Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz azbest #38943 üzenetére

    "hogy kikapcsoláskor elmenti az utolsó ismert időt és újraindításkor alapból azzal indul a rendszer elvileg"

    Az én gyakorlati tapasztalataim alapján így működik a Raspberry.
    "Másrészt óraátállítások is vannak és ha jól csináltad, akkot utc idővel dolgozol, nem pedig helyi idővel, ami évente kétszer urál és egyszer még visszafelé is megy."
    Igen, ez tényleg okozhat bizonyos esetekben problémát. Sőt, igazából a programozási esetek döntő többségében tényleg jobb az UTC, ez jogos.
    De most nálam, ha gyakorlatban a #38941-ben írt felhasználása van a log-nak, akkor én úgy érzem hogy pont hogy jobb ha nem UTC időt használom. És így rögtön a szemem előtt az az időpont szerepel, amivel a többi dolgot össze tudom hasonlítani.

    Vagy - ha valamiért lényeges a helyi idő is - ti hogyan szoktátok azt fejben tartani ? Vagy egyszerűen kiszámolni ?
    Mentsem le a fő logban mindkét időt ?
    Vagy egy ilyen esetben ez hogyan lenne célszerű ?

    "A másik lehetőség, hogy szimplán veszel valami filléres hardver órát és bekötöd a pi-re egy gombelem társaságában."
    Hát, igazából van is. Konkrétan több darab ilyenem van: [link]
    Sőt, - ehhez a projekthez - a nyákon meg is van már neki a hely, és a modulon át is forrasztottam a tüskéket derékszögűre, így be is dugható.
    De ez most igazából egy teszt lenne, hogy mennyire kell a HW-es RTC. A későbbiekben lesz remélhetőleg több olyan projektem is, ahol nem lesz nyák az RPI-hez, így a HW-es óra körülményesebb és drágább. Nem lenne a GPIO-ra csatlakozó nyák, meg még egy - amúgy jó drága - HAT RTC modul se nagyon férhet el egy standard RPI házban, stb.
    És most jelen esetben elég megbízható netkapcsolata lesz az eszköznek. Nem is egy otthoni/kisvállalati, hanem egy bérelt vonali kapcsolatról kapja az RPI a netet, fixen kábelen.

    MOD:
    "A lényeg, hogy sosem jár visszafelé az óra, mindig csak előre halad így."
    Igen, ezt én is így sejtettem.
    De ez is okozhat problémát.
    Pl. van egy folyamatom, aminek megadok egy kívánt időtartamot. Legyen ez mondjuk 4 perc (240 sec). Ha a folyamat indítása előtt nem sokkal történt pl. egy rövid áramszünet (esetleg véletlen áram-lekapcsolás, stb.), akkor lehet hogy a rendszeridő már a folyamat futása közben frissül (növekszik). Így a végén a 240 sec-ből lesz aztán valami sokkal kevesebb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák