Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Véreshurka

    senior tag

    Sziasztok!
    Nem tudom, hogy a megfelelő topikot találtam-e meg a kérdésemre, ha nem légyszi irányítsatok már át olyan helyre ahol érdeklődhetek. :R
    A kérdésem az lenne, hogy egy Raspi 3 B+-ra feltettem egy Kali Linuxot, majd erre feltelepítettem egy OpenVAS szervert. A Kali-val nincsenek terveim (nem is értek linuxul, nem is tervezem), csak arra kellett, hogy az OpenVAS-t fel tudjam tenni. Szépen fel is települt, minden beállításellenőrzés sikeresen lefutott. Az OpenVAS felületét böngészőből érném el a localhost-on (127.0.0.1:9392). Kali-t windowson a Putty programmal érem el, illetve az openvast is onnan indítanám. Arra már rájöttem, hogy csak akkor tudom elérni a localhost:port cím alatt, ha egy X szervert is indítok a Putty-val együtt, ilyenkor szépen bejön a bejelentkező felület, majd be is tudok lépni az oldalra. Sajnos azonban pár kattintgatás után egyszerűen befagy a teljes Raspberry, és semmit nem tudok kezdeni vele.
    Emiatt lenne pár kérdésem:
    1. Nem tudom eldönteni, hogy a Raspi lenne kevés ehhez a feladathoz (bár ezt azért nem hinném, mert a videoban ami alapján nekiindultam is Raspi 3-ast használ a srác, és ott szépen fluidan megy minden), vagy a Putty + Xming páros az ami kevés lenne.
    2. Van-e esetleg arra lehetőségem, hogy egy ugyanabban a hálózatban lévő gép böngészőjéből elérjem az OpenVAS szervert úgy, hogy a Raspi LAN címét beírva + port szám elérjem a kezelőfelületet:
    Ehhez már próbálkoztam néhány konfig fájl módosításával, mint pl. az ezeken a helyeken lévő fájlok:
    /lib/systemd/system/Greenbone-security-Assistant.service --> itt a 127.0.0.1 címeket átírtam a 0.0.0.0 címre
    /etc/default/greenbone-security-assistant --> itt is a 127.0.0.1 címet átírtam a 0.0.0.0 címre (mint GSA -address, illetve a Manager Address)
    /etc/default/openvas-manager --> itt a listen 127.0.0.1 címét átírtam a raspi címére, ami a 192.168.1.5
    Sajnos semelyik változtatásra nem történik semmi (természetesen újraindítva a szervizek, illetve maga a raspi is), akármilyen kombinációban változtatok. Ebben tudna-e valaki segíteni, hogy hogyan tudnám elérni a szervert a belső hálózatomon belül.
    Előre is köszönöm a segítséget!

    El Psy Kongroo

  • Véreshurka

    senior tag

    válasz cigam #35449 üzenetére

    Természetesen az első dolgom volt, hogy a Pi címén próbálkoztam (192.168.1.5 --> fixálva a routerben), de "Webhely nem érhető el" hibaüzenettel nem tudom megnyitni.

    Az X szervert találtam a neten, mert ez fogad ha az openvas-start parancsot bepötyögöm:

    root@kali:~# openvas-start
    [i] Something is already using port: 9392/tcp
    COMMAND PID USER   FD   TYPE DEVICE SIZE/OFF NODE NAME
    gsad    707 root    6u  IPv4  15879      0t0  TCP kali:9392 (LISTEN)
    UID          PID    PPID  C STIME TTY      STAT   TIME CMD
    root         707       1  0 02:00 ?        SLsl   0:10 /usr/sbin/gsad --foregrou
    [*] Please wait for the OpenVAS services to start.
    [*]
    [*] You might need to refresh your browser once it opens.
    [*]
    [*]  Web UI (Greenbone Security Assistant): https://127.0.0.1:9392
    ● greenbone-security-assistant.service - Greenbone Security Assistant
     Loaded: loaded (/lib/systemd/system/greenbone-security-assistant.service; disabled; vendor preset: disabled)
       Active: active (running) since Sun 2019-11-17 02:00:34 UTC; 19h ago
         Docs: man:gsad(8)
               http://www.openvas.org/
     Main PID: 707 (gsad)
       CGroup: /system.slice/greenbone-security-assistant.service
             ├─707 /usr/sbin/gsad --foreground --listen=127.0.0.1 --port=9392 --mlisten=127.0.0.1 --mport=9390
             └─714 /usr/sbin/gsad --foreground --listen=127.0.0.1 --port=9392 --mlisten=127.0.0.1 --mport=9390
    Nov 17 02:00:34 kali systemd[1]: Started Greenbone Security Assistant.
    Nov 17 02:00:34 kali gsad[707]: Warning: MHD_USE_THREAD_PER_CONNECTION must be used only with MHD_USE_INTERNAL_POLLING_THREAD. Flag MHD_USE_INTERNAL_POLLING_THREAD was added. Consider setting MHD_USE_INTERNAL_POLLING_THREAD explicitly.
    Nov 17 02:00:35 kali gsad[707]: Warning: MHD_USE_THREAD_PER_CONNECTION must be used only with MHD_USE_INTERNAL_POLLING_THREAD. Flag MHD_USE_INTERNAL_POLLING_THREAD was added. Consider setting MHD_USE_INTERNAL_POLLING_THREAD explicitly.
    ● openvas-scanner.service - Open Vulnerability Assessment System Scanner Daemon
     Loaded: loaded (/lib/systemd/system/openvas-scanner.service; disabled; vendor preset: disabled)
       Active: active (running) since Sun 2019-11-17 02:01:36 UTC; 19h ago
         Docs: man:openvassd(8)
               http://www.openvas.org/
    Process: 721 ExecStart=/usr/sbin/openvassd --unix-socket=/var/run/openvassd.sock (code=exited, status=0/SUCCESS)
     Main PID: 741 (openvassd)
       CGroup: /system.slice/openvas-scanner.service
               └─741 openvassd: Waiting for incoming connections
    Nov 17 02:00:35 kali systemd[1]: Starting Open Vulnerability Assessment System Scanner Daemon...
    Nov 17 02:01:36 kali systemd[1]: Started Open Vulnerability Assessment System Scanner Daemon.
    ● openvas-manager.service - Open Vulnerability Assessment System Manager Daemon
     Loaded: loaded (/lib/systemd/system/openvas-manager.service; disabled; vendor preset: disabled)
       Active: active (running) since Sun 2019-11-17 02:00:46 UTC; 19h ago
         Docs: man:openvasmd(8)
               http://www.openvas.org/
    Process: 708 ExecStart=/usr/sbin/openvasmd --listen=127.0.0.1 --port=9390 --database=/var/lib/openvas/mgr/tasks.db (code=exited, status=0/SUCCESS)
     Main PID: 713 (openvasmd)
       CGroup: /system.slice/openvas-manager.service
               └─713 openvasmd
    Nov 17 02:00:34 kali systemd[1]: Starting Open Vulnerability Assessment System Manager Daemon...

    [ Szerkesztve ]

    El Psy Kongroo

  • Véreshurka

    senior tag

    válasz Savageboy #35451 üzenetére

    Én ezt értem, de mint írtam ezeken a helyeken kicserélve sem működött:

    /lib/systemd/system/Greenbone-security-Assistant.service --> itt a 127.0.0.1 címeket átírtam a 0.0.0.0 címre

    /etc/default/greenbone-security-assistant --> itt is a 127.0.0.1 címet átírtam a 0.0.0.0 címre (mint GSA -address, illetve a Manager Address)

    /etc/default/openvas-manager --> itt a listen 127.0.0.1 címét átírtam a raspi címére, ami a 192.168.1.5

    Erről a 3 helyről találtam leírást, mint ami elvileg működik. Vagy lehet még vajon más hely is? Meg tudnám ezeket keresni valahogyan?

    Illetve lehet akár azt is, hogy a 0.0.0.0 helyett a Pi címét írom be (192.168.1.5)?

    [ Szerkesztve ]

    El Psy Kongroo

  • Véreshurka

    senior tag

    válasz Savageboy #35453 üzenetére

    root@kali:~# netstat -nlp
    Active Internet connections (only servers)
    Proto Recv-Q Send-Q Local Address           Foreign Address         State       PID/Program name
    tcp        0      0 0.0.0.0:22              0.0.0.0:*               LISTEN      500/sshd
    tcp6       0      0 :::22                   :::*                    LISTEN      500/sshd
    udp        0      0 0.0.0.0:68              0.0.0.0:*                           367/dhclient
    Active UNIX domain sockets (only servers)
    Proto RefCnt Flags       Type       State         I-Node   PID/Program name     Path
    unix  2      [ ACC ]     STREAM     LISTENING     9744     1/init               /run/dbus/system_bus_socket
    unix  2      [ ACC ]     STREAM     LISTENING     13166    505/Xorg             @/tmp/.X11-unix/X0
    unix  2      [ ACC ]     STREAM     LISTENING     12331    1/init               /run/pcscd/pcscd.comm
    unix  2      [ ACC ]     STREAM     LISTENING     13167    505/Xorg             /tmp/.X11-unix/X0
    unix  2      [ ACC ]     STREAM     LISTENING     15762    649/systemd          /run/user/0/systemd/private
    unix  2      [ ACC ]     STREAM     LISTENING     15768    649/systemd          /run/user/0/bus
    unix  2      [ ACC ]     STREAM     LISTENING     15770    649/systemd          /run/user/0/gnupg/S.dirmngr
    unix  2      [ ACC ]     STREAM     LISTENING     15773    649/systemd          /run/user/0/gnupg/S.gpg-agent.browser
    unix  2      [ ACC ]     STREAM     LISTENING     15775    649/systemd          /run/user/0/gnupg/S.gpg-agent.extra
    unix  2      [ ACC ]     STREAM     LISTENING     15777    649/systemd          /run/user/0/gnupg/S.gpg-agent.ssh
    unix  2      [ ACC ]     STREAM     LISTENING     15779    649/systemd          /run/user/0/gnupg/S.gpg-agent
    unix  2      [ ACC ]     STREAM     LISTENING     15781    649/systemd          /run/user/0/pulse/native
    unix  2      [ ACC ]     STREAM     LISTENING     15596    617/dbus-daemon      @/tmp/dbus-ScDLWQFX5p
    unix  2      [ ACC ]     STREAM     LISTENING     212      1/init               /run/systemd/private
    unix  2      [ ACC ]     STREAM     LISTENING     228      1/init               /run/systemd/fsck.progress
    unix  2      [ ACC ]     STREAM     LISTENING     7141     136/systemd-journal  /run/systemd/journal/io.systemd.journal
    unix  2      [ ACC ]     STREAM     LISTENING     13288    559/systemd          /run/user/113/systemd/private
    unix  2      [ ACC ]     STREAM     LISTENING     13294    559/systemd          /run/user/113/bus
    unix  2      [ ACC ]     STREAM     LISTENING     239      1/init               /run/systemd/journal/stdout
    unix  2      [ ACC ]     STREAM     LISTENING     13296    559/systemd          /run/user/113/gnupg/S.dirmngr
    unix  2      [ ACC ]     STREAM     LISTENING     13299    559/systemd          /run/user/113/gnupg/S.gpg-agent.browser
    unix  2      [ ACC ]     STREAM     LISTENING     13301    559/systemd          /run/user/113/gnupg/S.gpg-agent.extra
    unix  2      [ ACC ]     SEQPACKET  LISTENING     245      1/init               /run/udev/control
    unix  2      [ ACC ]     STREAM     LISTENING     13303    559/systemd          /run/user/113/gnupg/S.gpg-agent.ssh
    unix  2      [ ACC ]     STREAM     LISTENING     13305    559/systemd          /run/user/113/gnupg/S.gpg-agent
    unix  2      [ ACC ]     STREAM     LISTENING     13307    559/systemd          /run/user/113/pulse/native
    root@kali:~# netstat -h

    Ez most a kimenete. Itt pl. nem látok localhost címet. Ha csak egy szervíz is figyel ott akkor kéne nem? Illetve az openvas sincs felsorolva.... Vagy itt csak akkor lesz ha sikeresen megváltoztattam a címet 0.0.0.0-ra?

    Tűzfalra a Pi-n lévőre, vagy a routerre lévőre gondoltál? Routerren megnéztem, ott egyrészt LAN oldalról minden engedve van egy ilyen szabállyal (pfSense):

    Allow --> Interface: LAN, Protocol: IPv4/Any, Source+Port+Destination: Any,

    LAN-ra, csak 2 + szabályom van, hogy csak a belsőhálózatomon lévő DNS szervert használja minden:

    Allow -->Interface: LAN, Protocol: IPv4/TCP-UDP, Source: Any, Destination: LAN, Dest. port: 53,
    Block --> Interface: LAN, Protocol: IPv4/TCP-UDP, Source: LAN, Destination: Any, Dest. port: 53

    Illetve néztem firewall logokat is a routeren, a Pi címre keresve semmilyen bejegyzés nem található.

    [ Szerkesztve ]

    El Psy Kongroo

  • Véreshurka

    senior tag

    válasz Savageboy #35455 üzenetére

    Délután rá is nézek majd!

    Ha elindítanám az openvas-t, akkor elvileg benne kéne lennie a netstat parancs által kilistázott programokban, vagy oda csak azok kerülnek, amik a 0.0.0.0-n figyelnek?

    Egyébként én is azt néztem, hogy a videóban simán az ip címmel jött elő, de arra gondolok, hogy azóta változtathattak valamit a programban...

    [ Szerkesztve ]

    El Psy Kongroo

  • Véreshurka

    senior tag

    válasz Savageboy #35457 üzenetére

    Köszi, hogy foglalkozol velem! :R Amint hazaértem ki fogom ezeket próbálni!

    El Psy Kongroo

  • Véreshurka

    senior tag

    Sziasztok!

    Ebay-en rendeltem csavarkészletet pi-hez, de se híre se hamva egyelőre. 3 db-ot szeretnék egybecsavarozni: egy pi 3b+ + poe hat + gps hat. Valószínű én vagyok a béna, de nem találok itthoni beszerzéssel csavart a projekthez. Tudnátok esetleg linkelni hazai vagy eu-s beszerzést?

    Előre is köszönöm!

    El Psy Kongroo

  • Véreshurka

    senior tag

    válasz cigam #38213 üzenetére

    Kössz! :R

    Pedig isten bizony alaoosan átnéztem a malnapc oldalát... Ezért is írtam, hogy tuti én bénázom. Mondjuk 6900-ért műanyagcsavarokat... Megnézem a másik linket is.

    Szerk., ezt még elfelejtettem megkérdezni:

    Bárki:

    Hogyan oldanátok meg egy ilyen 3 db-os rendszer elhelyezését? Tokot nem látok ilyenhez... Egyébként egyben valahogy így nézne ki: [link]

    [ Szerkesztve ]

    El Psy Kongroo

  • Véreshurka

    senior tag

    válasz Predator2 #38339 üzenetére

    Ha pi-ban gondoloodsz akkor veszel egy pi-t és teszel rá audio lejátszó os-t, pl Volumio, vagy Moodaudio. Én a volumiot ismerem , azt lehet android /ios /asztali gép alól irányítani böngészőből, vagy android /ios alá van egyszeri fizetős (amolyan fejlesztőket támogató) app. Ha a későbbiekben szeretnél dac-ot rákötni hangzásjavítás miatt, vagy mert nem elég a jack kimenet, akkor meg veszel mellé valamilyen audio hat-et, pl. innen, vagy innen.

    El Psy Kongroo

  • Véreshurka

    senior tag

    Sziasztok!

    Van egy felesleges pi 3 B+-om és gondoltam, hogy kipróbálnám rajta a zabbix-ot, amit majd jól összekötök grafanaval is. Az lenne a kérdésem, hogy amikor a grafanaban meg kell adnom egy json file elérését, akkor a leírás alapján így kell megadni (nem raspi-n, hanem valamilyen más linux szerverre van telepítve mindkét progi): http://localhost/zabbix/api_jsonrpc.php. Gondoltam rákeresek a file-ra mielőtt ezt begépelném és nekem ezen az útvonalon érhető el a file: ./usr/share/zabbix/api_jsonrpc.php. Az lenne a kérdésem, hogy ha ezt a file-t akarom megadni a grafanaban akkor azt így kell megtennem: http://localhost/./usr/share/zabbix/api_jsonrpc.php? Vagy van amit ki lehet hagyni az elérési útvonalból?

    Előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    El Psy Kongroo

  • Véreshurka

    senior tag

    válasz cigam #38531 üzenetére

    Az első mondatod 1. részére reagálva (átsiklottam felette :B ), illetve ha más valakit is érdekelne a dolog. A zabbix egy hálózati eszköz monitorozó program, a grafana pedig egy adatvizualizációs program, ami pl. a zabbix-tól érkező adatokat jeleníti meg pl. grafikonon.

    El Psy Kongroo

  • Véreshurka

    senior tag

    Sziasztok!

    Egy raspberry pi-t szerettem volna frissíteni. Sajnos régen csináltam, most viszont ezt kaptam amikor próbálkoztam:

    pi@raspberrypi:~ $ sudo apt-get update
    Get:1 http://archive.raspberrypi.org/debian buster InRelease [32.6 kB]
    Get:3 http://raspbian.raspberrypi.org/raspbian buster InRelease [15.0 kB]      
    Get:2 http://dl.ubnt.com/unifi/debian stable InRelease [3,038 B]
    Reading package lists... Done  
    E: Repository 'http://archive.raspberrypi.org/debian buster InRelease' changed its 'Suite' value from 'testing' to 'oldstable'
    N: This must be accepted explicitly before updates for this repository can be applied. See apt-secure(8) manpage for details.
    E: Repository 'http://raspbian.raspberrypi.org/raspbian buster InRelease' changed its 'Suite' value from 'stable' to 'oldstable'
    N: This must be accepted explicitly before updates for this repository can be applied. See apt-secure(8) manpage for details.
    E: Repository 'http://dl.ubnt.com/unifi/debian stable InRelease' changed its 'Codename' value from 'unifi-6.1' to 'unifi-6.5'
    N: This must be accepted explicitly before updates for this repository can be applied. See apt-secure(8) manpage for details.

    Ebben esetleg tudnátok segíteni, hogy hogyan tudnék továbblépni? Sajnos az apt-secure manpage-ből nekem nem sok minden derült ki.

    Előre is köszönöm!

    El Psy Kongroo

Új hozzászólás Aktív témák