonnali notebookos kérdések órája
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Fujifilm X
- Milyen CPU léghűtést vegyek?
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Dell notebook topic
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
Hát nem semmi! Én inkább a net tartalmával vagyok harcban, a nagy "multizástól", pl. hogy már a neten is lassan mindenhová kukik miatt reklámokba botlasz. Hogy hogy működik maga a net a maga HTML verzióival, csak halvány fogalmam van. Miért nem lépsz a helyére ezen negatív tapasztalatok révén? Lehet bejön! Drukkolok!
-
Vesa
veterán
Az igazgató igazgat, de ez nem egy magáncég ahol az ügyvezető egyben a többségi tulajdonos is, ennek megfelelő szavazati és döntési jogokkal! A W3C egy konzorcium! Hiába akar az igazgató akármit, ha a taggyűlésen a többség ellene szavaz!
Annak pedig nyilván oka van, hogy a projectet parkolópályára tették, hiszen a szemantikus web ötletéről Berners nem mostanában kezdett vizionálni, hanem már lassan 20évvel ezelőtt, és éveken át fejlesztések is történtek a területen, tehát elég sok munka van benne.Lehet mindig egyetlen emberben keresni a hibát, csak nem érdemes, főleg, ha egy konzorciumról van szó.
-
leslieke
Jómunkásember
Grat és köszönet a munkájáért!
-
gabor.79
tag
Nem igaz, hogy az OOP-től egyszerűbb lenne az élet, ezt már egy végtelenül primitív példán keresztül is be lehet bizonyítani.
Vegyük mondjuk ezt a kódot, az IPv4-ben a 62., az IPv6-ban a 144. sorban kezdődik a setAddress metódus. Ha összevetjük őket, majdnem teljesen megegyeznek, a legnagyobb küldönbség az IPv6 147.-164. soráig tartó feltétel, azon felül van egy reguláris kifejezés ellenőrzés, utána az IPv4-ben egy értékellenőrzés, majd a végén a privát adattagok írása. A megegyező részek csak paraméterben térnek el (például a reguláris kifejezésben), de a kód megegyezik,
Tehát egy folyamatábra:
setAddress()
közös();
ha (IPv6) { ... }
közös(paraméter1);
ha (IPv4) { ... }
közös(paraméter2);
}De mivel nem ilyen egyszerűen lett megvalósítva, a közös részek a két osztály metódusaiban ismételve vannak, így kétszeres a hibázás lehetősége.
Persze a közös részeket kitehetnénk egy-egy függvénybe, de akkor ott vagyunk, hogy ez az egy metódus tovább bomlik, a kód töredezett lesz, és jóval több idő kell a megértéséhez. Ráadásul a (fölösleges) függvényhívások miatt, ha elhanyagolható mértékben is, de lassabban fut le a kód, mintha például procedurálisan oldanánk meg ugyanazt a feladatot (egy függvénnyel).
Tehát az OOP-től önmagában nem lesz egyszerűbb az élet.
-
gabor.79
tag
"csak azt hagytad ki, hogy a W3C nem egyetlen emberből áll, és ami fontosabb, nem egyetlen ember hoz döntéseket a működésével kapcsolatban"
Fejétől bűzlik a hal. Az igazgató igazgat, ő szabja meg a társulat irányát, és ez nagyjából 2010-ig a szemantikus web volt, erről nem egy előadást lehet találni Tim-Bernerstől a youtube-on.
"Emellett, a szemantikus web bár jó iránynak tűnt, de későn jött, addigra a HTML-re már milliónyi rendszer, szolgáltatás és fejlesztés épült fel"
A szemantikus web a HTML "alatt" van, nem mellette. Ráadásul ez nem is igaz, mert még azelőtt kezdtek el foglalkozni vele, mielőtt a HTML 4-et befejezték volna.
"a váltás pedig nagyobb kárt okozott volna, mint hasznot"
Ez nem igaz. Pont most akkora kárt szenvedünk, hogy kívülről még mindig szöveg alapú a web, hogy az leírhatatlan. Ez egy kőkorszaki technológia, és ezt a trágyadombot fényezzük már majdnem három évtizede. Ebből nem lehet várat építeni.
Gondolj bele, mennyivel könnyebb lehetne keresni, ha minden jelentés meg lenne jelölve: ház: {alapterület: 70nm, szobák száma: 2, fekvés: észak}
De nem, a webfejlesztők a <header> elemet választották, mert azzal könnyebb lesz a munkájuk.
"Ez egy marha nehéz és összetett dolog"
És akkor az a megoldás, hogy söpörjük szőnyeg alá a problémát, felejtsük el? Ez milyen hozzáállás? A munkahelyeden is így állsz hozzá a feladatokhoz? Ha nehéz, összetett, akkor ne foglalkozzunk vele?
Egyébként meg nem szarakodni kell, lásd a google-t, ők építettek maguknak egy 500 milliós szemantikus adatbázist, ez hír volt itt, az itcafé-n is. Tehát annyira mégsem lehet nehéz és összetett a dolog. Az a google, amelyik egyébként tagja a W3C-nek.
