Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zetor2000

    őstag

    válasz Dare2Live #4 üzenetére

    Azért ez a 2 terület nem teljesen ugyanaz.

    Szerintem ez a cucc olyanoknak lehet jó, mint a Google, ahol azt mondták, hogy imádják a kereső alatt a sok processzormagot. Gondolom felhasználónként 1, max 2 mag, ez már kellően gyors a konkurens megoldásokhoz, és még energiahatékony is lehet. Azaz, ahogy már írta más is, webes vackokhoz, meg jól párhuzamosítható feladatokhoz, amik a sok magot ki is használják.

    A Power processzorok ettől azért jóval erőteljesebbek. Azért, mert ez is, meg az is ~3 GHz en megy, még nem teljesen egy a célterület.
    Az AMD és az Intel x86 cpuk is nagyjából hasonló tempón mennek, meg közel azonos mennyiségű processzor magot tartalmaznak, de látjuk, hogy ahol az AMD véget ér, onnan még van felfelé. Nem is kevés.
    Szerver oldalon meg pláne. Lásd Opteron vs Xeon. Irgalmatlan fölény...

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

  • ukornel

    aktív tag

    válasz Dare2Live #4 üzenetére

    Lehet, hogy ár és fogyasztás szempontjából mutat majd előnyt a Power8-hoz képest.
    (Csak tippeltem)

  • ukornel

    aktív tag

    válasz Dare2Live #8 üzenetére

    "csúcs power 8 jóval nagyobb teljesítménnyel 22nmen 190W"

    Egyelőre fogalmam sincs, hogy mennyivel nagyobb a teljesítménye, mert az Applied Micro egyedi ARMv8 magjairól volt szó. Eddig igencsak az volt a tapasztalat, hogy a legfejlettebb ARMv8 magok azonos órajelen pariban vannak az Intel magokkal. Az Anand tesztje szerint kb ugyanez a Power8 magok szintje is.
    Ahol az IBM csipje nagyon odaver, az a multithreading. A nagy kérdés szerintem az, hogy skálázódik a feladat arra a sok szálra, és hogy olcsóbb-e 3x32 ARM mag, mint egy 96 szálat kezelő Power8. Ha igen, akkor ez mehet a szegény ember szerverébe.
    3 ilyen csip simán felérhet egy Power8 teljesítményével, hiszen órajele nagyon hasonló a 12 magoséhoz; a Power8 TDP-nél pedig vedd figyelembe, hogy ha nem akarsz megmaradni a 3,1 GHz-es alap órajelen, akkor máris 247 W-ról beszélünk.

    Én összességében tehát látok ebben fantáziát, de csak egy egységsugarú laikus vagyok, aki néhány szám felületes összehasonlításából von le messzemenő következtetéseket :B

    Jöjjön ki a csip, és eresszenek rá egy SAP bencsmárkot, oszt máris tisztul a kép.

Új hozzászólás Aktív témák