Hirdetés
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Lenovo Legion és IdeaPad Y széria
- OLED TV topic
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Gaming notebook topik
- Milyen videókártyát?
- Vezetékes FEJhallgatók
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
-
PROHARDVER!
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Sztaff
csendes tag
Köszönöm az infókat!
Akkor ezek szerint ebből jóval többet is ki lehet hozni!Viszont annyira nem vágom ezt az egész RPI, meg Linux témát, hogy most ezt kéne rendbe tennem.
Tudva valaki abban segíteni, hogy miképp induljak el ebben az egész témában?Akkor venni kellene egy RPI-t, abból milyet érdemes ilyesmi célra? Még akár, hogy az általatok említett többi feladatot is elbírja (pl. NAS, torrent szerver...)
Olvastam erről a Windows 10 IoT Core-ról. Van annak létjogosultsága? Már csak azért, mert lenne egy jól bevált windows-os progim a képek vagy videók visszajátszásához. Vagy csak a Linux?
-
Sztaff
csendes tag
Sziasztok!
Van egy régi 40"-os Samsung HD tv-nk, amit szeretnék lecserélni, de nem akarnám eladni, hanem a lakásban lenne egy nagy falfelület, ahová el tudnám képzelni digitális képkeret gyanánt.
Mivel elég régi a TV, képnézegető funkciók nem nagyon vannak benne, ezért a képlejátszást mindenképp külső forrásból kellene megoldanom.
Aktuális lenne egy NAS vásárlás is, úgyhogy az én fejemben valami ilyesmi állna össze a képek visszajátszására:
NAS -> Raspberry Pi -> TV
Azért is lenne jó valami miniPC, mint a Raspberry, mert akkor lehet még valami igényes keretbe is belefoglalnám az LCD-t a Raspberryvel.
Mivel sosem volt sem NAS-om, sem Raspberry-m, segítséget szeretnék kérni, hogy ez így a gyakorlatban kivitelezhető-e, esetleg van-e egyszerűbb/olcsóbb módja (NAS-t mindenképp vennék). A Chromecast-es backdrop nem érdekel, ha lehet szeretnék egy Windows alapú, kifejezetten erre a célra dedikált progit használni.
Új hozzászólás Aktív témák
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Okos Otthon / Smart Home
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Sütés, főzés és konyhai praktikák
- Huawei P60 Pro - kamera(telefon)
- Milyen autót vegyek?
- Huawei P40 Pro - kilökték a célegyenesben
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Lenovo Legion és IdeaPad Y széria
- Formula-1
- További aktív témák...
- Sok garis asztali gép! ( 7950X3D, Nito+ 9070XT, 32 GB , 1 TB, 850W 80+Platinum ) + LG OLED monitor
- Humble szökevények 500-2500Ft
- Eladó 1440p Ultra Gamer PC: i5-12400F Intel Arc B580 12GB 24GB RAM SSD Dobozos!
- Intel passzív csúcsgép: 4,7 GHz Intel i7 1255U, 10 mag / 12 szál barebone
- www.olcsogamerpc.hu - Intel i7-12700KF - RTX 3080 - 32GB RAM - 1TB SSD - Z alaplap
- Samsung Galaxy S25 Ultra 256GB,Újszerű,Dobozaval,12 hónap garanciával
- Eladó EVGA GT 640 2GB videokártya
- Apple iPhone 13 / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku: 100%
- Dell Latitude 5400 14" FHD IPS, i5 8365U, 8-16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
wassermann

