Hirdetés
-
PROHARDVER!
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
@Jocó@
tag
válasz
tvamos
#13781
üzenetére
motion-t használok két webkamerával, és wifi stick-el riasztó rendszernek. Ez beállítástól függően képes mozgás nélkül is képeket menteni.
Még nem stabil

Néha leszakad a hálóról, bár ez lehet amiatt, hogy a UPC Wi-Free amire csatlakozik nem elérhető.
Napi egyszer ütemezetten újraindítom. Még stabilizálni nem tudtam (idő és kedv hiányában).
Van, hogy a wifi stick őrül meg, néha a kamera. Logokba néha belenézek.
Gyakran találkoztam olyannal, hogy boot után felismerte ugyan a kamerát (/dev/video*), de csak szürke képet kapott a motion (uvcvideo).
Ezt csak úgy tudtam orvosolni, hogy egy OpenCV-s progi fut a motion indulása előtt, ami megnézi a kamera képeket, és ha bizonyos százalékban egyeznek a pixelek (pl 25% egyszínű), akkor le, majd felkapcsolom az USB (és Ethernet) chipet (imitálva a ki és bedugását az eszköznek). -
@Jocó@
tag
válasz
azbest
#12140
üzenetére
Köszi!
Pi 2 esetén az ezen a linken leírtak még használhatók?
640x480-as képekről beszélünk, másodpercenként 1-ről. Max 2-ről.
Hosszú USB alatt mit kell érteni? Egymástól olyan 5 méterre tenném a kamerákat, valami USB toldó kábelban gondolkodok. Ezt akkor felejtsem el, ha direktben a PI2-ről akarnám meghajtani, és kerítsek egy aktív USB hub-ot?
-
@Jocó@
tag
Sziasztok!
Szeretnék megfigyelő rendszert építeni egy PI2 vagy B+-os lapból (egyelőre csak az első van meg).
2 kamerát (640x480-as felbontáson) streamelve + wifi stick (openVPN) el is bír egy Samsung 2A-es telefon töltő.
Viszont kb ez a max. Van, hogy néha ilyenkor is újraindulnak az USBs perifériák.
A 3. kamerát már nem is bírja.Az lenne a kérdésem, hogy 3 kamera + 1 wifi stick-hez kb. hány Amperes táp kellene?
Illetve tudnátok-e egyet linkelni (ebay is jó).Előre is köszönöm!
-
@Jocó@
tag
válasz
Alexios
#11038
üzenetére
Köszi a tippet!
Egy kütyüben próbálnám ezt megvalósítani.
Láttam egy cikket ahol usb-s gigabites hálókártyával sikerült 220mbis/sec sebességet elérni. Workaround-nak megtenné. A jelenlegi megoldástól gyorsabb lenne. (Plusz usb2 terheléssel)Ha ez nem megoldható, akkor valami használt nas (pl zyxel nsa310) és egy valamilyen pi b+ használtan a médialejátszás+ambilight miatt.
Ha jól láttam, a banana pi nem kompatibilos xbmc-vel, szóval szívás lenne media lejátszónak használni.
Szóval vagy marad a pi2, és szénné terhelem az usb2 buszt, vagy külön dedikált eszközökkel oldom meg. Stimmt?
-
@Jocó@
tag
Sziasztok!
Javítsatok ki kérlek, ha tévedek!
Szeretnék egy kütyüt, ami:
-háttértárral rendelkezik (usb hdd)
-Torrentezik ~40-100 torrent
-Dlna szerver
-Samba szerver
media lejátszó
-Később ambilight-ot hajtana megA pi2-esre gondoltam, mivel eddig egy tp-link 1043nd látta el a fentieket, és kezdett kicsit karcsú lenni.
Maximum terhelés:
- 1 kliens kiszolgálása DLNA-n a hálózaton
- Lokális 720-1080p film lejátszás
40-100 torrent seed (2.5 mbit/s max)Jó helyen keresgélek, valóban egy pi2 ki tudja ezeket szolgálni?
Usb2 + 100mbit-es lan együtt nem túl kevés a fentieknek?
Új hozzászólás Aktív témák
- ÚJ Kis gamer/kis tervező PC: Lenovo ThinkCentre M70s G5 SFF: i5 14500, 16GB RAM, 512GB, nVidia T600
- Lenovo Thinkcentre M70s Gen 4 i5-13500 16gb 512GB UHD Graphics 770+ajándék
- IZOMKOCKA - HP Z2 Mini G9 - i7 14700 - 32GB - 512GB nvme - Nvidia T1000 8GB
- Gamer PC - Ryzen 7 5800X RX 7800 xt, 32GB ddr4, 1TB Nvme
- Gamer konfig eladó (Novabench Score: 3.880)
- Eladó XFX Radeon 7700 2GB videokártya
- LG 27UL550-W - 27" IPS / 3840x2160 4K / 60Hz 5ms / HDR10 / AMD FreeSync
- Lenovo P500 - 1650-2690 v3 akár 12 mag/24 szál, 16-32GB DDR4 RAM, 490W 80+gold táp, számla, 6 hó gar
- magyar billentyűzet - 171 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5080
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R7 5700X 32GB DDR4 500GB SSD RTX 4060 Ti 8GB Zalman Z1 PLUS Cooler Master 700W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest

wassermann

