Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rikko

    csendes tag

    válasz _q #39480 üzenetére

    Hát igaziból megcsináltam a cikkek alapján a dolgokat, de nem megy. Tehát a windows10 től nem érem el a pi-t csak a pi-ről a windowst. Korábban hasonló cikkek alapján csináltam az egészet és jól ment. Nulláról még nem volt időm megcsinálni (tehát hogy SD kártya ki és formáz), de a januári biztonsági mentésemet (amikor minden tökéletes volt) azt visszatettem, és úgy sem ment. Nyáron annyi változás történt, hogy routert cseréltem illetve, hogy win10-em lett. Szerintem a win 10 a ludas valahol, mert a LAKKA nevű retrojáték (más SD kártyán van) rendszernél, csak egy gombbal be kellett kapcsolni a SAMBA-t és simán látta a windows, de most az sem. Persze lehet akár a routernél is gond (de a benne lévő tűzfalat is kikapcsoltam).
    Viszont így hogy bekapcsolom az ssh-t és rátelepítettem a WINSCP programot ezzel látom akár a LAKKA akár, ha a RASBIAN SD kártyát rakom be. Szóval amire nekem jelenleg kell, arra ez most megfelelő, persze ettől még érdekel, hogy mi lehet a hiba, meg jobban örülnék neki, ha normálisan is elérném hálózatban, de jelenleg ezzel célt érek. :R

Új hozzászólás Aktív témák