"egyetlen ember vállára tenni a felelősséget, holott ez az egész nagyon nem így működik"
A W3C igazgatójaként és a web "feltalálójaként" van szava. A világ elismeri a tudását, lásd azt a cikket, amihez most kommentelünk, megkapta a legrangosabb informatikai díjat, plecsnit, akármit. Ha nem tudja viszont menedzselni a dolgokat, akkor nem való arra a pozícióra.
-
Vesa
veterán
Parádés, csak azt hagytad ki, hogy a W3C nem egyetlen emberből áll, és ami fontosabb, nem egyetlen ember hoz döntéseket a működésével kapcsolatban!
Emellett, a szemantikus web bár jó iránynak tűnt, de későn jött, addigra a HTML-re már milliónyi rendszer, szolgáltatás és fejlesztés épült fel, a váltás pedig nagyobb kárt okozott volna, mint hasznot. Ez egy marha nehéz és összetett dolog, ahogyan az x86 sem véletlenül maradt a nyakunkon mai napig!
Sikerült 1 bitre egyszerűsítened egy bonyolult kérdéskört, és egyetlen ember vállára tenni a felelősséget, holott ez az egész nagyon nem így működik. -
gabor.79
tag
Szégyen és gyalázat!
A HTML már a kitalálásának a pillanatában elavult volt, és csodálatos, hogy huszonöt évvel a megalkotása után is egy, a mai kor követelményeinek ennyire nem megfelelő leírónyelv segítségével kommunikálunk.
Dokumentumok! Hol látunk az életünkben dokumentumokat? Az íróasztal fiókjaiban. És mégis HTML dokumentumokat küldözgetünk agyba-főbe, mintha nem lenne jobb dolgunk.
Ha körbenézek, alapvetően nem dokumentomokat látok: lámpát tíz wattos izzóval, Intel Atom processzoros számítógépet, iPhone 5C-t 16 gigabájt belső tárral, hetven négyzetméteres házat, nyolcszáz négyszögöles kertet stb. Minden tárgynak van valami jellemzője, ami alapján keresni lehetne, össze lehetne hasonlítani másikkal, de 2017-ben még dokumentumokkal vacakolunk.
Ezzel szemben a szemantikus weben - amit egy ideig a W3C, a webes ajánlásokért felelős társaság fejlesztett, majd feladott - mindent parametrizálva lehetne keresni, és nem szöveges dokumentumokban, hanem tulajdonságokkal rendelkező objektumokban. De mindezt megtorpedózta a HTML 5, ami elvett az életünkből tíz évet, de például semmiben sem segítette, hogy hatékonyabban tudjunk keresni az internet egyre bővülő adattömegében.
---
Nem igaz, hogy volt Webkettes forradalom, semmilyen szempontból. Technológiailag még mindig ugyanannak az 1992-es HTML 1.0-nak a felturbózott változatát használjuk, minden fejlesztés minorális volt, ami azóta megjelent, mert elveiben semmit sem változott.
A másik definíció szerint a web 2.0 "kifejezés olyan internetes szolgáltatások gyűjtőneve, amelyek elsősorban a közösségre épülnek, azaz a felhasználók közösen készítik a tartalmat vagy megosztják egymás információit" (wikipédia). Mit látunk ma? A névtelen interneten mindenki akkora hülyeséget ír, amekkorát tud, mindenféle következmény nélkül. A fórumokon az értékes tartalom elveszik a trollok által generált trágyában, ezért sok helyen le is vették a kommentelés lehetőségét.
A W3C-nek nemrég jelent meg a Web Annotations nevű új ajánlása, amellyel például a fórumhozzászólásokat szabványosítja. Ezek után minek? Amíg névtelen az internet, kinek ér bármennyit is bármilyen gondolata?
---
Tim-Berners Lee egy gyáva alak, aki engedve a nagy cégek nyomásának, eldobta a jövőt jelentő szemantikus webet, és elfogadta a HTML 5-öt, ezzel visszavetve az internet fejlődését évtizedekre. Ha lenne tartása, visszaadná minden díját és címét, lemondana a W3C vezetéséről, és vállalná a felelősséget azért a kárért, amit ténykedésével okozott az emberiségnek.
-
Vesa
veterán
Minden tiszteletem az övé, de jelenleg úgy tűnik, ezek a törekvések nem érnek már célt. Rengeteget fejlődött rossz irányba a net, igazán szabad a 90-es években volt. Annak ellnére sírom vissza azt a korszakot, hogy az eléréssel bajlódni kínszenvedés volt (tetű lassú betrcsázós modemek ugye).
-
enginev3.0
félisten
Minden díjat neki
Új hozzászólás Aktív témák
- Xiaomi 14 Ultra 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- PowerColor RX 6700 XT 12GB GDDR6 RED DEVIL Eladó!
- Bontatlan ANYCUBIC-ARTILLERY PLA Filamentek 1Kg. 1.75mm
- iPhone 12 mini 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3090, 100% Akkumulátor
- Lenovo Legion 5 gamer laptop makulátlan állapotban, 32GB RAM-mal!
- Eladó Apple iPhone Xs Max 256GB / 12 hó jótállással
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 Pro 64GB Space Grey -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2051
- LG 27GN800P - 27" IPS - 2560x1440 - 144 hz 1ms - NVIDIA G-Sync - AMD FreeSync - HDR 10
- BESZÁMÍTÁS! LG 24MB35PM 60Hz FHD IPS 5ms monitor garanciával hibátlan működéssel
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2954
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest