- Tajvani mintára alakíthatná át a chipgyártást Dél-Korea
- MoDT alaplapok 16-magos CPU-val, a Minisforum gondozásában
- Bemutatkozik az ASUS új, belépőszintű gaming notebookja, a V16
- Költséghatékonyságra törekszik a Patriot legújabb, PCI Express 4.0-s SSD-je
- Játékok futtatásán segít a legújabb GeForce driver gyorsjavítása
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- Kompakt vízhűtés
- Gamer headsetek a felsőkategóriából
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Milyen széket vegyek?
- Mikrokontrollerek Arduino környezetben (programozás, építés, tippek)
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Tuning kezdőknek
- Milyen videókártyát?
Új hozzászólás Aktív témák
-
#82729984
törölt tag
válasz El Kebir #144 üzenetére
Egyébként te tényleg ennyire szemellenzős vagy? Kicsit azt érzem nálad hogy te az a tipus vagy aki ha van a valóság meg az elmélet és a kettő nem egyezik, akkor a valóságot próbálja meg az elmélethez igazitani... Általában ritkán jön be...
Ha engem kérdezel akkor egyébként annyi történt, hogy a szabványügyi hivatalban olyanok döntöttek erről, akik életükben nem használtak még számítógépet.
Már elég sokan leírtuk a megoldást, a kilónak mindig az adott számrendszer 10. hatványát kéne jelentenie. Problem solved. Ez lett volna az ésszerü, ráadásul a legkönnyebb is, hisz majdnem mindenki igy számolt előtte és technikai akadály sem lett volna.
És nem, ez nem csak egy elvi dolog, nagyon is gyakorlati. Mert nem arról van szó hogy (példa) veszel egy 1500 bájtos merevlemez és akkor arra az van-e rá irva hogy 1500 bájt, hanem arról hogy az operációs rendszerek és a programok nem képesek lefoglalni 1500 bájtot. Csak 1024-et vagy 2048-at mert 2-es számrendszerben számolnak. Tehát adott esetben az 1500 bájtból több mint 400 bájtot nem tudsz használni függetlenül attól hogy 1500 bájt van ráirva (tehát nem hazudnak).
Na most, normál esetben erre úgy megb@szna a fogyasztóvédelem hogy öröm lenne nézni (pl. vennél egy palack másfél literes ásványvizet, amiből csak 1 litert lehetne kiönteni fél liter mindig az üvegben maradna, másnap már az összes boltból vissza lenne vonatva). Nem véletlen hogy az összes ilyen helyen fel van tüntetve a bruttó és nettó tömeg is, vegyél le egy üveg savanyúságot a polcról és rá lesz irva hogy súly 800 gramm, nettó: 650 gramm vagy hasonló.
-
#25583896
törölt tag
válasz El Kebir #135 üzenetére
Lehet, hogy csak késő van már, de így most hirtelen nem jut eszembe olyan, ahol 1000-es váltást használtak volna (a floppy-s 1440KB->1.44MB eseten kívül), viszont ha volt ilyen, akkor valamilyen szinten érthető a törekvés.
Mint említettem, még működhetett is volna az új szabvány, ha átállnak rá, de ez nem történt meg, így aztán nem lett sokkal jobb a helyzet. Persze aki akarja, az úgyis megérti, hogy mi mennyi, aki nem, az meg továbbra is azt fogja hinni, hogy a HDD gyártók 'trükköznek'.
A legjobb talán az lett volna, ha a bájt előtt - egységesen - ugyanazok a prefixek szerepelnek, csak 2 hatvány értékekkel, mert ha volt is 1000-es váltószám, azokból kevesebb volt. Ezt szerintem könnyebb lett volna átvenni, mint a Windowst és a RAM gyártókat rávenni arra, hogy változtassák meg pl. a GB-ot GiB-ra (sőt, nem hogy nehezebb, de valószínűleg soha nem is fogják átvenni, ezért hiába van új egység, ha nem hajlandók használni). -
#82729984
törölt tag
válasz El Kebir #124 üzenetére
Mert most? Mondom menjél már be egy boltba vegyél egyforma méretü merevlemezt meg egy memóriát, aztán kezd el számolni rajta a bájtokat. Olyannyira jól sikerült a szabványosítás hogy egy 8 GB-os merevlemez meg egy 8 GB-os memória nem ugyanannyi bájt....
Egyébként a szabványosítás előtt mindenki tudta hogy mennyit jelent a megabájt. Egyedül a hálózati kártyáknál volt eltérés, csakhogy ők egész végig bitben számoltak a mai napig.
Egészen addig amíg a merevlemez gyártók el nem kezdték kavarni a sz@rt, emlékszem rá amikor behozták a váltást. Na azóta veszel egy merevlemezt ami nem annyi bájt mint egy ugyanakkora méretü memória, és nem annyi bájt mint amennyit az operációs rendszer ír róla, és fogalmad sincs hogyha egy alkalmazás azt irja hogy x megabájt, akkor az vajon 1000-es vagy 1024-es váltószámot alkalmazott-e.... Ennyit a jól sikerült szabványosításról, kb. akkora sikertörténet mint az ipv6...
-
-
#82729984
törölt tag
persze nem nyernek semmit, végülis csak eladnak egy 13,64 TB-os merevlemezt 15 TB-osként...
"a zűrzavart a nem megfelelő prefixum használata okozza..."
Ez igaz, csakhogy ezt ők tudatosan kihasználják. Érdekes módon memóriából nem tudsz venni 8000 megabájtosat... Sőt az operációs rendszer sem tud a merevlemezen lefoglalni 1000 bájtot mert ugye blokkokat tud lefoglalni és kettes számrendszerben az 1024 lesz vagy 512 de ezt gondolom te is tudod.
Amúgy csak annyit kellet volna csinálni, hogy ahelyett hogy azt mondjuk hogy a kilo = 1000x, azt kellet volna mondani hogy a kilo = adott számrendszer 10. hatványa.
szerk:
Vagy esetleg kötelezővé tenni mindenhol az SI kiló értelmezést. De jelenleg a legrosszabb kombináció van életben, a számítástechnikában kb. 90%-ban a kiló az 1024-et jelent, 10%-ban 1000-et, ráadásul bejött a hülye kib/mib stb jelölés, amit viszont konzekvensen kever egy csomó ember, igy mára már gyakorlatilag nem lehet tudni hogy az 1 MB az vajon 1000 KB vagy 1024 KB és ugyanez igaz a mibre is, kinél éppen mit jelent...[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- BESZÁMÍTÁS! 3TB Western Digital RED SATA HDD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- Samsung 980 PRO NVMe 2TB M.2 PCIe SSD
- BESZÁMÍTÁS! 1TB Samsung 980 PRO NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- kiváló állapotú 500GB USB3.0 külső 2,5" hordozható merevlemezek .
- AKCIÓ! 1TB Samsung 870 QVO SATA SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest