- Több tucat gyorsító összeköthetőségét kínálja az Instinct MI400 sorozat
- Imádja az alteregókat az új AMD Software
- Csak úgy szórja a dollár milliárdokat adatközpontokra az Amazon
- Mexikó tisztázta a Google-t a monopóliummal kapcsolatos vádak alól
- Egyre csak fejlődik az AI, emberek tízezreit rúgja majd ki a BT
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Milyen házat vegyek?
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Milyen alaplapot vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 3080 / 3090 / Ti (GA102)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
-
PROHARDVER!
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
vzozo
senior tag
válasz
moli.hu #6643 üzenetére
ha egy usb-hubot rakotok es arra aggatok mindent, honnan tudom, hogy mennyire terhelhetem a hubot?
Az USB hubnak van külső áramellátása, nem? Akkor ugye abból adott / számítható a terhelhetőség. Nyilván te tudod, hogy miket szeretnél rákötni, szóval a válasz az, hogy "attól függ".
tenyleg, a pi-nek kell egyartalan fo:ld?
Ha védőföldre gondolsz: nem. GND és 5V kell neki.
-
ivjoe
tag
válasz
moli.hu #6643 üzenetére
Érintésvédelem: van a konnektor csatlakozóhoz védő földelés, nekem szekrényben van, a bútorlap jól szigetel.
A poti a kimenő feszültséget állítja, terhelés alatt érdemes egy multiméterrel beállítani (a pi-re is rámérve), most meg nem mondom mekkora tartományban, 4-6V max.
Lehet vele picit trükközni, pl. a polyfuse miatti feszkóesést kompenzálni tudod vele, nálam a pi tesztpontjain 5.0V esik, a táp ennél picit nagyobb feszültséget állít elő.Nekem is USB HUB-on van. A terhelést vagy megméred, vagy összeadod a rajta levő dolgokat.
Az USB HUB-od teljesítménye meg az a teljesítmény, amit a gyári táp vitt. Ez a 7A/35W nem feltétlenül azért van, mert teljesen ki is akarod használni, nekem a HUB saját 2A-es tápja is kiszolgálta a rajta lévő dolgokat, de ezzel azért stabilabb. -
vzozo
senior tag
válasz
moli.hu #6643 üzenetére
mert ebayrol 2 dolgot nem veszek: tapot
Kérdés, hogy mennyire rossz... Mert amit itt boltban megkapsz 3x-os áron, azt is ugyanúgy Kínában gyártják le, kinézetre is ugyanúgy néz ki, mint az ebay-es társa, hát akkor meg...
Nekem is nagy dillema, mert mostanában tervezek új tápot venni, és nem szeretnék egy esetleges kacatot venni sokszoros áron, ha ugyanazt a kacatot meg tudom szerezni olcsóbban. Esetleg építeni saját kezűleg, de az meg idő és macera.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Lian Li 011Dynamic Evo/RTX4070Super Eagle OC/Intel Core i5-14600K/DDR5 G.Skill Trident Rgb 6000MHz
- MSI MPG Z390 GAMING EDGE AC Alaplap + Intel Core i7-8700K
- Kezdő Gaming PC - MSI 390, i7 8700K, RX Vega 56, 16 GB RAM
- GIGABYTE Z390 M Alaplap + Intel Core i7-9700K + Be Quiet! SHADOW ROCK 2
- MSI Z590-A PRO Alaplap + Intel Core i5-10600KF
- MacBook, Apple M1 / M2 kompatibilis dokkolók, DisplayLink 4K, USB-C, Type-C
- iKing.Hu - Apple iPhone 14 Pro Max - Gold - Használt, szép állapot
- BESZÁMÍTÁS! MSI B550M R7 5800X 32GB DDR4 512GB SSD RX Nitro+ 6700XT 12GB Corsair 4000D ASUS ROG 650W
- AKCIÓ! Google Pixel 9 Pro 5G 128GB 16GB mobiltelefon garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! MSI X470 R7 5800X 32GB DDR4 512GB SSD ROG STRIX RTX 2080 Super 8GB Rampage SHIVA 650W
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest